Napraw niedziałający pilot Apple TV

Wielu użytkowników Apple TV i Remote jest dumnych z funkcji i jakości, jakie zapewnia, zapewniając jednocześnie najlepsze wrażenia multimedialne. Ale czasami użytkownicy Apple TV napotykają problem z niedziałającym pilotem Apple, który czasami wydaje się skomplikowany. Jeśli jesteś również jednym z użytkowników, którzy mają problemy z Apple TV Remote i chcesz wiedzieć, jak zresetować Apple TV Remote, przeczytaj ten artykuł do końca. Po przeczytaniu tego artykułu otrzymasz odpowiedzi na swój problem wraz z krokami, aby go rozwiązać.

Jak naprawić niedziałający pilot Apple TV?

Oto niektóre z powodów, dla których ten stary pilot Apple TV Remote nie działa:

  • Przeszkoda między Apple TV a zdalnymi czujnikami podczerwieni
  • Wadliwa bateria zdalna
  • Nieprawidłowa prędkość przewijania zdalnego gładzika
  • Nieprawidłowe parowanie lub konfiguracja Apple TV i pilota

Zobaczmy teraz, jakie metody możesz zastosować, aby pozbyć się tego błędu w krótkim czasie.

Metoda 1: Podstawowe kroki rozwiązywania problemów

Wykonaj te wstępne i podstawowe kroki, które nie zajęłyby dużo czasu i wysiłku, aby rozwiązać problemy z Apple TV Remote.

  • Utrzymuj właściwy kontakt między Apple TV a zdalnymi czujnikami podczerwieni: Pierwszym wymogiem, aby każdy pilot działał, jest prawidłowe połączenie czujników nadajnika i odbiornika. Jeśli pojawi się jakakolwiek przeszkoda między Apple TV a zdalnymi czujnikami podczerwieni, nie mogą się one komunikować i oba urządzenia przestaną działać. Upewnij się, że pilot jest skierowany bezpośrednio w kierunku czujnika podczerwieni Apple TV, aby ustawić prawidłowe połączenie dla lepszej funkcjonalności.

  • Sprawdź umiejscowienie baterii pilota: Jeśli bateria w pilocie Apple Remote nie jest umieszczona prawidłowo, pilot nie będzie działał prawidłowo. Wyjmij baterię z gniazda i umieść ją ponownie, aby prawidłowo połączyć zacisk baterii w gnieździe.

  • Uruchom ponownie Apple TV: Mogą wystąpić również problemy z konfiguracją w Apple TV. Ponowne uruchomienie Apple TV ostatecznie rozwiąże ten problem. Możesz ponownie uruchomić Apple TV za pomocą pilota, naciskając jednocześnie przyciski Menu i W dół.

  • Wymień baterię pilota Apple: Możesz także wymienić starą baterię pilota na nową, jeśli stara nie działa. Po umieszczeniu nowej baterii sprawdź, czy problem z niedziałającym pilotem Apple został rozwiązany.

  • Naładuj Apple TV lub Siri Remote: Ten problem może również wystąpić, gdy poziom naładowania baterii jest niski i wymaga jak najszybszego naładowania. Pilota Apple Tv lub Siri można ładować za pomocą ładowarki ściennej USB i przewodu Lightning-USB, aby używać go z Apple TV.

Metoda 2: Zmodyfikuj prędkość przewijania zdalnego gładzika

Ponieważ nie możesz zmienić czułości gładzika, co może powodować problemy z Apple TV Remote, możesz wykonać poniższe czynności, aby zmienić prędkość przewijania pilota.

1. Z Apple TV przejdź do Ustawień.

2. Następnie wybierz z listy opcję Zdalne i urządzenia.

3. Wybierz opcję Śledzenie powierzchni dotykowej.

4. W tym miejscu wybierz opcję Szybko lub Wolno, aby naprawić wspomniany problem.

Metoda 3: Użyj iPhone’a lub iPada jako pilota Apple

Użytkownicy Apple mają również możliwość używania innych urządzeń Apple, takich jak iPhone lub iPad, jako pilota Apple TV.

Uwaga: upewnij się, że Twój iPhone/iPad jest podłączony do tej samej sieci Wi-Fi co Apple TV.

1. Otwórz Ustawienia i dotknij Centrum sterowania.

2. Stuknij ikonę Dodaj dla Apple TV Remote. Dodałeś pilota Apple TV w Centrum sterowania.

3. Przesuń palcem w dół z prawego górnego rogu, aby otworzyć Centrum sterowania.

Uwaga: jeśli masz urządzenia z systemem iOS 11 lub starszym, przesuń palcem w górę od dolnej krawędzi ekranu, aby otworzyć Centrum sterowania.

4. Następnie dotknij Apple TV Remote.

5. Zlokalizuj i dotknij żądanego Apple TV z listy.

6. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces i używać iPhone’a lub iPada jako pilota do Apple TV.

Metoda 4: Zresetuj pilota Apple TV

Podstawowym sposobem na zresetowanie pilota Apple TV jest odłączenie telewizora od gniazdka elektrycznego i ponowne podłączenie po odczekaniu co najmniej 6-8 sekund. Następnie sprawdź, czy pilot Apple działa dobrze bez problemów z Apple TV Remote.

Metoda 5: Ręcznie zresetuj Apple Remote

Postępuj zgodnie z nadchodzącymi krokami, aby ręcznie zresetować pilota Apple Remote.

Opcja I: dla Apple TV lub Siri Remote

Wykonaj poniższe czynności, aby ponownie sparować pilota z Apple TV.

1. Skieruj pilota w kierunku Apple TV, zachowując odległość trzech cali między obydwoma urządzeniami.

2. Przytrzymaj przycisk Menu (Wstecz) + zwiększanie głośności na pilocie przez około 5 sekund.

3. Następnie umieść pilota na Apple TV, jeśli zostaniesz o to poproszony.

Parowanie wkrótce się zakończy. Sprawdź, czy problem ze starym pilotem Apple TV Remote nie działa, czy nie.

Opcja II: do pilota aluminiowego lub białego Apple Remote

Wykonaj poniższe czynności, aby sparować aluminiowy lub biały pilot z Apple TV.

1. Przytrzymaj przycisk Menu + Strzałka w lewo przez 5-6 sekund. Na ekranie Apple TV pojawi się ikona Odłącz.

2. Teraz naciśnij i przytrzymaj przycisk Menu + Strzałka w prawo przez 5-6 sekund. Na ekranie Apple TV pojawi się ikona połączenia, wskazująca, że ​​parowanie z pilotem powiodło się.

Metoda 6: Skontaktuj się z Apple Genius Bar

Jeśli nic nie działa, możesz skontaktować się i umówić na spotkanie w Apple Genius Bar. Zespół wsparcia z paska Genius zrozumie problem, z którym masz do czynienia ze swoim pilotem, i jak najszybciej naprawi to za Ciebie.

***

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się, jak naprawić niedziałający pilot Apple. Zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie zapytań i sugestii za pośrednictwem poniższej sekcji komentarzy. Daj nam znać, o czym chcesz się dowiedzieć w następnej kolejności.

x