Napraw zacinanie się gry Forza Horizon 5 w systemie Windows 10

Forza Horizon 5 to jedna ze słynnych gier wyścigowych, w które możesz grać na platformach Windows, Xbox One i Xbox Series. Podobnie jak w przypadku wszystkich gier, napotkasz problem zacinania się gry Forza Horizon 5 na komputerze podczas uruchamiania gry lub w jej trakcie. Wielu graczy zgłasza zacinanie się gry Forza Horizon 5 Problem z systemem Windows 10 jest spowodowany problemami sprzętowymi. Jeśli napotykasz ten problem również na swoim komputerze, ten przewodnik pomoże Ci naprawić jąkanie w grze Forza Horizon 5.

Jak naprawić zacinanie się gry Forza Horizon 5 w systemie Windows 10

Nie ma konkretnego powodu, który powoduje naprawę zacinania się w grze Forza Horizon 5. Jednak przeanalizowaliśmy kilka raportów online i platform dyskusyjnych i wymieniliśmy możliwe czynniki, które powodują problem na komputerze z systemem Windows 10.

 • Wymagania systemowe gry nie są spełnione.
 • Jakiś program działający w tle blokuje grę.
 • Nie używasz uprawnień administratora do obsługi gry.
 • Uszkodzona pamięć podręczna Sklepu Windows uniemożliwia otwarcie gry.
 • Niewłaściwe ustawienia daty i godziny.
 • Gra nie ma ustawionego wysokiego priorytetu, a Twój komputer ma wysoką wydajność w ustawieniach zasilania.
 • Sterowniki graficzne na twoim komputerze nie są kompatybilne.
 • Pakiety Microsoft Visual C++ nie są w najnowszej wersji.

Oto kilka skutecznych metod rozwiązywania problemów, które pomogą Ci naprawić zacinanie się gry Forza Horizon 5 w systemie Windows 10.

Metoda 1: Upewnij się, że system spełnia wymagania gry

Kilku użytkowników zgłosiło zacinanie się gry Forza Horizon 5 na komputerze, gdy gra nie spełnia wymagań systemowych. Przed pobraniem dowolnej aplikacji/gry na swoje urządzenie upewnij się, że Twój komputer spełnia minimalne wymagania aplikacji. Aby poznać minimalne wymagania dowolnej aplikacji, musisz sprawdzić jej oficjalną stronę internetową. Musisz sprawdzić trzy aspekty wymagań: Karta graficzna, DirectX i wymagania systemowe.

Oto wymagania Twojego komputera zgodnie z oczekiwaniami Forza Horizon 5.

Minimalne wymagania:

 • Procesor: AMD Ryzen 3 1200 lub Intel Core i5 4460.

 • System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy) lub nowszy.

 • Pamięć RAM: 8 GB.

 • Karta graficzna: NVIDIA GTX 970 lub AMD RX 470.

 • DirectX: wersja 12.

 • Miejsce na dysku twardym: 120 GB.

Zalecane wymagania:

 • Procesor: Intel i5 8400 lub AMD Ryzen 5 1500x.

 • System operacyjny: Windows 10 lub nowszy.

 • RAM: 16 GB.

 • Karta graficzna: NVIDIA GTX 1070 lub AMD RX 590.

 • Direct X: wersja 12.

 • Miejsce na dysku twardym: 110 GB.

Metoda 2: Zamknij procesy w tle

Kilka procesów działających w tle na komputerze może zakłócać procesy gry Forza Horizon 5. Te programy mogą przyczyniać się do zacinania się gry Forza Horizon 5 w systemie Windows 10. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Jak zakończyć zadanie w systemie Windows 10, aby wyjść ze wszystkich procesów działających w tle.

Metoda 3: Ustaw prawidłowe ustawienie daty i godziny

Nieprawidłowe ustawienia daty i godziny na komputerze mogą powodować zacinanie się gry Forza Horizon 5 w systemie Windows 10. Aby zsynchronizować ustawienia daty, regionu i czasu na komputerze z systemem Windows 10, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + I, aby otworzyć Ustawienia systemu Windows.

2. Teraz wybierz opcję Czas i język, jak pokazano.

3. Następnie na karcie Data i godzina upewnij się, że włączone są następujące dwie opcje.

 • Ustaw czas automatycznie
 • Ustaw strefę czasową automatycznie

4. Następnie kliknij Synchronizuj teraz, jak zaznaczono powyżej. Sprawdź, czy problem zacinania się gry Forza Horizon 5 został rozwiązany.

Metoda 4: Ustaw proces gry na wysoki priorytet

Preferencja aplikacji lub procesu mówi komputerowi, jakie znaczenie ma i czy powinien mieć pierwszeństwo przed innymi podczas przydzielania zasobów. Priorytet każdej aplikacji jest normalny, z wyjątkiem domyślnie procesów systemowych. Forza Horizon (FH5) będzie się zacinać na twoim komputerze, jeśli nie otrzyma wystarczającej ilości zasobów.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Ctrl + Shift + Esc, aby otworzyć Menedżera zadań.

2. Teraz wyszukaj proces The Forza Horizon (FH5).

3. Następnie zmień priorytet na Wysoki i sprawdź, czy to działa.

Uwaga: Zmień priorytet z dużą ostrożnością, ponieważ nieostrożna zmiana priorytetu procesu może spowodować, że system będzie bardzo wolny lub niestabilny.

4. Zamknij Menedżera zadań i uruchom ponownie komputer, a następnie sprawdź, czy problem zacinania się gry Forza Horizon (FH5) w systemie Windows 10 został rozwiązany.

Metoda 5: Ustaw wysoką wydajność w opcjach zasilania

Możesz także zoptymalizować swoją grę, ustawiając ustawienia planu zasilania o wysokiej wydajności. Te plany zasilania zostały opracowane w celu zarządzania ustawieniami zasilania w ustawieniach przenośnych. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby użyć ustawień planu zasilania o wysokiej wydajności w swoim systemie.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + I, aby otworzyć Ustawienia systemu Windows.

2. Teraz przewiń listę w dół i kliknij System, jak zaznaczono poniżej.

3. Teraz wybierz opcję Zasilanie i uśpienie i kliknij Dodatkowe ustawienia zasilania w obszarze Powiązane ustawienia.

4. Teraz wybierz opcję Wysoka wydajność w Wysokich planach dodatkowych.

Po zoptymalizowaniu systemu sprawdź, czy rozwiązałeś problem z grą Forza Horizon 5.

Metoda 6: Zaktualizuj sterowniki graficzne

Jeśli powyższe metody nie zadziałały, możliwe, że nie masz zainstalowanych odpowiednich sterowników graficznych na swoim komputerze. Sterowniki ułatwiają interakcję między sprzętem a grą i są ważnymi składnikami. Jeśli sterowniki są uszkodzone lub nieaktualne, może to spowodować zacinanie się gry Forza Horizon 5 w systemie Windows 10. Jeśli nie wiesz, jak zaktualizować sterowniki graficzne, postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w tym przewodniku 4 sposoby aktualizacji sterowników graficznych w systemie Windows 10.

Metoda 7: Wycofaj aktualizacje sterowników graficznych

Ponowna instalacja lub aktualizacja sterowników nie ma sensu, jeśli bieżąca wersja sterowników graficznych nie jest kompatybilna z twoją grą. Przywracanie sterowników do poprzedniej wersji to wszystko, co musisz zrobić i postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w tym przewodniku Jak przywrócić sterowniki w systemie Windows 10.

Po przywróceniu sterowników sprawdź, czy możesz rozwiązać problem z zacinaniem się gry Forza Horizon 5, czy nie.

Metoda 8: Ponownie zainstaluj sterowniki graficzne

Jeśli aktualizacja sterowników karty graficznej nie rozwiązała problemu zacinania się w grze Forza Horizon 5, spróbuj ponownie zainstalować sterowniki karty graficznej. Istnieją różne metody ponownej instalacji sterowników graficznych w systemie Windows. Jeśli dopiero zaczynasz ponownie instalować sterowniki graficzne, przeczytaj ten przewodnik Jak odinstalować i ponownie zainstalować sterowniki w systemie Windows 10 i postępuj zgodnie z podanymi tam instrukcjami.

Po ponownym zainstalowaniu sterowników graficznych sprawdź, czy problem z zacinaniem się gry Forza Horizon 5 został rozwiązany.

Metoda 9: Zaktualizuj system Windows

Jeśli Twój komputer ma jakieś błędy, może to powodować zacinanie się gry Forza Horizon 5. Możesz to po prostu naprawić, aktualizując system operacyjny. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w tym przewodniku Jak pobrać i zainstalować najnowszą aktualizację systemu Windows 10, jeśli dopiero zaczynasz aktualizować komputer z systemem Windows 10.

Sprawdź, czy problem zacinania się gry Forza Horizon (FH5) na komputerze został rozwiązany po zaktualizowaniu systemu Windows.

Metoda 10: Ponownie zainstaluj pakiet redystrybucyjny Microsoft Visual C++

Jeśli poprzednia metoda naprawy pakietu redystrybucyjnego Microsoft C++ Visual nie rozwiązała problemu zacinania się gry Forza Horizon 5, konieczna będzie ponowna instalacja pakietu redystrybucyjnego. Aby to zrobić, przeczytaj nasz przewodnik dotyczący ponownej instalacji pakietu redystrybucyjnego Microsoft Visual C++.

Metoda 11: Zainstaluj ponownie DirectX

Aby cieszyć się bezproblemową obsługą multimediów w grze Forza Horizon (FH5), musisz upewnić się, że zainstalowano DirectX i zaktualizowano go do najnowszej wersji. DirectX pomaga poprawić jakość obsługi multimediów wizualnych, szczególnie w grach i aplikacjach graficznych. DirectX 12 jest elastyczny w przypadku aplikacji o wysokiej obsłudze grafiki na komputerze z systemem Windows 10. Dzięki temu gra wie, co ma robić, i możesz przeczytać nasz przewodnik Jak ponownie zainstalować DirectX i sprawdzić, czy twój system zawiera już DirectX 12.

Metoda 12: Ponownie zainstaluj grę Forza Horizon 5

Jeśli żadna z metod ci nie pomogła, spróbuj ponownie zainstalować grę, jeśli to możliwe. Wszystkie ustawienia i ustawienia konfiguracyjne zostaną odświeżone podczas ponownej instalacji, dzięki czemu istnieje większe prawdopodobieństwo, że uzyskasz rozwiązanie problemu z zacinaniem się gry Forza Horizon 5.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + I, aby otworzyć Ustawienia systemu Windows.

2. Teraz kliknij Aplikacje.

3. Teraz wyszukaj i kliknij Forza Horizon (FH5) i wybierz opcję Odinstaluj.

4. Teraz potwierdź monit, jeśli taki istnieje, i uruchom ponownie komputer po odinstalowaniu gry Forza Horizon (FH5).

5. Następnie ponownie pobierz grę z Sklep Microsoftu.

Na koniec ponownie zainstalowałeś grę Forza Horizon na swoim komputerze. Naprawiłoby to wszystkie problemy związane z aplikacją.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i że udało Ci się naprawić problem z zacinaniem się gry Forza Horizon 5 na swoim urządzeniu. Daj nam znać, która metoda sprawdziła się u Ciebie najlepiej. Ponadto, jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, możesz je zostawić w sekcji komentarzy poniżej.

x