Napraw migotanie ekranu Androida

Udostępnij teraz w social media:

Z ponad 2,5 miliardem użytkowników Androida na całym świecie, świat telefonów z Androidem przeżywa rozkwit i oczekuje się, że będzie się rozwijał w nadchodzących czasach. Telefony z Androidem są rzeczywiście funkcjonalnymi urządzeniami. Z całą tą wielozadaniowością wiąże się również kilka wad, z których jedną jest migotanie ekranu. Często zdarza się, że na ekranie mojego telefonu pojawia się błąd Androida. Zwykle może to być przyczyną pewnego rodzaju uszkodzenia ekranu, ponieważ jest to najbardziej wrażliwa część telefonu komórkowego. Poza tym niektóre problemy z oprogramowaniem mogą być również przyczyną migotania ekranu. Jeśli jesteś osobą zajmującą się tym samym problemem, to jesteś we właściwym miejscu. Dajemy Ci przydatny przewodnik, który pomoże Ci dowiedzieć się, jak naprawić migotanie ekranu Androida. Zacznijmy więc najpierw od przyczyn, a następnie rozwiązań, aby rozwiązać ten problem.

Jak naprawić migotanie ekranu Androida

Przyczyną migotania ekranu Androida mogą być uszkodzenia fizyczne lub problemy wewnętrzne z telefonem. Przyjrzyjmy się liście dobrze znanych przyczyn problemu, w którym ekran mojego telefonu powoduje usterki w Androidzie:

  • Awaria sprzętu
  • Nieaktualne aplikacje
  • Nieaktualny system operacyjny Android
  • Ciągłe przełączanie między GPU a CPU
  • Przechowywana pamięć podręczna
  • Konflikt między aplikacjami innych firm a urządzeniami mobilnymi
  • Uszkodzenie ekranu przez wodę
  • Problemy ze źródłem zasilania
  • Upuszczony telefon powodujący uszkodzenie ekranu

O ile kłopotliwe jest ciągłe migotanie ekranu, poprawka migotania ekranu Androida jest równie łatwa do wypróbowania. Dzięki niżej wymienionym metodom możesz teraz bardzo szybko pozbyć się tej usterki. Zacznijmy więc od najprostszego rozwiązania, a następnie przejdźmy do skomplikowanych, gdy lista jest długa.

Uwaga: ponieważ smartfony nie mają tych samych opcji ustawień i różnią się one w zależności od producenta, dlatego przed zmianą jakichkolwiek ustawień upewnij się, że są prawidłowe. Powyższe czynności zostały wykonane na telefonie Vivo 1920.

Metoda 1: Metody wstępne

1. Uruchom ponownie telefon

Ponowne uruchomienie telefonu jest oczywiste, ale jednym z najskuteczniejszych sposobów rozwiązania problemu z ekranem mojego telefonu jest błędny Android. Ponowne uruchomienie jest nie tylko niezbędne do odświeżenia urządzenia, ale także zabija wszelkie tymczasowe problemy związane z telefonem. Co więcej, naprawia błędy i usterki w oprogramowaniu spowodowane aplikacjami innych firm. Dlatego najczęściej sugeruje się, aby najpierw ponownie uruchomić urządzenie, zanim przejdziesz do innych metod. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasz dokładny przewodnik na temat ponownego uruchamiania lub ponownego uruchamiania telefonu z Androidem.

  HTC Sense & Cover Flow-Like Multitasker dla Androida

2. Uruchom urządzenie w trybie awaryjnym

Tryb awaryjny to świetna funkcja Androida, która umożliwia ponowne uruchomienie urządzenia z tylko ważnymi funkcjami wyłączającymi inne nieistotne funkcje. Pomaga to wykluczyć wszelkie problemy z telefonem, więc jeśli ponowne uruchomienie telefonu nie było wystarczające, spróbuj zrobić to w trybie awaryjnym.

1. Naciśnij i przytrzymaj przez kilka sekund przycisk zasilania swojego Androida.

2. Teraz dotknij i przytrzymaj opcję Wyłącz przez kilka sekund.

3. Stuknij OK w wyskakującym okienku Uruchom ponownie w trybie awaryjnym.

3. Sprawdź prędkość internetu

Jeśli nie myślałeś o tym, że prędkość internetu zakłóca działanie telefonu, to powinieneś. Podczas korzystania z funkcji, takich jak rozmowy wideo na smartfonie, możesz napotkać migotanie ekranu, co wskazuje na problemy z szybkością Internetu. W przypadku niskiej prędkości transmisji danych w dowolnym telefonie dzwoniącego, GPU powoduje migotanie ekranu ze względu na niską prędkość transmisji danych. Tak więc sprawdzenie prędkości Internetu jest dość skuteczne w tych okolicznościach, możesz to sprawdzić, wykonując poniższe czynności:

1. Otwórz Ustawienia na swoim telefonie z Androidem.

2. Stuknij w sieć komórkową.

3. Stuknij w Zarządzanie ruchem danych.

4. Stuknij w Diagnostyka sieci.

5. Stuknij w Rozpocznij diagnostykę.

4. Sprawdź aktualizacje Androida

Błąd na ekranie mojego telefonu powoduje błąd Androida na Twoim urządzeniu, ponieważ nie jest on aktualizowany. Jeśli Twój telefon działa na starszej wersji, może to spowolnić działanie aplikacji i spowodować migotanie usterki. Dlatego musisz regularnie aktualizować Androida. Od automatycznego do ręcznego, możesz to zrobić w dowolny sposób. Przeczytaj nasz przewodnik na temat ręcznego aktualizowania Androida do najnowszej wersji, aby uzyskać więcej informacji.

5. Sprawdź aktualizacje aplikacji

Jeśli aktualizacja urządzenia nie przyniosła żadnych korzyści, a nadal szukasz poprawki na migotanie ekranu Androida, spróbuj zaktualizować wszystkie aplikacje w telefonie. Aby uniknąć problemów z ekranem Androida, musisz upewnić się, że od aplikacji po urządzenie wszystko jest aktualne. Najlepsze jest to, że można to zrobić automatycznie, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, przeczytaj nasz przewodnik Jak automatycznie aktualizować wszystkie aplikacje na Androida na raz.

Metoda 2: Wyczyść pamięć podręczną urządzenia

Przechowywane pliki pamięci w telefonie mogą się zapełnić i powodować usterki w urządzeniu, które powodują, że ekran mojego telefonu powoduje usterki w systemie Android. Pamięć podręczna w telefonie musi być od czasu do czasu usuwana, aby usprawnić działanie telefonu. Możesz dowiedzieć się, jak wyczyścić pamięć podręczną na telefonie z Androidem (i dlaczego jest to ważne) w naszym szczegółowym przewodniku dla Ciebie.

Metoda 3: Odinstaluj wadliwe aplikacje

Aplikacje, które są wadliwe, to kolejny powód, dla którego zadaniem było naprawienie migotania ekranu Androida. Po zaktualizowaniu urządzenia i wyczyszczeniu pamięci podręcznej, jeśli nadal widzisz migotanie ekranu, problem może dotyczyć aplikacji innych firm zainstalowanych w telefonie. Te aplikacje mogą być wadliwe z powodu obecności błędów, a ich usunięcie może pomóc w płynnym działaniu urządzenia. Tak więc, jeśli jesteś gotowy, aby odinstalować aplikacje powodujące problemy, sprawdź Jak odinstalować lub usunąć aplikacje na telefonie z Androidem i zaimplementować te metody na telefonie komórkowym.

  NordVPN vs CyberGhost - Dogłębne porównanie z najlepszymi w branży

Metoda 4: Wyłącz adaptacyjną jasność

Adaptacyjna jasność to funkcja obecna w prawie wszystkich telefonach z Androidem. Ta funkcja przydaje się, gdy nie chcesz ręcznie dostosowywać jasności telefonu w zależności od światła w otoczeniu. Pomaga w regulacji jasności ekranu w świetle słonecznym, jednocześnie obniżając jasność w ciemności, nie tylko oszczędza czas, ale także chroni oczy. Wśród tego wszystkiego nagłe zmiany otoczenia mogą prowadzić do zawieszenia adaptacyjnej jasności, a tym samym do migotania ekranu. Naprawianie migotania ekranu Androida można wykonać, wyłączając adaptacyjną jasność, wykonaj poniższe czynności:

1. Przejdź do ekranu głównego i dotknij ikony Ustawienia.

2. Stuknij w Wyświetlacz i jasność.

3. Wyłącz Auto-jasność.

Metoda 5: Wyłącz lampkę nocną

Funkcje takie jak lampka nocna w telefonach z Androidem są bardzo pomocne dla użytkowników. Korzystanie ze smartfona w dzień iw nocy przy pełnej jasności może zakłócać rytm snu. Co więcej, może to uszkodzić oczy, a aby zmniejszyć to obciążenie oczu, korzystna jest funkcja nocnego oświetlenia. Jednak ta sama funkcja nocnego oświetlenia może spowodować migotanie ekranu i wywołanie zamieszania. Dlatego, aby naprawić migotanie ekranu Androida, musisz go wyłączyć. Wykonaj poniższe kroki:

1. Stuknij ikonę Ustawienia na swoim Androidzie.

2. Stuknij w Wyświetlacz i jasność.

3. Stuknij w Ochrona oczu.

4. Wyłącz ochronę oczu, włącz O wschodzie/zachodzie słońca i Harmonogram.

Metoda 6: Wyłącz nakładki sprzętowe

Dostęp do nakładek sprzętowych można uzyskać za pomocą opcji programisty. Ta funkcja ma na celu zwiększenie wydajności telefonu. Z drugiej strony może to być również powodem, dla którego nie możesz naprawić migotania ekranu Androida. Dlatego jego wyłączenie jest niezbędne przy pomocy numeru kompilacji lub wersji oprogramowania telefonu.

1. Przejdź do ekranu głównego i dotknij ikony Ustawienia.

2. Stuknij w Zarządzanie systemem.

3. Stuknij w O telefonie.

4. Znajdź wersję oprogramowania i dotknij jej 7 razy.

5. Wróć do Zarządzania systemem, zlokalizuj Opcje programisty i dotknij go.

6. Wyłącz Wyłącz nakładki sprzętowe, jeśli są włączone.

Metoda 7: Twardy reset urządzenia

Jeśli żadna z metod nie pomogła Ci do tej pory, wykonanie twardego resetu telefonu może pomóc w naprawie migotania ekranu Androida. Pamiętaj jednak, że wykonanie twardego resetu urządzenia oznacza, że ​​wszystkie zawarte w nim dane zostaną usunięte. Dlatego najpierw wykonaj kopię zapasową wszystkich plików w bezpiecznym miejscu, a następnie przejdź do tego kroku. Jeśli potrzebujesz pomocy z tą metodą, zapoznaj się z naszym przewodnikiem Jak mocno zresetować dowolne urządzenie z Androidem.

  Co to są tabele przestawne w Arkuszach Google i jak ich używać

Metoda 8: Skontaktuj się z producentem urządzenia

Jeśli wypróbowałeś wszystkie wyżej wymienione metody i nadal nie jesteś w stanie naprawić migotania ekranu Androida, nadszedł czas, abyś w tym przypadku skorzystał z pomocy profesjonalisty. Twoja niemożność rozwiązania problemu metodami oznacza, że ​​problem z urządzeniem jest bardziej złożony i w takim przypadku lepiej skontaktować się z producentem. Mogą naprawić telefon lub całkowicie go wymienić w zależności od powagi sytuacji.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Czy może wystąpić migotanie ekranu z powodu zalania wodą?

Odp. Tak, migotanie ekranu może być spowodowane fizycznym uszkodzeniem. Upuszczenie telefonu do wody może spowodować uszkodzenie sprzętu.

Q2. Dlaczego mój ekran się zawiesił?

Odp. Jeśli Twój ekran uległ awarii na urządzeniu z Androidem, najprawdopodobniej jest to spowodowane kolizją między procesorem a wyświetlaczem GPU w telefonie. Możesz wyłączyć nakładki sprzętowe, aby rozwiązać problem.

Q3. Dlaczego mój telefon zaczyna migotać przez 5-10 sekund?

Odp. Powodem migotania ekranu twojego Androida jest adaptacyjna jasność, która powoduje automatyczne rozjaśnianie w telefonie, co przerywa pracę telefonu, a tym samym problem migotania.

Q4. Czy migotanie ekranu może być spowodowane problemem sprzętowym?

Odp. Tak, migotanie ekranu może wystąpić z powodu problemu sprzętowego, takiego jak usterka sterowników ekranu lub błąd aplikacji innej firmy.

P5. Czy wirus na moim Androidzie może powodować migotanie ekranu?

Odp. Problem migotania ekranu czasami może być spowodowany przez wirusy, ale głównie głównymi przyczynami tego problemu były problemy ze sprzętem lub problemy z oprogramowaniem w urządzeniu.

***

Usterka migotania ekranu jest bez wątpienia jednym z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się użytkownicy Androida ze względu na aplikacje innych firm, adaptacyjną jasność, przestarzałe oprogramowanie i wiele innych. Ale dopóki lista przyczyn za tym stoi, istnieje tyle metod rozwiązania tego problemu. Mamy nadzieję, że nasz przewodnik w jakiś sposób pomógł Ci w rozwiązaniu problemu z migotaniem. Jeśli tak, daj nam znać, która metoda przyniosła Ci największe korzyści, aby naprawić migotanie ekranu Androida. Jeśli masz jakieś pytania lub cenne sugestie do przekazania, zostaw je w sekcji komentarzy poniżej.

x