Napraw nieoczekiwany błąd uniemożliwiający zastosowanie właściwości

Udostępnij teraz w social media:

W systemie Windows Vista wprowadzono nową funkcję o nazwie Kontrola konta użytkownika (UAC). Od czasu jego wprowadzenia w samym systemie Windows wprowadzono wiele zmian. Dostęp administratora jest kluczowym wymaganiem do przeprowadzenia jakichkolwiek modyfikacji na komputerze zawierającym system operacyjny nowszy niż Windows Vista. Jednak użytkownicy systemu Windows zgłaszają błąd dotyczący uprawnień administratora. Ten nieoczekiwany błąd uniemożliwia użytkownikowi zastosowanie właściwości i zapisanie zmian wprowadzonych ustawień. Tego typu błędy zwykle występują, gdy pliki są związane z wideo, audio i dokumentami. Ponieważ uprawnienia do tego pliku są ograniczone, możesz uzyskać ten błąd, ponieważ ten błąd może również spowodować tryb tylko do odczytu pliku, co może spowodować ograniczenie dla użytkownika systemu Windows. W tym artykule poznasz metodę Jak naprawić błąd 0xc00d3e8e. Dzieje się tak, aby podczas zapisywania dowolnego pliku lub ustawień można było uniknąć błędu podczas stosowania właściwości do pliku. Więc zacznijmy!

Jak naprawić nieoczekiwany błąd uniemożliwiający zastosowanie właściwości

Zanim przejdziemy do poprawek, zobaczmy niektóre przyczyny tego problemu

  • Brak konta użytkownika
  • Nie przyznano dostępu do własności
  • Konflikt aplikacji zainstalowanej przez użytkownika
  • Uszkodzenie pliku systemu Windows
  • Konflikty Eksploratora Windows

Oto metody rozwiązywania problemów, aby naprawić nieoczekiwany błąd 0xc00d3e8e, który uniemożliwia zastosowanie problemu z właściwościami.

Metoda 1: Uruchom ponownie komputer

Czasami, gdy używasz systemu Windows, niektóre aplikacje i/lub procesy w tle mogą powodować ten błąd, prostym rozwiązaniem tego scenariusza jest ponowne uruchomienie komputera.

1. Naciśnij klawisz Windows.

2. Następnie kliknij przycisk zasilania i wybierz opcję Uruchom ponownie.

Po ponownym uruchomieniu komputera spróbuj edytować i zapisać plik, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

  Gdzie możesz przesyłać strumieniowo swoje ulubione świąteczne specjały

Metoda 2: Uruchom ponownie Eksploratora Windows

Możesz naprawić błąd, stosując właściwości do pliku, ponownie uruchamiając Eksploratora Windows w Menedżerze zadań. Aby wykonać ten proces,

1. Uruchom Menedżera zadań, naciskając jednocześnie klawisze Ctrl + Shift + Esc.

2. Przejdź do zakładki Procesy i kliknij Eksplorator Windows.

3. Następnie kliknij przycisk Uruchom ponownie.

Metoda 3: Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z plikami i folderami

W systemie Windows 10 dostępnych jest wiele narzędzi do rozwiązywania problemów, ale niektóre z nich nie są zawarte w domyślnej wersji systemu Windows 10. W tym scenariuszu musimy pobrać narzędzia do rozwiązywania problemów z oficjalnej witryny firmy Microsoft.

Uwaga: Pliki do rozwiązywania problemów należy pobierać tylko z oficjalnej witryny firmy Microsoft.

1. Odwiedź Oficjalna strona Microsoftprzewiń w dół i kliknij przycisk Pobierz, aby pobrać narzędzie do rozwiązywania problemów.

2. Zlokalizuj pobrany plik i otwórz go, kliknij Dalej, aby rozpocząć skanowanie.

3. Na liście przyczyn rozwiązywania problemów znajdujących się w następnym menu zaznacz pole wyboru Problemy z usuwaniem plików i folderów.

4. Następnie kliknij Dalej.

5. Na koniec kliknij Zamknij narzędzie do rozwiązywania problemów, aby zamknąć okno.

Metoda 4: Zaktualizuj system Windows

Niektóre formaty odtwarzania wideo nie są aktualizowane do najnowszej wersji, jeśli zainstalowano system Windows 10 z dysku DVD. W tym scenariuszu możesz spróbować wykonać usługę Windows Update, aby umożliwić automatyczne aktualizowanie systemu Windows. Przeczytaj nasz przewodnik, jak pobrać i zainstalować najnowszą aktualizację systemu Windows 10.

Metoda 5: Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

Z powodu niektórych błędów aktualizacji systemu Windows może wystąpić błąd, w takim przypadku możesz spróbować uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z usługą Windows Update. To narzędzie do rozwiązywania problemów wyszuka wszelkie problemy w witrynie Windows Update i spróbuje je automatycznie naprawić. Przeczytaj nasz przewodnik na temat uruchamiania narzędzia do rozwiązywania problemów z Windows Update. Postępuj zgodnie z krokami podanymi w artykule i zaimplementuj to samo.

Metoda 6: Zmodyfikuj plik w trybie awaryjnym

Czasami aplikacje zainstalowane przez użytkownika i inne narzędzia mogą powodować konflikt z plikiem, wtedy wystąpi Nieoczekiwany błąd uniemożliwiający zastosowanie właściwości. Jeśli w każdym razie nie masz pojęcia, jak uruchomić komputer z systemem Windows w trybie awaryjnym, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym w systemie Windows 10, a następnie spróbuj zmodyfikować plik i sprawdź, czy błąd ustąpił.

  Uzyskaj instrukcje audio z przewodnikiem po robieniu autoportretów tylnym aparatem [Android]

Metoda 7: Uzyskaj własność pliku multimedialnego

Innym sposobem naprawienia nieoczekiwanego błędu jest uniemożliwienie zastosowania właściwości, poprzez uzyskanie prawa własności do pliku. Wykonaj poniższe kroki:

1. Zlokalizuj problematyczny plik, kliknij go prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz opcję Właściwości.

2. Kliknij zakładkę Bezpieczeństwo, a następnie kliknij przycisk Zaawansowane.

3. Przejdź do sekcji Właściciel, tutaj zostanie wyświetlony aktualny właściciel pliku multimedialnego.

4. Jeśli właściciel pliku multimedialnego ma inną nazwę użytkownika, kliknij znajdujący się obok niej przycisk Zmień.

5. Teraz kliknij Sprawdź nazwy i wprowadź nazwę użytkownika, w której jesteś zalogowany, kliknij OK.

6. Na koniec kliknij Zastosuj, a następnie OK.

Metoda 8: Uruchom polecenie chkdsk

Spróbuj uruchomić polecenie chkdsk, ponieważ rozwiązuje ono błędy związane z dyskiem. Użytkownicy Manu odkryli, że uruchomienie tego polecenia pomogło im rozwiązać problem z błędem 0xc00d3e8e. Przeczytaj nasz przewodnik na temat sprawdzania dysku pod kątem błędów za pomocą programu chkdsk.

Metoda 9: Napraw pliki systemowe

Komputer z systemem Windows 10 ma wbudowane narzędzia naprawcze, takie jak SFC (Kontroler plików systemowych) i DISM (Obsługa i zarządzanie obrazami wdrażania), które pomogą naprawić wszystkie uszkodzone pliki. Przeczytaj nasz przewodnik dotyczący naprawy plików systemowych w systemie Windows 10 i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby naprawić wszystkie uszkodzone pliki.

Metoda 10: Utwórz nowe konto użytkownika

Jeśli w systemie Windows nie utworzono konta użytkownika, mogą wystąpić problemy z własnością pliku, które informują, że nieoczekiwany błąd uniemożliwia zastosowanie właściwości. Przeczytaj nasz przewodnik, jak utworzyć lokalne konto użytkownika w systemie Windows 10.

Metoda 11: Wykonaj naprawę systemu Windows

Automatyczna naprawa to funkcja w systemie Windows, która naprawia wszelkie uszkodzone pliki w systemie Windows za pomocą nośnika instalacyjnego. Instalacja sprzętu multimedialnego, takiego jak USB, DVD itp., który zawiera tylko nośnik Windows 10. Przeczytaj nasz przewodnik dotyczący łatwej naprawy instalacji systemu Windows 10. Postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami i zastosuj to samo.

Metoda 12: Wykonaj przywracanie systemu

Przywracanie systemu to wygodne narzędzie do przywracania komputera z systemem Windows do poprzedniego stanu, w którym działał poprawnie. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Jak korzystać z funkcji Przywracanie systemu w systemie Windows 10, aby przywrócić komputer do poprzednich ustawień. Jeśli nie utworzyłeś przywracania systemu, przyzwyczajaj się do tworzenia go podczas wprowadzania ważnej zmiany w systemie operacyjnym, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Jak utworzyć przywracanie systemu w systemie Windows 10, aby je utworzyć. Może to naprawić błąd stosowania właściwości do pliku.

  Napraw mikrofon jest wyciszony przez ustawienia systemowe w Google Meet

Metoda 13: Zresetuj komputer

Niektórych problemów w systemie Windows nie można rozwiązać, nawet jeśli wypróbowano wyczerpującą listę rozwiązań, co prowadzi do tego, że użytkownicy zadają pytanie Nieoczekiwany błąd uniemożliwia zastosowanie właściwości. W tym scenariuszu możesz zresetować komputer z systemem Windows i sprawdzić, czy problem został rozwiązany. Jeśli obawiasz się usunięcia plików, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Jak zresetować system Windows 10 bez utraty danych, aby wykonać resetowanie bez usuwania plików.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Co to jest błąd 0xC00D3E8E i co to znaczy?

Odp. Błąd 0xC00D3E8E ogranicza pliki multimedialne, takie jak pliki MP4 i MP3. Ograniczeniem jest to, że te uprawnienia do plików są ustawione w trybie tylko do odczytu. Z powodu tego trybu użytkownicy nie mogą w żaden sposób łatwo modyfikować pliku.

Q2. Jak naprawić błąd 0xC00D3E8E?

Odp. Możesz uruchomić skanowanie SFC i ponownie uruchomić komputer jako podstawowy krok i sprawdzić, czy rozwiązuje podstawowy problem. Jeśli nadal masz problemy, przeczytaj nasz przewodnik podany powyżej.

Q3. Co oznacza tylko do odczytu?

Odp. Tylko do odczytu to atrybut nadany plikowi przez użytkownika lub system. Pozwala tylko na odczyt lub otwarcie pliku. Tak więc wszelkie działania inne niż otwarcie doprowadzą do powyższego błędu.

***

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł Jak to naprawić, gdy nieoczekiwany błąd uniemożliwia Ci zastosowanie właściwości, pomógł Ci rozwiązać problemy. Daj nam znać, która z metod zadziałała, aby naprawić błąd 0xc00d3e8e. I nie zapomnij skomentować artykułu w celu uzyskania sugestii i/lub zapytań.

x