Napraw Discord nieznany błąd sieci w systemie Windows 10

Czy Discord stał się nowym Redditem? Decyzję pozostawiamy wam. Jedno jest jednak pewne, że popularność Discorda wzrosła bardzo szybko, zwłaszcza wśród młodych użytkowników i graczy. Kto by pomyślał, że taka platforma może stać się takim gigantem w obecności Reddita? Cóż, w świecie technologii rzeczy są dość nieprzewidywalne. Wczorajszy Facebook to dziś nikomu w aurze TikTok. I nigdy nie wiadomo, jaka nowa technologia zastąpi najbardziej aktywne obecnie platformy. Discord ma obecnie ponad 150 milionów aktywnych użytkowników i wciąż rośnie. Ostatnio wielu użytkowników spotkało Discorda z nieznanym błędem sieciowym w systemie Windows 10. Jeśli masz również do czynienia z tym samym problemem, jesteś we właściwym miejscu. Dajemy Ci doskonały przewodnik, który pomoże Ci naprawić złe żądanie sieciowe w aplikacji Discord w systemie Windows 10.

Jak naprawić niezidentyfikowany błąd sieci w systemie Windows 10?

Zanim przejdziemy do rozwiązań problemów ze złym żądaniem sieci w Discord w systemie Windows 10, oto możliwe przyczyny tego problemu.

  • Problemy z połączeniem internetowym.
  • Problem techniczny serwera Discord.
  • Uszkodzone dane i pliki aplikacji.
  • Przesyłanie ogromnych plików.

Metoda 1: Uruchom ponownie komputer

Musisz być świadomy tej metody i być może już próbowałeś. Jeśli nie, spróbuj. Po prostu ponowne uruchomienie urządzenia automatycznie naprawi wszystkie tymczasowe błędy i błędy, które mogą powodować niezgodność nieznanego błędu sieciowego w systemie Windows 10. Tak więc wyłącz urządzenie na kilka minut, a następnie uruchom je ponownie.

1. Naciśnij klawisz Windows.

2. Następnie kliknij ikonę zasilania znajdującą się na dole menu.

3. Tutaj wybierz opcję Uruchom ponownie.

Metoda 2: Rozwiąż problemy z połączeniem internetowym

Oczywiście, jeśli możesz to przeczytać i załadowałeś tę stronę, twoje połączenie internetowe działa. Mogą jednak wystąpić problemy z siecią lub przepustowością, które zmniejszają prędkość Internetu i zakłócają połączenie. Upewnij się, że połączenie jest stabilne i ma dobrą prędkość. Odwiedzić Test prędkości witryny i uruchom test prędkości, aby sprawdzić prędkość. Aby prawidłowo korzystać z funkcji Discord, musisz mieć szybkość połączenia co najmniej 5-10 MBPS. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby rozwiązać problemy z łącznością sieciową w systemie Windows 10.

Metoda 3: Sprawdź status serwera Discord

Patrząc na ich przeszłe dane dotyczące awarii, ich serwery były aktywne i działały przez większość czasu. Jednak z powodu kilku drobnych błędów na ich serwerach może również powodować błąd sieci w problemie z aplikacją Windows 10 Discord. Ilekroć mają awarię, zawsze informują o swoich społecznościach i subredditach. Możesz również sprawdzić status operacyjny podczas oficjalnej awarii Witryna Discord Status. Jeśli ich serwery nie działają, problem znika.

Metoda 4: Wyczyść dane pamięci podręcznej Discord

Możesz naprawić błąd sieciowy w aplikacji Discord w systemie Windows 10, czyszcząc dane z pamięci podręcznej. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności.

1. Zamknij aplikację Discord.

2. Naciśnij klawisz Windows, wpisz %appdata% i kliknij Otwórz.

3. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy folder Discord i wybierz opcję Usuń, aby je usunąć.

4. Ponownie naciśnij klawisz Windows i wpisz %LocalAppData%.

5. Znajdź folder Discord i usuń go tak jak wcześniej.

6. Na koniec uruchom ponownie komputer.

Metoda 5: Zaktualizuj aplikację Discord

Upewnij się, że używasz najnowszej wersji Discord. Przez większość czasu starsza wersja przestaje obsługiwać niektóre funkcje, co może prowadzić do nieznanego błędu sieciowego w systemie Discord w systemie Windows 10. Obecnie programiści stale publikują aktualizacje, aby naprawić drobne błędy i błędy. Spróbuj więc zaktualizować aplikację i sprawdź, czy błąd Discord zniknął, czy nie. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Jak zaktualizować Discord.

Metoda 6: Wyłącz usługę VPN

VPN lub wirtualna sieć prywatna umożliwia użytkownikom zmianę ich wirtualnej lokalizacji i anonimowe surfowanie po Internecie. Jeśli często korzystasz z VPN, wiesz już, jak często występują problemy z łącznością. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w aplikacji Discord na Windows 10 wystąpił błąd sieci z powodu złej lub nieefektywnej sieci VPN. Przeczytaj nasz przewodnik, aby wyłączyć VPN i proxy w systemie Windows 10.

Metoda 7: Zainstaluj ponownie Discord

Innym sposobem jest całkowite odinstalowanie aplikacji z urządzenia i ponowne zainstalowanie jej z nową konfiguracją. Aplikacja mogła zostać zainfekowana uszkodzonymi plikami lub błędami. Wykonaj następujące czynności:

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + I, aby otworzyć Ustawienia.

2. Kliknij Ustawienia aplikacji.

3. Znajdź aplikację Discord i kliknij ją, aby odinstalować.

4. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces dezinstalacji.

5. Teraz naciśnij razem klawisze Windows + E, aby otworzyć Menedżera plików.

6. Przejdź do podanej ścieżki, aby otworzyć plik Discord.

C:UsersUSERNAMEAppDataLocal

7. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy plik Discord i wybierz Usuń.

8. Następnie otwórz Witryna Discord i kliknij Pobierz dla Windows.

9. Teraz, gdy plik zostanie pobrany, kliknij plik DiscordSetup.exe, aby zainstalować go w systemie.

10. Po zainstalowaniu programu uruchom Discord, aby sprawdzić, czy Discord nieznany błąd sieciowy w systemie Windows 10 został rozwiązany.

Metoda 8: Użyj wersji internetowej Discord

Jeśli chcesz pilnie korzystać z Discord i żadna z metod nie zadziałała, aby naprawić złe żądanie sieciowe w aplikacji Discord w systemie Windows 10, możesz użyć ich wersja internetowa co jest prawie takie samo z tymi samymi cechami i funkcjami. Ponadto wymaga mniej zasobów niż aplikacja. Tak więc, dopóki nie uzyskasz dostępu do aplikacji, wypróbuj Discord w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli również tam napotkasz błąd, oznacza to, że problem się skończył.

Metoda 9: Użyj Discord na innym urządzeniu

Jeśli spotykasz Discorda z nieznanym błędem sieciowym na komputerze stacjonarnym lub laptopie z systemem Windows 10, spróbuj użyć go na innym urządzeniu lub smartfonie. Jeśli tam działa dobrze, problem prawdopodobnie dotyczy urządzenia stacjonarnego.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Jakie są różnice między Reddit i Discord?

Odp. Jedną z głównych różnic między nimi jest to, że Discord ma więcej funkcji komunikacyjnych, takich jak połączenia głosowe i wideo oraz udostępnianie ekranu. Z drugiej strony, oba mają wszelkiego rodzaju społeczności/kanały, w których można dyskutować i zadawać pytania. Innym podobieństwem jest to, że oba mają na swoich logotypach postać przypominającą bota. Reddit przypomina bardziej forum takie jak Quora, podczas gdy Discord należy do kategorii Slack lub Telegram.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i udało Ci się naprawić niezgodność nieznanego błędu sieciowego w systemie Windows 10. Daj nam znać, która metoda zadziałała najlepiej. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, możesz je umieścić w sekcji komentarzy poniżej.