Napraw Kodi nie otwiera się w systemie Windows 10

Kodi to jeden z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych typu open source, w którym możesz cieszyć się nieograniczoną liczbą plików multimedialnych. Możesz również korzystać z Kodi w systemach Windows, Linux, Android i macOS. Bez wątpienia Kodi gwarantuje najlepszą usługę przesyłania strumieniowego wideo, ale od czasu do czasu nie jest pozbawiona błędów i problemów. Czasami możesz napotkać Kodi, który się nie otworzy, co jest niezwykłym znakiem, że coś jest nie tak z Kodi. Jeśli zmagasz się również z tym problemem, ten przewodnik pomoże Ci naprawić Kodi, który nie uruchomi problemu.

Jak naprawić Kodi nie otwiera się w systemie Windows 10?

Gdy napotkasz problem z Kodi, który nie uruchamia się na komputerze z systemem Windows 10, możesz łatwo zmniejszyć większość możliwych przyczyn, które powodują problem. Przeanalizuj tę listę przyczyn, które powodują problem na Twoim urządzeniu.

 • Uszkodzona instalacja Kodi
 • Błędnie skonfigurowane pliki bazy danych na Twoim urządzeniu, które można naprawić tylko po ich całkowitym usunięciu.
 • Na Twoim urządzeniu wciąż działa niewiele procesów Kodi. Jeśli więc będziesz kontynuować ostatnią sesję, nie możesz otworzyć nowej.
 • Kilka niezbędnych plików instalacyjnych Kodi jest uszkodzonych lub uszkodzonych.
 • Pliki pamięci podręcznej plików multimedialnych Kodi są uszkodzone lub uszkodzone.
 • Dodatki Kodi są nieaktualne lub nie są w pełni zaktualizowane do najnowszej wersji.
 • Sterowniki graficzne w Twoim urządzeniu są przestarzałe lub niezgodne.
 • Lokalizacja geograficzna jest ograniczona do Twojego urządzenia.

Oto lista metod rozwiązywania problemów, które pomogą rozwiązać problem z niedziałającym Kodi. Postępuj zgodnie z nimi w tej samej kolejności, aby osiągnąć najlepsze wyniki.

Metoda 1: Podstawowe metody rozwiązywania problemów

W tej sekcji wyjaśniono podstawowe metody rozwiązywania problemów, aby naprawić zawieszanie się Kodi podczas uruchamiania.

1A. Wymuś ponowne uruchomienie komputera

Pierwszym sposobem naprawienia zawieszania się Kodi podczas uruchamiania jest wymuszenie ponownego uruchomienia komputera. Naciśnij klawisz Windows, kliknij przycisk Zasilanie i kliknij opcję Uruchom ponownie, aby rozwiązać problemy z komputerem.

1B. Usuń pliki tymczasowe

Liczne pliki pamięci podręcznej na komputerze mogą być powodem, dla którego Kodi nie uruchamia się w aplikacji Kodi, możesz spróbować usunąć wszystkie pliki tymczasowe na komputerze. Przeczytaj metodę z linku podanego tutaj, aby wyczyścić wszystkie pliki tymczasowe na komputerze, aby naprawić błąd.

1C. Uruchom ponownie Kodi

Jest to prosta poprawka, która pomoże Ci łatwo rozwiązać problem z zamrażaniem Kodi na komputerze z systemem Windows. Ponowne uruchomienie odtwarzacza multimedialnego Kodi jest jedną z najprostszych poprawek, które zapewnią naprawienie wszystkich usterek odtwarzacza i treści multimedialnych.

Jeśli wszystkie te metody rozwiązywania problemów nie działają, przejdź do następnej metody rozwiązywania problemów.

Metoda 2: Rozwiąż problemy z połączeniem internetowym

Aby korzystać z usług strumieniowego przesyłania multimediów w Kodi bez Kodi, problem nie otworzy się, Twój komputer musi spełniać podstawowe wymagania internetowe. Do wysyłania i odbierania danych z serwerów Kodi niezbędne jest odpowiednie połączenie internetowe. Możesz sprawdzić połączenie internetowe, pingując 8.8.8.8. Jest to podstawowy test łączności internetowej i jeśli pakiety wysłane i odebrane są równe, oznacza to, że połączenie internetowe działa poprawnie.

1. Naciśnij klawisz Windows i wpisz cmd, a następnie kliknij Uruchom jako administrator, jak pokazano.

2. Teraz wpisz Ping 8.8.8.8 w oknie poleceń i naciśnij klawisz Enter.

3A. Jeśli liczba wysłanych pakietów jest równa liczbie pakietów odebranych (0% strat), oznacza to, że Twoje połączenie internetowe działa prawidłowo.

3B. Jeśli liczba wysłanych pakietów nie jest równa liczbie pakietów odebranych (utrata n%), masz problemy z połączeniem internetowym. Spróbuj ponownie uruchomić router Wi-Fi lub przełączyć się na połączenie Ethernet, aby rozwiązać problem.

Metoda 3: Zamknij procesy w tle

Może być wiele aplikacji działających w tle. Zwiększy to użycie procesora i pamięci, wpływając w ten sposób na wydajność komputera. W takich przypadkach możesz zamknąć program lub dowolną aplikację za pomocą Menedżera zadań. Ale jeśli napotkasz błąd Menedżera zadań, który nie odpowiada, będziesz musiał poszukać odpowiedzi, jak wymusić zamknięcie programu bez Menedżera zadań. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Jak zakończyć zadanie w systemie Windows 10.

Metoda 4: Wyczyść pamięć podręczną aplikacji Kodi

Kodi nie otwiera się Problem może wystąpić na komputerze, jeśli w odtwarzaczu multimedialnym Kodi znajduje się wiele plików pamięci podręcznej. W takim przypadku możesz spróbować usunąć pamięć podręczną w dodatku lub odtwarzaczu multimedialnym, aby naprawić problem Kodi nie otworzy.

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz Kodi i kliknij Otwórz.

2. Kliknij ikonę koła zębatego, aby otworzyć Ustawienia.

3. Następnie kliknij opcję Menedżer plików.

4. Następnie wybierz opcję Dodaj źródło.

5. Następnie dodaj następujące źródło pliku i nazwij źródło multimediów jako a4k.

https://a4k-openproject.github.io/repository.openwizard/

6. Teraz przejdź do Moje dodatki> Dodaj w przeglądarce.

7. Kliknij Zainstaluj z pliku zip.

Uwaga: Upewnij się, że włączyłeś instalację z nieznanych źródeł.

8. Kliknij dwukrotnie źródło a4k.

9. Wybierz plik repository.opensource-2.0.zip i kliknij OK.

10. Następnie kliknij Zainstaluj z repozytorium.

11. I kliknij Repozytorium OpenWizard.

12. Zainstaluj repozytorium kreatora otwierania, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

13. Po zainstalowaniu przejdź do Program Add-ons i uruchom program Open Wizard.

14. Przejdź do (Otwórz kreatora) Konserwacja > (Otwórz kreatora) Narzędzia do czyszczenia.

15. Na koniec wybierz opcję Total Clean Up i kliknij opcję Clear All.

Metoda 5: Wyłącz funkcję przyspieszania sprzętowego

Kilku użytkowników systemu Windows potwierdziło, że Kodi nie uruchamia się problem został rozwiązany przez wyłączenie funkcji przyspieszania sprzętowego w odtwarzaczu multimedialnym. Zalecamy wykonanie tych kroków, aby wyłączyć tę funkcję zgodnie z poniższymi instrukcjami.

1. Uruchom odtwarzacz multimedialny Kodi zgodnie z instrukcją w powyższej metodzie 4.

2. Teraz przejdź do Ustawień Kodi.

3. Teraz wybierz podświetloną opcję odtwarzacza.

Uwaga: jeśli używasz starej wersji Kodi, musisz kliknąć Ustawienia odtwarzacza.

4. Teraz kliknij ikonę koła zębatego w lewym dolnym rogu ekranu, aż znajdziesz opcję Ekspert.

5. Teraz wyłącz opcję Zezwalaj na przyspieszenie sprzętowe, wyłączając go i sprawdź, czy to pomoże naprawić Kodi, który nie uruchamia się na komputerze z systemem Windows 10.

Metoda 6: Zaktualizuj dodatki Kodi

Jeśli dodatki Kodi są nieaktualne lub uszkodzone, możesz zobaczyć, że Kodi nie otworzy problemu na komputerze. Wykonaj poniższe czynności, aby zaktualizować dodatek i naprawić problem z brakiem otwierania Kodi.

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz Kodi i kliknij Otwórz.

2. Kliknij kartę Dodatki w lewym panelu okna.

3. W zakładce Moje dodatki kliknij prawym przyciskiem myszy swój dodatek w sekcji Dodatki wideo i kliknij opcję Informacje z danego menu.

4. Teraz kliknij przycisk Aktualizuj na ekranie, aby zaktualizować dodatek.

Uwaga: możesz także włączyć przycisk Autoaktualizacja na ekranie, aby automatycznie zainstalować aktualizacje dodatku w aplikacji Kodi.

Powtórz te kroki, aby zaktualizować wszystkie dodatki dostępne w Kodi i sprawdź, czy możesz naprawić problem Kodi nie uruchomi się.

Metoda 7: Zaktualizuj Kodi do najnowszej wersji

Jeśli używasz przestarzałej wersji Kodi, musisz zaktualizować ją do najnowszej wersji, aby naprawić zawieszanie się Kodi podczas uruchamiania. W takim przypadku musisz zaktualizować Kodi zgodnie z instrukcjami poniżej.

1. Naciśnij klawisz Windows i wpisz Sklep Windows. Następnie kliknij Otwórz.

2. Teraz przejdź do zakładki Biblioteka.

3. Następnie kliknij przycisk Aktualizuj dla odtwarzacza Kodi, jeśli są dostępne aktualizacje.

Metoda 8: Usuń pliki bazy danych Kodi

Czasami możesz napotkać problem z niedziałającym Kodi z powodu uszkodzonych, uszkodzonych lub uszkodzonych plików bazy danych Kodi na komputerze. W takim przypadku musisz usunąć wszystkie te stare pliki bazy danych zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby cieszyć się filmem bez żadnych problemów.

1. Uruchom aplikację Kodi zgodnie z instrukcjami w powyższych metodach i przejdź do menu Ustawienia.

2. Następnie kliknij Menedżer plików.

3. Teraz przejdź do menu Profile Directory odtwarzacza.

4. Następnie przejdź do Bazy danych i naciśnij addons.DB.

Uwaga: ten plik addons.DB jest dostarczany z niektórymi wersjami i numerami, takimi jak addons20.DB.

5. Następnie usuń te pliki bazy danych i sprawdź, czy Kodi nie uruchamia się, problem został rozwiązany, czy nie.

Metoda 9: Użyj VPN (wirtualnej sieci prywatnej)

Częściej Kodi nie otwiera się Problem występuje, gdy Twój dostawca usług internetowych blokuje Twoją lokalizację geograficzną z pewnych powodów związanych z prywatnością. Musisz więc użyć odpowiedniego połączenia VPN, aby zaszyfrować ruch sieciowy i umożliwić odtwarzanie multimediów.

 • Krótko mówiąc, chociaż oprogramowanie Kodi jest otwarte, bezpłatne i legalne, niektóre z dostępnych dodatków umożliwiają nielegalny dostęp do treści.
 • Twój lokalny dostawca sieci prawdopodobnie będzie monitorował i zgłaszał wtyczki do transmisji na żywo, telewizji i filmów władzom rządowym i biznesowym, narażając Cię za każdym razem, gdy korzystasz z Internetu.
 • Dlatego możesz użyć wirtualnej sieci prywatnej, aby chronić się przed szpiegowaniem dostawców usług.
 • Sieci VPN działają jako bariera między Tobą a pobranymi treściami. Przeczytaj nasz przewodnik na temat Czym jest VPN? Jak to działa?
 • Zaleca się korzystanie z VPN podczas korzystania z Kodi. Mimo że korzystanie z Kodi jest oficjalnie legalne, niektóre dodatki w Kodi nie są tworzone ani rozwijane przez oficjalnych programistów.

Dlatego korzystaj z zaufanej usługi VPN, aby chronić siebie i oglądać treści z dowolnej części świata, bez ujawniania swojej prawdziwej lokalizacji lub informacji.

Uwaga: tutaj NordVPN jest pokazany jako przykład demonstracyjny. Możesz użyć dowolnej innej sieci VPN, jak chcesz.

1. Pobierz NordVPN klikając przycisk Pobierz aplikację, jak pokazano.

2. W oknie Setup Nord VPN kliknij Przeglądaj…, aby wybrać lokalizację instalacji i kliknij Dalej.

3. W razie potrzeby wybierz dowolną lub obie opcje skrótów:

 • Utwórz skrót na pulpicie lub

 • Utwórz skrót w menu Start.

Następnie kliknij Dalej, jak pokazano poniżej.

4. Uruchom aplikację NordVPN i zarejestruj się.

5. Po zalogowaniu się na swoje konto kliknij ikonę Ustawienia, jak zaznaczono poniżej.

6. Po lewej stronie wybierz Tunelowanie dzielone.

7. Włącz przełącznik, ponieważ pozwoli Ci wybrać, które aplikacje korzystają z połączeń chronionych przez VPN.

8. Kliknij opcję Włącz VPN tylko dla wybranych aplikacji. Następnie kliknij Dodaj aplikacje.

9. Wybierz Kodi z listy i kliknij przycisk Dodaj wybrane.

10. Teraz wybierz Twój serwer na mapie, aby obejrzeć swój ulubiony program.

11. Następnie przejdź do aplikacji komputerowej Kodi i kliknij ikonę zasilania > Uruchom ponownie, jak pokazano poniżej.

Ciesz się oglądaniem programów lub filmów w Kodi z najwyższą prywatnością i anonimowością. Jednak jedyną wadą korzystania z Nord VPN jest to, że czasami połączenie może być powolne. Ale wierzymy, że warto!

Metoda 10: Zainstaluj ponownie Kodi

Mimo to, jeśli napotkasz Kodi, nie otworzysz problemu nawet po przywróceniu odtwarzacza multimedialnego do ustawień domyślnych, najprawdopodobniej twój odtwarzacz multimedialny Kodi może mieć jakiś błąd w tym problemie. Musisz usunąć wszystkie dane Kodi pozostawione na komputerze i uruchomić go od zera, aby ponownie zainstalować. Wykonaj poniższe kroki, aby ponownie zainstalować Kodi.

Krok I: Odinstaluj aplikację Kodi

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz Panel sterowania i kliknij Otwórz.

2. Teraz kliknij Odinstaluj program w menu Programy, jak pokazano.

3. Teraz wybierz Kodi z listy i kliknij Odinstaluj, jak pokazano. Następnie potwierdź każdy monit, który pojawi się w następnym oknie.

4. Kliknij Tak w monicie Kontrola konta użytkownika.

5. Kliknij Dalej w oknie Odinstaluj Kodi.

6. Ponownie kliknij Dalej w następnym oknie dezinstalacji.

7. Teraz kliknij opcję Odinstaluj, aby potwierdzić proces dezinstalacji.

8. Kliknij Zakończ, aby zakończyć proces.

Krok II: Usuń Kodi AppData

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz %appdata% i naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć folder AppData Roaming.

2. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder Kodi i wybierz opcję Usuń 0.

3. Następnie wpisz %localappdata% w pasku wyszukiwania systemu Windows, aby otworzyć folder AppData Local.

4. Ponownie usuń folder Kodi, jak pokazano w kroku 2.

5. Wreszcie zrestartuj komputer po całkowitym usunięciu Kodi.

Krok III: Pobierz i zainstaluj aplikację Kodi

1. Przejdź do Strona pobierania Kodi i kliknij przycisk Instalator (64BIT), jak pokazano.

2. Po pobraniu pliku instalacyjnego uruchom pobrany instalator Kodi 19,3-Matrix -x64 bit, klikając go dwukrotnie.

3. Kliknij Dalej w oknie Konfiguracja Kodi, jak pokazano.

4. Przeczytaj umowę licencyjną. Następnie kliknij przycisk Zgadzam się.

5. Wybierz opcję Pełna w menu rozwijanym wybierz typ instalacji:.

6. Zaznacz również pole zatytułowane Pakiety Microsoft Visual C++. Następnie kliknij Dalej.

7. Wybierz folder docelowy, aby zainstalować aplikację, klikając Przeglądaj…, a następnie kliknij Dalej, co jest podświetlone.

8. Teraz wybierz folder, w którym chcesz utworzyć skróty programu jako folder menu Start lub nowy folder. Następnie kliknij Zainstaluj.

Uwaga: W poniższym przykładzie utworzyliśmy folder o nazwie Kodi.

9. Poczekaj na zakończenie procesu instalacji.

10. Na koniec kliknij przycisk Zakończ. Teraz możesz uruchomić i używać aplikacji Kodi, jak wyjaśniono w następnej sekcji.

Po ponownym uruchomieniu Kodi nie napotkasz żadnych problemów z tym związanych.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i możesz naprawić, że Kodi nie otwiera się na komputerze z systemem Windows 10. Daj nam znać, która metoda zadziałała najlepiej, aby rozwiązać problem Kodi nie uruchomi problemu. Ponadto, jeśli masz jakieś pytania/sugestie dotyczące tego artykułu, możesz je umieścić w sekcji komentarzy.