Napraw iMessages otrzymane poza zamówieniem

iOS 11 może przejść do historii jako jeden z najbardziej wadliwych systemów operacyjnych wydanych przez Apple. W iOS 11 pojawił się zupełnie nowy błąd, który wpływa na iMessages. Błąd powoduje otrzymywanie wiadomości w nieprawidłowej kolejności. Są wysyłane w czasie rzeczywistym, ale nie pojawiają się we właściwej kolejności w aplikacji Wiadomości. Na przykład, jeśli zadasz komuś pytanie przez iMessages, a on na nie odpowie, jego odpowiedź może faktycznie pojawić się nad wiadomością z pytaniem. Jak dotąd wydaje się, że wpływa to tylko na iMessages, a nie na zwykłe wiadomości tekstowe. Jest już Wątek Reddit użytkowników, którzy go doświadczają. Oto jak naprawić iMessage otrzymane poza kolejnością w systemie iOS 11.

Jest to niezatwierdzony błąd i jako taki nie ma wyraźnego powodu, który go powoduje. Poniższe rozwiązania nie stanowią trwałego rozwiązania problemu. W większości przypadków błąd pojawi się ponownie, w którym to przypadku trzeba będzie go naprawić. Rzeczywista, trwała poprawka musi pochodzić od Apple. Więcej o tym później.

Zamknij aplikację Wiadomości

Aplikacje, które nie są na pierwszym planie w systemie iOS, w rzeczywistości nie działają. iOS zawiesza je niemal natychmiast. Kiedy mówimy „ Zamknij aplikację Wiadomości ”, mamy na myśli przejście do trybu wielozadaniowości i przesuń palcem w górę w aplikacji Wiadomości, aby ją usunąć.

Uruchom ponownie urządzenie

Spróbuj ponownie uruchomić iPhone’a. Rzadko uruchamiamy ponownie nasze telefony i jedyny raz, kiedy się wyłączają, to wyczerpanie baterii. To nigdy wcześniej nie stanowiło problemu, ale to jest iOS 11 i stało się synonimem problemów. Uruchom ponownie urządzenie, a wiadomości mogą zacząć przychodzić w kolejności.

POWIĄZANE CZYTANIE: Najlepsza sieć VPN dla iPhone’a – chroń swoje dane i zachowaj prywatność.

Twardy reset

Spróbuj wykonać twardy reset urządzenia. Naciśnij i przytrzymaj przycisk usypiania / budzenia oraz przycisk ekranu głównego, aż zobaczysz logo Apple. Zwolnij go i pozwól urządzeniu na ponowne uruchomienie. Na iPhonie 7 naciśnij i przytrzymaj przycisk usypiania / budzenia i zmniejszania głośności. Na iPhonie 8 i iPhonie X naciśnij i zwolnij przycisk zwiększania głośności, a następnie naciśnij i zwolnij przycisk zmniejszania głośności, a na koniec naciśnij i przytrzymaj przycisk usypiania / budzenia, aż zobaczysz logo Apple.

Możliwe przyczyny

Apple powiedział, że iMessages zsynchronizuje się przez iCloud. Jest to funkcja, która miała być częścią iOS 11, ale nadal nie jest dostępna. Niektórzy użytkownicy spekulują, że być może ta funkcja zostanie wprowadzona w iOS 11.3, chociaż nie ma prawdziwego powodu, aby sądzić, że to prawda. Możliwe, że prace przygotowawcze dla tej funkcji zostały już dodane w iOS 11.2, czyli wtedy, gdy pojawił się ten błąd, i to właśnie zrzuca kolejność odbierania wiadomości. Jak wspomniano wcześniej, problem pojawi się ponownie i będziesz potrzebować aby ponownie uruchomić wszystkie te poprawki. Zbierz to razem, Apple.