Napraw system Wykrył nieautoryzowane zmiany w systemie operacyjnym oprogramowania układowego lub sterownikach UEFI

Udostępnij teraz w social media:

System Windows 10 wykorzystuje najnowsze sterowniki i moduły technologiczne do wdrażania i obsługi najnowszego sprzętu. Większość komputerów PC i laptopów jest wyposażona w rozruch UEFI zamiast starego rozruchu BIOS. Użytkownicy systemu Windows migrujący z systemu Windows 7 do Windows 10 mogą napotkać pewne trudności; jednym z nich są konwersje typu Hard-disk. Aby złagodzić te problemy, czasami możesz przypadkowo zmienić dowolne ustawienie, które może spowodować błąd System znalazł nieautoryzowane zmiany w systemie operacyjnym oprogramowania układowego lub sterownikach UEFI. Jeśli martwisz się i nie wiesz, jak rozwiązać problem, i szukasz tego w Internecie, jesteś we właściwym artykule. Tutaj dowiesz się, jak naprawić System znalazł nieautoryzowane zmiany w oprogramowaniu układowym Windows 10. Zacznijmy więc.

Jak naprawić system Wykryto nieautoryzowane zmiany w systemie operacyjnym oprogramowania układowego lub sterownikach UEFI

Zanim zaczniemy, zobaczmy kilka możliwych przyczyn nieautoryzowanej próby aktualizacji systemu BIOS.

  • Windows 7 nie obsługuje bezpiecznego rozruchu od aktualizacji KB 3133977
  • Problemy związane z bezpiecznym rozruchem
  • Problemy z dyskiem w systemie Windows 10
  • Ataki złośliwego oprogramowania

Metoda 1: Wyłącz bezpieczny rozruch

Teraz najnowsze systemy UEFI i BIOS mają dostępne funkcje bezpiecznego rozruchu, a system Windows 10 obsługuje bezpieczny rozruch. Wielu producentów umożliwia łatwe ręczne włączanie lub wyłączanie funkcji bezpiecznego rozruchu za pomocą UEFI lub BIOS podczas uruchamiania komputera PC lub laptopa, co może łatwo rozwiązać problem. System znalazł nieautoryzowane zmiany w systemie operacyjnym oprogramowania układowego lub problem ze sterownikami UEFI. Aby wejść do BIOS-u, przeczytaj nasz przewodnik Jak wejść do BIOS-u w systemie Windows 10, a następnie wykonaj czynności wymienione poniżej:

  Jak zapobiec wstępnemu ładowaniu Microsoft Edge w systemie Windows 10

Uwaga: poniższe kroki mogą się różnić w zależności od wersji systemu BIOS. Wykonaj poniższe czynności w odniesieniu do wersji systemu BIOS komputera.

1. Po wejściu do ustawień BIOS przejdź do zakładki Boot i wyszukaj opcję Secure Boot.

2. Jeśli nie otrzymasz żadnej opcji, przejdź do menu Zabezpieczenia i wyszukaj opcję Bezpieczne sterowanie rozruchem.

3. Ustaw Kontrolę bezpiecznego rozruchu na Wyłączony.

4. Naciśnij klawisz F10, aby zapisać zmiany i wyjść.

Na koniec sprawdź, czy system znalazł nieautoryzowane zmiany w systemie operacyjnym oprogramowania układowego lub błąd sterowników UEFI został rozwiązany, czy nie.

Po zalecanej aktualizacji (opcjonalnej aktualizacji) dla systemu Windows 7 KB 3133977 system Windows 7 nie obsługiwał bezpiecznego rozruchu. W tym czasie większość producentów UEFI i BIOS nie posiadało funkcji bezpiecznego rozruchu, z wyjątkiem ASUS. Niektórzy użytkownicy ASUS po zainstalowaniu aktualizacji napotkali problem z zamrażaniem, który polega na tym, że System znalazł nieautoryzowane zmiany w systemie operacyjnym oprogramowania układowego lub błąd sterowników UEFI. Ten rodzaj błędu występuje u tych użytkowników po aktualizacji do systemu Windows 7.

  Jak sterować Apple TV za pomocą iPhone'a

Metoda 2: Wykonaj przywracanie systemu

Przywracanie systemu to narzędzie systemu Windows zaprojektowane w celu przywrócenia systemu do stanu, w którym działał prawidłowo (tj. przywraca ustawienia i aplikacje i/lub zmiany wprowadzone w tym czasie). Przywracanie systemu jest domyślnie włączone w systemie Windows, a system Windows tworzy punkt przywracania za każdym razem, gdy wprowadzana jest zmiana w systemie. Jeśli chcesz wypróbować tę poprawkę, przeczytaj nasz przewodnik Jak korzystać z przywracania systemu w systemie Windows 10 i zastosuj instrukcje, jak pokazano, aby naprawić problem z nieautoryzowaną próbą aktualizacji systemu BIOS.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Jaki jest pożytek z bezpiecznego rozruchu?

Odp. Po włączeniu bezpiecznego rozruchu pomaga chronić komputer lub laptop przed złośliwym oprogramowaniem lub atakami wirusów. Potrafi wykryć wszelkie pliki modyfikowane przez złośliwe oprogramowanie, takie jak pliki systemowe, pliki rozruchowe, a nawet pliki pamięci tylko do odczytu (ROM), upewniając się, że ich podpisy cyfrowe są poprawne i zweryfikowane.

Q2. Jaka jest różnica między UEFI a BIOS-em?

Odp. UEFI jest również znany jako Unified Extensible Firmware Interface to oprogramowanie układowe, które działa jako oprogramowanie układowe do inicjalizacji sprzętu i systemu operacyjnego. BIOS znany również jako Basic Input/Output System to oprogramowanie wbudowane wbudowane w chip na płycie głównej, który jest obecny w starym komputerze stacjonarnym i laptopie. Główną różnicą jest to, że UEFI przechowuje dane na dysku twardym jako tabelę partycji GUID (GPT), a system BIOS przechowuje dane na dysku twardym jako główny rekord rozruchowy (MBR)

  Jak skonfigurować menedżera haseł NordPass w systemie Linux

Q3. Czy GPT czy MBR są lepsze?

Odp. Ponieważ UEFI jest nowszą technologią, może współpracować z nowym sprzętem, ale starszy sprzęt nie może zostać wykryty w UEFI, w tym przypadku MBR ma lepszą kompatybilność z większością sprzętu.

***

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł „Jak rozwiązywać problemy i naprawiać” System znalazł nieautoryzowane zmiany w systemie operacyjnym oprogramowania układowego lub sterownikach UEFI był dla Ciebie pomocny i mamy nadzieję, że udało Ci się znaleźć rozwiązanie problemu z nieautoryzowaną próbą aktualizacji systemu BIOS. Daj nam znać, która z metod sprawdziła się najlepiej dla Ciebie. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, możesz je umieścić w komentarzach poniżej.

x