Napraw błąd Xbox One 0x80a40019

Xbox Live to usługa online służąca do dystrybucji gier i zawartości. Korzystając z tej usługi, możesz pobierać gry i komunikować się ze znajomymi. Jeśli korzystasz z usługi Xbox Live i napotykasz błąd Xbox One 0x80a40019 podczas łączenia się z usługą Xbox Live, nie martw się! Dajemy Ci pomocny przewodnik, który nauczy Cię, jak rozwiązać problem z niemożliwością połączenia z usługą Xbox Live. Kontynuuj czytanie artykułu, aby znaleźć rozwiązanie swojego problemu.

Jak naprawić błąd Xbox One 0x80a40019

Wielu użytkowników zgłosiło, że napotykają problem polegający na tym, że Xbox One nie łączy się z błędem Xbox Live. Ten problem może być spowodowany problemami z siecią na urządzeniu. Poniżej przedstawiono metody rozwiązywania tego problemu.

Metoda 1: Upewnij się, że serwery Xbox Live działają

Najpierw musisz sprawdzić stan serwera Xbox. Czasami z powodu prac konserwacyjnych serwer Xbox Live może być wyłączony. Musisz upewnić się, że serwery Xbox działają, zanim przejdziesz do innych rozwiązań. Sprawdź, czy nie ma awarii serwera, przechodząc do Status Xbox strona.

Metoda 2: Uruchom ponownie konsolę Xbox

Jeśli stan serwera Xbox działa prawidłowo, w ramach podstawowej metody spróbuj ponownie uruchomić konsolę Xbox, aby naprawić wszelkie błędy lub usterki urządzenia. Aby więc naprawić błąd 0x80a40019 konsoli Xbox One podczas łączenia się z usługą Xbox Live, uruchom ponownie konsolę, wykonując czynności wymienione poniżej

1. Przytrzymaj przycisk Xbox na kontrolerze przez kilka sekund, aby otworzyć Power Center.

2. Tutaj wybierz opcję Uruchom ponownie konsolę, jak pokazano na poniższym obrazku.

3. Na koniec wybierz opcję Uruchom ponownie, aby potwierdzić.

Metoda 3: Rozwiązywanie problemów z połączeniem sieciowym

Teraz wiesz, że podczas próby połączenia z usługą Xbox Live pojawia się błąd 0x80a40019 i ten problem oznacza problem z połączeniem sieciowym. Powolna lub niestabilna łączność internetowa spowoduje ten błąd. Dlatego upewnij się, że połączenie sieciowe działa poprawnie. Wykonaj poniższe czynności, aby rozwiązać problemy z łącznością sieciową na konsoli Xbox.

1. Przejdź do menu Profil i system i wybierz opcję Ustawienia, jak pokazano.

2. Wybierz opcję Ustawienia sieciowe w zakładce Ogólne.

3. Teraz wybierz opcję Testuj połączenie sieciowe w sekcji Rozwiązywanie problemów i poczekaj, aż zostanie wyświetlony wynik.

Metoda 4: Zaktualizuj konsolę Xbox

Inną metodą naprawienia błędu braku połączenia z usługą Xbox Live 0x80a40019 jest aktualizacja konsoli. Jeśli twoja konsola Xbox jest przestarzałą wersją systemu operacyjnego, możesz również napotkać ten problem. Dlatego musisz aktualizować urządzenie do najnowszej wersji, aby cieszyć się grami i aplikacjami bez żadnych błędów. Wykonaj poniższe czynności, aby zaktualizować konsolę Xbox.

1. Przejdź do Ustawień Xbox.

2. Następnie wybierz System i otwórz Aktualizacje i pliki do pobrania.

3. Na koniec wybierz opcję Aktualizuj konsolę i sprawdź, czy dostępna jest aktualizacja

Metoda 5: Zmień język konsoli Xbox

Oto jak naprawić błąd Xbox One 0x80a40019, zmieniając język na angielski na Xbox One.

1. Uruchom Ustawienia Xbox.

2. Następnie przejdź do System > Ustawienia języka i lokalizacji.

3. Tutaj zmień Język na angielski, jak pokazano poniżej.

Metoda 6: Zresetuj konsolę Xbox

Na koniec spróbuj zresetować konsolę Xbox, aby rozwiązać problem z błędem Xbox One 0x80a40019. To powinna być ostatnia opcja po wypróbowaniu wszystkich wyżej wymienionych metod. Zresetowanie konsoli Xbox spowoduje przywrócenie ustawień domyślnych urządzenia i usunięcie profilu Xbox. Poniżej przedstawiono kroki, aby zresetować konsolę Xbox w celu rozwiązania problemu z niemożliwością połączenia z usługą Xbox Live.

Uwaga: Utwórz kopię zapasową gier i aplikacji przed zresetowaniem konsoli.

1. Przejdź do opcji Ustawienia Xbox > System > Informacje o konsoli, jak zaznaczono na poniższym rysunku.

2. Wybierz opcję Resetuj konsolę.

3A. Wybierz opcję RESETUJ I ZACHOWAJ MOJE GRY I APLIKACJE, ponieważ spowoduje to tylko zresetowanie oprogramowania układowego i ustawień.

Uwaga: dane gry pozostają nienaruszone i nie musisz pobierać wszystkiego ponownie.

3B. Jeśli nadal napotykasz problem z konsolą Xbox One, która nie łączy się z usługą Xbox Live, wybierz opcję ZRESETUJ I USUŃ WSZYSTKO.

Uwaga: wszystkie dane gry i aplikacji zostaną usunięte,

***

Mam nadzieję, że ten artykuł rozwiązał Twój problem z błędem 0x80a40019 na konsoli Xbox One. Możesz wspomnieć o metodzie, która zadziałała, aby połączyć się z usługą Xbox Live bez żadnych błędów ani błędów. Daj nam znać, jeśli masz jakieś pytania lub sugestie w sekcji komentarzy poniżej.