Napraw Facebook ciągle się zawiesza na Androidzie

Udostępnij teraz w social media:

Facebook jest zawsze fajny, prawda? To niesamowita platforma społecznościowa, która utrzymuje kontakt z ludźmi z różnych krajów. Jednak możesz codziennie zmagać się z problemami z Facebookiem lub Facebook powraca do ekranu głównego na urządzeniach z Androidem. Nie jest to wcale rzadki problem i nie warto płakać nad rozlanym mlekiem. Wielu użytkowników zmaga się z wyjaśnieniem, dlaczego tak się dzieje, jednak jest tak wiele czynników, które przyczyniają się do tego problemu. Jeśli jesteś zdezorientowany wszystkimi tymi czynnikami, ten przewodnik pomoże Ci rozwiązać problem z awarią Facebooka na Androidzie.

Jak naprawić awarię Facebooka na Androidzie?

Najczęstszym problemem jest to, że jeśli w telefonach są jakieś aktualizacje systemu i jeśli ich nie uaktualnisz, napotkasz problem. Nie mówimy, że ten problem występuje tylko z powodu awarii aktualizacji systemu, ale jest to główna przyczyna problemu.

  • Tymczasowe usterki w urządzeniu
  • Tryb oszczędzania baterii powoduje wymuszone wyłączenie aplikacji
  • Problemy po stronie serwera
  • Połączenie sieciowe nie jest stabilne
  • Dane w tle nie są włączone na Twoim urządzeniu
  • Uszkodzona pamięć podręczna i dane Facebooka
  • Usterki na Twoim koncie na Facebooku
  • Nieaktualna aplikacja Facebook i system operacyjny Android
  • Uszkodzona pamięć podręczna przeglądarki, jeśli używasz przeglądarki w wersji Facebook
  • Niekompatybilne urządzenia z Androidem, które można rozwiązać tylko po ponownej instalacji aplikacji

Po przeanalizowaniu tych czynników musisz mieć pewne pojęcie o problemie. Teraz możesz łatwo naprawić Facebook powraca do problemu z ekranem głównym na urządzeniu, postępując zgodnie z instrukcjami rozwiązywania problemów, jak wyjaśniono w następnej sekcji. Oto niesamowite pomysły na rozwiązywanie problemów, które pomogą Ci rozwiązać problem z Androidem powodujący awarię Facebooka. Postępuj zgodnie z nimi w tej samej kolejności, aby uzyskać szybsze rezultaty.

Uwaga: ponieważ smartfony nie mają tych samych opcji ustawień i różnią się one w zależności od producenta, dlatego przed zmianą jakichkolwiek ustawień upewnij się, że są prawidłowe. Wspomniane kroki zostały wykonane na telefonie Redmi.

Metoda 1: Uruchom ponownie telefon

To najbardziej oczywiste rozwiązanie, które każdy robi, gdy pojawia się jakiś problem z naszym urządzeniem. Ponowne uruchamianie telefonów to prosta i skuteczna metoda naprawy Facebooka, który powraca do problemu z ekranem głównym. Chociaż wiesz, jak ponownie uruchomić telefon komórkowy, poinstruowaliśmy następujące kroki.

1. Naciśnij przycisk zasilania z boku/u góry urządzenia z systemem Android.

2. Następnie zostaną wyświetlone cztery opcje. Tutaj dotknij opcji Uruchom ponownie.

Uwaga: Zamiast stukać opcję Uruchom ponownie, możesz także stuknąć Wyłącz, aby wyłączyć urządzenie. Jeśli to zrobisz, ponownie przytrzymaj przycisk zasilania, aby włączyć telefon.

3. Bądź cierpliwy, dopóki Twoje urządzenie z Androidem nie zostanie ponownie uruchomione i sprawdź, czy udało Ci się naprawić problem z awariami Facebooka zniknął, czy nie.

Metoda 2: Wyłącz tryb oszczędzania baterii

Tryb oszczędzania baterii w systemie Android pomaga oszczędzać energię baterii po włączeniu. Ta funkcja w smartfonie korzysta tylko z ograniczonych usług, aplikacji i komponentów, a także wyłącza połączenie internetowe. Może to spowodować, że Facebook powróci do ekranu głównego. Wyłączenie trybu oszczędzania baterii w urządzeniu jest bardzo łatwe. Możesz go zaimplementować zgodnie z instrukcją poniżej.

  Jak udostępnić swój ekran w Facebook Messenger na iPhone'a i Androida

1. Pociągnij w górę/w dół ekran główny, aby uruchomić szufladę powiadomień.

2. Upewnij się, że ustawienie oszczędzania baterii nie jest włączone. Jeśli tak, dotknij ustawienia, aby je wyłączyć.

Po upewnieniu się, że tryb oszczędzania baterii nie jest włączony, sprawdź, czy możesz korzystać z Facebooka na Androidzie bez żadnych problemów z awariami.

Metoda 3: Wyloguj się i zaloguj ponownie

Po wdrożeniu powyższych metod, nadal, jeśli napotkasz problem z Facebookiem, który powoduje awarię Androida, istnieje inny prosty hack, który pomoże ci rozwiązać problem. Po prostu wyloguj się ze swojego konta na Facebooku i zaloguj się ponownie po pewnym czasie.

1. Uruchom ekran główny na swoim urządzeniu i dotknij Facebooka. Następnie dotknij ikony menu w prawym górnym rogu ekranu. Stuknij w Wyloguj się, jak pokazano.

2. Bądź cierpliwy i poczekaj, aż wylogujesz się z konta na Facebooku.

3. Uruchom ponownie system Android i dotknij swojego konta na Facebooku, aby zalogować się ponownie.

4. Sprawdź, czy naprawiłeś problem z awarią Facebooka na Androidzie.

Metoda 4: Sprawdź status serwera Facebooka

Czasami mogą wystąpić błędy po stronie serwera z Facebooka lub w rzadkich przypadkach serwer Facebooka może zostać wyłączony w celu konserwacji. W takim przypadku nie można winić Androida za to, że Facebook wraca do problemu z ekranem głównym. Istnieje kilka platform internetowych, takich jak Downdetector, które sprawdzają, czy serwery Facebooka są aktywne, czy nie.

1. Otwórz przeglądarkę i odwiedź oficjalną stronę Downdetectora.

2. Upewnij się, że otrzymasz wiadomość, Raporty użytkowników wskazują na brak bieżących problemów na Facebooku na ekranie.

2A. Jeśli otrzymasz ten komunikat, oznacza to, że nie ma problemu z serwerem. Aby to naprawić, musisz postępować zgodnie z poniższymi metodami.

2B. Jeśli są jakieś inne komunikaty lub monity, musisz poczekać, aż serwer powróci do normy, a problem z Androidem powodujący awarię Facebooka zostanie rozwiązany lub nie.

Metoda 5: Rozwiązywanie problemów z połączeniem sieciowym

To najważniejszy czynnik, który musisz wziąć pod uwagę korzystając z aplikacji internetowych. Aby wydobyć najlepsze wrażenia z surfowania po Facebooku, musisz mieć odpowiednie i stabilne połączenie sieciowe. Możesz łatwo sprawdzić, czy masz wystarczającą sieć, czy nie. Otwórz przeglądarkę i szukaj czegokolwiek. Jeśli wyniki wyszukiwania nie wyskakują z komunikatem Brak połączenia danych, musisz sprawdzić, czy połączenie sieciowe jest włączone, czy nie. Ponadto, jeśli korzystasz z usługi VPN, wyłącz ją i sprawdź, czy to naprawi powrót Facebooka do ekranu głównego. Wykonaj poniższe czynności, aby sprawdzić dane mobilne.

1. Otwórz ekran główny na swoim Androidzie i dotknij aplikacji Ustawienia.

2. Teraz dotknij opcji Karty SIM i sieci komórkowe, jak pokazano.

3. Teraz włącz opcję Dane mobilne, jak pokazano.

4. Jeśli nie znajdujesz się w swojej lokalizacji geograficznej, możesz również skorzystać z sieci roamingowej. Aby to zrobić, dotknij Ustawienia zaawansowane, jak pokazano.

Uwaga: Twój operator internetowy obciąży Cię dodatkową opłatą, jeśli chcesz korzystać z funkcji międzynarodowego roamingu danych.

5. Następnie włącz roaming międzynarodowy i wybierz ustawienie Zawsze, jak pokazano.

6. Teraz stuknij w Roaming danych.

7. Następnie potwierdź monit, dotykając Włącz, jak pokazano.

8. Na koniec sprawdź, czy udało Ci się naprawić Facebooka, który powraca do problemu z ekranem głównym. Mimo to, jeśli nie dostałeś rozwiązania, postępuj zgodnie z poniższymi metodami.

Metoda 6: Włącz dane w tle

Oprócz włączenia połączenia sieciowego, musisz włączyć dane w tle, aby upewnić się, czy Twoje urządzenie korzysta z danych mobilnych, nawet jeśli włączony jest tryb oszczędzania baterii. Wykonaj poniższe czynności, aby włączyć dane w tle w systemie Android.

  Jak transmitować na żywo na Facebooku

1. Stuknij aplikację Ustawienia, tak jak w przypadku powyższych metod.

2. Następnie dotknij Aplikacje.

3. Następnie dotknij Zarządzaj aplikacjami i Facebookiem.

4. Teraz dotknij Ogranicz użycie danych.

5. Wybierz wszystkie trzy opcje w menu Ogranicz użycie danych i dotknij OK.

Teraz Twoje urządzenie może łączyć się z siecią, nawet jeśli włączony jest tryb oszczędzania baterii. To naprawi problem z awarią Facebooka.

Metoda 7: Wymuś zamknięcie Facebooka

Czasami wymuszenie zamknięcia Facebooka pomoże ci naprawić problem z awarią Facebooka z Androidem. Spowoduje to zamknięcie wszystkich otwartych aplikacji i programów i następnym razem będziesz musiał ponownie uruchomić odpowiednią aplikację. Wykonaj poniższe kroki, aby wymusić zamknięcie Facebooka.

1. Przejdź do Ustawień, tak jak poprzednio.

2. Następnie dotknij Aplikacje.

3. Następnie dotknij Zarządzaj aplikacjami, a następnie Facebook, jak pokazano.

4. W tym miejscu dotknij Wymuś zatrzymanie, jak pokazano.

5. Na koniec dotknij OK, aby potwierdzić monit, jak pokazano.

6. Teraz uruchom ponownie Facebooka i sprawdź, czy możesz naprawić problem z Androidem powodujący awarię Facebooka, czy nie.

Metoda 8: Usuń pamięć podręczną Facebooka

Jedną z niepożądanych wad aplikacji Facebook jest to, że przechowuje pamięć podręczną aplikacji i dane aplikacji przez długi czas. Spowalnia to działanie aplikacji, dopóki nie usuniesz jej całkowicie. Usunięcie pamięci podręcznej nie usunie żadnych istotnych danych należących do aplikacji, usuwa tylko pliki tymczasowe. Wykonaj poniższe kroki, aby ręcznie wyczyścić pamięć podręczną Facebooka na swoim Androidzie.

1. Przewiń w dół do ekranu głównego i dotknij aplikacji Ustawienia.

2. Następnie dotknij Aplikacje.

3. Następnie dotknij Zarządzaj aplikacjami, a następnie Facebook, jak pokazano.

4. Teraz dotknij Przechowywanie, jak pokazano.

5. Następnie dotknij Wyczyść dane i Wyczyść pamięć podręczną, jak pokazano.

6. Jeśli chcesz usunąć wszystkie dane powiązane z Facebookiem, dotknij Wyczyść wszystkie dane.

7. Na koniec sprawdź, czy możesz naprawić Facebooka, który powraca do problemu z ekranem głównym.

Metoda 9: Usuń i dodaj konto na Facebooku

Niektórzy użytkownicy sugerowali, że usunięcie konta Facebook i ponowne dodanie go pomogło im naprawić powrót Facebooka do ekranu głównego. Oto kilka prostych kroków, aby usunąć swoje konto Facebook z Androida i dodać je później.

1. Stuknij w aplikację Ustawienia w telefonie.

2. Na ekranie Ustawienia dotknij Konta i synchronizacja, jak pokazano.

3. Następnie dotknij Facebooka.

4. Teraz dotknij opcji Więcej.

5. Następnie dotknij Usuń konto.

Poczekaj, aż konto Facebook zostanie usunięte z Androida i uruchom ponownie telefon. Następnie ponownie zaloguj się do Facebooka i sprawdź, czy rozwiązałeś problem z awarią Facebooka.

Metoda 10: Zaktualizuj aplikację Facebook

Jest to najważniejsza metoda rozwiązywania problemu awarii Facebooka w Androidzie. Po pierwsze, sprawdź, czy masz jakieś najnowsze aktualizacje Facebooka w Sklepie Play, jeśli tak, musisz zaktualizować je zgodnie z poniższymi instrukcjami.

1. Przejdź do ekranu głównego, wyszukaj Sklep Play i otwórz go.

2. Następnie wpisz Facebook w menu wyszukiwania, jak pokazano.

3A. Jeśli aplikacja wymaga aktualizacji, dotknij opcji Aktualizuj.

3B. Jeśli aplikacja jest już w najnowszej wersji, zobaczysz tylko opcje Otwórz i Odinstaluj. W takim przypadku przejdź do następnej metody.

4. Poczekaj, aż aktualizacje zostaną zainstalowane na Twoim urządzeniu i sprawdź, czy możesz naprawić problem z Androidem powodujący awarię Facebooka.

Metoda 11: Zaktualizuj system operacyjny Android

W niektórych rzadkich przypadkach, jeśli Twoje urządzenie z Androidem nie zostanie zaktualizowane do najnowszej wersji, napotkasz problemy z Androidem, które powodują awarię Facebooka. Zaktualizuj więc oprogramowanie układowe do najnowszej wersji, a po zainstalowaniu głównych aktualizacji oprogramowania możesz pozbyć się problemu. Zazwyczaj urządzenie aktualizuje się automatycznie (jeśli odpowiednie ustawienie jest włączone) lub powiadamia o aktualizacji. Jeśli zobaczysz oczekujące aktualizacje, możesz zaktualizować system operacyjny Android do najnowszej wersji, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem 3 sposoby sprawdzania dostępności aktualizacji na telefonie z Androidem.

  Jak ustawić tymczasowe zdjęcie profilowe na Facebooku

Po zaktualizowaniu systemu operacyjnego Android sprawdź, czy możesz naprawić problem z awarią Facebooka.

Metoda 12: Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki

Pamięć podręczna i pliki cookie w Twojej przeglądarce rzeczywiście przyspieszają surfowanie. Ale te pliki tymczasowe są przydatne tylko wtedy, gdy mają ograniczony rozmiar. Kiedy mijają dni, pęcznieją, a czasem są nawet zepsute. Doprowadzi to do tego, że Facebook będzie wracał do problemu z ekranem głównym, a także się pali. Jeśli korzystasz z internetowej wersji Facebooka, wyczyść pamięć podręczną i pliki cookie zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku Jak wyczyścić pamięć podręczną i pliki cookie na urządzeniach z systemem Android.

Po wyczyszczeniu pamięci podręcznej przeglądarki i plików cookie sprawdź, czy możesz naprawić problem z awarią Facebooka na Androidzie.

Metoda 13: Zainstaluj ponownie aplikację Facebook

Jeśli żadna z metod nie pomogła Ci rozwiązać problemu z awarią Facebooka, musisz ponownie zainstalować aplikację, aby rozwiązać ten problem. Tę metodę należy zastosować tylko wtedy, gdy nie trzeba uzyskać żadnej poprawki innymi metodami.

Uwaga: po ponownym zainstalowaniu Facebooka Twoje dane i wiadomości zostaną usunięte. Upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową niezbędnych danych przed wykonaniem poniższych kroków.

1. Przejdź do Sklepu Play i przeszukaj Facebooka.

2. Następnie dotknij Odinstaluj.

3. Poczekaj, aż Facebook zostanie całkowicie usunięty z Twojego Androida. Po zakończeniu ponownie wyszukaj Facebooka i dotknij Zainstaluj.

4. Po zainstalowaniu Facebooka na urządzeniu dotknij Otwórz, jak pokazano.

5. Na koniec przywróć dane (jeśli chcesz) i sprawdź, czy możesz naprawić błąd awarii Facebooka, czy nie.

Metoda 14: Użyj starszej wersji aplikacji Facebook

Mimo to, jeśli napotkasz problemy z Androidem, które powodują awarię Facebooka, nawet po ponownej instalacji aplikacji, możesz spróbować zainstalować starsze wersje aplikacji Facebook. Nie mają żadnych większych różnic w funkcjach, ale na pewno możesz wypróbować to obejście.

1. Najpierw odinstaluj aplikację Facebook zgodnie z instrukcją w powyższej metodzie.

2. Następnie przejdź do witryny APKmirror, z której możesz pobrać wszystkie poprzednie wersje Facebooka na swoje urządzenie.

3. Teraz dotknij przycisku Pobierz obok starszych wersji Facebooka i poczekaj, aż APK zostanie zainstalowany.

Uwaga: jeśli pojawi się monit podczas instalowania pakietu APK, dotknij Zezwól.

4. Uruchom ponownie telefon i sprawdź, czy naprawiłeś problem z awarią Facebooka na Androidzie.

Metoda 15: Skontaktuj się z pomocą techniczną Facebooka

Jeśli żadna z wyżej omówionych metod nie pomogła Ci naprawić Facebooka, który powoduje awarię Androida, musisz zwrócić się o pomoc do oficjalnego zespołu Facebooka. Facebook Help Center to oficjalny zespół wsparcia, który jest dostępny online przez 24 godziny. Możesz zgłosić błąd wygaśnięcia sesji aplikacji Facebook za pomocą tej strony pomocy, wypełniając problem w formularzu. Jednak zajmie to trochę czasu. Po rozpatrzeniu Twojej skargi zespół odpowie Ci, gdy problem zostanie rozwiązany.

Metoda 16: Przywracanie ustawień fabrycznych urządzenia z Androidem

Jeśli nie masz cierpliwości, aby szukać pomocy od zespołu wsparcia Facebooka, aby naprawić problem z Androidem, który ciągle się zawiesza, musisz spróbować przywrócić system Android do ustawień fabrycznych. Zwróć uwagę, że musisz zresetować Androida do wersji fabrycznej tylko wtedy, gdy żadna z metod Ci nie pomogła.

Uwaga: proces przywracania ustawień fabrycznych spowoduje usunięcie wszystkich danych z Androida i przywrócenie urządzeń do ustawień fabrycznych. Dlatego przed wykonaniem procedury zaleca się wykonanie kopii zapasowej niezbędnych danych. Przeczytaj nasz przewodnik dotyczący tworzenia kopii zapasowych danych telefonu z Androidem.

Aby przywrócić ustawienia fabryczne telefonu komórkowego, przeczytaj i zastosuj kroki opisane w naszym przewodniku Jak mocno zresetować dowolne urządzenie z Androidem.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i że nauczyłeś się naprawiać problem z awarią Facebooka na Twoim urządzeniu z Androidem. Zachęcamy do kontaktu z nami z pytaniami i sugestiami za pośrednictwem poniższej sekcji komentarzy. Daj nam znać, który temat chcesz, abyśmy zgłębili w następnej kolejności.

x