Napraw niedziałający port Windows 10 DisplayPort

DisplayPort to niezbędny element każdego komputera. Pomaga w wyświetlaniu wysokiej jakości filmów, podłączając ich źródło do monitora komputera lub dowolnego innego urządzenia wyświetlającego. Przesyła również inne rodzaje danych, takie jak dźwięk. Ponieważ jest to narzędzie typu „podłącz i używaj”, łatwo jest zapomnieć o złożonym mechanizmie, który kryje się za nim, który ma sprawiedliwy udział w problemach. Użytkownicy zaobserwowali, że ich Windows 10 DisplayPort nie działa. Brak komunikatu o sygnale, gdy próbują podłączyć zewnętrzny wyświetlacz do komputera z systemem Windows 10 przez DisplayPort. Niektórzy zgłosili, że kabel DisplayPort do HDMI nie działa w systemie Windows 10. Jeśli masz również do czynienia z tym samym problemem, jesteś we właściwym miejscu. Dajemy Ci doskonały przewodnik, który pomoże Ci naprawić problem z brakiem sygnału DisplayPort w systemie Windows 10 i DisplayPort nie wykrył problemu z systemem Windows 10.

Jak naprawić niedziałający port Windows 10 DisplayPort?

Przyczyn, dla których DisplayPort nie działa w systemie Windows 10, może być wiele. Oto niektóre z nich.

  • Problemy z połączeniem DisplayPort.
  • Nieaktualne sterowniki graficzne.
  • Uszkodzony kabel lub urządzenie.

Po zrozumieniu, co powoduje, że DisplayPort nie wykrył problemu z systemem Windows 10, przejrzyjmy metody rozwiązania tego problemu. Najpierw zaczniemy od podstawowego rozwiązywania problemów, a następnie przejdziemy do złożonych metod.

Metoda 1: Podstawowe kroki rozwiązywania problemów

Sugerujemy, abyś najpierw wypróbował te podstawowe metody rozwiązywania problemów. W większości przypadków mogą rozwiązać problemy, takie jak niedziałający Windows 10 DisplayPort i niedziałający kabel DisplayPort do HDMI Windows 10.

1. Uruchom ponownie komputer: Wiele drobnych błędów w komputerze z systemem Windows można rozwiązać, po prostu ponownie uruchamiając komputer. Naprawia usterki i błędy oraz odświeża komputer. Możesz skorzystać z naszego przewodnika Jak ponownie uruchomić lub ponownie uruchomić komputer z systemem Windows i sprawdzić, czy to rozwiązuje problem.

2. Podłącz ponownie urządzenia: Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że odłączenie wszystkich kabli i urządzeń, a następnie ich ponowne podłączenie, rozwiązało problem. Resetuje wszystkie połączenia i może rozwiązać problem. Wykonaj te czynności, aby zrobić to samo.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Alt + F4 i wybierz Zamknij i naciśnij klawisz Enter.

2. Odłącz kabel zasilający komputera od przełącznika.

3. Odłącz kable podłączone do monitora PC.

4. Odłącz kabel DisplayPort i poczekaj kilka minut.

5. Podłącz ponownie kabel zasilający, kable monitora i port Displayport.

6. Włącz przełącznik zasilania i uruchom komputer.

3. Sprawdź połączenie DisplayPort: Upewnij się, że wyświetlacz jest podłączony do prawidłowego portu. Upewnij się również, że DisplayPort nie jest luźny ani chwiejny. Złącze powinno być prawidłowo zablokowane w porcie i nie powinno poruszać się, gdy zostanie naruszone.

4. Sprawdź kable: Upewnij się, że kabel, którego używasz do podłączenia zewnętrznego wyświetlacza do DisplayPort, nie jest uszkodzony i nie ma w nim żadnych przecięć. Możesz także spróbować podłączyć zewnętrzny wyświetlacz innym kablem, aby sprawdzić, czy przyczyną problemu jest Twój kabel.

5. Użyj prawidłowego portu monitora: W większości komputerów z systemem Windows 10 dostępne są trzy porty używane przez monitor do łączenia się z komputerem. Są to VGA, DVI i HDMI. Ogólnie rzecz biorąc, zewnętrzny wyświetlacz po podłączeniu automatycznie zidentyfikuje zgodny port. Ale kiedy nie jest w stanie tego zrobić, może wystąpić błąd Windows 10 DisplayPort nie działa. Możesz rozwiązać ten problem, wybierając poprawny port ręcznie, wykonując następujące kroki.

1. Odłącz kabel od monitora.

2. Podłącz do innego portu i sprawdź, czy występują problemy z portami monitora.

6. Zaktualizuj sterowniki graficzne: Niezgodne lub uszkodzone sterowniki graficzne mogą powodować ten problem. Możesz zaktualizować sterowniki graficzne, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem Jak zaktualizować sterowniki graficzne w systemie Windows 10.

Jeśli po wypróbowaniu powyższych metod nadal napotykasz problem, możesz przejść do następnej metody.

Metoda 2: Ręczna aktywacja trybu projekcji

Zwykle po podłączeniu zewnętrznego wyświetlacza do komputera z systemem Windows 10 zostaje on automatycznie włączony. Czasami jednak połączenie nie jest wykrywane przez system Windows i nie wyświetla pulpitu na zewnętrznym wyświetlaczu, co powoduje brak sygnału DisplayPort w systemie Windows 10. Ale wybierając ręcznie tryb projekcji, możemy rozwiązać ten problem. Wykonaj poniższe czynności, aby zrobić to samo.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + P, aby otworzyć opcje projekcji po prawej stronie ekranu.

2. W panelu możesz wybrać opcję Rozszerz, aby wyświetlić pulpit na zewnętrznym wyświetlaczu i monitorze. Sprawdź, czy problem nadal występuje.

3. Jeśli to nie zadziała, możesz wybrać tylko drugi ekran, który wyświetli twój pulpit na samym zewnętrznym wyświetlaczu.

Sprawdź, czy naprawiono problem z niedziałającym portem Windows 10 DisplayPort.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i udało Ci się naprawić problem z niedziałającym Windows 10 DisplayPort. Daj nam znać, która metoda zadziałała najlepiej. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, możesz je umieścić w sekcji komentarzy.