Napraw problem z bootloopem LG V10

LG to marka znana ze sprzętu AGD, zwłaszcza telewizorów. Mało kto wie, że LG produkuje również smartfony i jest za to odpowiedzialne. W 2015 roku południowokoreańska legenda elektroniki wypuściła nową serię smartfonów z LG V10. Ten konkretny smartfon wraz z LG G4 ma kilka poważnych problemów, a najczęstszym problemem jest Bootloop LG V10. W tym artykule poznasz przyczyny, które powodują problemy, a także kroki rozwiązywania problemów, aby rozwiązać problem LG v10 Bootloop.

Jak naprawić problem z bootloopem LG V10

Chociaż firma LG oferuje poprawki i wymiany dla dotkniętych urządzeń, wiele problemów wciąż martwi setki użytkowników. Istnieją głównie dwa rodzaje problemów, które mogą powodować, że LG V10 utknął w Bootloopie. Może to być całkowicie związane z oprogramowaniem lub może być związane z uszkodzonymi częściami sprzętowymi.

1. Problemy z oprogramowaniem

Mimo że firma obwinia problemy sprzętowe za problem z bootloopem LG V10, problem ten może również wynikać z niektórych konkretnych usterek oprogramowania. Przyczyn może być wiele, oto niektóre z nich.

  • Rootowanie urządzenia z Androidem zawsze wyświetla się z ostrzeżeniem, ponieważ może uszkodzić urządzenie i nie jest bezpieczne pod wieloma względami. Możesz napotkać problem z pętlą rozruchową, jeśli spróbujesz zrootować urządzenie.
  • Niektóre głębokie zmiany w ustawieniach urządzenia mogą powodować ten problem, w tym flashowanie nowej pamięci ROM lub instalowanie nowego oprogramowania układowego, które nie jest kompatybilne z urządzeniem.
  • Możesz napotkać ten problem, jeśli zaktualizowana wersja Androida ma jakąś usterkę, która uniemożliwia telefonowi komunikację z systemem podczas rozruchu.
  • Zawsze zaleca się pobranie aplikacji ze zweryfikowanego źródła, ale niektórzy użytkownicy lekceważą ostrzeżenie, uszkodzony plik lub aplikacja z niezweryfikowanego źródła może spowodować ten błąd, który uniemożliwia prawidłowe uruchomienie urządzenia.
  • Bootloop może być również wynikiem zmiany wewnętrznych ustawień telefonu.

2. Problemy sprzętowe

  • LG przyznało, że problem z Bootloopem był spowodowany wadliwym sprzętem, a firma również przyznała się do problemu z Bootloopem i zaczęła dawać poprawki swoim klientom.
  • Firma LG zdała sobie sprawę, że było to spowodowane ich zaniedbaniem po wprowadzeniu kilku smartfonów i wszystkie mają ten sam problem.
  • Firma stwierdziła, że ​​problem ten wynika z luźnego połączenia między komponentami. Android Authority wyjaśnił później, że przyczyną tego problemu jest luźne połączenie między zasilaczami lub komponentami pamięci.

Teraz przejdź do następnej sekcji, która pomoże Ci naprawić przegrzanie LG V10. W tej sekcji przygotowaliśmy listę metod, które pomogą Ci uzyskać poprawkę LG bootloop na Twoim Androidzie.

Uwaga: ponieważ telefony z Androidem nie mają takich samych ustawień, a te ustawienia różnią się w zależności od marki, kroki wymienione poniżej mogą się nieznacznie różnić w zależności od urządzenia. Poniższe kroki pochodzą z urządzenia Samsung.

Metoda 1: Kondensatory rozładowcze

Rozładowanie kondensatorów elektrycznych może naprawić problem LG V10, który utknął w problemie z bootloopem, co zostało zgłoszone przez użytkowników. Pamiętaj jednak, że jeśli Twój telefon ma problem z ogrzewaniem, może to nie działać przez cały czas. Tak czy inaczej, oto jak to zrobić.

1. Całkowicie wyłącz telefon LG V10.

2. Spróbuj otworzyć tylną obudowę, wkładając kciuk pod port micro USB.

3. Wyjmij baterię z urządzenia.

Zdjęcie Tylera Lastovicha z Unsplash

4. Przytrzymaj przycisk zasilania przez 30 do 40 sekund, usuwa to pozostałą energię elektryczną z elementów wewnętrznych.

5. Włóż ponownie baterię, a następnie załóż tylną obudowę.

6. Włącz urządzenie i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Metoda 2: Włóż ponownie kartę Micro SD

Możesz spróbować wyjąć kartę Micro SD, a następnie ponownie włożyć ją do gniazda po ponownym uruchomieniu telefonu, jeśli używasz karty Micro SD jako części pamięci. Spowoduje to usunięcie błędu z kartą SD, jeśli istnieją, jest to również świetna metoda rozwiązywania problemów z telefonem komórkowym.

Metoda 3: Rozwiązywanie problemów z przegrzaniem urządzenia

Smartfon to urządzenie, które obsługuje jednocześnie różnorodne aplikacje i funkcje. Możesz również napotkać problem z LG V10 Bootloop, gdy telefon się nagrzewa. Przegrzanie jest bardzo powszechne w urządzeniach z Androidem, występuje, gdy używasz telefonu przez długi czas lub gdy wykonujesz na nim ciężkie zadania. Może być konieczne ochłodzenie urządzenia, aby rozwiązać ten problem, przeczytaj nasz artykuł na temat rozwiązywania problemów z przegrzewaniem, aby zobaczyć niektóre metody rozwiązywania problemów z przegrzewaniem.

Metoda 4: Wykonaj miękki reset

Jeśli powyższe metody nie pomogły ci naprawić LG Bootloop, spróbuj zresetować oprogramowanie. Oto kroki do tego.

1. Wyłącz telefon, jeśli jest włączony.

2. Naciśnij jednocześnie przyciski Power + Volume down.

3. Zwolnij oba przyciski, gdy urządzenie zatrzyma się, co może potrwać do 45 sekund.

Jeśli to nie rozwiązało problemu, przejdź do następnej metody.

Metoda 5: Uruchom w trybie awaryjnym

W trybie awaryjnym możesz uruchomić telefon z wyłączoną dowolną trzecią aplikacją. Dzięki temu możesz sprawdzić, czy jakakolwiek ostatnio zainstalowana aplikacja powoduje konflikt oprogramowania. Tryb awaryjny zużywa mniej zasobów niż tryb normalny, więc nie będzie problemu, jeśli telefon się nagrzeje. Oto kroki, aby uruchomić się w trybie awaryjnym na telefonie LG V10.

1. Całkowicie wyłącz urządzenie.

2. Przytrzymaj przycisk zasilania.

3. Zwolnij przycisk zasilania, gdy zobaczysz logo LG „Life’s good”.

4. W trybie awaryjnym sprawdź, czy osiągnięto naprawę przegrzania LG V10. Jeśli nie napotkasz problemu w trybie awaryjnym, przejdź do następnej metody, aby usunąć urządzenie powodujące konflikt z urządzenia.

Metoda 6: Odinstaluj aplikacje

Jeśli działasz płynnie w trybie awaryjnym, istnieje duże prawdopodobieństwo, że możesz mieć konflikt oprogramowania. Niektóre aplikacje działają w tle, co przytłacza zasoby urządzenia i powoduje jego zawieszenie lub ponowne uruchomienie. Konflikty można usunąć, uruchamiając komputer w trybie awaryjnym, a następnie odinstalowując najnowsze aplikacje. Sprawdź więc nieużywane aplikacje na swoim urządzeniu, a następnie odinstaluj aplikacje ze Sklepu Google Play lub pamięci telefonu. To rozwiązuje problem z aplikacjami, a także pomaga naprawić LG V10 Bootloop.

Metoda 7: Zaktualizuj system operacyjny Android

Możesz spróbować zainstalować najnowszą wersję w telefonie, gdy napotkasz jakieś problemy w telefonie. Zaktualizuj telefon w trybie awaryjnym, aby naprawić usterki w telefonie, co może naprawić problem LG V10 z bootloopem.

Metoda 8: Zaktualizuj aplikacje

Jeśli możesz obsługiwać telefon komórkowy w trybie awaryjnym, spróbuj zaktualizować wszystkie aplikacje, zanim telefon ponownie wejdzie w pętlę rozruchową. Jeśli używasz przestarzałej aplikacji, te aplikacje nie zagwarantują dobrego interfejsu użytkownika, więc będziesz musiał zaktualizować aplikacje w sklepie Google Play. Aktualizacja aplikacji pomoże Ci naprawić usterki i błędy w aplikacjach, a także pomoże w rozwiązaniu problemu Bootloop.

Metoda 9: Wykonaj reset główny

Ta metoda ma najwyższy wskaźnik sukcesu. Jeśli nie masz problemów z nadmiernym nagrzewaniem, w większości przypadków pomoże to w naprawie przegrzania LG V10. Ale przed wykonaniem resetu głównego zaleca się wykonanie kopii zapasowej telefonu, ponieważ reset główny spowoduje zresetowanie telefonu do oryginalnych ustawień fabrycznych. Wszystkie dane, takie jak obrazy, filmy, kontakty, pliki audio i aplikacje. Oto kroki, aby zresetować telefon LG V10.

1. Wykonaj kopię zapasową wszystkich swoich danych. Przeczytaj nasz przewodnik dotyczący przywracania aplikacji i ustawień na nowym urządzeniu z Androidem z Google Backup, aby utworzyć kopię zapasową na Dysku Google.

2. Wyłącz urządzenie.

3. Przytrzymaj jednocześnie przyciski zasilania i zmniejszania głośności.

4. Zwolnij przycisk zasilania, gdy pojawi się logo LG, ale nadal przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności.

5. Zwolnij oba przyciski, gdy zobaczysz ekran przywracania danych fabrycznych.

6. Za pomocą przycisków głośności podświetl opcję Tak.

7. Potwierdź, naciskając przycisk zasilania.

8. Cały proces może potrwać do 10 minut. Twoje urządzenie uruchomi się ponownie automatycznie po zakończeniu procesu.

Metoda 10: Zainstaluj ponownie radiator

Jeśli żadna z powyższych metod nie działa dla Ciebie, spróbuj ponownie zainstalować radiator. Jest to najbardziej skuteczna metoda naprawy LG Bootloop. Zaleca się jego instalację przez technika. Sam możesz kontynuować, jeśli chcesz. Musisz zdemontować telefon, aby uzyskać dostęp do płyty głównej, a następnie zainstalować radiator. Cały proces jest długi i polega na wyjęciu płyty głównej z ramy konstrukcyjnej w celu zastosowania radiatorów. Być może będziesz musiał kupić wszystkie narzędzia, które kosztują około 50 USD.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Jak wyjąć telefon LG V10 z Bootloopa?

Odp. Wyłącz urządzenie. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania i przycisk zmniejszania głośności. Zwolnij przycisk zasilania, gdy pojawi się logo LG, ale nadal przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności. Zwolnij oba przyciski, gdy zobaczysz ekran przywracania danych fabrycznych. Użyj przycisków głośności, aby podświetlić Tak. Potwierdź, naciskając przycisk zasilania.

Q2. Dlaczego telefony LG Bootloop?

Odp. Mimo że firma obwinia problemy sprzętowe za problem z bootloopem LG V10, problem ten może również wynikać z niektórych konkretnych usterek oprogramowania. Możesz napotkać problem z pętlą rozruchową, jeśli spróbujesz zrootować urządzenie. Niektóre głębokie zmiany w ustawieniach urządzenia mogą powodować ten problem. Możesz napotkać ten problem, jeśli twoja zaktualizowana wersja Androida ma jakąś usterkę i jeśli pobierasz aplikację z niezweryfikowanego źródła.

Q3. Dlaczego mój LG V10 ciągle się restartuje?

Odp. Telefon LG V10 uruchamia się ponownie, gdy na urządzeniu jest instalowana nowa aktualizacja oprogramowania układowego. Możesz napotkać ten problem, jeśli zaktualizowana wersja Androida ma jakąś usterkę, która uniemożliwia telefonowi komunikację z systemem podczas rozruchu.

Q4. Jak zresetować telefon LG V10?

Odp. Włącz telefon, jeśli jest włączony. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania + przycisk zmniejszania głośności. Zwolnij oba przyciski, gdy urządzenie się zatrzyma, co może potrwać do 45 sekund.

P5. Jak wejść w tryb awaryjny w LG V10?

Odp. Całkowicie wyłącz urządzenie. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania. Zwolnij przycisk zasilania, gdy zobaczysz logo LG „Life’s good”.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i możesz rozwiązać problem LG V10 Bootloop na swoim urządzeniu. Daj nam znać, która metoda zadziałała najlepiej. Ponadto, jeśli masz jakieś pytania/sugestie dotyczące tego artykułu, możesz je umieścić w sekcji komentarzy.