Napraw niedziałający pilot Vizio

Udostępnij teraz w social media:

Pilot Vizio może przestać działać z powodu wyczerpanych baterii urządzenia, zablokowanych czujników telewizora, pozostałości zasilania pilota i telewizora, nieczystego źródła zasilania, uwięzionej pamięci pilota, a nawet problemów z samym telewizorem. Kiedy pojawia się problem z niedziałającym pilotem Vizio, zostajesz z prawie bezużytecznym telewizorem. Dlatego posiadanie działającego pilota i dbanie o niego ma kluczowe znaczenie dla dłuższej żywotności. O ile oczywiście niektóre kawałki nie pękną. W porównaniu z innymi pilotami pilot Vizio jest ważniejszy w przypadku korzystania z telewizora, ponieważ zawiera funkcje inteligentnego telewizora, które umożliwiają korzystanie i przeglądanie wielu aplikacji. W tym artykule pokazaliśmy, jak naprawić problem z niedziałającym pilotem Vizio. Kontynuuj czytanie, aby poznać kroki resetowania pilota Vizio.

Jak naprawić niedziałający pilot Vizio

Udało nam się zidentyfikować następujące przyczyny niedziałania Vizio Remote po dokładnym zbadaniu zgłoszeń użytkowników.

 • Baterie, które zostały wyłączone: Jeśli baterie w pilocie Vizio są wyłączone, nie będzie można z niego korzystać.

 • Zablokowany czujnik telewizora: Ten błąd występuje, gdy wiązka podczerwieni nie może dotrzeć do telewizora z powodu przeszkody między pilotem a czujnikiem telewizora.

 • Zakłócenia elektroniczne: Jeśli inne znajdujące się w pobliżu urządzenia generują promieniowanie, które zakłóca promień IR pilota, może wystąpić obecny błąd.

 • Brudne źródło zasilania: Jeśli źródło zasilania telewizora dostarcza do systemu brudne zasilanie, może występować ten problem.

 • Resztki zasilania telewizora i pilota: Jeśli w pilocie lub telewizorze występują pozostałości zasilania, które utrudniają im wysyłanie lub translację wiązki podczerwieni, może to oznaczać obecny problem.

 • Zablokowana pamięć zdalna: Jeśli pamięć zdalna utknęła w określonym miejscu lub urządzeniu, mogą wystąpić problemy podobne do obecnych.

 • Wadliwy telewizor: Jeśli telewizor jest uszkodzony, problem może dotyczyć Ciebie.

Podstawowe kroki rozwiązywania problemów

Zanim przejdziemy do odpowiedzi, musimy dokładnie sprawdzić, czy pilot generuje światło podczerwone (jeśli używasz pilota na podczerwień). W tym celu można zastosować prosty test kamery. W tym celu można wykorzystać aparat cyfrowy lub aparat w telefonie komórkowym.

 • Włącz aparat, a następnie spójrz przez ekran na pilota.
 • Wskaż koniec pilota, ten, który jest zwykle skierowany w stronę telewizora, w stronę kamery.
 • Jeśli przytrzymasz dowolny przycisk na pilocie, powinieneś zobaczyć migające światło diody podczerwieni na końcu pilota na ekranie kamery.
 • Sprawdź wszystkie przyciski na pilocie, w szczególności przyciski zasilania i głośności, aby sprawdzić, czy działają.
 • Jeśli żaden z przycisków nie działa, pilot może być uszkodzony.
 • Jeśli tylko kilka przycisków nie działa, możliwe, że ich styki są brudne lub zużyte.
 • Jeśli wszystkie przyciski działają, możesz przejść do następnego kroku procedury rozwiązywania problemów.
  Co to jest czas reakcji monitora i dlaczego ma to znaczenie?

Oto zaawansowane metody rozwiązywania problemów dotyczące resetowania pilota Vizio.

Metoda 1: Zdalny cykl zasilania

Pozostałości zasilania mogą spowodować, że pilot Vizio przestanie działać. Nawet jeśli nie używasz pilota, przełączanie zasilania pomaga w zresetowaniu pilota Vizio i usuwa wszelkie pozostałe resztki energii. Celem przełączania zasilania jest zagwarantowanie, że wszelkie tymczasowe ustawienia zostaną całkowicie zresetowane. W wyniku tego mogą zostać naprawione wszelkie błędne ustawienia w pilocie. Może to pomóc uwolnić zablokowany przycisk na pilocie, o którym nie wiedziałeś. Wykonaj podane kroki, aby naprawić problem z niedziałającym pilotem Vizio.

1. Wyjmij baterie pilota.

2. Naciśnij przycisk zasilania na pilocie. Przycisk znajduje się zwykle na górze pilota.

3. Po pięciu sekundach zwolnij przycisk zasilania. Pozostała energia zostanie pobrana z pilota.

4. Przynajmniej raz naciśnij każdy przycisk na pilocie. Pomoże to w poluzowaniu zaciętych przycisków.

Uwaga: Zachowaj ostrożność podczas usuwania przycisków pilota, które są zablokowane na stałe wciśniętej pozycji; w przeciwnym razie pilot nie będzie reagował na żadne dodatkowe dane wejściowe użytkownika.

5. Wymień baterie w pilocie.

6. Sprawdź, czy pilot zaczął działać poprawnie.

Metoda 2: Włącz i wyłącz telewizor

Jeśli telewizor Vizio jest w niewłaściwym stanie lub którekolwiek z jego ustawień nie działa, może przestać reagować na wszystkie sygnały wejściowe, w tym zmianę kanału za pomocą pilota. Problem można rozwiązać, wyłączając i wyłączając telewizor.

  Zagraj w działającą grę Chrome T-Rex na telefonie

1. Wyjmij telewizor z gniazdka ściennego.

2. Przez 30 sekund naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania telewizora, co spowoduje rozładowanie pozostałej energii telewizora i może rozwiązać dziwne problemy.

3. Poczekaj minutę.

4. Podłącz telewizor do źródła zasilania i włącz go.

Sprawdź pilot jeszcze raz, aby upewnić się, że jest w dobrym stanie.

Metoda 3: Zmień baterie

Wymiana baterii na nowe to najszybszy sposób na zapewnienie, że pilot działa i jest niezbędny do zresetowania pilota Vizio. Większość pilotów Vizio akceptuje dwie baterie AA lub dwie baterie AAA. Przejdź do następnego rozwiązania, jeśli nowe baterie nie rozwiążą problemu, aby naprawić problem z niedziałającym pilotem Vizio.

Metoda 4: Usuń blokadę czujnika telewizora

Kolejnym krokiem do zresetowania pilota Vizio jest usunięcie blokady czujnika telewizora. Ponieważ czujnik podczerwieni w telewizorze jest zasłonięty i nie może odbierać sygnału podczerwieni, pilot Vizio Smart TV może nie działać. Czujnik podczerwieni telewizora znajduje się zwykle w lewym dolnym lub prawym dolnym rogu ekranu. Nawet półprzezroczyste rzeczy, takie jak ochronna plastikowa folia dostarczana z nowymi telewizorami, mogą blokować sygnał podczerwieni z pilota.

1. Znajdź czujnik podczerwieni telewizora.

2. Cokolwiek przed telewizorem należy przesunąć.

3. Poszukaj również smug na czujniku. Do czyszczenia przedniej części czujnika można użyć alkoholu.

4. Teraz naciśnij przycisk zasilania na pilocie i skieruj go w stronę czujnika podczerwieni telewizora.

5. Upewnij się, że znajdujesz się w odległości do 3 metrów od telewizora, ponieważ sygnały IR działają tylko do określonej odległości.

6. Po włączeniu lub wyłączeniu telewizora dowiesz się, czy w sygnale IR wystąpiła przeszkoda.

Metoda 5: Zmień źródło zasilania

Dirty Power odnosi się do nieprawidłowości w jakości energii dostarczanej do urządzenia. Zmiany napięcia, niskie współczynniki mocy, wahania częstotliwości i przepięcia to przykłady nieprawidłowości. Jeśli telewizor jest podłączony do brudnego źródła zasilania, może się okazać, że Vizio Remote nie działa.

  Przechowuj artykuły, obrazy i pliki PDF w Dropbox lub na Dysku Google [Chrome]

1. Odłącz przewód zasilający od telewizora Vizio.

2. Przenieś telewizor Vizio do innego źródła zasilania, o którym wiadomo, że prąd jest normalny i podłącz go.

Sprawdź, czy pilot działa teraz poprawnie.

Metoda 6: Ogranicz zakłócenia elektroniczne

Wraz z pojawieniem się technologii urządzenia elektroniczne stały się istotną częścią naszego codziennego życia. Te urządzenia elektryczne generują różnego rodzaju promieniowanie, które może spowodować, że pilot przestanie działać, jeśli promieniowanie te zakłóci sygnał podczerwony. Czujnik podczerwieni telewizora znajduje się zwykle w lewym dolnym lub prawym dolnym rogu ekranu. Wszystko, co może zasłonić czujnik, w tym plastikowa folia ochronna, która jest dostarczana z nowymi telewizorami, jest niezwykle czuła.

1. Zidentyfikuj wszelkie inne urządzenia elektryczne lub światła, które są włączone w polu widzenia okienka czujnika zdalnego, w tym świetlówki kompaktowe.

2. Wyłącz lub przenieś telewizor w nowe miejsce.

3. Przykryj czujnik podczerwieni z przodu odbiornika kawałkiem niebieskiej taśmy malarskiej lub zwykłej brązowej taśmy maskującej. Taśma malarska może odfiltrować zabłąkaną podczerwień z innych urządzeń, umożliwiając przejście sygnału zdalnego.

4. Wyczyść wszelkie zanieczyszczenia z czujnika telewizora i czujnika pilota na podczerwień za pomocą bawełnianego wacika nasączonego alkoholem destylowanym.

***

Mamy nadzieję, że te informacje okazały się przydatne i że udało Ci się rozwiązać problem z niedziałającym pilotem Vizio. Daj nam znać, która metoda była dla Ciebie najbardziej korzystna. Możesz skorzystać z poniższego formularza, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub uwagi.

x