Udostępnij teraz w social media:

Windows 10 i błędy towarzyszące jego aktualizacjom są jak pisanki w filmie Marvela. Jedyna różnica polega na tym, że nikt ich nie lubi i nie są dodawane celowo. Długo po aktualizacji do nowszej wersji systemu operacyjnego te brzydkie małe rzeczy nadal psują Twoje wrażenia i codzienny przepływ pracy. W aktualizacji Fall Creators Update występuje błąd, który powoduje usunięcie pamięci podręcznej miniatur po ponownym uruchomieniu lub zamknięciu. Oto rozwiązanie tego problemu.

Napraw usuwanie pamięci podręcznej miniatur

Zadanie automatycznej konserwacji o nazwie SilentCleanup powoduje znikanie miniatur przy każdym uruchomieniu. Aby wyeliminować problem, musisz zatrzymać to zadanie. Teoretycznie można zatrzymać działanie Automatycznej konserwacji, ale jest to niezbędny proces, który musi działać w systemie, więc wyłączenie go nie jest opłacalnym rozwiązaniem. Aby wyłączyć zadanie SilentCleanup, musisz edytować rejestr systemu Windows.

Sprawdź -   Jak naprawić błąd „Profil mobilny nie został w pełni zsynchronizowany” w systemie Windows 10

Otwórz rejestr systemu Windows i przejdź do następującej lokalizacji;

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerVolumeCachesThumbnail Cache

Kliknij dwukrotnie wartość Autorun DWORD i ustaw jej wartość na 0.

Automatyczna konserwacja będzie działać tak, jak zawsze, ale zadanie SilentCleanup nie. Po zakończeniu tego zadania pamięć podręczna miniatur po utworzeniu nie zostanie usunięta. Powinniśmy wspomnieć, że po zastosowaniu tej poprawki będziesz musiał odbudować pamięć podręczną miniatur. Może to zająć trochę czasu, w zależności od wielkości dysku twardego i liczby plików na nim. Gdy już zostanie odbudowany, nie powinno być więcej problemów.

Pamięć podręczna miniatur

Kiedy otwierasz lokalizację folderu w przeglądarce Firefox, każdy plik jest reprezentowany przez obraz. Dokumenty i pliki tekstowe są po prostu reprezentowane przez obraz aplikacji, która może je otwierać, ale zdjęcia, filmy i muzyka są reprezentowane przez małe wersje tego, co jest w pliku. W przypadku zdjęć to samo zdjęcie jest tylko mniejsze, w przypadku filmów często jest to scena z filmu, a przy muzyce jest to zwykle okładka.

Sprawdź -   Jak zwiększyć czytelność wskaźnika myszy w systemie Windows 10

To wszystko ułatwia przeglądanie. Kiedy tworzysz, zapisujesz lub kopiujesz nowy plik do swojego systemu, tworzy dla niego miniaturę. W godzinach nadliczbowych system Windows tworzy pamięć podręczną miniatur, aby po otwarciu folderu łatwiej było przeglądać jego zawartość. Skompilowanie pamięci podręcznej miniatur zajmuje trochę czasu, więc jeśli trzeba ją odbudować za każdym razem, gdy uruchamiasz system, wszystko spowolni. Co ważniejsze, odbudowywanie pamięci podręcznej za każdym razem, gdy uruchamiasz komputer, niweczy cel jej posiadania.

Nawiasem mówiąc, nie jest to pierwszy błąd, który wpłynął na miniatury w systemie Windows 10. Aktualizacja Creators Update sprawiła, że ​​wszystkie miniatury zdjęć stały się białe.

Sprawdź -   Jak przypiąć tekst i obrazy do historii schowka systemu Windows 10