Napraw niedziałający mikrofon Logitech G533 w systemie Windows 10

Logitech to jedna z tanich i najlepszych platform, na których można uzyskać wysokiej jakości akcesoria komputerowe. Niewiele godnych uwagi produktów firmy Logitech to słuchawki i zestawy słuchawkowe. Jeśli jesteś profesjonalnym graczem w swoich grach, na pewno wiesz o Logitech G533. Mikrofon Logitech G533 zapewnia wysokiej jakości efekt dźwiękowy przy ponad 15 godzinach pracy na baterii. Jedną z najbardziej lubianych cech słuchawek Logitech G533 jest lekka konstrukcja i niesamowita technologia redukcji szumów. Wśród wszystkich tych zalet niewielu użytkowników systemu Windows skarżyło się, że Logitech G533 Mic nie działa na komputerze z systemem Windows 10. Jeśli i Ty masz ten sam problem, jesteś we właściwym miejscu! Ten przewodnik pomoże Ci rozwiązać problem z niedziałającym mikrofonem Logitech G533 za pomocą skutecznych hacków do rozwiązywania problemów. Więc czytaj dalej!

Jak naprawić niedziałający mikrofon Logitech G533 w systemie Windows 10?

Jeśli masz do czynienia z mikrofonem Logitech G533, który nie działa podczas odtwarzania treści audio, najbardziej prawdopodobnym powodem jest niewłaściwa konfiguracja ustawień dźwięku. Chociaż ten problem dotyczy wielu wersji systemu Windows, wielu użytkowników zmaga się z tym problemem w Okna 10. Oto kilka typowych przyczyn, które przyczyniają się do omawianego problemu na twoim komputerze.

 • Głośność może być wyciszona lub bardzo niska.
 • Funkcje ulepszania dźwięku są włączone na komputerze.
 • Inne aplikacje na twoim komputerze używają dźwięku.
 • Nieaktualne sterowniki audio w komputerach.
 • Uszkodzone kable, wtyczki i porty.
 • Dostęp do korzystania z mikrofonu nie jest przyznawany.
 • Nieaktualny system operacyjny Windows.
 • Przestarzałe/niekompatybilne sterowniki audio.
 • Obecność uszkodzonych plików na komputerze.
 • Kilka podstawowych usług Windows Audio nie jest włączonych.

Teraz przejdź do następnej sekcji, aby rozwiązać problem z mikrofonem Logitech G533.

W tej sekcji dowiesz się o metodach rozwiązywania problemów, które pomogą rozwiązać problemy z dźwiękiem mikrofonu w systemie Windows 10 Logitech G533. Zastosuj metody zgodnie z instrukcjami w tej samej kolejności, aby uzyskać doskonałe wyniki.

Kontrole wstępne

Zanim przejdziesz do zaawansowanych metod rozwiązywania problemów, kilka prostych hacków pomoże Ci naprawić problem z dźwiękiem mikrofonu Logitech G533, który nie działa w ciągu kliknięć. Upewnij się, że Twój komputer spełnia wszystkie te wstępne testy, a mimo to, jeśli nie udało Ci się uzyskać żadnej poprawki, przejdź do następnej sekcji.

1. Uruchom ponownie komputer, a wszelkie tymczasowe usterki związane z komputerem zostaną rozwiązane.

2. Upewnij się, że używasz wysokiej jakości mikrofonu Logitech G533, który jest dobrze połączony z komputerem.

3. Na koniec upewnij się, że nie znajdujesz się w hałaśliwym otoczeniu z dźwiękami ruchu ulicznego lub hałasem tłumu w tle.

Metoda 1: Podstawowe metody rozwiązywania problemów

1A. Sprawdź uszkodzenie sprzętu

Jeśli nie udało się uzyskać żadnego rozwiązania z powyższych wstępnych kontroli, nadszedł czas, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych zewnętrznych uszkodzeń głośników zewnętrznych, mikrofonu i innych urządzeń audio, które przyczyniają się do problemu.

1. Sprawdź, czy mikrofon Logitech G533 nie jest uszkodzony lub uszkodzony.

Obraz David Mark z Pixabay

2. Odłącz urządzenie od komputera i odłącz wszystkie podłączone do niego urządzenia zewnętrzne.

3. Poczekaj chwilę i uruchom ponownie komputer.

4. Następnie podłącz mikrofon Logitech G533 do komputera z systemem Windows 10 i sprawdź, czy to działa. Jeśli nie, przejdź do następnej metody rozwiązywania problemów.

1B. Sprawdź wyjście audio

Jeśli używasz więcej niż jednego urządzenia wyjściowego audio, musisz potwierdzić, kiedy urządzenie jest używane jako urządzenie wyjściowe. Aby sprawdzić wyjście audio na komputerze z systemem Windows 10, wykonaj poniższe czynności.

1. Kliknij ikonę Głośniki w prawym dolnym rogu ekranu.

2. Teraz kliknij ikonę strzałki, aby rozwinąć listę urządzeń audio podłączonych do komputera.

3. Następnie wybierz urządzenie odtwarzające (preferowane) i upewnij się, że dźwięk jest odtwarzany przez wybrane urządzenie.

Jeśli ta metoda nie pomoże rozwiązać problemu z niedziałającym mikrofonem Logitech G533, przejdź do następnego.

1C. Sprawdź ustawienia dźwięku

W tej metodzie musisz sprawdzić, czy ustawienia dźwięku są poprawne i kompatybilne z używanym urządzeniem audio. Pomoże to rozwiązać problem z niedziałającym mikrofonem zestawu słuchawkowego Logitech, wykonując czynności opisane poniżej.

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Głośniki w prawym dolnym rogu ekranu i kliknij Otwórz mikser głośności.

2. Teraz zostanie otwarty zestaw regulatorów głośności. Upewnij się, że wszystkie poziomy głośności nie są wyciszone. Jeśli znajdziesz czerwone kółko z linią, wyłącz wyciszenie poziomu głośności.

3. Teraz naciśnij razem klawisze Windows + I, aby otworzyć Ustawienia systemu Windows.

4. Teraz kliknij Ustawienia systemu.

5. Następnie kliknij Dźwięk w lewym okienku i kliknij Właściwości urządzenia w menu Wyjście, jak pokazano.

6. Upewnij się, że pole Wyłącz nie jest zaznaczone.

7. Powtórz kroki 5-6 dla urządzeń wejściowych, jak pokazano.

Teraz sprawdź, czy naprawiłeś problemy z dźwiękiem mikrofonu w systemie Windows 10 Logitech G533.

1D. Napraw pliki systemowe

Aby zapewnić doskonałą jakość usług audio, na komputerze musi działać kilka niezbędnych plików i programów. Ale jeśli są uszkodzone lub źle skonfigurowane, napotkasz problem z niedziałającym mikrofonem zestawu słuchawkowego Logitech. Na szczęście wszystkie te uszkodzone, źle skonfigurowane pliki można naprawić za pomocą wbudowanych narzędzi komputera z systemem Windows 10, a mianowicie Kontrolera plików systemowych oraz Obsługa i zarządzanie obrazami wdrażania. Przeczytaj nasz przewodnik dotyczący naprawy plików systemowych w systemie Windows 10 i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby naprawić wszystkie uszkodzone pliki.

Poczekaj na wykonanie poleceń i sprawdź, czy naprawiono problem z niedziałającym dźwiękiem mikrofonu Logitech G533.

1E. Zaktualizuj system Windows

Jeśli na komputerze oczekują na zainstalowanie nowych aktualizacji firmy Microsoft, kilka błędów i problemów nie może zostać rozwiązanych na komputerze. Jak sugeruje wielu użytkowników, aktualizacja komputerów z systemem Windows 10 pomoże rozwiązać problem z dźwiękiem w systemie Windows 10, problem z niedziałającym mikrofonem Logitech G533. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Jak pobrać i zainstalować najnowszą aktualizację systemu Windows 10, aby zaktualizować komputer z systemem Windows 10.

Po zaktualizowaniu systemu operacyjnego Windows sprawdź, czy masz dostęp do dźwięku na komputerze z systemem Windows 10.

Metoda 2: Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z dźwiękiem

Musisz mieć świadomość, że Twój komputer zawiera wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów, które automatycznie naprawia wszelkie problemy i błędy. Urządzenia audio podłączone do komputera i wbudowane urządzenia audio zostaną przeskanowane, a problemy związane z procesem zostaną rozwiązane.

1. Uruchom Ustawienia systemu Windows.

2. Kliknij ustawienie Aktualizacja i zabezpieczenia.

3. Wybierz menu Rozwiązywanie problemów z lewego panelu.

4. Następnie wybierz Odtwarzanie dźwięku i kliknij opcję Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.

5. Poczekaj, aż narzędzie do rozwiązywania problemów wykryje problemy i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zastosować poprawkę.

Metoda 3: Zamknij inne programy za pomocą dźwięku

Gdy narzędzie audio jest używane przez inne programy na komputerze z systemem Windows 10, możesz napotkać problemy z dźwiękiem mikrofonu Logitech G533. Aby rozwiązać problem, zaleca się zamknięcie wszystkich innych programów lub aplikacji działających w tle jeden po drugim lub wymuszenie ich zamknięcia za pomocą Menedżera zadań. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Jak zakończyć zadanie w systemie Windows 10.

Metoda 4: Uruchom ponownie procesy Eksploratora Windows

Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że ponowne uruchomienie procesów Eksploratora Windows pomoże rozwiązać problem z niedziałającym mikrofonem Logitech G533. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby zrobić to samo.

1. Naciśnij klawisze Ctrl + Shift + Esc, aby otworzyć Menedżera zadań.

2. W zakładce Procesy kliknij Eksplorator Windows i wybierz przycisk Uruchom ponownie.

3. Teraz Eksplorator Windows uruchamia się ponownie, a problem z mikrofonem w systemie Windows 10 Logitech G533 zostanie naprawiony.

Metoda 5: Zezwól na dostęp do dźwięku dla aplikacji audio

Na komputerze znajduje się lista aplikacji i programów, które będą miały dostęp do korzystania z urządzeń audio. Jeśli Twojej aplikacji mikrofonowej Logitech G533 nie ma na liście, nie możesz usłyszeć żadnych treści audio przyczyniających się do omawianego błędu. Dlatego upewnij się, że ustawienia dźwięku są włączone dla twojej gry na twoim komputerze, wykonując poniższe czynności.

1. Uruchom Ustawienia systemu Windows, naciskając jednocześnie klawisze Windows + I.

2. Teraz kliknij Ustawienia prywatności.

3. Tutaj przewiń w dół lewy panel i kliknij opcję Mikrofon. Upewnij się, że opcja Zezwalaj aplikacjom na dostęp do mikrofonu jest włączona, jak pokazano.

Uwaga: Uruchom Ustawienia dźwięku z menu wyszukiwania i jako domyślne wybierz właściwe urządzenie wejściowe (Mikrofon (2 urządzenia audio o wysokiej rozdzielczości)).

Następnie sprawdź, czy naprawiono problem z niedziałającym dźwiękiem mikrofonu Logitech G533.

Metoda 6: Ustaw urządzenie audio jako urządzenie domyślne

Jeśli używasz urządzenia audio, takiego jak mikrofon lub głośniki Logitech G533, musisz upewnić się, czy jest ono ustawione jako urządzenie domyślne, czy nie. Załóżmy przypadek podłączenia monitora zewnętrznego (który nie ma wbudowanych głośników) do komputera. Jeśli ten monitor jest ustawiony jako domyślne urządzenie wyjściowe, nie słychać żadnego dźwięku. Musisz ustawić urządzenie audio jako urządzenie domyślne, zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby naprawić problem z niedziałającym mikrofonem Logitech G533.

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Głośniki w prawym dolnym rogu ekranu i wybierz opcję Dźwięki.

2. Następnie przejdź do zakładki Odtwarzanie i kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie audio, które chcesz ustawić jako domyślne.

3. Teraz wybierz podświetloną opcję Ustaw jako urządzenie domyślne i kliknij Zastosuj> OK, aby zapisać zmiany.

Metoda 7: Ponownie włącz kartę dźwiękową

Możesz łatwo rozwiązać problem z niedziałającym mikrofonem zestawu słuchawkowego Logitech, ponownie uruchamiając kartę dźwiękową zgodnie z poniższymi instrukcjami.

1. Naciśnij klawisz Windows i wpisz Menedżer urządzeń, a następnie kliknij Otwórz.

2. Następnie rozwiń Kontrolery dźwięku, wideo i gier, klikając je dwukrotnie.

3. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy kartę dźwiękową i wybierz opcję Wyłącz urządzenie.

4. Teraz potwierdź monit, klikając Tak i uruchom ponownie komputer. Następnie powtórz kroki 1-2.

5. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy kartę dźwiękową i wybierz opcję Włącz urządzenie.

6. Teraz spróbuj odtworzyć dowolny dźwięk w aplikacji audio i sprawdź, czy problem został rozwiązany, czy nie.

Metoda 8: Wyłącz ulepszenia dźwięku

Jeśli uważasz, że dźwięk działa dobrze w przypadku innych zasobów multimedialnych, ale dźwięk wydaje się być niskiej jakości lub hałaśliwy w mikrofonie Logitech G533 Mic, zaleca się zmianę częstotliwości próbkowania. Częstotliwość próbkowania niskiej częstotliwości może powodować problem z działaniem mikrofonu zestawu słuchawkowego Logitech. Możesz wybrać wyższą częstotliwość próbkowania, wykonując poniższe kroki.

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Głośniki w prawym dolnym rogu ekranu i wybierz opcję Dźwięki.

2. Następnie przejdź do zakładki Odtwarzanie i wybierz urządzenie audio, a następnie przycisk Właściwości, jak pokazano.

3. Następnie przejdź do zakładki Zaawansowane iz rozwijanego menu w opcji Format domyślny wybierz najwyższy zakres częstotliwości (24-bitowy, 48000 Hz).

Uwaga: Upewnij się, że opcja Wyłącz ulepszenia dźwięku nie jest zaznaczona w obszarze Ulepszenia sygnału, jak pokazano.

4. Kliknij Zastosuj, a następnie OK, aby zapisać zmiany.

Sprawdź, czy Logitech G533 Mic nie działa ponownie. Jeśli tak, dostosuj różne poziomy zakresów częstotliwości, powtarzając te kroki i potwierdź, który zakres rozwiązuje problem.

Metoda 9: Uruchom ponownie usługi audio

Kilka podstawowych usług audio systemu Windows pomoże zapobiec problemowi z niedziałającym mikrofonem Logitech G533 Mic. Jeśli w takim przypadku, jeśli te usługi są wyłączone, możesz napotkać kilka konfliktów. Dlatego zaleca się ponowne uruchomienie kilku podstawowych usług audio zgodnie z poniższymi instrukcjami.

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz Usługi i kliknij Uruchom jako administrator.

2. Teraz przewiń w dół i kliknij dwukrotnie usługę Windows Audio.

3. Teraz w nowym wyskakującym oknie wybierz Typ uruchomienia na Automatyczny, jak pokazano.

Uwaga: Jeśli status usługi to Zatrzymany, kliknij przycisk Start. Jeśli status usługi to Uruchomiona, kliknij Zatrzymaj i uruchom ponownie.

4. Kliknij Zastosuj > OK, aby zapisać zmiany.

5. Powtórz wszystkie te kroki dla innych usług Windows, takich jak Windows Audio Endpoint Builder i Remote Procedure Call (RPC) i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Metoda 10: Odmów wyłącznego dostępu do urządzenia audio

Jeśli jednak masz problem z niedziałającym mikrofonem Logitech G533, musisz upewnić się, że żaden inny program nie przejmuje wyłącznej kontroli nad urządzeniem audio. Możesz wyłączyć omawianą funkcję, wykonując poniższe czynności, aby naprawić problem z niedziałającym mikrofonem zestawu słuchawkowego Logitech.

1. Uruchom ustawienie Dźwięki.

2. Następnie wybierz swoje urządzenie audio i kliknij przycisk Właściwości, jak pokazano.

3. Na karcie Ogólne upewnij się, że opcja Użycie urządzenia jest ustawiona na Użyj tego urządzenia (włącz), jak pokazano. Kliknij Zastosuj> OK, jeśli dokonałeś jakichkolwiek zmian.

4. Teraz przejdź do zakładki Zaawansowane i w menu Tryb ekskluzywny upewnij się, że następujące opcje nie są zaznaczone.

 • Zezwalaj aplikacjom na przejęcie wyłącznej kontroli nad tym urządzeniem.

 • Nadaj priorytet aplikacjom w trybie wyłączności.

Uwaga: Po odznaczeniu opcji Zezwalaj aplikacjom na wyłączną kontrolę nad tym urządzeniem opcja nadawania priorytetu aplikacjom w trybie wyłączności zostanie automatycznie odznaczona.

5. Na koniec kliknij Zastosuj > OK, aby zapisać zmiany. Teraz naprawiłbyś problemy z dźwiękiem mikrofonu Logitech G533.

Metoda 11: Zaktualizuj lub wycofaj sterowniki audio

Wykonaj podane czynności, aby zaktualizować lub przywrócić sterowniki audio, aby naprawić problem z niedziałającym mikrofonem zestawu słuchawkowego firmy Logitech.

Opcja I: zaktualizuj sterowniki audio

Przestarzałe i niezgodne sterowniki audio zawsze powodują problem z niedziałającym mikrofonem Logitech G533 Mic. Zawsze upewnij się, że używasz zaktualizowanej wersji sterowników audio, a jeśli na Twoim komputerze brakuje najnowszych sterowników, zalecamy ich aktualizację zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku Jak zaktualizować sterowniki Realtek HD Audio w systemie Windows 10.

Po zaktualizowaniu sterowników audio do najnowszej wersji sprawdź, czy rozwiązałeś problemy z dźwiękiem mikrofonu Logitech G533.

Opcja II: Przywróć aktualizacje sterowników audio

Czasami bieżąca wersja sterowników audio może powodować konflikty dźwięku Logitech G533 i w takim przypadku musisz przywrócić poprzednie wersje zainstalowanych sterowników. Ten proces nazywa się wycofywaniem sterowników i możesz łatwo przywrócić sterowniki komputera do poprzedniego stanu, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem Jak przywrócić sterowniki w systemie Windows 10.

Poczekaj, aż poprzednie wersje sterowników zostaną zainstalowane na komputerze z systemem Windows 10. Po zakończeniu sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Metoda 12: Zainstaluj ponownie sterowniki audio

Niezgodne sterowniki muszą zostać ponownie zainstalowane, aby rozwiązać wszystkie problemy związane z dźwiękiem. Zaleca się ponowną instalację sterowników urządzeń tylko wtedy, gdy nie można uzyskać żadnej poprawki poprzez ich aktualizację. Kroki ponownej instalacji sterowników są bardzo łatwe i można to zrobić za pomocą aplikacji innej firmy lub wykonując kroki ręcznie, zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku Jak odinstalować i ponownie zainstalować sterowniki w systemie Windows 10

Po ponownej instalacji sterowników audio sprawdź, czy słychać dźwięk podczas odtwarzania ich w urządzeniu Logitech G533.

Metoda 13: Zainstaluj ponownie oprogramowanie Logitech Gaming Software

Jeśli żadna z metod nie pomogła rozwiązać problemu z niedziałającym mikrofonem zestawu słuchawkowego Logitech, spróbuj odinstalować oprogramowanie Logitech Gaming i zainstalować je ponownie. Ponowna instalacja tego programu firmy Logitech może naprawić błędy w urządzeniach firmy Logitech, takich jak mikrofon. Wszelkie typowe usterki związane z oprogramowaniem można rozwiązać, całkowicie odinstalowując aplikację z komputera i ponownie ją instalując. Oto kilka kroków, aby wdrożyć to samo.

Krok I: Przez Panel Sterowania

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz Panel sterowania i kliknij Otwórz.

2. Ustaw Widok według > Kategoria, a następnie kliknij Odinstaluj program w menu Programy, jak pokazano.

3. Zostanie otwarte narzędzie Programy i funkcje, a teraz wyszuka oprogramowanie do gier firmy Logitech.

4. Teraz kliknij oprogramowanie do gier Logitech i wybierz opcję Odinstaluj, jak pokazano na poniższym obrazku.

5. Teraz potwierdź monit Czy na pewno chcesz odinstalować oprogramowanie Logitech Gaming Software? klikając Tak. Zobacz zdjęcie.

6. Uruchom ponownie komputer po wykonaniu wszystkich powyższych kroków.

Krok II: Usuń pliki pamięci podręcznej

1. Kliknij pole wyszukiwania Windows i wpisz %appdata%

2. Wybierz folder Roaming danych aplikacji i przejdź do następującej ścieżki.

C:UsersUSERNAMEAppDataLocalLogitechLogitech Gaming Softwareprofiles

3. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy i usuń.

4. Kliknij ponownie pole wyszukiwania systemu Windows i wpisz %LocalAppData%

5. Znajdź folder Logitech Gaming Software za pomocą menu wyszukiwania i usuń go.

Teraz pomyślnie usunąłeś oprogramowanie do gier Logitech z komputera. Teraz wykonaj poniższe czynności, aby ponownie zainstalować to samo.

Krok III: Zainstaluj ponownie oprogramowanie Logitech Gaming Software

1. Odwiedź urzędnika Witryna oprogramowania Logitech Gaming zainstalować oprogramowanie na komputerze.

2. Przejdź do Moje pobrane i kliknij dwukrotnie LGS_9.02.65_x64_Logitech (różni się w zależności od pobranej wersji), aby go otworzyć.

3. Tutaj kliknij przycisk Dalej, aż zobaczysz proces instalacji na ekranie.

4. Teraz, po zainstalowaniu oprogramowania, system może zostać ponownie uruchomiony.

Teraz pomyślnie ponownie zainstalowałeś oprogramowanie Logitech w swoim systemie. Następnie sprawdź, czy nie działa mikrofon zestawu słuchawkowego Logitech na komputerze z systemem Windows.

Metoda 14: Wykonaj przywracanie systemu

Jeśli żadna z metod nie pomogła, jedyną pozostałą opcją jest przywrócenie komputera do poprzedniej wersji. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Jak korzystać z przywracania systemu w systemie Windows 10 i zastosuj instrukcje przedstawione w sekcji, aby wykonać przywracanie systemu.

Po przywróceniu komputera z systemem Windows 10 sprawdź, czy na komputerze z systemem Windows 10 rozwiązano problemy z dźwiękiem mikrofonu Logitech G533.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i można było naprawić, że Logitech G533 Mic nie działa w Twoim urządzeniu. Zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie zapytań i sugestii za pośrednictwem poniższej sekcji komentarzy.