Napraw brak panelu sterowania NVIDIA w systemie Windows 10

Czy to dla zapalonego gracza, czy zwykłego użytkownika komputera, karta graficzna NVIDIA zawsze zajmuje specjalne miejsce. Ta aplikacja GPU została opracowana i uruchomiona przez korporację NVIDIA, wiodącego producenta produktów technologicznych na świecie. Ogólnie rzecz biorąc, do systemu dodawany jest procesor graficzny NVIDIA, aby cieszyć się wysoką wydajnością i potężną grafiką. Tutaj aplikacja NVIDIA Control Panel umożliwia kontrolę i dostęp do ustawień, właściwości i działania karty graficznej. Ale co się dzieje, gdy nie możesz otworzyć, a nawet znaleźć aplikacji panelu sterowania NVIDIA nieoczekiwanie? To sprawia, że ​​się martwisz. Podwiń rękawy wszystkim, którzy borykają się z tym problemem! W tym artykule dowiesz się, jak rozwiązać problem z brakiem systemu Windows 10 w panelu sterowania NVIDIA. Kontynuuj czytanie, aby naprawić problem z brakującymi ustawieniami wyświetlania panelu sterowania NVIDIA.

Jak naprawić brakujący panel sterowania NVIDIA w systemie Windows 10?

Można wymienić różne przyczyny braku aplikacji Panel sterowania NVIDIA w systemie Windows 10. Należy jednak pamiętać, że te powody nie są bezpośrednią przyczyną problemu, co oznacza, że ​​zestawione są tylko możliwe wyniki lub scenariusze, które doprowadziły do ​​tego problemu.

  • Obecność przestarzałego, uszkodzonego lub niezgodnego sterownika powoduje błędy w Twojej karcie graficznej.
  • Ostatnia aktualizacja systemu Windows 10 może nie być zgodna ze sterownikiem NVIDIA. Dlatego musisz przywrócić go do wcześniejszej wersji.
  • Gdy pliki ulegną uszkodzeniu w aplikacji Panelu sterowania NVIDIA, ulegają one uszkodzeniu.
  • Inne typowe błędy i błędy mogą powodować problemy z tym konkretnym problemem.

Zanim przejdziesz dalej, sprawdź, czy masz zainstalowany układ NVIDIA na swoim komputerze. Wykonaj poniższe kroki, aby sprawdzić obecność aplikacji Panel sterowania NVIDIA dla systemu Windows 10 za pośrednictwem usługi menedżera zadań.

1. Naciśnij Ctrl + Shift + klawisze Esc razem, aby otworzyć Menedżera zadań.

2. W oknie Menedżera zadań przejdź do zakładki Wydajność i wybierz GPU 0 lub GPU 1 w lewym okienku.

3. W prawym okienku GPU zobacz nazwę modelu karty graficznej obecną w prawym górnym rogu strony. Jeśli zaczyna się od NVIDIA, Panel sterowania NVIDIA powinien być dostępny na twoim komputerze.

Po sprawdzeniu, jeśli sterownik NVIDIA zaszczyci Cię swoją obecnością i brakuje tylko Panelu sterowania NVIDIA, możesz postępować zgodnie z metodami rozwiązywania problemów wymienionymi poniżej, aby rozwiązać ten problem.

Metoda 1: Przywróć Windows Update

Oczekiwanie na aktualizację systemu operacyjnego Windows 10 jest wdzięcznym wysiłkiem. Czasami jednak może się zdarzyć, że sterownik karty graficznej nie jest zgodny z najnowszą wersją lub uaktualnioną wersją systemu Windows. W związku z tym przywróć najnowszą aktualizację systemu Windows z systemu, aby rozwiązać problem z panelem sterowania NVIDIA z brakującym systemem Windows 10.

1. Naciśnij klawisze Windows + I, aby uruchomić Ustawienia.

2. Wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.

3. Wybierz Odzyskiwanie z lewego panelu.

4. Kliknij przycisk Rozpocznij.

5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, a system Windows powróci do poprzedniej wersji.

Metoda 2: Odkryj panel sterowania NVIDIA

Nieświadomie czasami, jeśli ukryjesz Panel sterowania NVIDIA, znika. Rzadko jest również możliwe, że system Windows 10 lub aplikacja innej firmy ukryją ikonę. W związku z tym może wyglądać na to, że go brakuje. Wykonaj czynności podane poniżej i odkryj Panel sterowania NVIDIA.

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz panel sterowania i kliknij Otwórz.

2. Tutaj ustaw Wyświetl według dużych ikon, a następnie wybierz Panel sterowania NVIDIA z listy elementów.

3. Wybierz menu Pulpit znajdujące się na górze.

4. W menu Pulpit upewnij się, że opcje Dodaj menu kontekstowe pulpitu i Pokaż ikonę na pasku powiadomień są włączone. Jeśli nie, zaznacz to.

5. Na koniec zamknij aplikację NVIDIA Control Panel i spróbuj otworzyć ją za pomocą pulpitu lub zasobnika systemowego.

Metoda 3: Uruchom ponownie usługi NVIDIA

Różne usługi działają stale w tle, aby inne aplikacje działały płynnie. Dlatego uruchom ponownie wszystkie usługi związane z NIVIDIA, aby ponownie pojawił się jej panel sterowania. Oto, jak to zrobić i rozwiązać problem z brakującymi ustawieniami wyświetlania panelu sterowania NVIDIA.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + R, aby uruchomić okno dialogowe Uruchom.

2. Wpisz services.msc i naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć okno Usługi.

3. W oknach Usługi zlokalizuj usługi, które zaczynają się od nazwy NVIDIA. Kliknij prawym przyciskiem myszy każdą taką usługę i wybierz Uruchom ponownie z menu kontekstowego.

4. Jeśli usługa nie jest uruchomiona, kliknij ją ponownie prawym przyciskiem myszy i kliknij Start.

5. Powtórz kroki 3 i 4, aby ponownie uruchomić również następujące usługi:

  • Kontener systemu lokalnego NVIDIA
  • Kontener usług sieciowych NVIDIA
  • Kontener telemetryczny NVIDIA

Sprawdź, czy ta metoda przywraca aplikację NVIDIA Control Panel. Jeśli nie, nie trać jeszcze nadziei. Wypróbuj następne rozwiązanie, aby naprawić problem z brakiem systemu Windows 10 w panelu sterowania NVIDIA.

Metoda 4: Zaktualizuj sterownik graficzny NVIDIA

Sterownik graficzny jest podstawową funkcją każdej gry online lub samego komputera. Producenci procesorów graficznych często udostępniają aktualizacje i funkcje. Ponadto, aby uniknąć wszelkiego rodzaju problemów technicznych, takich jak migotanie ekranu, nieprawidłowe działanie wyświetlacza, włączanie/wyłączanie ekranu itp., należy zaktualizować sterowniki graficzne, ponieważ są one odpowiedzialne za wydajność i wydajność komputera. Zaktualizuj sterownik graficzny i sprawdź, czy ta aktualizacja działa. Przeczytaj nasz przewodnik dotyczący 4 sposobów aktualizacji sterowników graficznych w systemie Windows 10.

Metoda 5: Ręcznie otwórz Panel sterowania NVIDIA

Możesz wymusić pojawienie się Panelu sterowania NVIDIA, uruchamiając go ręcznie. Aby to zrobić, wykonaj czynności podane poniżej.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + E, aby uruchomić Eksplorator plików.

2. Przejdź do następującej ścieżki lokalizacji.

C:Program FilesNVIDIA Corporation

Uwaga: lokalizacja może się różnić w zależności od instalacji.

3. Kliknij dwukrotnie i otwórz folder Klient Panelu sterowania. Zlokalizuj i kliknij prawym przyciskiem myszy plik nvcplui.exe. Następnie wybierz Uruchom jako administrator z menu kontekstowego.

Sprawdź, czy Panel sterowania NVIDIA z brakującym systemem Windows 10 został ponownie znaleziony.

Metoda 6: Nie podkręcaj GPU

Przetaktowywanie GPU usuwa ograniczenia karty graficznej i umożliwia jej działanie powyżej limitu bezpieczeństwa. Dlatego ten proces może czasami powodować błąd. Dlatego konieczne jest, aby nie przekraczać granicy. Dzieje się tak, ponieważ dalsze ograniczenie może zatrzymać działanie Twojej karty graficznej. A ten przetaktowany procesor graficzny może być przyczyną braku Panelu sterowania NVIDIA. Chociaż nie znaleziono bezpośredniej przyczyny, wielu użytkowników ujawniło, że zmniejszenie przetaktowania GPU umożliwiło ponowne wyświetlenie Panelu sterowania NVIDIA.

Metoda 7: Zmodyfikuj ustawienia zgodności

Jeśli błąd często się powtarza nawet po jego naprawieniu, wsparcie NVIDIA zapewniło nam trwałe rozwiązanie. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi poniżej, aby zmodyfikować ustawienia zgodności i naprawić problem z brakującymi ustawieniami wyświetlania panelu sterowania NVIDIA.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + E, aby otworzyć Eksplorator plików.

2. Przejdź do następującej lokalizacji.

C:Program FilesNVIDIA CorporationDisplay.NvContainer

3. W folderze Display.NvContainer znajdź plik Display.NvContainer. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Kopiuj z menu kontekstowego.

4. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + R, aby uruchomić okno dialogowe Uruchom.

5. Wpisz shell:startup i naciśnij klawisz Enter, aby uruchomić folder Autostart.

6. W folderze naciśnij jednocześnie klawisze Ctrl + V, aby wkleić skopiowany folder.

7. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy skopiowany folder Display.NvContainer i wybierz Właściwości z menu kontekstowego.

8. W oknie Właściwości przejdź do zakładki Zgodność. Teraz zaznacz pole Uruchom ten program jako administrator w sekcji Ustawienia. Wybierz Zastosuj, a następnie kliknij OK, aby zapisać wprowadzone zmiany.

Sprawdź, czy brakujące ustawienia wyświetlania panelu sterowania NVIDIA w systemie Windows 10 zostały naprawione.

Metoda 8: Zainstaluj ponownie sterownik graficzny NVIDIA

Żadne z powyższych rozwiązań nie zadziałało? Nie martw się. Masz jeszcze jedną ostateczną metodę do wypracowania. Jest to próba ponownego zainstalowania aplikacji NVIDIA Control Panel. Oto jak odinstalować i ponownie zainstalować aplikację.

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz menedżer urządzeń i kliknij Otwórz.

2. Kliknij dwukrotnie Karty graficzne, aby rozwinąć sterownik.

3. Tutaj kliknij prawym przyciskiem myszy sterownik lub kartę graficzną NVIDIA i wybierz Odinstaluj urządzenie z menu kontekstowego.

4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby odinstalować sterownik i ponownie uruchomić komputer.

5. Przejdź do strony pobierania sterowników NVIDIA i wypełnij szczegóły modelu karty NVIDIA i wybierz Wyszukaj.

6. Na nowej stronie kliknij Pobierz, aby pobrać kreatora instalacji.

7. Po pobraniu uruchom plik instalacyjny i zainstaluj sterownik w swoim systemie.

8. Na koniec uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy możesz znaleźć Panel sterowania NVIDIA na pulpicie lub w zasobniku systemowym.

Wskazówka dla profesjonalistów: Jak zainstalować aplikację NVIDIA Control Panel?

Aby zainstalować aplikację NVIDIA Control ze sklepu Microsoft Store, wykonaj poniższe czynności:

1. Przejdź do strony sklepu Microsoft w Panelu sterowania NVIDIA.

Uwaga: upewnij się, że spełnione są wszystkie wymagania systemowe.

2. Wybierz przycisk Pobierz, aby zainstalować aplikację.

Sprawdź, czy problem z brakiem systemu Windows 10 w panelu sterowania NVIDIA nadal istnieje.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i udało Ci się naprawić brakujący panel sterowania NVIDIA w systemie Windows 10. Daj nam znać, która metoda zadziałała najlepiej. W przypadku jakichkolwiek pytań lub sugestii prosimy o kontakt za pośrednictwem sekcji komentarzy podanej poniżej. Daj nam również znać, czego chcesz się nauczyć dalej.

x