Napraw format pliku WhatsApp nieobsługiwany w systemie Android

Czasami podczas próby wysłania pliku z WhatsApp może pojawić się błąd informujący, że ten format pliku nie jest obsługiwany przez WhatsApp. Jest to częsty problem, który może wystąpić w przypadku pliku, który nie jest obsługiwany przez oprogramowanie WhatsApp. Jednak ten błąd może również wystąpić w przypadku normalnych plików z powodu innych podstawowych problemów z programem WhatsApp. Błąd formatu pliku WhatsApp, który nie jest obsługiwany, można rozwiązać za pomocą kilku skutecznych metod. Możesz także użyć różnych konwerterów plików, aby rozwiązać problem. W tym przewodniku omówimy przyczyny i metody rozwiązania tego błędu.

Jak naprawić format pliku WhatsApp nieobsługiwany w systemie Android

Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się, jak szczegółowo rozwiązać ten format pliku nie jest obsługiwany w błędzie WhatsApp.

Jakie formaty plików są obsługiwane przez WhatsApp?

WhatsApp to popularna aplikacja do przesyłania wiadomości, która umożliwia użytkownikom udostępnianie plików multimedialnych swoim kontaktom. WhatsApp obsługuje główne formaty plików multimedialnych, zapewniając lepszą i bezpośrednią komunikację między osobami i czatami grupowymi. Poniżej znajduje się lista wszystkich głównych formatów plików obsługiwanych przez WhatsApp.

  • Obraz: JPEG, PNG, JPG

  • Dokument: XLS, PDF, XLSX, DOCX, DOC, PPTX i PPT.

  • Wideo: MP4 (WhatsApp nie obsługuje plików MP4 bez dźwięku).

  • Dźwięk: MP3, AMR, .opus

Jeśli plik jest w innym formacie, mogą pojawić się problemy, takie jak problem z nieobsługiwanym formatem wideo WhatsApp.

Przyczyny błędu formatu pliku WhatsApp nie jest obsługiwany

Przyczyny błędu WhatsApp MP4 nieobsługiwane na Twoim urządzeniu mogą być różne. Niektóre z możliwych błędów są wymienione tutaj.

  • Nieobsługiwany format pliku może powodować ten błąd podczas przesyłania i pobierania.
  • Niewłaściwa lokalizacja pliku na twoim urządzeniu jest również związana z tym błędem.

  • Niewłaściwe ustawienia daty i godziny są czasami odpowiedzialne za problemy z nieobsługiwanym formatem plików w WhatsApp.
  • Nieaktualna wersja WhatsApp jest również odpowiedzialna za ten format pliku nie jest obsługiwany Błąd WhatsApp.
  • Różne problemy, takie jak niewłaściwa instalacja WhatsApp na twoim urządzeniu, mogą również powodować ten błąd.

W poniższym przewodniku omówimy metody rozwiązania tego formatu pliku nie jest obsługiwany błąd WhatsApp.

Uwaga: ponieważ smartfony nie mają tych samych opcji ustawień i różnią się one w zależności od producenta, dlatego przed zmianą jakichkolwiek należy upewnić się, że ustawienia są prawidłowe. Poniższe metody pochodzą ze smartfona Moto G(60).

Metoda 1: Nie używaj nieobsługiwanego formatu pliku

Czasami, gdy otrzymasz plik na WhatsApp, możesz nie być w stanie pobrać pliku na swoje urządzenie. Gdy otrzymasz plik w formacie, który nie jest obsługiwany przez oprogramowanie WhatsApp, WhatsApp nie będzie mógł pobrać pliku na Twoje urządzenie. Jeśli otrzymałeś podobny błąd, powinieneś rozważyć sprawdzenie formatu pliku. Jeśli format pliku nie jest obsługiwany przez WhatsApp, możesz spróbować przekonwertować plik na obsługiwany format.

Metoda 2: Napraw uszkodzoną kartę SD

Przyczyną tego problemu może być również uszkodzona karta SD. W rezultacie, jeśli używasz karty SD jako dodatkowej pamięci, upewnij się, że jest w dobrym stanie. Możesz spróbować sformatować kartę SD i rozwiązać ten problem. Sprawdź nasz poradnik naprawy uszkodzonej karty SD. Jeśli to nie pomoże, rozważ wymianę karty na nową.

Metoda 3: Zmień lokalizację pliku

Czasami problem z nieobsługiwanym formatem pliku WhatsApp może być spowodowany niewłaściwą lokalizacją pliku. Dlatego jeśli otrzymujesz błąd nieobsługiwanego formatu pliku, możesz spróbować naprawić problem z nieobsługiwanym formatem wideo WhatsApp, zmieniając lokalizację problematycznego pliku na swoim urządzeniu. Możesz zmienić lokalizację pliku na swoim urządzeniu z Menedżera plików. Wykonaj te proste kroki, aby zmienić lokalizację pliku w telefonie, aby naprawić błąd WhatsApp MP4 nieobsługiwany.

1. Otwórz Pliki z menu telefonu.

2. Przejdź do problematycznego pliku.

3. Stuknij ikonę z trzema kropkami, a następnie stuknij opcję Przenieś do.

4. Przejdź do folderu, do którego chcesz przenieść problematyczny plik.

5. Stuknij w Przenieś tutaj.

Jeśli ta metoda nie pomoże w przypadku tego formatu pliku nie jest obsługiwany błąd WhatsApp, a problem nadal występuje w WhatsApp, wypróbuj następną metodę.

Metoda 4: Zmień ustawienia daty i godziny

Jeśli ustawienia daty i godziny na Twoim urządzeniu są nieprawidłowe, telefon może mieć problemy z połączeniem z serwerami WhatsApp. Może to powodować różne błędy połączenia z WhatsApp. Możesz również zauważyć problemy z nieobsługiwanym formatem plików w WhatsApp. Dlatego spróbuj naprawić nieprawidłowe ustawienia daty i godziny w telefonie, aby rozwiązać problem.

1. Otwórz Ustawienia z menu telefonu.

2. Zlokalizuj i dotknij System.

3. Tutaj dotknij Data i godzina.

4. Stuknij w Data, a następnie wybierz poprawną datę z kalendarza.

5. Teraz dotknij Czas i ustaw prawidłowy czas na zegarze.

Uwaga: Możesz także ustawić datę i godzinę automatycznie, dotykając przełącznika Ustaw czas automatycznie, aby rozwiązać problem z nieobsługiwanym formatem wideo WhatsApp.

Metoda 5: Użyj konwerterów plików innych firm

Jeśli plik rzeczywiście jest w formacie, który nie jest obsługiwany przez WhatsApp, możesz spróbować przekonwertować plik do formatu obsługiwanego przez WhatsApp, aby rozwiązać problem z nieobsługiwanym formatem pliku WhatsApp. Istnieją różne formaty obrazów, wideo i dokumentów, których można użyć do zapisania pliku. Jednak nie wszystkie formaty są obsługiwane przez WhatsApp. Wcześniej omawialiśmy listę formatów plików obsługiwanych przez WhatsApp. Dlatego jeśli istnieje plik w formacie nieobsługiwanym przez WhatsApp, możesz spróbować przekonwertować format za pomocą konwertera plików innej firmy, aby rozwiązać problemy, takie jak problem z nieobsługiwanym przez WhatsApp MP4. Istnieją setki konwerterów online, których można użyć do konwersji formatu pliku, aby można go było wysłać za pośrednictwem WhatsApp.

Metoda 6: Zaktualizuj WhatsApp

Jeśli poprzednie metody nie działają, a ten format pliku nie jest obsługiwany, problem z WhatsApp pozostaje, powinieneś rozważyć aktualizację aplikacji. Nieaktualny program WhatsApp może powodować różne problemy, takie jak problemy z pamięcią masową, problemy z czatem, problemy z połączeniami wideo lub głosowymi, a także problem z nieobsługiwanym plikiem. Aktualizacja aplikacji usuwa również błędy i inne błędy, które mogą powodować różne błędy w WhatsApp. Możesz wykonać te proste kroki, aby zaktualizować WhatsApp na swoim urządzeniu.

1. Otwórz Sklep Google Play z menu telefonu.

2. W pasku wyszukiwania wpisz WhatsApp i wyszukaj go.

3. Zlokalizuj i wybierz WhatsApp z wyników wyszukiwania.

4. Tutaj dotknij Aktualizuj.

5. Poczekaj na zainstalowanie aktualizacji, a następnie otwórz WhatsApp.

Metoda 7: Zainstaluj ponownie WhatsApp

Gdy WhatsApp nie działa poprawnie, a błędy i inne problemy z aplikacjami powodują utrzymywanie się problemu, dobrym pomysłem może być naprawienie problemu przez ponowną instalację WhatsApp. Ponowna instalacja WhatsApp naprawi różne podstawowe problemy z aplikacją. Wykonaj te proste kroki, aby ponownie zainstalować WhatsApp na swoim urządzeniu.

1. Znajdź WhatsApp w menu telefonu i naciśnij długo ikonę aplikacji.

2. Teraz przeciągnij WhatsApp i upuść go w opcji Odinstaluj.

3. Potwierdź odinstalowanie.

4. Teraz otwórz Sklep Google Play i wyszukaj WhatsApp z paska wyszukiwania.

5. Wybierz WhatsApp z wyników wyszukiwania i dotknij Instaluj.

6. Poczekaj na zakończenie instalacji, a następnie otwórz WhatsApp.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Dlaczego nie mogę wysłać pliku na WhatsApp?

Odp. Jeśli format pliku nie jest obsługiwany przez oprogramowanie WhatsApp, WhatsApp może nie być w stanie załadować pliku.

Q2. Co oznacza nieobsługiwany format pliku?

Odp. Nieobsługiwany format pliku to taki, który nie jest obsługiwany przez program, oprogramowanie lub aplikację. Oznacza to, że program nie będzie mógł załadować tego konkretnego pliku na twoje urządzenie.

Q3. Jak rozwiązać problemy z nieobsługiwanymi formatami plików w WhatsApp?

Odp. Istnieje kilka skutecznych metod rozwiązania tego błędu. Możesz rozwiązać problemy związane z aplikacjami lub wypróbować internetowy konwerter formatów plików, aby zmienić format.

Q4. Jakie pliki audio są obsługiwane przez WhatsApp?

Odp. WhatsApp obsługuje formaty plików audio MP3, AMR i .opus.

Pytanie 5. Jakie pliki graficzne są obsługiwane przez WhatsApp?

Odp. Obsługuje formaty plików graficznych JPEG, PNG i JPG.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i udało Ci się rozwiązać problem z nieobsługiwanym formatem plików WhatsApp na Twoim urządzeniu. Daj nam znać o swoich zapytaniach i sugestiach, jeśli takie istnieją, w sekcji komentarzy poniżej.