Napraw Valheim ciągle się zawiesza w Windows 10

Valheim to jedna z najpopularniejszych gier survivalowych i sandboksowych wydanych przez Coffee Stain Studios. Bez wątpienia Valheim oferuje swoim użytkownikom uczucie pocenia się dłonią i to jest przyczyną jej dynamicznego rozwoju. Jednak wielu użytkowników skarżyło się, że Valheim ciągle się zawiesza, gdy jest uruchamiany na PC. Jeśli masz do czynienia z tym samym problemem w tej grze o przetrwaniu w otwartym świecie, to jesteś we właściwym miejscu! Dajemy doskonały przewodnik, który pomoże Ci naprawić brak odpowiedzi Valheim, awarie, czarny ekran, brak otwierania i inne powiązane problemy.

Jak naprawić awarię Valheim w systemie Windows 10?

Jeśli jesteś zirytowany, że Valheim ciągle się zawiesza podczas uruchamiania komputera z systemem Windows 10, Oto kilka możliwych powodów, dla których musisz je dokładnie przeanalizować, aby rozwiązać problem.

 • PC nie spełnia podstawowych wymagań gry.
 • Jakiś inny program działający w tle ingeruje w grę.
 • Używasz niezweryfikowanej wersji sterowników.
 • Ustawienia graficzne gry są źle skonfigurowane.
 • Obecność złośliwego oprogramowania i wirusów.
 • Platforma .NET i system operacyjny nie są aktualizowane do najnowszej wersji.
 • Wersja DirectX nie jest aktualna.
 • Podkręcanie.
 • Wszelkie źle skonfigurowane lub uszkodzone pliki instalacyjne gry również powodują problem.
 • Pliki redystrybucyjne Microsoft C++ nie są kompatybilne z grą i komputerem.

Oto kilka możliwych metod rozwiązywania problemów, które pomogą rozwiązać problem z awarią Valheim. Postępuj zgodnie z nimi, jak pokazano w tej samej kolejności, a jeśli masz szczęście, możesz znaleźć rozwiązanie swojego problemu w ciągu pierwszych kilku kroków!

Wymagania systemowe dla Valheim

Jeśli Twój komputer nie spełnia poniższych wymagań gry, zaktualizuj komputer i sprawdź, czy możesz rozwiązać problem.

Wymagania systemowe Valheim (minimalne)

 • PRĘDKOŚĆ PROCESORA: dwurdzeniowy 2,6 GHz lub podobny

 • RAM: 4 GB

 • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy

 • KARTA GRAFICZNA: seria GeForce GTX 500 lub podobna

 • SHADER PIKSELI: 5,0

 • SHADER VERTEX: 5.0

 • WOLNE MIEJSCE NA DYSKU: 1 GB

 • DEDYKOWANA PAMIĘĆ WIDEO RAM: 512 MB

Zalecane wymagania Valheim

 • Procesor: i5 3GHz lub lepszy

 • RAM: 8 GB

 • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy

 • KARTA GRAFICZNA: seria GeForce GTX 970 lub podobna

 • SHADER PIKSELI: 5,1

 • SHADER VERTEX: 5,1

 • WOLNE MIEJSCE NA DYSKU: 1 GB

 • DEDYKOWANA RAM WIDEO: 4096 MB

Metoda 1: Podstawowe metody rozwiązywania problemów

Postępuj zgodnie z podanymi podstawowymi metodami, aby rozwiązać problem.

1A. Zatrzymaj przetaktowywanie

Postępuj zgodnie z tymi punktami, aby zatrzymać przetaktowywanie.

 • Każdy wysokiej klasy komputer jest wyposażony w opcję przetaktowywania, która pomaga uzyskać więcej soku niż Twoje specyfikacje, które już masz. Uruchamianie karty graficznej lub procesora szybciej niż prędkość domyślna oznacza przetaktowywanie.
 • Gdy tak się stanie, po określonym czasie komputer osiągnie maksymalną temperaturę. Komputer wykrywa to i dostosowuje częstotliwość zegara do normalnej prędkości, aż do schłodzenia. Szybkość zegara jest ponownie zwiększana po ostygnięciu.
 • Zwiększa to wydajność komputera i jest bardzo pomocne, jeśli nie masz komputera o dużej mocy.
 • Należy zauważyć, że wszystkie gry nie obsługują podkręcania. To samo dotyczy Valheim. Musisz więc spróbować wyłączyć wszystkie podkręcanie na swoim komputerze i spróbować uruchomić grę. Jeśli uruchomi się dobrze, problem zostanie rozwiązany.

1B. Uruchom Valheim jako administrator

Dostęp do niektórych uprawnień i funkcji można uzyskać tylko po przyznaniu praw administratora gry Valheim. W tym scenariuszu możesz naprawić awarię Valheim, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami.

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy skrót Valheim na pulpicie lub przejdź do katalogu instalacyjnego i kliknij go prawym przyciskiem myszy.

2. Teraz wybierz opcję Właściwości.

3. Następnie przejdź do zakładki Zgodność i zaznacz opcję Uruchom ten program jako administrator.

4. Na koniec kliknij Zastosuj > OK, aby zapisać zmiany.

Sprawdź, czy naprawiłeś omawiany problem z uruchomieniem.

1C. Zamknij procesy w tle

Jeśli oprócz gry Valheim uruchomisz w tle inną zaawansowaną grę, spowoduje to awarię gry Valheim na twoim komputerze. Kilka aplikacji działających w tle zużywa dużo zasobów procesora, a jeśli chcesz go rozwiązać, musisz zamknąć wszystkie inne programy i aplikacje działające w tle zgodnie z instrukcjami zawartymi w naszym przewodniku Jak zakończyć zadanie w systemie Windows 10.

Ponadto zaleca się wyłączenie programów startowych na komputerze z systemem Windows 10. Aby zrealizować zadanie, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem 4 sposoby wyłączania programów startowych w systemie Windows 10

1D. Uruchom czyszczenie dysku

Niewielu użytkowników zasugerowało, że wyczyszczenie części miejsca na dysku na komputerze pomogło im uporządkować Valheim ciągle się zawiesza przy problemie z uruchamianiem. Umożliwi to komputerowi instalowanie nowych plików w razie potrzeby, co pomoże rozwiązać problem.

Jeśli na komputerze jest minimalna dostępna przestrzeń, która przyczynia się do problemu z uruchamianiem w Valheim, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem 10 sposobów na zwolnienie miejsca na dysku twardym w systemie Windows, który pomaga usunąć wszystkie niepotrzebne pliki z komputera.

1E. Napraw uszkodzone pliki systemowe

Jeśli na komputerze z systemem Windows 10 są jakieś brakujące lub uszkodzone pliki, napotkasz problem z awarią Valheim. Jednak naprawiasz te uszkodzone pliki za pomocą wbudowanych narzędzi, a mianowicie Kontrolera plików systemowych oraz Obsługa i zarządzanie obrazami wdrażania.

Przeczytaj nasz przewodnik dotyczący naprawy plików systemowych w systemie Windows 10 i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby naprawić wszystkie uszkodzone pliki.

1F. Zaktualizuj system Windows

Ponadto, jeśli na twoim komputerze są jakieś błędy, można je naprawić dopiero po aktualizacji systemu Windows. Microsoft wydaje regularne aktualizacje, aby naprawić wszystkie te błędy, dzięki czemu Valheim ciągle się zawiesza.

Dlatego upewnij się, czy zaktualizowałeś swój system operacyjny Windows i czy są jakieś aktualizacje oczekujące na działanie, skorzystaj z naszego przewodnika Jak pobrać i zainstalować najnowszą aktualizację systemu Windows 10

Po zaktualizowaniu systemu operacyjnego Windows sprawdź, czy możesz uzyskać dostęp do gry bez żadnych problemów.

1G. Uruchom skanowanie złośliwego oprogramowania

Obecność wirusa lub złośliwego oprogramowania spowoduje problemy z grami na komputerze. Jeśli w przypadku ataku wirusa jest bardzo poważny, nie możesz w ogóle łączyć się z żadną grą online w sposób ciągły. Aby rozwiązać problem, musisz całkowicie usunąć wirusa lub złośliwe oprogramowanie z komputera z systemem Windows 10.

Zalecamy przeskanowanie komputera zgodnie z instrukcjami zawartymi w naszym przewodniku Jak uruchomić skanowanie w poszukiwaniu wirusów na moim komputerze?

Ponadto, jeśli chcesz usunąć złośliwe oprogramowanie z komputera, zapoznaj się z naszym przewodnikiem Jak usunąć złośliwe oprogramowanie z komputera w systemie Windows 10. Po usunięciu wszystkich wirusów z komputera połącz się z grą i sprawdź, czy ponownie napotkasz problem z awarią Valheim .

1 godz. Tymczasowo wyłącz program antywirusowy (jeśli dotyczy)

Niektóre niezgodne programy antywirusowe zainstalowane na twoim komputerze powodują, że Valheim nie odpowiada. Aby uniknąć konfliktów, musisz upewnić się, że ustawienia zabezpieczeń komputera z systemem Windows 10 są stabilne, czy nie. Aby sprawdzić, czy pakiet antywirusowy jest przyczyną awarii Valheima podczas uruchamiania, wyłącz go raz i spróbuj połączyć się z siecią.

Przeczytaj nasz przewodnik Jak tymczasowo wyłączyć program antywirusowy w systemie Windows 10 i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby tymczasowo wyłączyć program antywirusowy na komputerze.

Jeśli masz rozwiązanie problemu po wyłączeniu programu antywirusowego na komputerze, zaleca się całkowite odinstalowanie programu z komputera.

Przeczytaj nasz przewodnik Wymuś odinstalowywanie programów, które nie zostaną odinstalowane w systemie Windows 10, aby odinstalować program antywirusowy z komputera.

Metoda 2: Ustaw proces Valheim na wysoki priorytet

Preferencje aplikacji lub procesu informują komputer o ważności i czy powinny mieć pierwszeństwo przed innymi podczas przydzielania zasobów. Domyślnie priorytet każdej aplikacji jest normalny, z wyjątkiem procesów systemowych. Valheim może nie ładować się na twoim komputerze, jeśli nie ma wystarczającej ilości zasobów.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Ctrl + Shift + Esc, aby uruchomić pasek zadań.

2. Teraz wyszukaj proces Valheim.

3. Następnie zmień priorytet na Wysoki i sprawdź, czy to działa.

Uwaga: Zmień priorytet z dużą ostrożnością, ponieważ nieostrożna zmiana priorytetu procesu może spowodować, że system będzie bardzo powolny lub niestabilny.

4. Zamknij Menedżera zadań i uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy Valheim ciągle się zawiesza w systemie Windows 10 problem został rozwiązany.

Metoda 3: Sprawdź integralność plików gry

Widzieliśmy wiele przypadków, w których brakuje plików gry, są one uszkodzone lub miały niekompletne instalacje. Użytkownicy mogą również napotkać problem z zawieszaniem się gry Valheim, jeśli zostanie przerwany przez proces aktualizacji lub jeśli pliki gry są przenoszone. W tej metodzie otworzysz Steam i użyjesz wbudowanej funkcji do weryfikacji integralności gry. Zostanie wymieniony, jeśli aplikacja coś znajdzie. Przeczytaj nasz poradnik, jak zweryfikować integralność plików gry na Steam.

Metoda 4: Włącz tryb gry

Dostępna na komputerze opcja trybu gry służy do ustalania priorytetów i ulepszania rozgrywki oraz ograniczania niepotrzebnych przerw. Tryb gry zapewnia priorytetowy dostęp do zasobów gier, w które grasz, podczas gdy inne aplikacje działające w tle uzyskują mniej zasobów. Dlatego wykonaj poniższe czynności, aby włączyć tryb gry i zoptymalizować grę w grach.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + I, aby otworzyć Ustawienia.

2. Kliknij ustawienie Gry.

3. Wybierz opcję Tryb gry w lewym okienku.

4. Tutaj przełącz na przełącznik dla trybu gry.

Po włączeniu trybu gry na komputerze ponownie uruchom grę.

Metoda 5: Dostosuj wygląd i wydajność systemu Windows

Oto jak naprawić problem z brakiem odpowiedzi Valheima, dostosowując wygląd i wydajność komputera.

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz Dostosuj wygląd i wydajność systemu Windows i kliknij Otwórz.

2. Wybierz opcję Dostosuj, aby uzyskać najlepszy wygląd.

3. Teraz kliknij Zastosuj, a następnie OK, aby zapisać zmiany.

Po zakończeniu zagraj w grę testową i sprawdź, czy Valheim działa bez żadnych problemów.

Metoda 6: Wyłącz nakładkę Steam

Nakładka Steam to część Steam, która umożliwia użytkownikom dostęp do listy znajomych i przeglądarki internetowej oraz umożliwia zakupy w grze. Jest to ważne narzędzie, ale czasami powoduje awarię Valheima. Jeśli chcesz rozwiązać ten problem, wyłącz nakładkę gry Steam.

1. Uruchom Steam i kliknij menu BIBLIOTEKA.

2. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na Valheim i wybierz opcję Właściwości….

3. W menu OGÓLNE odznacz opcję Włącz nakładkę Steam podczas gry.

4. Na koniec uruchom ponownie grę i sprawdź, czy problem z uruchomieniem Valheim został rozwiązany.

Metoda 7: Zaktualizuj lub wycofaj sterowniki GPU

Sterowniki graficzne pomagają uprościć zadania związane z ciężkimi obrazami graficznymi i aplikacjami do przetwarzania wideo. Jeśli napotkasz jakiekolwiek konflikty podczas uruchamiania gry, takiej jak Valheim, upewnij się, że używasz zaktualizowanej wersji sterowników urządzeń, ponieważ służą one jako łącze między sprzętem a systemem operacyjnym komputera.

Opcja I: Zaktualizuj sterownik karty graficznej

Wielu użytkowników sugerowało, że aktualizacja sterowników naprawiła problem z awarią Valheim. Przeczytaj i zaimplementuj kroki opisane w naszym przewodniku 4 sposoby aktualizacji sterowników graficznych w systemie Windows 10, aby to zrobić.

Opcja II: Wycofaj aktualizacje sterowników graficznych

Czasami bieżąca wersja sterowników graficznych może powodować konflikty uruchamiania i w takim przypadku trzeba przywrócić poprzednie wersje zainstalowanych sterowników. Ten proces nazywa się wycofywaniem sterowników i możesz łatwo przywrócić sterowniki komputera do poprzedniego stanu, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem Jak przywrócić sterowniki w systemie Windows 10.

Zapisz zmiany i sprawdź, czy masz poprawkę dotyczącą braku odpowiedzi Valheima.

Metoda 8: Zainstaluj ponownie sterownik GPU

Jeśli nadal napotykasz problem z awarią Valheim po aktualizacji sterowników GPU, zainstaluj ponownie sterowniki urządzeń, aby naprawić wszelkie problemy z niekompatybilnością. Możesz łatwo ponownie zainstalować sterowniki graficzne zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku Jak odinstalować i ponownie zainstalować sterowniki w systemie Windows 10.

Metoda 9: Zaktualizuj .NET Framework

Platforma .NET w komputerze z systemem Windows 10 jest niezbędna do nieprzerwanej obsługi nowoczesnych aplikacji i gier. Wiele gier ma funkcję automatycznej aktualizacji platformy .NET, dzięki czemu będzie ona aktualizowana automatycznie, gdy tylko dostępna będzie aktualizacja. W innym przypadku, jeśli aktualizacja wyświetli monit na twoim komputerze, możesz ręcznie zainstalować najnowszą wersję platformy .NET, jak omówiono poniżej, aby naprawić awarię Valheima podczas uruchamiania.

1. Odwiedź .Net Framework oficjalna strona pobierania.

2. Jeśli są jakieś aktualizacje, kliknij odpowiedni/zalecany link i kliknij opcję Pobierz .NET Framework 4.8 Runtime.

Uwaga: nie klikaj opcji Pobierz pakiet programistyczny .NET Framework 4.8, ponieważ jest on używany przez programistów.

3. Uruchom pobrany plik instalacyjny i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby pomyślnie zainstalować platformę .NET Framework na komputerze z systemem Windows.

Po zakończeniu sprawdź, czy naprawiłeś omawiany problem, czy nie.

Metoda 10: Zaktualizuj DirectX

Aby cieszyć się płynnym doświadczeniem multimedialnym w Valheim, musisz upewnić się, czy zainstalowany jest DirectX i czy jest zaktualizowany do najnowszej wersji. DirectX pomaga poprawić wrażenia wizualne, zwłaszcza w grach graficznych i aplikacjach. Warto zaktualizować DirectX potrzebny do tej gry.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + R, aby otworzyć okno dialogowe Uruchom.

2. Wpisz dxdiag, a następnie naciśnij klawisz Enter, aby uruchomić narzędzie diagnostyczne DirectX.

3. Sprawdź wersję DirectX, czy zawiera DirectX 12, czy nie.

4. Jeśli nie masz DirectX 12 w swoim systemie, pobierz i zainstaluj go z Strona pobierania DirectX postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Po zainstalowaniu DirectX sprawdź, czy problem występuje ponownie.

Uwaga: Upewnij się, że pole Sprawdź podpisy cyfrowe WHQL jest zaznaczone na karcie System i we wszystkich kartach sprawdź, czy Logo WHQL jest ustawione na Tak.

Metoda 11: Zmodyfikuj ustawienia zapory Windows Defender

Staniesz także w obliczu problemu z awarią Valheima z powodu nadmiernie reaktywnego lub nadmiernie ochronnego pakietu antywirusowego na komputerze z systemem Windows 10. Uniemożliwia to połączenie między programem uruchamiającym grę a serwerem. Aby rozwiązać ten problem, możesz dodać Valheim do białej listy w ustawieniach zapory lub tymczasowo wyłączyć problem.

Opcja I: Biała lista Valheim

Aby zezwolić na Valheim w zaporze Windows Defender, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Zezwalaj lub blokuj aplikacje przez Zaporę systemu Windows i wykonaj kroki zgodnie z instrukcjami.

Wariant II. Wyłącz zaporę (niezalecane)

Jeśli nie wiesz, jak wyłączyć zaporę Windows Defender, nasz przewodnik Jak wyłączyć zaporę systemu Windows 10 pomoże ci to zrobić.

Opcja III: Utwórz nową regułę w zaporze

1. Naciśnij klawisz Windows i wpisz Windows Defender Firewall with Advanced Security. Następnie kliknij Otwórz.

2. Teraz w lewym okienku kliknij Reguły przychodzące, jak pokazano.

3. Następnie w prawym okienku kliknij Nowa reguła…, jak pokazano.

4. Teraz upewnij się, że wybrałeś opcję Program w sekcji Jaki typ reguły chcesz utworzyć? menu i kliknij Dalej>, jak pokazano.

5. Następnie kliknij przycisk Przeglądaj… odpowiadający ścieżce tego programu: jak pokazano.

6. Następnie przejdź do ścieżki Valheim C: Program Files (x86) i kliknij dwukrotnie plik instalacyjny. Następnie kliknij przycisk Otwórz.

7. Następnie kliknij Dalej > w oknie Kreatora nowej reguły ruchu przychodzącego, jak pokazano.

8. Teraz wybierz przycisk radiowy obok Zezwól na połączenie i kliknij Dalej >, jak pokazano.

9. Upewnij się, że zaznaczone są pola Domena, Prywatne, Publiczne i kliknij Dalej >, jak pokazano.

10. Na koniec dodaj nazwę do nowej reguły i kliknij Zakończ.

Wszystko gotowe! Sprawdź, czy naprawiłeś problem z brakiem odpowiedzi Valheim jest naprawiony, czy nie.

Metoda 12: Napraw pakiet redystrybucyjny Microsoft Visual C++

Alternatywnie możesz spróbować naprawić pakiety redystrybucyjne Microsoft Visual C ++, aby naprawić problem z awarią Valheim w następujący sposób:

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz Aplikacje i funkcje i kliknij Otwórz.

2. Wyszukaj pakiet redystrybucyjny Microsoft Visual C++.

3. Wybierz pakiet, a następnie kliknij opcję Modyfikuj.

4. Następnie kliknij Tak w oknie dialogowym Kontrola konta użytkownika.

5. W wyskakującym oknie, które się pojawi, kliknij Napraw. Poczekaj na zakończenie procesu.

6. Upewnij się, że zmodyfikowałeś wszystkie pakiety redystrybucyjne Microsoft Visual C++, wykonując powyższe kroki.

7. Na koniec uruchom ponownie komputer.

Otwórz aplikację, której wcześniej nie byłeś w stanie otworzyć. Jeśli to nie zadziałało, spróbuj ponownie zainstalować pakiet redystrybucyjny C++.

Metoda 13: Ponowna instalacja pakietu redystrybucyjnego Microsoft Visual C++

Jeśli poprzednia metoda naprawy pakietu Microsoft C++ Visual Redistributable nie naprawiła problemu z awarią Valheima, będziesz musiał ponownie zainstalować pakiet redystrybucyjny. Wykonaj podane czynności, aby odinstalować, a następnie zainstalować je ponownie.

1. Otwórz ustawienia systemowe Aplikacje i funkcje.

2. Wybierz pakiet redystrybucyjny Microsoft Visual C++, a następnie kliknij opcję Odinstaluj.

3. Ponownie kliknij opcję Odinstaluj, aby potwierdzić i usunąć pakiet.

Uwaga: upewnij się, że odinstalowałeś wszystkie pakiety redystrybucyjne Microsoft Visual C++.

4. Naciśnij klawisz Windows, wpisz Wiersz polecenia, a następnie kliknij Uruchom jako administrator.

5. Wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter.

Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup

6. Po zakończeniu procesu uruchom ponownie komputer.

7. Następnie odwiedź Redystrybucyjna strona internetowa Microsoft Visual C++ aby pobrać najnowszy pakiet C++, jak pokazano tutaj.

8. Po pobraniu otwórz pobrany plik, klikając go dwukrotnie w Moje pobrane. Zainstaluj pakiet, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

9. Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Uruchom grę ponownie i sprawdź, czy ponownie napotkasz problem z ładowaniem. Tym razem nie napotkasz żadnych problemów.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i można było naprawić problem z awarią Valheim na komputerze z systemem Windows 10. Daj nam znać, która metoda zadziałała najlepiej. Zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie zapytań i sugestii za pośrednictwem poniższej sekcji komentarzy.