Napraw kod błędu pakietu Office 1058 13 w systemie Windows 10

Aplikacje Microsoft są dobrze znane z szerokiej gamy wydajnych aplikacji, takich jak Word, PowerPoint, OneNote, Publisher, Outlook i wielu innych, które wymagają systemu operacyjnego. Ich szeroka gama produktów pozwala ludziom używać ich zgodnie z ich wymaganiami. Jest dostępny w całości zarówno do użytku profesjonalnego, jak i osobistego. Wszyscy zaakceptowaliby fakt, że Microsoft zrewolucjonizował platformę narzędzi i usług online. Chociaż są to dobrze znane i fantastyczne aplikacje, czasami są również podatne na błędy. Jeden z takich komunikatów o błędzie mówi, że coś poszło nie tak. Przepraszamy, ale nie możemy uruchomić Twojego programu. Upewnij się, że nie jest wyłączony przez system. Kod błędu: 1058-13. Problem z kodem błędu Microsoft Office 1058-13 można łatwo naprawić i jest dość prosty. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak naprawić pakiet Office 2013 przestał działać w systemie Windows 10.

Jak naprawić kod błędu pakietu Office 1058 13 w systemie Windows 10?

Jeśli chcesz usunąć kod błędu 1058 13 w swoim MS Office 2013, musisz wykonać pewne rozwiązania, które są podane w tym przewodniku po artykule. Zanim przejdziemy bezpośrednio do rozwiązań, przyjrzyjmy się możliwym przyczynom tego kodu błędu pakietu Office 1058 13, które są wymienione poniżej:

  • Słabe połączenie internetowe lub pewne awarie dotyczące elementów sprzętowych sieci.
  • Jeśli twoje sterowniki graficzne są nieco przestarzałe, może to powodować pewne usterki techniczne.
  • Korzystanie ze starszej wersji systemu operacyjnego lub aplikacji Microsoft Office 2013.
  • Jeśli włączone są ustawienia VPN lub proxy, może to wpłynąć na bezproblemowe działanie aplikacji Microsoft.
  • Jeśli usługa Microsoft Click to Run nie jest włączona, jej proces automatycznie wyłącza aplikacje firmy Microsoft i uniemożliwia dostęp do nich.

Komunikat o kodzie błędu 1058 13 może pojawić się z powodu złego połączenia internetowego. Słaby problem z siecią jest pierwszą rzeczą, którą musisz sprawdzić pod kątem jakichkolwiek usterek technicznych. Dzieje się tak, ponieważ bezproblemowy dostęp do Internetu jest niezbędny, aby każdy proces online mógł się odbywać na Twoim komputerze. Czasami problem z internetem może wystąpić głównie z powodu awarii sprzętu i niskiej przepustowości podczas odbierania. Dlatego sprawdź, czy połączenie przewodowe lub bezprzewodowe działa prawidłowo. Jeśli nie, najpierw rozwiąż problem, a następnie spróbuj otworzyć pakiet Microsoft Office.

Uwaga: aby sprawdzić prędkość Internetu, wykonaj test prędkości.

Teraz wypróbuj każdą metodę podaną poniżej jeden po drugim, aż znajdziesz potencjalną poprawkę dla kodu błędu dotyczącego dostępu do MS Office 2013.

Metoda 1: Zaktualizuj pakiet Microsoft Office

Czasami, jeśli Twoje biuro 2013 przestało działać, Windows 10 dzieje się, gdy nie jest dostępny w najnowszej łatce. W takich sytuacjach musisz sprawdzić i zaktualizować pakiet Microsoft Office 2013 automatycznie lub ręcznie. Aby ręcznie zaktualizować oprogramowanie, wykonaj poniższe czynności.

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz PowerPoint i kliknij Otwórz, aby uruchomić program Microsoft PowerPoint.

Uwaga: Microsoft PowerPoint służy tutaj jako przykład.

2. Kliknij podświetlone menu Plik.

3. Tutaj przejdź do menu Konto.

4. Następnie wyszukaj i zlokalizuj opcję Aktualizacje pakietu Office na stronie Konto. Tutaj kliknij menu i wybierz opcję Aktualizuj teraz z menu kontekstowego.

5. Upewnij się, że zainstalowana wersja pakietu Office jest aktualna. Jeśli nie, poczekaj na zakończenie procesu aktualizacji i upewnij się, że otrzymasz monit, jak pokazano poniżej.

Po zainstalowaniu aktualizacji pakietu Office uruchom ponownie odpowiednią aplikację i sprawdź, czy problem dominujący w pakiecie Office 2013 coś poszło nie tak, błąd 1058-13 został rozwiązany.

Metoda 2: Zaktualizuj sterowniki graficzne

Sterownik graficzny jest podstawową cechą komputera. Producenci procesorów graficznych często udostępniają aktualizacje i funkcje. Ponadto, aby uniknąć wszelkiego rodzaju problemów technicznych, takich jak migotanie ekranu, nieprawidłowe działanie wyświetlacza, włączanie/wyłączanie ekranu itp., należy zaktualizować sterownik graficzny, ponieważ są one odpowiedzialne za wydajność i wydajność komputera. Zaktualizuj sterownik graficzny, aby rozwiązać problem utrzymujący się kod błędu w pakiecie MS Office 2013 i sprawdź, czy ta aktualizacja pomaga. Przeczytaj nasz przewodnik na temat 4 sposobów aktualizacji sterowników graficznych w systemie Windows 10, aby zrobić to samo.

Metoda 3: Zaktualizuj system Windows

Windows Update to pierwsze rozwiązanie dla wszelkich błędów związanych z plikami. Tak jest z pewnością w przypadku błędu w wsclient.dll. Dlatego konieczne jest sprawdzenie, czy system operacyjny Windows działa płynnie. Błędy i błędy zawsze mają miejsce w systemie operacyjnym Windows, ponieważ są nieuniknione. Aby to naprawić, Microsoft często wydaje zaktualizowaną wersję systemu operacyjnego, naprawiając te błędy i błędy. Ponadto poprawiają również funkcje bezpieczeństwa, aby chronić system przed problemami związanymi z cybernetycznymi i atrybutami kompatybilności. Aby dowiedzieć się więcej o aktualizacjach systemu Windows, przeczytaj nasz przewodnik Co to jest usługa Windows Update.

Jeśli używasz przestarzałej wersji systemu Windows 10 i Windows 11, zapoznaj się odpowiednio z naszym przewodnikiem Jak pobrać i zainstalować najnowszą aktualizację systemu Windows 10 oraz Jak pobrać i zainstalować aktualizacje systemu Windows 11, a następnie uaktualnić odpowiedni system operacyjny.

Metoda 4: Wyłącz VPN lub serwery proxy

VPN lub wirtualna sieć prywatna to technologia zapewniająca prywatność w Internecie, co oznacza, że ​​jej silne szyfrowanie umożliwia użytkownikom ochronę wszystkich danych, które otrzymujesz lub wysyłasz w Internecie oraz anonimowe przeglądanie. Czasami te usługi VPN powodują konflikt z kolejnością pracy niektórych aplikacji. W takim przypadku może to stwarzać problemy dla aplikacji Microsoft, gdy jest połączone z VPN. Dlatego musisz tymczasowo go wyłączyć, próbując uzyskać dostęp do dowolnych aplikacji MS Office w swoim systemie.

Przeczytaj nasz przewodnik Jak wyłączyć VPN i serwer proxy w systemie Windows 10, aby zrobić to samo. Po wyłączeniu VPN lub Proxy otwórz program uruchamiający grę i sprawdź, czy możesz ukończyć aktualizację gry i zagrać w nią. Jeśli problem zostanie rozwiązany, możesz go skonfigurować i ponownie włączyć VPN.

Metoda 5: Włącz usługę Office ClicktoRun

W biurze 2013 coś poszło nie tak, błąd 1058-13 może ewentualnie wystąpić, jeśli usługa ClickToRun jest włączona. Dlatego spróbuj wyłączyć usługę Microsoft Office ClickToRun, wykonując czynności podane poniżej.

1. Naciśnij klawisz Windows i wpisz cmd, a następnie kliknij Uruchom jako administrator, aby uruchomić wiersz polecenia z uprawnieniami administratora.

2. Tutaj wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter, aby je wykonać. Komunikat powinien pojawić się jako SUKCES.

sc config clicktorunsvc start= auto

3. Następnie wykonaj następujące polecenie.

sc start clicktorunsvc

Po wykonaniu tych poleceń spróbuj uruchomić aplikację Microsoft Office i sprawdź, czy pakiet Office 2013 przestał działać, błąd systemu Windows 10 został rozwiązany. Ta metoda jest skuteczna. Mamy nadzieję, że do tej pory kod błędu 1058 13 utrzymujący się w odniesieniu do pakietu Microsoft Office został naprawiony. Jeśli nie, nie stresuj się. Wypróbuj inne nadchodzące rozwiązania.

Metoda 6: Ponowna instalacja pakietu Microsoft Office

Jednym godnym zaufania rozwiązaniem, które musisz naprawić kod błędu 1058 13, jest ponowna instalacja samej aplikacji Microsoft Office 2013. W przypadku tej metody należy subskrybować używany produkt pakietu Office. Pamiętaj, że jeśli masz poświadczenia biurowe, śmiało. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi poniżej i ponownie zainstaluj oprogramowanie Office 2013.

1. Naciśnij razem klawisze Windows + I i uruchom stronę Ustawienia. Tutaj wybierz Aplikacje zgodnie z ilustracją.

2. W menu Aplikacje i funkcje wyszukaj aplikację Microsoft Office.

3. Następnie wybierz aplikację i kliknij opcję Odinstaluj.

4. Następnie kliknij Odinstaluj w monicie o potwierdzenie.

Po odinstalowaniu aplikacji MS Office zainstaluj ją ponownie. Oto jak to zrobić.

5. Odwiedź oficjalną stronę Microsoft, a następnie kliknij Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do swojego konta Microsoft.

6. Wprowadź swoją nazwę użytkownika lub adres e-mail oraz poświadczenia hasła i kliknij przycisk Dalej, aby kontynuować proces logowania.

7. Wybierz Usługi i subskrypcje na pasku menu, jak pokazano na poniższym obrazku.

8. Ta strona otwiera wszystkie zarejestrowane produkty pakietu Office. Tutaj zlokalizuj żądany produkt, który chcesz ponownie zainstalować, i wybierz przycisk Zainstaluj.

9. Teraz kliknij opcję Zainstaluj.

10. Po pobraniu pliku instalacyjnego kliknij dwukrotnie i otwórz go, aby uruchomić plik.

11. Po instalacji przejdź do wymaganej aplikacji Microsoft i otwórz odpowiednią stronę Konto. Stamtąd zaloguj się na swoje konto Microsoft.

Mamy nadzieję, że do tej pory kod błędu 1058 13 istniejący w odniesieniu do aplikacji Microsoft Office 2013 został rozwiązany.

Metoda 7: Skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej

Jeśli żadna z wyżej wymienionych metod nie zadziałała, ostatnią opcją, jaką masz pod ręką, jest skontaktowanie się z odpowiedzialnym producentem. Dlatego skontaktuj się z pomocą techniczną firmy Microsoft lub odwiedź pobliski sklep firmy Microsoft, aby rozwiązać ten kod błędu 1058 13. Zespół pomocy technicznej pomoże ci rozwiązać ten problem.

***

Daj nam znać, jaka metoda zadziałała, aby naprawić kod błędu 1058 13 w Microsoft Office 2013. Zachęcamy do omówienia wszelkich pytań lub sugestii w sekcji komentarzy podanej poniżej.