Napraw kod błędu Roku 018

Roku to słynny sprzętowy cyfrowy odtwarzacz multimedialny, który zapewnia transmisję strumieniową online programów telewizyjnych, programów online i filmów. Nie tylko komputery, Roku działa również dobrze z innymi urządzeniami, takimi jak telefony komórkowe, tablety i inne urządzenia obsługujące multimedia. Jest również świetny dla osób, które uwielbiają oglądać najnowsze programy telewizyjne i filmy. Chociaż jest to świetne urządzenie do przesyłania strumieniowego, zauważono, że napotyka problemy, takie jak błąd Roku 018. Jeśli jesteś kimś, kto ma ten sam problem, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci z doskonałym przewodnikiem, który zapozna Cię ze sposobami napraw kod błędu Roku 018. Przejdźmy od razu do przyczyn błędu połączenia internetowego Roku i legalnych metod, aby w tym pomóc.

Jak naprawić kod błędu Roku 018?

Roku działa w Internecie, podobnie jak inne platformy mediów cyfrowych, takie jak Netflix, Amazon Prime, Disney Hotstar i inne. Jest również niezawodny w sieci szerokopasmowej. Dlatego jeśli Twoja sieć jest wolna lub słaba, na ekranie może pojawić się kod błędu 018.

Najczęstszym powodem pojawienia się błędu połączenia internetowego Roku, jak omówiono powyżej, są problemy związane z połączeniem Roku i Wi-Fi. Poza tym inne przyczyny tego są wymienione poniżej:

  • Nieprawidłowe dane uwierzytelniające Roku
  • Zapory sieciowe innych firm
  • Problemy z oprogramowaniem
  • Problem z modemem lub routerem
  • Wadliwe połączenie przewodowe

Chociaż usterki techniczne i problemy z Internetem często prowadzą do kodu błędu łączności Roku 016, nadal można go łatwo rozwiązać za pomocą metod wymienionych poniżej w uporządkowany sposób, abyś mógł wypróbować na swoim urządzeniu Roku. Zacznijmy więc od pierwszej metody:

Metoda 1: Rozwiązywanie problemów z połączeniem internetowym

Ponieważ łączność internetowa jest głównym powodem błędu Roku, ważne jest, aby to najpierw sprawdzić. Jeśli Twój internet pokazuje słaby sygnał lub brak łączności, możesz to sprawdzić, podłączając go do innego urządzenia. Jeśli problem będzie się powtarzał, Twoja sieć jest z pewnością uszkodzona i musisz albo podłączyć ją ponownie za pomocą kabla Ethernet, albo poczekać, aż sygnał się wzmocni.

Metoda 2: Cykl zasilania Roku

Następną metodą rozwiązania problemu słabej prędkości pobierania Internetu przez Roku jest cykliczne włączanie i wyłączanie Roku i routera. Czasami router może nie być w stanie zapewnić wystarczającej przepustowości połączenia internetowego z Roku. Dzieje się tak z powodu przegrzania urządzenia lub z powodu obciążonej sieci. W związku z tym do wyczyszczenia danych z pamięci podręcznej wymagana jest cykliczna zmiana zasilania. Wykonaj poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak wypróbować tę metodę:

1. Odłącz zarówno Roku, jak i router.

2. Teraz poczekaj 5-6 minut.

3. Podłącz Roku i router do źródła zasilania.

4. Włącz urządzenie i sprawdź, czy kod błędu 018 został rozwiązany.

Metoda 3: Usuń obiekty elektromagnetyczne

Ta metoda może nie być pierwszym wyborem dla wielu użytkowników Roku, ale z pewnością jest bardzo ważna. Jeśli sprawdziłeś swoje połączenie internetowe i włączyłeś zasilanie Roku i nie przyniosło to żadnych pozytywnych wyników, sprawdź, czy jakiekolwiek obiekty elektromagnetyczne próbują wchłonąć sygnały bezprzewodowe, jeśli tak, usuń je. Obiekty te mogą mieć dowolną formę, jak głośniki, generatory i inne, które mają tendencję do pochłaniania dużej ilości sygnałów. Możesz usunąć obiekty lub umieścić je w pewnej odległości od routera i urządzenia Roku.

Metoda 4: Użyj danych mobilnych

Jeśli nadal napotykasz kod błędu Roku 018 na urządzeniu multimedialnym po usunięciu możliwych obiektów elektromagnetycznych, połączenie internetowe do uruchomienia Roku wydaje się być dość niskie. W takim przypadku możesz spróbować zmienić sieć internetową za pomocą mobilnego punktu dostępu. Zapewnienie hotspotu pomaga połączyć Roku z szybkim Internetem, a tym samym rozwiązać kod błędu. Upewnij się również, że dane mobilne są włączone dla tej metody.

Uwaga: następujące czynności są wykonywane na iPhonie 13.

1. Otwórz Ustawienia w telefonie komórkowym.

2. Stuknij w Osobisty hotspot.

3. Włącz opcję Zezwalaj innym na dołączanie.

4. Teraz połącz Roku z mobilnym hotspotem. Po połączeniu uruchom ponownie Roku i sprawdź, czy problem z błędem Roku 018 został rozwiązany.

Metoda 5: Zaktualizuj Roku

Inną metodą rozwiązania błędu połączenia internetowego Roku jest aktualizacja Roku. Roku słaba prędkość pobierania Internetu może dlatego, że Twoje urządzenie nie jest aktualne. Wiele problemów poza łącznością z Internetem może również wynikać z korzystania z przestarzałej wersji. Dlatego aktualizacja do najnowszej wersji jest skuteczna.

1. Aby otworzyć ekran główny na Roku, naciśnij przycisk home na pilocie.

2. Teraz wybierz System, aby następnie wybrać opcję Aktualizacja systemu.

3. W Aktualizacja systemu wybierz Sprawdź teraz, aby wyszukać dostępne aktualizacje.

4. Jeśli aktualizacja jest dostępna dla Twojego urządzenia Roku, zostanie ona automatycznie zainstalowana. Po zakończeniu uruchom ponownie urządzenie i sprawdź, czy problem z kodem błędu łączności Roku 016 został rozwiązany.

Metoda 6: Zmień ustawienia DNS

Jeśli kabel Ethernet jest podłączony do Roku i nadal nie pokazuje połączenia internetowego, co prowadzi do błędu Roku 018, musisz dostosować niektóre ustawienia DNS. Ten problem może wynikać z pamięci podręcznej DNS, dlatego zmiana serwera DNS jest ważna, aby go rozwiązać.

1. Odłącz router, aby zatrzymać dostęp do Internetu do Roku.

2. Otwórz Ustawienia na Roku i wybierz Ustawienia systemowe.

3. Wybierz Zaawansowane ustawienia systemu i wybierz Przywracanie ustawień fabrycznych.

4. Teraz otwórz panel routera i wybierz ustawienia DNS.

5. Ustaw 8.8.8.8 jako adres serwera DNS 1 i 8.8.4.4 jako adres serwera DNS 2.

6. Teraz, gdy poprawiłeś ustawienia DNS, uruchom urządzenie Roku, aby sprawdzić, czy słaba prędkość pobierania Internetu Roku została rozwiązana.

Metoda 7: Skontaktuj się z dostawcą usług internetowych

Jeśli mobilny punkt dostępu nie jest opcją, aby poradzić sobie ze słabą prędkością pobierania Internetu Roku, możesz spróbować skontaktować się z dostawcą usług internetowych. Przepustowość Twojego Internetu może być mniejsza niż 6 MBPS, powodując wystąpienie błędu. W takim przypadku możesz poprosić dostawcę usług internetowych o zwiększenie go do 10 MBPS, aby Roku mógł działać.

Metoda 8: Skontaktuj się z obsługą klienta Roku

Jeśli nadal zmagasz się z kodem błędu Roku 018 na urządzeniu multimedialnym po wypróbowaniu wszystkich wyżej wymienionych metod, skontaktuj się z pomocą techniczną Roku, aby uzyskać dalszą pomoc. Możliwe, że z powodu jakiejś nieznanej wewnętrznej usterki połączenia Roku kod błędu 016 wyświetla się na ekranie. Dlatego wyjaśnij problem profesjonalistom, aby uzyskać lepsze wyjście.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Co oznacza kod błędu Roku 018?

Odp. Kod błędu 018 na Roku występuje z powodu problemu z połączeniem internetowym. Ten problem może być słabą łącznością z Internetem lub problemami z routerem.

Q2. Jak sprawdzić połączenie Roku?

Odp. Możesz sprawdzić połączenie Roku za pomocą urządzenia Roku. W Ustawieniach znajdź Sieć i sprawdź siłę sieci.

Q3. Jak poradzić sobie z wolnym połączeniem internetowym na Roku?

Odp. Możesz zapewnić silne połączenie internetowe, kontaktując się z dostawcą usług internetowych. Poza tym możesz również skontaktować się z pomocą techniczną Roku, aby uzyskać dalszą pomoc.

Q4. Jak mogę naprawić słabą prędkość pobierania Internetu na Roku?

Odp. Aby poradzić sobie ze słabą prędkością pobierania Internetu na Roku, upewnij się, że tylko Roku jest podłączony do twojego Wi-Fi, a wszystkie inne urządzenia są pozytywnie odłączone. Spróbuj też umieścić router bliżej urządzenia Roku, aby uzyskać lepszą sieć.

P5. Dlaczego nie mogę połączyć Roku z Internetem?

Odp. Problem z połączeniem Roku z Internetem może wynikać z aplikacji Roku lub problemów z pilotem Roku. W takim przypadku sprawdź baterie pilota lub włącz aplikacje mobilne na Roku.

***

Błędy technologiczne w urządzeniach multimedialnych są nieuniknione. Niezależnie od tego, czy są to problemy technologiczne, czy wewnętrzne usterki, często zdarzają się błędy na urządzeniach multimedialnych online. To samo dotyczy kodu błędu Roku 018, który większość użytkowników napotkała z powodu problemów z Internetem. Mamy nadzieję, że nasz przewodnik pomógł Ci w taki czy inny sposób w rozwiązaniu tego problemu. Daj nam znać, która z metod okazała się dla Ciebie skuteczna. Jeśli masz inne pytania dotyczące kodu błędu 018 lub sugestie, zostaw je poniżej.