Napraw konfigurację aplikacji Steam niedostępną w systemie Windows 10

Steam to platforma dystrybucji gier wideo, która umożliwia użytkownikom kupowanie, pobieranie, instalowanie i granie w gry wideo. Ma dużą bazę użytkowników i jest jedną z największych platform dystrybucji gier na świecie. Jednak z powodu różnych trudności, takich jak niedostępna konfiguracja aplikacji Steam, kod błędu Steam 80 i brak pobierania Steam DLC. Jeśli napotkasz błąd konfiguracji brakującej aplikacji Steam, pokażemy Ci, jak to naprawić w tym artykule.

Jak naprawić konfigurację aplikacji Steam niedostępną w systemie Windows 10?

Kilku użytkowników skarżyło się ostatnio, że ustawienia aplikacji Steam są niedostępne podczas instalacji gry. Ta usługa gier otrzymała nieprzychylne opinie. Ten problem zwykle pojawia się podczas instalacji gry i jest unikalny dla tej gry. Z powodu tego problemu użytkownicy nie będą mogli zainstalować gry. Ten problem nie ogranicza się tylko do pełnych instalacji gier; niektórzy użytkownicy doświadczają tego również podczas pobierania i instalowania DLC do gry. Poniżej wymieniono różne zmienne, które mogą przyczynić się do tego problemu.

  • Najczęstszą przyczyną tego problemu jest prawdopodobnie błąd w kliencie Steam. Jest to bardzo prawdopodobne, że będzie to problem, ponieważ podczas aktualizacji mogą zostać wprowadzone błędy i spowodować dziwne problemy.
  • Może to również powodować plik appinfo.vdf w Steam. Ten plik zawiera szczegółowe informacje o pobranych grach, takie jak ich pełne tytuły. W rezultacie nieprawidłowe działanie lub uszkodzenie tego pliku może spowodować problemy z instalacją.
  • Zdarzają się sytuacje, w których aplikacja Razer SDK może zakłócać proces instalacji.
  • Integralność pliku gry może być nienaruszona, powodując ten problem.
  • Czasami możesz napotkać ten problem, kupując grę z kluczem produktu. Dzieje się tak, ponieważ gra może nie być poprawnie zarejestrowana lub nie w pełni dostępna w bibliotece.

Poniżej znajdują się metody naprawy błędu konfiguracji brakującej aplikacji Steam.

Metoda 1: Uruchom Steam jako administrator

Jeśli problem nadal występuje po usunięciu pliku appinfo.vdf, spróbuj uruchomić Steam z poświadczeniami administratora. To może rozwiązać problem.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + D, aby otworzyć Pulpit.

2. Kliknij prawym przyciskiem myszy skrót klienta Steam na pulpicie.

3. Wybierz z menu Właściwości.

4. Przejdź do zakładki Zgodność w oknie Właściwości. Zaznacz pole obok Uruchom ten program jako administrator.

5. Aby zapisać modyfikację, kliknij Zastosuj, a następnie OK.

6. Uruchom ponownie Steam i ponownie zainstaluj grę.

Metoda 2: Zaktualizuj Steam

Następujące aktualizacje często rozwiązują ten problem. Steam automatycznie sprawdzi dostępność nowych aktualizacji. W rezultacie aktualizacje będą instalowane automatycznie lub zostaniesz powiadomiony, gdy pojawią się nowe aktualizacje. Wykonaj poniższe czynności, aby zaktualizować Steam.

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz Steam i naciśnij klawisz Enter.

2. Kliknij Steam w lewym górnym rogu.

3. Wybierz Sprawdź aktualizacje klienta Steam… z listy rozwijanej.

4. Kliknij Uruchom ponownie Steam w wyskakującym okienku.

Metoda 3: Usuń plik appinfo.vdf

Czasami plik appinfo.vdf może powodować błąd niedostępności konfiguracji aplikacji Steam. Ponieważ Steam utworzy ten plik przy następnym ponownym uruchomieniu, wszelkie uszkodzenia lub zmiany, które mogły spowodować problem, nie będą obecne w nowo utworzonym pliku appinfo.vdf. Aby naprawić problem, usuń plik appinfo.vdf, korzystając z poniższych instrukcji.

1. Zamknij aplikację Steam.

2. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + E, aby otworzyć Eksplorator plików.

3. Przejdź do podanej ścieżki lokalizacji w Eksploratorze plików.

C:Program Files (x86)Steamappcache

4. Poszukaj pliku appinfo.vdf i kliknij go prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz opcję Usuń.

Uwaga: Jeśli pojawią się jakieś monity, potwierdź je.

5. Ponownie otwórz Steam i spróbuj pobrać grę.

Metoda 4: Sprawdź integralność pamięci podręcznej gry

Jeśli problem z niedostępną konfiguracją aplikacji występuje tylko w jednej grze, może to wynikać z wadliwej lub niekompletnej pamięci podręcznej gry. W tym scenariuszu musisz sprawdzić integralność pamięci podręcznej gry. Przeczytaj nasz przewodnik dotyczący weryfikacji integralności plików gier na Steam.

Metoda 5: Odłącz mysz Razer Mouse i odinstaluj aplikację SDK Razer

Kilku klientów zauważyło, że błąd niedostępności konfiguracji aplikacji Steam może zostać wyświetlony podczas korzystania z myszy Razer na swoim komputerze. Aby rozwiązać problem, odłącz mysz Razer od komputera i odinstaluj aplikację SDK Razer. Tak to się robi:

Uwaga: przed wykonaniem poniższych kroków upewnij się, że mysz Razer została prawidłowo odłączona od urządzenia.

1. Wpisz Panel sterowania w polu wyszukiwania, a następnie wybierz aplikację Panel sterowania z menu kontekstowego.

2. Zmień Widok według na Kategoria. W opcji Programy kliknij Odinstaluj program.

3. Znajdź SDK Razer na liście zainstalowanych aplikacji. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj.

4. Aby zakończyć dezinstalację, potwierdź ją, klikając Tak, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Metoda 6: Zrealizuj klucz produktu

Jak wspomniano wcześniej, mogą wystąpić problemy z kluczem produktu. Możesz więc spróbować ponownie aktywować klucz produktu do gry, wykonując poniższe czynności, aby naprawić problem z konfiguracją brakującej aplikacji Steam.

1. Otwórz aplikację Steam tak, jak zrobiono to wcześniej.

2. Kliknij Gry na górze.

3. Wybierz Aktywuj produkt na Steam… z listy.

4. Kliknij Dalej w oknie Aktywacja produktu.

5. Kliknij przycisk Zgadzam się w następnym oknie.

6. Wprowadź klucz produktu i kliknij Dalej.

7. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć aktywację.

Jeśli nadal napotykasz problem, musisz poczekać, aż Steam wyda nową aktualizację, aby naprawić błąd. Nie musisz nic robić. Jak wspomniano wcześniej, Steam automatycznie sprawdzi dostępność nowych aktualizacji. W rezultacie aktualizacje zostaną zainstalowane automatycznie lub zainstalują najnowszą wersję, jak omówiono wcześniej. Pamiętaj tylko, aby pozostawić Steam otwarty, aby mógł sprawdzać aktualizacje.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Czy można używać Steam za darmo?

Odp.: Chociaż Steam można pobrać i używać za darmo, wiele oferowanych tytułów nie jest. W niektóre gry można grać za darmo lub kosztować od zaledwie 1 USD do nawet 60–70 USD za grę. Doświadczeni gracze mogą zaoszczędzić sporo pieniędzy, czekając na jedną z licznych ofert Steam.

Q2. Skąd pobrać klienta Steam?

Odp: Aplikację Steam możesz pobrać z oficjalnej strony internetowej. Proces instalacji jest łatwy. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, tak jak w przypadku innych aplikacji. Jest to łatwe w użyciu oprogramowanie do komunikacji z przyjaciółmi i grupami. Możesz zarządzać swoim kontem, robić zakupy i być na bieżąco z najnowszymi grami i wiadomościami społeczności.

***

Mamy nadzieję, że te informacje okazały się przydatne i że udało Ci się rozwiązać problem z niedostępną konfiguracją aplikacji Steam. Daj nam znać, która technika była dla Ciebie najbardziej korzystna. Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi, skorzystaj z poniższego formularza. Powiedz nam również, czego chcesz się dalej uczyć.

x