Napraw niedziałający rynek Facebooka

Udostępnij teraz w social media:

Facebook Marketplace to świetna arena, na której możesz kupować i sprzedawać używane lub nowe przedmioty. Ta platforma e-commerce może być nawet uznana za znaczące narzędzie do sprzedaży produktów docelowej grupie odbiorców. Dzieje się tak, ponieważ sam Facebook jest aplikacją społecznościową, która łączy miliony ludzi. Na Facebook Marketplace sprzedawcy mogą przesyłać szczegółowe informacje o produktach. Jeśli lokalni nabywcy są zainteresowani tymi produktami, mogą się z nimi skontaktować. Jest to bardzo ważne narzędzie, jeśli sprzedajesz za pośrednictwem tej platformy i jeśli spowoduje to błąd, to oczywiście nic nie może powstrzymać Twojej frustracji. Wszystko, co możesz zrobić, to rozwiązać ten problem. Kontynuuj czytanie tego artykułu, aby rozwiązać nie można znaleźć problemu z Facebook Marketplace i naprawić problem z niedziałającym Facebook Marketplace.

Jak naprawić niedziałający rynek Facebooka

Różne przyczyny powodują, że rynek Facebooka nie wyświetla przedmiotów lub nie może znaleźć błędów rynku Facebooka. Takie powody są wymienione poniżej:

  • Posiadanie niestabilnego połączenia internetowego.
  • Jeśli istnieje jakiekolwiek ograniczenie wiekowe, językowe, regionalne lub krajowe na Twoim koncie Marketplace.
  • Jeśli Twoje konto Marketplace jest zablokowane przez oficjalny zespół.
  • Gdy urządzenie jest niezgodne z Facebook Marketplace, możesz napotkać błąd.
  • Obecność dodatków w przeglądarce.
  • Kumulacja pamięci podręcznych w Twojej przeglądarce.
  • Jeśli jest jakiś problem z twoją przeglądarką, może to ograniczyć dostęp do twojego konta.
  • Jeśli naruszysz zasady społeczności Facebook Marketplace, Facebook usunie Ci do niego dostęp.
  • Korzystanie z nieaktualnej wersji aplikacji Facebook na telefonie komórkowym.

Uwaga: ponieważ smartfony nie mają tych samych opcji ustawień i różnią się one w zależności od producenta, dlatego przed zmianą jakichkolwiek ustawień upewnij się, że są prawidłowe.

Podstawowe kroki rozwiązywania problemów

Wypróbuj następujące potencjalne rozwiązanie, aby rozwiązać problem. Ponumerowana lista podana poniżej to podstawowe kroki rozwiązywania problemów. Możesz go użyć, aby naprawić problem z niedziałającym rynkiem Facebooka.

1. Utwórz nowy profil na Facebooku: Jeśli niedawno otworzyłeś konto na Facebooku, nie możesz uzyskać dostępu do platformy, jeśli nie została ona zweryfikowana. Ograniczenie to istnieje, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom, którzy już korzystają z platformy i chronić ich przed oszustami. Jeśli taki jest scenariusz, wszystko, co możesz zrobić, to usiąść i zrelaksować się, aż uzyskasz dostęp do Marketplace. Odwiedź stronę Utwórz nowe konto i wypełnij formularz rejestracji.

2. Zmień datę urodzenia: Facebook ogranicza dostęp dla nieletnich, co oznacza, że ​​użytkownik powinien mieć co najmniej 18 lat, aby otworzyć Marketplace. Dzieje się tak, ponieważ Facebook Marketplace obejmuje transakcje finansowe. Takie przedsięwzięcie ma możliwość oszustwa, gdzie małoletnich można łatwo oszukać. Dlatego nie możesz uzyskać dostępu do tej platformy, jeśli masz mniej niż 18 lat. Jeśli jednak jesteś pełnoletni, postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi poniżej i zmień datę urodzenia, jeśli została podana błędnie wcześniej.

Uwaga: ta metoda nie jest zalecana, jeśli jesteś niepełnoletni.

  Jak wyświetlić swój profil na Facebooku tak, jak zobaczyłby go ktoś inny?

1. Odwiedź stronę na Facebooku i zaloguj się przy użyciu swoich danych logowania.

2. Na stronie głównej Facebooka kliknij swoją nazwę profilu, jak pokazano w lewym okienku.

3. Tutaj przejdź do zakładki Informacje.

4. Teraz wybierz Kontakt i podstawowe informacje. Następnie kliknij ikonę Edytuj, aby zmienić datę urodzenia w sekcji Informacje podstawowe.

5. Zmień datę urodzenia i wybierz opcje udostępniania. Po zakończeniu kliknij Zapisz, aby sfinalizować zmiany.

Teraz sprawdź, czy problem z niedziałającym rynkiem Facebooka został rozwiązany.

3. Ograniczenia językowe, regionalne lub krajowe: Platforma Facebook Marketplace jest obecnie dostępna w 70 krajach na całym świecie. Dlatego musisz znajdować się w określonym kraju, aby uzyskać dostęp do Marketplace. Pamiętaj jednak, że jeśli Twoje miejsce ma ograniczenia dostępu, nie możesz go otworzyć, chyba że zmodyfikujesz region. Podobnie jak w przypadku ograniczeń lokalizacji, platforma ma również ograniczenia językowe, w których należy używać tylko dozwolonego języka. Wykonaj poniższe czynności, aby zmienić ustawienia języka i regionu na Facebooku.

1. Wejdź na Facebooka i zaloguj się na swoje konto.

2. Kliknij ikonę strzałki w dół i wybierz Ustawienia i prywatność.

3. Tutaj wybierz opcję Język.

4. Teraz edytuj ustawienia formatu języka i regionu.

4. Słabe połączenie internetowe: ten sposób może wyglądać prosto i dziwnie. Ale zaufaj mi, że takie proste rozwiązywanie problemów może rozwiązać problem. W przypadku jakichkolwiek problemów technicznych pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to sprawdzić połączenie internetowe. Dzieje się tak, ponieważ niestabilna łączność może powodować problemy z każdą aktywnością online. Dlatego upewnij się, że masz niezawodne i szybkie połączenie internetowe. Jeśli nie, zmień router i sprawdź, czy problem został rozwiązany. Możesz także rozwiązać problemy z łącznością sieciową w systemie Windows 10.

5. Sprawdź zgodność urządzenia: Istnieją pewne ograniczenia dotyczące dostępu do platformy Facebook Marketplace na niektórych urządzeniach. Jeśli jesteś użytkownikiem iOS, Twój model telefonu musi być iPhonem 5 lub nowszym. Ponadto nie możesz również uzyskać dostępu do Facebook Marketplace na swoim iPodzie.

6. Blokada konta: Facebook nie toleruje naruszeń zasad społeczności Marketplace. Jeśli użytkownik opublikuje coś wbrew takim zasadom, wpłynie to na wiarygodność Twojego konta. W tym celu Facebook anuluje również dostęp do Marketplace, blokując całe konto. Dlatego upewnij się, że nie popełnisz tak poważnych błędów.

7. Uruchom ponownie telefon: Ponowne uruchomienie telefonu zawsze pomaga w rozwiązaniu wszelkich problemów technicznych. Ta metoda jest widoczna, ponieważ całkowicie resetuje telefon i czyści całą pamięć urządzenia. Tak więc ten krok jest koniecznością.

Metoda 1: Zaloguj się ponownie na Facebooku

Ta metoda jest prostym sposobem na naprawienie, że rynek nie jest dostępny, aby naprawić błąd. Tutaj musisz ponownie zalogować się na swoje konto na Facebooku. Oto jak to zrobić.

1. Przejdź do strony swojego konta na Facebooku i wybierz przycisk rozwijany znajdujący się w prawym górnym rogu strony.

2. Następnie kliknij Wyloguj w menu kontekstowym, aby wylogować się z konta.

3. Następnie przejdź do oficjalnej strony na Facebooku i zaloguj się ponownie przy użyciu swoich danych uwierzytelniających.

Metoda 2: Wyczyść pamięć podręczną Facebooka i przeglądarki

Postępuj zgodnie z tymi metodami, aby wyczyścić pamięć podręczną aplikacji Facebook i przeglądarki internetowej.

Opcja I: Wyczyść pamięć podręczną Facebooka

Jeśli nie możesz znaleźć marketplace Facebooka, musisz wyczyścić pamięć podręczną w aplikacji. Pamięć podręczna to niechciane nagromadzenie danych, które nagromadzone ponad zakres uniemożliwiają szybkie i wydajne działanie aplikacji. Po wyczyszczeniu pamięci podręcznej resetuje aplikację i usuwa wszelkie błędy, które się czają. Wykonaj poniższe czynności, aby wyczyścić pamięć podręczną.

  Jak włączyć tryb ciemny Facebook Messenger

1. Uruchom aplikację Facebook z telefonu.

2. Stuknij ikonę Menu obecną w prawym dolnym rogu ekranu wyświetlacza.

3. Na stronie Menu przewiń w dół i dotknij opcji Ustawienia.

4. Na stronie Ustawienia i prywatność znajdź i stuknij opcję Przeglądarka w sekcji Uprawnienia.

5. Stuknij przycisk Wyczyść na stronie ustawień przeglądarki.

Poczekaj, aż pamięć podręczna zostanie wyczyszczona. Następnie ponownie zaloguj się na Facebooku i sprawdź, czy rynek Facebooka nie wyświetla przedmiotów lub nie może znaleźć problemów z rynkiem Facebooka nadal istnieje.

Opcja II: Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki

Nieprawidłowa agregacja danych przeglądania, takich jak pamięć podręczna, pliki cookie i pliki historii, wykorzystuje niepotrzebną ilość zasobów internetowych. To z kolei spowalnia łączność sieciową, gdy użytkownicy próbują połączyć się z bezpieczną witryną. Przeczytaj nasz przewodnik Jak wyczyścić pamięć podręczną i pliki cookie w przeglądarce Google Chrome, aby zrobić to samo.

Metoda 3: Wyłącz rozszerzenia

Jeśli niedawno dodałeś nowe rozszerzenie do Chrome, mogło to spowodować problemy z bezpieczeństwem. Dlatego sprawdź, czy nie ma podejrzanych dodatków i usuń je, wykonując czynności wymienione poniżej.

1. uruchom Google Chrome, wpisując w pasku wyszukiwania systemu Windows. Kliknij Otwórz.

2. Wpisz chrome://extensions w kolumnie adresu internetowego Chrome i naciśnij Enter.

3. Na stronie Rozszerzenia kliknij opcję Usuń pod ostatnio dodanym dodatkiem.

Uwaga: tutaj jako przykład pokazano Dokumenty Google offline.

4. W wyskakującym okienku wybierz przycisk Usuń, aby całkowicie usunąć rozszerzenie.

Po usunięciu rozszerzenia sprawdź, czy możesz uzyskać dostęp do Facebook Marketplace. Jeśli ta metoda nie zadziała, wypróbuj następne rozwiązanie.

Metoda 4: Użyj trybu incognito

Nie można uniknąć wtyczek i rozszerzeń, ponieważ są one dla Ciebie bardzo pomocne. Istnieje inny sposób naprawienia problemu z niedziałającym rynkiem Facebooka bez usuwania rozszerzeń, które powodują zakłócenia. Aby rozwiązać ten problem, zaloguj się na swoje konto na Facebooku przez okno incognito. Dzieje się tak, ponieważ tryb incognito domyślnie wyłącza dodatki innych firm. Wykonaj czynności wymienione poniżej, aby przejść do trybu incognito:

1. Kliknij ikonę z trzema kropkami w prawym okienku pulpitu.

2. Kliknij okno Nowe incognito.

3. Zaloguj się do swojego konta na Facebooku.

Po zalogowaniu sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli to zostało naprawione, to dobrze, masz swojego winowajcę. Jeśli nadal, problem występuje, wypróbuj następne rozwiązanie.

Metoda 5: Przełącz się na inną przeglądarkę

Czasami przeglądarka, której używasz do uruchomienia Facebook Marketplace, może być przyczyną problemu z niedziałającym rynkiem Facebook. Może to być spowodowane problemami ze zgodnością między niektórymi funkcjami witryny i przeglądarki. W takich przypadkach musisz uruchomić platformę przez inną przeglądarkę niż zwykła, której używasz. Na przykład, jeśli korzystasz z Microsoft Edge, wypróbuj Google Chrome, aby zmienić, co może naprawić rynek, który nie jest dostępny, aby naprawić błąd. Wykonaj czynności wymienione poniżej, aby przełączyć się na inną przeglądarkę, a następnie sprawdź, czy nie możesz znaleźć Facebook Marketplace, czy nie.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + I, aby otworzyć Ustawienia.

2. Kliknij ustawienie Aplikacje.

3. Wybierz Domyślne aplikacje z lewego panelu.

4. Kliknij przeglądarkę internetową.

5. Wybierz aplikację zgodnie z własnymi preferencjami.

Teraz sprawdź, czy nadal nie możesz znaleźć Facebook Marketplace, czy nie.

  Jak włączyć tryb ciemny Facebooka

Metoda 6: Przywróć usunięty dostęp do Facebook Marketplace

Każdy użytkownik Facebook Marketplace musi ściśle przestrzegać zasad społeczności. Jeśli ktoś go naruszy, Facebook odbierze ci dostęp. Mimo to, jeśli nie naruszyłeś żadnych takich zasad, możesz wykonać poniższe czynności, aby odzyskać dostęp.

1. Zaloguj się do swojego konta na Facebooku.

2. Na stronie głównej Konta przewiń w dół i wybierz ikonę Marketplace w lewym okienku.

3. Wybierz opcję Poproś o sprawdzenie.

4. Wprowadź odpowiednie dane w formularzu wniosku.

Poczekaj, aż otrzymasz odpowiedź na Twoje odwołanie od zespołu Facebooka.

Ponadto codziennie sprawdzaj skrzynkę pomocy technicznej, aby sprawdzić, czy otrzymałeś odpowiedź od oficjalnego zespołu.

Jeśli Twoje odwołanie zostanie przyjęte, możesz bez problemu uzyskać dostęp do Marketplace.

Metoda 7: Zaktualizuj aplikację Facebook

Jeśli Twoja aplikacja na Facebooku nie jest aktualna, może pojawić się problem. Dzieje się tak, ponieważ nieaktualna wersja uniemożliwia użytkownikowi dostęp do Rynku z różnych powodów. Dlatego wykonaj poniższe kroki, aby zaktualizować aplikację, jeśli do tej pory jej nie aktualizowałeś.

1. Stuknij ikonę App Store w telefonie.

2. Wpisz Facebook na pasku wyszukiwania i otwórz stronę aplikacji w App Store.

3. Następnie dotknij przycisku Aktualizuj na stronie aplikacji Facebook.

Po zaktualizowaniu aplikacji sprawdź, czy nadal nie możesz znaleźć Facebook Marketplace, czy nie.

Metoda 8: Zainstaluj ponownie aplikację Facebook

Inną metodą naprawienia problemu z niedziałającym rynkiem Facebooka jest odinstalowanie i zainstalowanie aplikacji Facebook. Oto jak to zrobić.

Uwaga: W tej metodzie użyliśmy telefonu Samsung M12 z Androidem tylko w celach ilustracyjnych.

1. Długo naciśnij i przytrzymaj ikonę Facebooka w telefonie. Następnie dotknij opcji Odinstaluj, aby ją usunąć.

2. Następnie dotknij OK w wyskakującym okienku potwierdzenia na Facebooku, aby sfinalizować proces dezinstalacji.

3. Po odinstalowaniu przejdź do Menu głównego i dotknij aplikacji Sklep Play, aby ponownie zainstalować aplikację Facebook.

4. Wpisz Facebook na pasku wyszukiwania Sklepu Play i otwórz odpowiednią stronę aplikacji.

5. Następnie dotknij przycisku Instaluj.

6. Po zainstalowaniu dotknij Otwórz, aby uruchomić platformę Facebook.

Po uruchomieniu sprawdź, czy możesz bez problemu uzyskać dostęp do Marketplace.

Metoda 9: Skontaktuj się z pomocą techniczną Facebooka

Jeśli żadna z powyższych metod nie zadziałała, musisz zwrócić się o pomoc do oficjalnego zespołu Facebooka. Facebook Help Center to oficjalny zespół wsparcia, który jest dostępny online przez 24 godziny. W ten sposób możesz zgłosić problem z niedziałającym rynkiem Facebooka za pośrednictwem tej strony pomocy, wypełniając problem w formularzu, jak pokazano. Zajmie to jednak trochę czasu, jednak po rozpatrzeniu Twojej skargi zespół odpowie, gdy problem zostanie rozwiązany.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był przydatny i możesz rozwiązać problem z niedziałającym rynkiem Facebooka. Daj nam znać, co chcesz dalej odkrywać. Zachęcamy do przesyłania zapytań lub sugestii w sekcji komentarzy podanej poniżej.

x