Napraw Elder Scrolls Online zablokowane na ekranie ładowania

Udostępnij teraz w social media:

Elder Scrolls Online to popularna gra wieloosobowa wydana przez Bethesda Softworks. Możesz uzyskać dostęp do tej ogromnej gry wieloosobowej na kilku platformach, takich jak Windows, Mac, Xbox One, PlayStation 4/5, Stadia i Xbox Series X/S. Ostatnio kilku użytkowników skarżyło się, że Elder Scrolls online utknęło na ekranie wczytywania, więc jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci wyjść z kłopotów. Ten przewodnik zawiera zestaw pomysłów na rozwiązywanie problemów, które naprawią program uruchamiający ESO, który blokuje się podczas ładowania na komputerze z systemem Windows 10. Więc czytaj dalej!

Jak naprawić Elder Scrolls Online zablokowane na ekranie ładowania w systemie Windows 10?

Zbadaliśmy ten problem i doszliśmy do wniosku, że następujące powody przyczyniają się do zablokowania programu uruchamiającego ESO podczas ładowania.

 • Zapora sieciowa na twoim komputerze blokuje twoją grę.
 • Nieaktualne i niezgodne sterowniki.
 • Koligacja procesora została ustawiona zbyt nisko i nie otrzymuje żadnych dodatkowych zasobów.
 • Niezgodne ustawienia proxy.
 • Konflikt uszkodzonych plików danych programu na komputerze.
 • Problemy z siecią i brak uprawnień administratora.
 • Błędnie skonfigurowane pliki w grze Microsoft Visual C++, DirectX, Adobe Flash Player i Elder Scrolls Online.

W następnej sekcji przeprowadzimy Cię przez zestaw metod rozwiązywania problemów, które pomogą Ci naprawić program uruchamiający ESO zablokowany podczas ładowania systemu Windows 10.

Ta sekcja pomoże Ci naprawić program uruchamiający ESO, który blokuje się podczas ładowania na komputerze z systemem Windows 10. Postępuj zgodnie z metodami w tej samej kolejności, aby rozwiązać problem.

Kontrole wstępne

Niestabilne połączenie internetowe prowadzi do problemu z Elder Scrolls online zablokowanym na ekranie wczytywania, również jeśli między modemem a komputerem występują jakiekolwiek obiekty zakłócające, mogą one blokować sygnał bezprzewodowy i powodować sporadyczne problemy z połączeniem. Możesz uruchomić test prędkości, aby poznać optymalny poziom prędkości sieci wymagany do prawidłowego połączenia.

Upewnij się, że komputer z systemem Windows 10 spełnia poniższe kryteria.

 • Znajdź siłę sygnału swojej sieci i jeśli jest bardzo niska, usuń wszystkie przeszkody na drodze.
 • Unikaj zbyt wielu urządzeń podłączonych do tej samej sieci.
 • Zawsze kupuj modem/router zweryfikowany przez dostawcę usług internetowych (ISP) i są one wolne od konfliktów.
 • Nie używaj starych, uszkodzonych lub uszkodzonych kabli. W razie potrzeby wymień kable.
 • Upewnij się, że przewody od modemu do routera i modemu do ściany są stabilne i wolne od zakłóceń.

Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem Jak rozwiązywać problemy z łącznością sieciową w systemie Windows 10, aby rozwiązać to samo.

Oto kroki, aby naprawić program uruchamiający ESO, który utknął podczas ładowania w systemie Windows 10.

Metoda 1: Uruchom grę jako administrator

Aby uniknąć zacinania się gry Elder Scrolls Online na ekranie wczytywania, uruchom grę jako administrator zgodnie z poniższymi instrukcjami.

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik skrótu do gry i wybierz Właściwości.

2. W oknie Właściwości przejdź do zakładki Zgodność.

3. Teraz zaznacz pole Uruchom ten program jako administrator.

4. Na koniec kliknij Zastosuj > OK, aby zapisać zmiany.

Teraz uruchom ponownie program, aby sprawdzić, czy problem z uruchamianiem ESO, który utknął podczas ładowania, został naprawiony.

Metoda 2: Uruchom ESO ręcznie

Jest to proste obejście, które pomoże Ci zaoszczędzić czas na naprawie problemu z grą Elder Scrolls Online, która zablokowała się na ekranie ładowania na komputerze z systemem Windows 10. Jeśli masz problemy ze Steam, ta metoda omija uruchomienie gry przez Steam i otwiera ją bezpośrednio. Przykładem jest Elder Scrolls Online. Postępuj zgodnie z instrukcjami dla swojej gry.

  Jak wybrać informacje do synchronizacji w Chrome

Uwaga: Czasami nie możesz uzyskać dostępu do wszystkich funkcji łączności online Steam, gdy ręcznie uruchomisz grę. Musisz więc najpierw uruchomić Steam, a następnie ręcznie uruchomić grę lub odwrotnie.

1. Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie klawisze Windows + E, aby otworzyć Eksplorator plików.

2. Następnie przejdź do katalogu, w którym gra jest zainstalowana na twoim komputerze. Oto przykład ścieżki katalogu instalacyjnego gry.

C:Program Files (x86)SteamsteamappscommonZenimax OnlineThe Elder Scrolls Onlinegameclient

3. W folderze klienta kliknij prawym przyciskiem myszy plik wykonywalny ESO64.exe i kliknij Uruchom jako administrator.

Po ręcznym uruchomieniu gry sprawdź, czy Elder Scrolls Online utknął na ekranie wczytywania.

Metoda 3: Zmień koligację procesora

Czasami powinowactwo procesora dla twojej gry Elder Scrolls Online może być ustawione na niższe wartości, więc otrzymasz program uruchamiający ESO zablokowany podczas ładowania systemu Windows 10. Dlatego sugerujemy zmianę wartości koligacji procesora zgodnie z poniższymi instrukcjami.

1. Uruchom ESO Launcher i naciśnij jednocześnie klawisze Ctrl + Shift + Esc, aby otworzyć Menedżera zadań.

2. Teraz przejdź do zakładki Szczegóły.

3. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy ZeniMax Online Studios Launcher, a następnie wybierz opcję Ustaw powinowactwo, jak pokazano.

4. Odznacz pole Wszystkie procesory, a następnie zaznacz pole CPU 0, jak pokazano. Następnie kliknij OK.

Uwaga: upewnij się, że wykonałeś ten proces przed rozpoczęciem gry.

5. Teraz sprawdź, czy nadal napotykasz Elder Scrolls Online, który utknął na ekranie ładowania.

6. Jeśli gra uruchamia się płynnie, powtórz kroki 4 i 5, ale w kroku 5 ponownie zaznacz pole Wszystkie procesory.

Jeśli jednak napotkasz problem, przejdź do następnej metody.

Metoda 4: Usuń uszkodzone dane programu

Jeśli masz uszkodzone pliki gry na swoim komputerze, możesz napotkać program uruchamiający ESO, który utknął podczas ładowania. Jeśli brakujące niezbędne pliki są uszkodzone lub uszkodzone, nie można poprawnie uruchomić gry. Wykonaj poniższe czynności, aby usunąć uszkodzone pliki danych programu na komputerze.

1. Najpierw zamknij wszystkie zadania w tle na swoim komputerze.

2. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + E, aby otworzyć Eksplorator plików.

3. Teraz przejdź do następującej ścieżki lokalizacji.

C:Program Files (x86)Zenimax OnlineLauncherProgramData

4. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder ProgramData i wybierz opcję Usuń.

Sprawdź, czy naprawiłeś problem z uruchamianiem ESO, który utknął podczas ładowania systemu Windows 10.

Metoda 5: Wyłącz serwer proxy

Jeśli na komputerze z systemem Windows 10 pojawią się nieodpowiednie ustawienia sieciowe, napotkasz problem z Elder Scrolls Online, który utknie na ekranie ładowania. Jeśli masz zainstalowaną usługę serwerów proxy na swoim komputerze, przeczytaj nasz artykuł Jak wyłączyć VPN i proxy w systemie Windows 10 i wykonaj kroki zgodnie z instrukcjami w artykule.

Po wyłączeniu klienta VPN i serwerów proxy sprawdź, czy naprawiłeś problem z uruchamianiem ESO, który blokował się podczas ładowania. Jeśli jednak napotkasz ten sam problem, spróbuj połączyć się z mobilnym hotspotem.

Metoda 6: Tymczasowo wyłącz program antywirusowy (jeśli dotyczy)

Twój program antywirusowy może omyłkowo uniemożliwić instalowanie najnowszych poprawek do gier na Twoim komputerze. Zaleca się tymczasowe wyłączenie programu antywirusowego, aby rozwiązać problem. Przeczytaj nasz przewodnik Jak tymczasowo wyłączyć program antywirusowy w systemie Windows 10 i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby tymczasowo wyłączyć program antywirusowy na komputerze.

Po naprawieniu programu uruchamiającego ESO zablokowanego podczas ładowania na komputerze z systemem Windows 10, pamiętaj o ponownym włączeniu programu antywirusowego, ponieważ system bez pakietu bezpieczeństwa zawsze stanowi zagrożenie.

Metoda 7: Wyłącz Zaporę systemu Windows (niezalecane)

Czasami Windows Defender Firewall na twoim komputerze może uniemożliwić uruchomienie Elder Scrolls Online z pewnych względów bezpieczeństwa. W przypadku, gdy sprawcą jest Zapora Windows Defender, należy ją tymczasowo włączyć lub wyłączyć na swoim komputerze. Jeśli nie wiesz, jak wyłączyć Zaporę systemu Windows Defender, pomoże Ci w tym nasz przewodnik dotyczący wyłączania zapory systemu Windows 10. Możesz także zezwolić na uruchamianie ESO (biała lista Elder Scrolls Online), postępując zgodnie z naszym przewodnikiem Zezwalaj lub blokuj aplikacje przez zaporę systemu Windows. Upewnij się, że utworzyłeś wyjątki dla wymienionych poniżej plików wykonywalnych. Wszystkie te pliki znajdują się w katalogu instalacyjnym gry.

 • Bethesda.net_launcher
 • ESO.exe Steam.exe
 • Steam.exe

Gdy uzyskasz dostęp do Elder Scrolls Online, upewnij się, że ponownie włączyłeś pakiet Firewall, aby zapobiec wszelkim zagrożeniom danych.

Metoda 8: Zaktualizuj sterowniki graficzne

Jeśli sterowniki w twoim komputerze są nieaktualne, to przestarzałe oprogramowanie nie będzie działać dobrze z twoimi grami na PC. Upewnij się, że zaktualizowałeś wszystkie sterowniki na swoim komputerze, aby uzyskać lepsze wrażenia z gry. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem 4 sposoby aktualizacji sterowników graficznych w systemie Windows 10, aby zaktualizować sterownik i sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

  Jak zdalnie grać w gry RPG na stole przy użyciu Slacka

Metoda 9: Przywróć aktualizacje sterowników

Czasami bieżąca wersja sterowników graficznych może powodować konflikty uruchamiania iw takim przypadku trzeba przywrócić poprzednie wersje zainstalowanych sterowników. Możesz łatwo przywrócić sterowniki komputera do poprzedniego stanu, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem Jak przywrócić sterowniki w systemie Windows 10.

Zapisz zmiany i sprawdź, czy program uruchamiający ESO utknął podczas ponownego ładowania systemu Windows 10.

Metoda 10: Zainstaluj ponownie sterowniki graficzne

Jeśli okaże się, że wszystkie sterowniki są zaktualizowane i nie ma żadnych oczekujących aktualizacji, istnieje kilka szans, że bieżący sterownik jest niezgodny z twoją grą. Możesz ponownie zainstalować sterownik, odwiedzając oficjalną stronę producenta firm NVIDIA, AMD i INTEL i pobierając jego najnowszą wersję. Sprawdź nasz przewodnik Jak odinstalować i ponownie zainstalować sterowniki w systemie Windows 10 i wykonaj kroki, aby ponownie zainstalować sterowniki karty graficznej na komputerze.

Po ponownej instalacji sterowników GPU sprawdź, czy możesz naprawić problem z zawieszaniem się Elder Scrolls Online na ekranie ładowania.

Metoda 11: Zmień adres DNS

Kilku użytkowników zasugerowało, że przejście na adresy Google DNS może pomóc w naprawieniu problemu z Elder Scrolls Online, który zablokował się na ekranie ładowania. Jeśli poprawnie uruchomisz Minecrafta i napotkasz czarny pusty ekran, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby zmienić adres DNS.

Po zmianie adresu DNS sprawdź, czy możesz uruchomić Elder Scrolls Online bez żadnych błędów.

Metoda 12: Użyj wirtualnej sieci prywatnej

Jeśli napotkasz problem z Elder Scrolls Online, który utknął na ekranie ładowania, możesz zaktualizować grę, korzystając z wirtualnej sieci prywatnej, aby ominąć tożsamość sieciową. Przed zainstalowaniem sieci VPN sprawdź u swojego dostawcy usług internetowych, czy serwer poprawek Akami nie jest przez nich blokowany. Jeśli tak, poproś ich o odblokowanie lub zainstalowanie VPN. Rzuć okiem na nasz przewodnik Co to jest VPN i jak działa? aby dowiedzieć się więcej o Virtual Private Limited.

Jeśli nie wiesz, jak skonfigurować VPN na komputerze z systemem Windows 10, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Jak skonfigurować VPN w systemie Windows 10 i zaimplementuj to samo.

Po skonfigurowaniu połączenia VPN sprawdź, czy naprawiłeś program uruchamiający ESO, który utknął podczas błędu ładowania.

Metoda 13: Uruchom skanowanie złośliwego oprogramowania

Jeśli w przypadku ataku wirusa jest bardzo poważny, nie można w ogóle łączyć się z żadną grą online w sposób ciągły. Zalecamy przeskanowanie komputera zgodnie z instrukcjami zawartymi w naszym przewodniku Jak uruchomić skanowanie w poszukiwaniu wirusów na moim komputerze?

Ponadto, jeśli chcesz usunąć złośliwe oprogramowanie z komputera, zapoznaj się z naszym przewodnikiem Jak usunąć złośliwe oprogramowanie z komputera w systemie Windows 10. Po usunięciu wszystkich wirusów z komputera połącz się z grą i sprawdź, czy nie zaciął się program uruchamiający ESO po ponownym załadowaniu.

Metoda 14: Napraw program uruchamiający ESO

Mimo to, jeśli Elder Scrolls Online nie ładuje się, możesz spróbować naprawić program uruchamiający, aby naprawić program uruchamiający ESO, który zablokował się podczas ładowania. Jeśli w procesie naprawy zostaną znalezione jakiekolwiek problematyczne pliki, program uruchamiający ponownie zainstaluje wszystkie pliki, aby rozwiązać problem. Wykonaj poniższe czynności, aby naprawić wyrzutnię ESO.

1. Uruchom Eksplorator plików i przejdź do katalogu, w którym gra jest zainstalowana na twoim komputerze. Oto przykład ścieżki do katalogu.

C:Program Files (x86)SteamsteamappscommonZenimax OnlineThe Elder Scrolls Onlinegameclient

2. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy plik wykonywalny ESO64.exe i kliknij Uruchom jako administrator.

3. Teraz poczekaj, aż otworzy się program uruchamiający i z menu rozwijanego kliknij opcję Opcje gry.

4. Następnie kliknij Napraw i poczekaj, aż program uruchamiający ponownie zainstaluje problematyczne/brakujące pliki.

5. Po zakończeniu procesu uruchom ponownie grę i sprawdź, czy program uruchamiający ESO nie utknął podczas ładowania systemu Windows 10.

Metoda 15: Zainstaluj ponownie pakiet Microsoft Visual C++

Microsoft Visual C++ to niezbędny składnik oprogramowania, który należy zainstalować na komputerze w celu płynnego działania gier. Ten pakiet działa w tle podczas uruchamiania gier. Jeśli na twoim komputerze są uszkodzone komponenty Microsoft Visual C++, musisz ponownie zainstalować cały pakiet zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Uwaga: W tej metodzie pokazano kroki, aby ponownie zainstalować pojedynczy pakiet. Powtórz kroki, aby ponownie zainstalować wszystkie pakiety.

  Jak uzyskać tryb ciemny dla wszystkich witryn internetowych na komputerze Mac

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz Panel sterowania i kliknij Otwórz.

2. Ustaw Widok według > Kategoria, a następnie kliknij Odinstaluj program w menu Programy, jak pokazano.

3. Wybierz pakiet redystrybucyjny Microsoft Visual C++ 2013 (x64).

4. Następnie kliknij opcję Odinstaluj i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces.

5. Teraz odwiedź oficjalną stronę pakietu Microsoft Visual C++ i pobierz pakiety.

6. Na koniec uruchom pobrany plik instalacyjny, aby zainstalować je na swoim komputerze.

Uwaga: Ponieważ niewielu użytkowników zgłosiło, że Adobe Flash Player na twoim komputerze może zakłócać działanie gry Elder Scrolls Online, radzimy przeinstalować go i sprawdzić, czy działa dla Ciebie.

Metoda 16: Napraw DirectX

Jeśli masz uszkodzone pliki instalacyjne DirectX, napotkasz problem z zablokowaniem Elder Scrolls Online na ekranie ładowania. Nie można tak łatwo odinstalować DirectX. Możesz go jednak naprawić, aby rozwiązać błąd, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami.

1. Odwiedź oficjalną stronę instalatora internetowego DirectX End-User Runtime i kliknij przycisk Pobierz.

2. Teraz postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainstalować instalator sieciowy DirectX End-User Runtime Web Installer.

3. Tutaj przejdź ponownie do strony DirectX End-User Runtimes i wybierz wersję z czerwca 2010, kliknij przycisk Pobierz.

4. Następnie zainstaluj DirectX End-User Runtimes (czerwiec 2010) na swoim komputerze z uprawnieniami administratora.

Uwaga: Środowisko wykonawcze Microsoft DirectX® End-User Runtime instaluje kilka bibliotek wykonawczych ze starszego zestawu SDK DirectX dla niektórych gier korzystających z D3DX9, D3DX10, D3DX11, XAudio 2.7, XInput 1.3, XACT i/lub Managed DirectX 1.1. Zauważ, że ten pakiet w żaden sposób nie modyfikuje DirectX Runtime zainstalowanego w systemie Windows.

5. Na koniec uruchom ponownie komputer. Te narzędzia zastąpią i naprawią uszkodzone pliki DirectX oraz naprawią problem z uruchamianiem ESO, który zablokował się podczas ładowania systemu Windows 10.

Metoda 17: Zainstaluj ponownie Elder Scrolls Online Launcher

Jeśli żadna z metod Ci nie pomogła, musisz ponownie zainstalować grę jako ostatni wybór. Możesz także usunąć plik uruchamiania z Eksploratora plików (C: Program Files (x86) Zenimax OnlineLauncher) i zainstalować go ponownie ze strony zarządzania kontem. Jeśli grasz w grę przez Steam, nie możesz pobrać programu uruchamiającego w ten sposób. W takim przypadku musisz pobrać program uruchamiający za pośrednictwem biblioteki Steam. Oto najczęstszy sposób ponownej instalacji programu uruchamiającego ESO.

1. Naciśnij klawisz Windows i wpisz aplikacje i funkcje, a następnie kliknij Otwórz.

2. Teraz wyszukaj program uruchamiający ESO na liście i kliknij go. Następnie wybierz opcję Odinstaluj.

3. Jeśli pojawi się monit, ponownie kliknij Odinstaluj.

4. Gdy gra zostanie całkowicie odinstalowana z komputera, naciśnij i przytrzymaj jednocześnie klawisze Windows + E, aby otworzyć Eksplorator plików.

5. Teraz przejdź do następujących ścieżek i usuń foldery związane z programem uruchamiającym ESO.

C:WindowsTemp
C:Program Filesgametitl
C:Program Files (x86)gametitle
C:Program FilesCommon FilesBlizzard Entertainment
C:UsersPublicGamesgametitle
C:UsersPublicPublic DocumentsBlizzard Entertainmentgametitle

Uwaga: Upewnij się, że w powyższych lokalizacjach znajdziesz coś związanego z League of Legends zamiast tytułu gry.

6. Następnie opróżnij wszystkie dane w Koszu i trwale usuń teraz usunięte pliki/foldery.

7. Następnie przejdź do strony pobierania programu uruchamiającego ESO i kliknij opcję KUP TERAZ.

8. Zarejestruj swoje konto i przejdź do instalacji gry.

9. Poczekaj na zainstalowanie gry. Przejdź do Moje pobrane w Eksploratorze plików i kliknij dwukrotnie plik instalacyjny, aby uruchomić aplikację.

10. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainstalować grę na komputerze z systemem Windows 10.

Na koniec uruchom grę ponownie, a teraz będziesz miał rozwiązanie omawianego problemu. Możesz także odwiedzić stronę wsparcia Elder Scrolls na oficjalnej platformie Elder Scrolls Online.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i można było naprawić problem z Elder Scrolls Online zablokowany na ekranie ładowania w systemie Windows 10. Daj nam znać, która metoda zadziałała najlepiej. Ponadto, jeśli masz jakieś pytania/sugestie dotyczące tego artykułu, możesz je umieścić w sekcji komentarzy.

x