Napraw, że nie mogliśmy połączyć się z usługą aktualizacji w systemie Windows 10

Czasami mogą pojawić się komunikaty o błędach, takie jak Nie można połączyć się z usługą aktualizacji, Spróbujemy ponownie później lub możesz sprawdzić teraz, Jeśli to nie zadziała, upewnij się, że masz połączenie z monitem internetowym podczas aktualizacji komputera z systemem Windows 10. Jest to powszechny problem i nie ma się czym martwić. Chociaż ten błąd występuje, gdy nie masz odpowiedniego połączenia internetowego, istnieje tak wiele czynników, które przyczyniają się do problemu. W tym przewodniku rozwiążemy problem za pomocą skutecznych metod rozwiązywania problemów. Więc czytaj dalej!

Jak naprawić, że nie mogliśmy połączyć się z usługą aktualizacji w systemie Windows 10?

Istnieje kilka przyczyn, które przyczyniają się do omawianego problemu na komputerze z systemem Windows 10. Są one wymienione poniżej.

 • Wszelkie podłączone urządzenia zewnętrzne uniemożliwiają zainstalowanie aktualizacji
 • Niestabilne połączenie internetowe
 • Kilka podstawowych usług Windows nie działa na Twoim komputerze
 • Program antywirusowy lub zapora chronią aktualizacje przed instalacją, uznając je za pliki zagrożenia
 • Sprzeczne adresy DNS
 • Obecność złośliwego oprogramowania
 • Na Twoim komputerze jest za mało miejsca, aby zainstalować nowe aktualizacje
 • Błędnie skonfigurowane pliki na PC

Teraz znasz przyczyny, które powodują omawiany błąd. Postępuj zgodnie z poniższymi metodami rozwiązywania problemów, aby to naprawić.

Metoda 1: Podstawowe metody rozwiązywania problemów

Oto kilka podstawowych metod rozwiązywania problemów.

1. Odłącz urządzenia zewnętrzne

Kiedy napotykasz Nie mogliśmy połączyć się z usługą aktualizacji. Spróbujemy ponownie później Windows 10, sprawdź, czy nie podłączono żadnych zewnętrznych urządzeń peryferyjnych lub urządzeń USB. Jeśli tak, zaleca się ich usunięcie, aby uniknąć zakłóceń elektromagnetycznych przyczyniających się do problemu. Postępuj zgodnie z instrukcją.

1. Najpierw odłącz wszystkie zewnętrzne urządzenia USB podłączone do komputera.

2. Następnie odłącz urządzenia kamery internetowej, drukarkę i inne urządzenia peryferyjne i pozostaw podłączone najbardziej potrzebne urządzenia.

3. Na koniec sprawdź, czy naprawiłeś Nie mogliśmy połączyć się z usługą aktualizacji. Spróbujemy ponownie później, problem z systemem Windows 10, czy nie.

2. Sprawdź szybkość sieci

Aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie, musisz upewnić się, że połączenie internetowe jest w stabilnym stanie. Czasami połączenie Wi-Fi może nie być wystarczająco szybkie, więc w takim przypadku musisz ponownie uruchomić router lub sprawdzić prędkość sieci. Spróbuj uruchomić SpeedTest, aby sprawdzić optymalny poziom szybkości sieci wymagany do prawidłowego połączenia.

Sprawdź, czy Twój komputer z systemem Windows 10 spełnia poniższe kryteria.

 • Znajdź siłę sygnału swojej sieci i jeśli jest bardzo niska, usuń wszystkie przeszkody na drodze.

 • Unikaj zbyt wielu urządzeń podłączonych do tej samej sieci.

 • Zawsze używaj modemu/routera zweryfikowanego przez dostawcę usług internetowych (ISP) i są one wolne od konfliktów.
 • Nie używaj starych, uszkodzonych lub uszkodzonych kabli. W razie potrzeby wymień kable.

 • Upewnij się, że przewody od modemu do routera i modemu do ściany są stabilne i wolne od zakłóceń.

Jeśli występują problemy z łącznością internetową, zapoznaj się z naszym przewodnikiem Jak rozwiązywać problemy z łącznością sieciową w systemie Windows 10, aby rozwiązać ten sam problem.

3. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

Jeśli na komputerze występują jakieś błędy i problemy, nie można zaktualizować komputera z systemem Windows. Wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows pomaga rozwiązać problemy z łącznością sieciową, uszkodzonymi kluczami rejestru i uszkodzonymi komponentami systemu Windows, które przyczyniają się do braku połączenia z usługą aktualizacji. Spróbujemy ponownie później. Błąd systemu Windows 10 można również naprawić za pomocą tego narzędzia. Wykonaj czynności opisane w naszym przewodniku Jak uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update.

Postępuj tak, jak pokazano, a tym samym rozwiąż problemy zidentyfikowane przez narzędzie do rozwiązywania problemów.

Metoda 2: Uruchom ponownie podstawowe usługi systemu Windows

Niektóre podstawowe usługi systemu Windows, takie jak Windows Update i usługi inteligentnego transferu w tle, muszą być włączone na komputerze, aby uniknąć problemów z połączeniem z usługą aktualizacji. Usługi inteligentnego transferu w tle wykorzystują dostępną przepustowość do instalowania wszelkich najnowszych aktualizacji, dzięki czemu komputer instaluje aktualizacje tylko wtedy, gdy nie ma żadnej innej instalacji w toku. Jeśli te usługi są wyłączone w twoim systemie, bardziej prawdopodobne jest, że napotkasz omawiany błąd. Dlatego uruchom ponownie podstawowe usługi systemu Windows zgodnie z poniższymi instrukcjami.

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz Usługi i kliknij Uruchom jako administrator.

2. Teraz przewiń w dół i kliknij dwukrotnie Usługa inteligentnego transferu w tle.

3. Teraz wybierz Typ uruchomienia na Automatyczny, jak pokazano.

Uwaga: Jeśli status usługi to Zatrzymany, kliknij przycisk Start. Jeśli status usługi to Uruchomiona, kliknij Zatrzymaj i uruchom ponownie.

4. Kliknij Zastosuj > OK, aby zapisać zmiany. Sprawdź, czy możesz zainstalować najnowsze aktualizacje.

5. Powtórz wszystkie te kroki dla innych usług Windows, takich jak Cryptographic, MSI Installer i Windows Update Services.

Metoda 3: Zmodyfikuj usługę Windows Update

Jeśli upewniłeś się, że usługi Windows Update są uruchomione, ale nadal napotykasz, że nie mogliśmy połączyć się z usługą aktualizacji. Spróbujemy ponownie później Windows 10, a następnie istnieje inne proste obejście problemu z aktualizacją. Najpierw zatrzymaj usługę Windows Update i usuń folder SoftwareDistribution w Eksploratorze plików. Następnie ponownie uruchom usługi Windows Update. Postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej.

1. Uruchom aplikację Usługi jako administrator.

2. Teraz przewiń ekran w dół i kliknij prawym przyciskiem myszy Windows Update.

3A. Jeśli stan nie jest ustawiony na Uruchomiony, przejdź do kroku 4.

3B. Jeśli Status jest uruchomiony, kliknij Zatrzymaj, jak pokazano.

5. Poczekaj 2 do 3 sekund na ekranie monitu, system Windows próbuje zatrzymać następującą usługę na komputerze lokalnym…

6. Teraz otwórz Eksplorator plików, klikając jednocześnie klawisze Windows + E. Teraz przejdź do następującej ścieżki.

C:WindowsSoftwareDistributionDataStore

7. Teraz wybierz i kliknij prawym przyciskiem myszy wszystkie pliki i foldery, a następnie kliknij opcję Usuń.

8. Podobnie przejdź do podanej ścieżki i Usuń wszystkie pliki i foldery.

C:WindowsSoftwareDistributionDownload

9. Ponownie przejdź do okna Usługi, kliknij prawym przyciskiem myszy Windows Update i wybierz opcję Start.

10. Poczekaj od 3 do 5 sekund w monicie, system Windows próbuje uruchomić następującą usługę na komputerze lokalnym…

Na koniec ponownie uruchomiłeś usługi Windows Update, usuwając w ten sposób zawartość z folderu Dystrybucja oprogramowania. Sprawdź, czy możesz zainstalować najnowsze aktualizacje na komputerze z systemem Windows 10.

Metoda 4: Napraw pliki systemowe

Jeśli w systemie są jakieś uszkodzone pliki, należy je najpierw naprawić przed zainstalowaniem jakichkolwiek aktualizacji. Aby rozwiązać problem Nie mogliśmy połączyć się z problemem z usługą aktualizacji, zalecamy uruchomienie narzędzi SFC/DISM na komputerze z systemem Windows 10 zgodnie z instrukcjami zawartymi w naszym przewodniku Jak naprawić pliki systemowe w systemie Windows 10.

Po zakończeniu procesu skanowania sprawdź, czy możesz zainstalować najnowsze aktualizacje.

Metoda 5: Tymczasowo wyłącz program antywirusowy (jeśli dotyczy)

Pakiet antywirusowy może czasami uniemożliwiać instalowanie najnowszych aktualizacji na komputerze. Oprogramowanie antywirusowe, takie jak Norton i Avast, może zapobiegać najnowszym aktualizacjom systemu Windows i zaleca się tymczasowe wyłączenie wszelkiego wbudowanego oprogramowania antywirusowego lub oprogramowania antywirusowego innych firm, aby rozwiązać ten problem. Przeczytaj nasz przewodnik Jak tymczasowo wyłączyć program antywirusowy w systemie Windows 10 i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby tymczasowo wyłączyć program antywirusowy na komputerze.

Po naprawie nie mogliśmy połączyć się z usługą aktualizacji. Spróbujemy ponownie później w systemie Windows 10 na Twoim komputerze. Pamiętaj, aby ponownie włączyć program antywirusowy, ponieważ system bez pakietu zabezpieczeń zawsze stanowi zagrożenie.

Metoda 6: Wyłącz Windows Defender Firewall (niezalecane)

Czasami Windows Defender Firewall na twoim komputerze może uniemożliwiać aktualizację urządzenia z pewnych względów bezpieczeństwa. W przypadku, gdy aktualizacje zostały zablokowane przez Zaporę Windows Defender, należy ją tymczasowo włączyć lub wyłączyć z poziomu komputera. Jeśli nie wiesz, jak wyłączyć Zaporę systemu Windows Defender, pomoże Ci w tym nasz przewodnik dotyczący wyłączania zapory systemu Windows 10. Możesz także zezwolić aplikacji, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem Zezwalaj lub blokuj aplikacje przez zaporę systemu Windows

Po zaktualizowaniu urządzenia upewnij się, że ponownie włączyłeś pakiet Firewall, ponieważ komputer bez programu zabezpieczającego zawsze stanowi zagrożenie.

Metoda 7: Użyj Google DNS

Niektórzy użytkownicy sugerowali, że zmiana adresów DNS pomogła im naprawić Nie mogliśmy połączyć się z usługą aktualizacji. Spróbujemy ponownie później Windows 10. Oto nasz prosty przewodnik dotyczący zmiany ustawień DNS w systemie Windows 10, który pomoże Ci zmienić adresy DNS na komputerze. Możesz także przełączyć się na dowolny Open DNS lub Google DNS na komputerze z systemem Windows 10, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem Jak przejść do OpenDNS lub Google DNS w systemie Windows. Postępuj zgodnie z instrukcjami i sprawdź, czy możesz zainstalować aktualizacje na swoim komputerze.

Metoda 8: Uruchom skanowanie złośliwego oprogramowania

Kilku ekspertów firmy Microsoft sugeruje, że skanowanie komputera pomoże ci zachować ochronę komputera przed zagrożeniami. Jeśli na komputerze znajdują się wirusy lub złośliwe oprogramowanie, nie można używać zewnętrznych i wewnętrznych urządzeń sprzętowych. Dlatego zaleca się przeskanowanie komputera zgodnie z instrukcjami zawartymi w naszym przewodniku Jak uruchomić skanowanie w poszukiwaniu wirusów na moim komputerze?

Ponadto, jeśli chcesz usunąć złośliwe oprogramowanie z komputera, zapoznaj się z naszym przewodnikiem Jak usunąć złośliwe oprogramowanie z komputera w systemie Windows 10.

Metoda 9: Odinstaluj ostatnie aktualizacje

Wszelkie poprzednie niezgodne aktualizacje na komputerze z systemem Windows 10 mogą uniemożliwiać pobieranie nowych aktualizacji. Dlatego zaleca się odinstalowanie ostatnich aktualizacji, które są instalowane na komputerze, aby rozwiązać problem z połączeniem się z usługą aktualizacji. Spróbujemy ponownie później Windows 10. Wykonanie zadania jest bardzo łatwe, a kroki są przedstawione w następujący sposób.

1. Naciśnij klawisz Windows i wpisz Panel sterowania. Następnie kliknij Otwórz, jak pokazano.

2. Teraz kliknij opcję Odinstaluj program w menu Programy, jak pokazano.

3. Teraz kliknij Wyświetl zainstalowane aktualizacje w lewym okienku, jak pokazano.

4. Teraz wyszukaj i wybierz najnowszą aktualizację, odnosząc się do Zainstalowane w dniu i klikając opcję Odinstaluj, jak pokazano poniżej.

5. Na koniec potwierdź wszelkie monity i uruchom ponownie komputer. Sprawdź, czy możesz rozwiązać problem z aktualizacją w systemie Windows 10.

Metoda 10: Rozszerz partycję systemową

Jeśli na partycji systemowej jest za mało miejsca, nie można zainstalować żadnych nowych aktualizacji na komputerze z systemem Windows 10. Chociaż istnieje wiele narzędzi innych firm do zwiększania partycji zarezerwowanej przez system, wolimy robić to ręcznie, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem Jak rozszerzyć partycję dysku systemowego (C 🙂 w systemie Windows 10.

Metoda 11: Wyczyść miejsce na dysku

Jeśli Twój komputer nie ma miejsca na dysku, aby zainstalować nowe aktualizacje firmy Microsoft, napotkasz Nie mogliśmy połączyć się z usługą aktualizacji. Spróbujemy ponownie później monit o błąd systemu Windows 10. Dlatego najpierw sprawdź miejsce na dysku i wyczyść pliki tymczasowe, jeśli to konieczne.

Krok I: Sprawdź miejsce na dysku

Aby sprawdzić miejsce na dysku w komputerze z systemem Windows 10, wykonaj poniższe czynności.

1. Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie klawisze Windows + E, aby otworzyć Eksplorator plików.

2. Teraz kliknij Ten komputer w lewym okienku.

3. Sprawdź miejsce na dysku w sekcji Urządzenia i sterowniki, jak pokazano. Jeśli są na czerwono, rozważ wyczyszczenie plików tymczasowych.

Krok II: Wyczyść pliki tymczasowe

Jeśli na komputerze jest minimalna dostępna przestrzeń, która przyczynia się do braku połączenia z usługą aktualizacji, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem 10 sposobów na zwolnienie miejsca na dysku twardym w systemie Windows, który pomaga usunąć wszystkie niepotrzebne pliki z komputera.

Metoda 12: Zresetuj składniki Windows Update

Skutecznym sposobem naprawienia braku połączenia z usługą aktualizacji jest zresetowanie składników aktualizacji systemu Windows, jeśli żadne inne opcje nie pomogły. Wszystkie pliki aktualizacji systemu Windows są przechowywane na komputerze, a jeśli jest uszkodzony lub niekompatybilny, musisz stawić czoła kilku frustrującym problemom. Aby naprawić uszkodzone składniki Windows Update na komputerze, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem Jak zresetować składniki Windows Update w systemie Windows 10.

Ten prosty proces polega na uruchomieniu zestawu poleceń w wierszu poleceń, dzięki czemu wszystkie niezbędne usługi systemu Windows zostaną ponownie uruchomione na komputerze z systemem Windows 10. Po wykonaniu wszystkich poleceń sprawdź, czy możesz zainstalować oczekujące aktualizacje.

Metoda 13: Ręczna instalacja aktualizacji

Jeśli wszystkie inne rozwiązania w tym przewodniku nie działają, nadal możesz ręcznie pobrać wymaganą aktualizację. Strona internetowa historii aktualizacji systemu Windows 10 zawiera całą historię aktualizacji wydanych dla komputera z systemem Windows. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby wymusić instalację aktualizacji.

1. Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie klawisze Windows + I, aby otworzyć Ustawienia.

2. Teraz kliknij Aktualizacja i zabezpieczenia.

3. Teraz wybierz opcję Wyświetl historię aktualizacji, jak pokazano poniżej.

4. Na liście upewnij się, że numer KB oczekuje na pobranie z powodu sprzecznych błędów.

5. Tutaj wpisz numer KB w pasku wyszukiwania wykazu usługi Microsoft Update.

6. Na koniec kliknij Pobierz odpowiadającą najnowszej aktualizacji i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces.

Po zainstalowaniu aktualizacji na komputerze z systemem Windows 10 sprawdź, czy problem nie mógł się połączyć z usługą aktualizacji. Spróbujemy ponownie później, gdy system Windows 10 zostanie naprawiony.

Metoda 14: Aktualizacja za pomocą narzędzia do tworzenia multimediów

Jeśli nie możesz zainstalować aktualizacji ręcznie, możesz spróbować zainstalować ją za pomocą narzędzia Media Creation Tool. Jest to oficjalna platforma pobierania zalecana przez firmę Microsoft w celu naprawienia wszelkich błędów aktualizacji na komputerze z systemem Windows 10. Wykonaj poniższe kroki, aby zrobić to samo.

1. Uruchom dowolną przeglądarkę, a następnie otwórz oficjalną stronę pobierania narzędzia Media Creation.

2. Teraz kliknij przycisk Pobierz teraz w obszarze Utwórz nośnik instalacyjny systemu Windows 10.

3. Uruchom plik instalacyjny i kliknij Tak w monicie Kontrola konta użytkownika (UAC), jeśli taki istnieje.

4. Teraz kliknij przycisk Akceptuj w oknie konfiguracji systemu Windows 10, jak pokazano.

5. Poczekaj na zakończenie procesu skanowania i wybierz opcję Aktualizuj ten komputer teraz, a następnie kliknij przycisk Dalej.

6. Poczekaj, aż plik ISO systemu Windows zostanie pobrany na komputer i kliknij Akceptuj.

Uwaga: Musisz poczekać, aż wszystkie oczekujące aktualizacje na komputerze zostaną zainstalowane na komputerze, aby narzędzie Media Creation Tool mogło zaktualizować system operacyjny do najnowszej wersji.

7. Na koniec kliknij Zainstaluj, aby zakończyć proces.

Metoda 15: Dostosuj rejestr systemu Windows

Następnie zaleca się wyczyszczenie ścieżki rejestru systemu Windows odpowiadającej ścieżce pobierania aktualizacji systemu Windows, aby naprawić brak połączenia z usługą aktualizacji. Spróbujemy ponownie później, problem z systemem Windows 10. Zawsze musisz być ostrożny w obsłudze rejestru systemu Windows, w przeciwnym razie możesz stracić swoje pliki. Wykonaj poniższe czynności, aby dostosować klucze rejestru, naprawiając w ten sposób Nie mogliśmy połączyć się z usługą aktualizacji. Spróbujemy ponownie później Błąd systemu Windows 10.

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz Edytor rejestru, a następnie kliknij Uruchom jako administrator.

2. Teraz przejdź do następującej ścieżki folderu w Edytorze rejestru.

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftWindowsWindowsUpdate

3. W prawym okienku wyszukaj WUServer i WIStatusServer.

3A. Jeśli nie możesz ich znaleźć, nie możesz usunąć ścieżki pobierania aktualizacji systemu Windows. Przejdź do następnej metody rozwiązywania problemów.

3B. Jeśli możesz znaleźć wpisy, kliknij je prawym przyciskiem myszy i kliknij Usuń.

4. Na koniec uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy naprawiłeś omawiany problem.

Metoda 16: Wykonaj przywracanie systemu

Jeśli nie jesteś zadowolony z żadnej z tych metod, jedyną pozostałą opcją jest przywrócenie komputera do poprzedniej wersji. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem na temat korzystania z funkcji przywracania systemu w systemie Windows 10 i zaimplementuj przedstawione instrukcje. W końcu komputer zostanie przywrócony do poprzedniego stanu, w którym nie wystąpią żadne błędy.

Po przywróceniu komputera z systemem Windows 10 sprawdź, czy problem Nie mogliśmy połączyć się z usługą aktualizacji. Spróbujemy ponownie później, gdy system Windows 10 zostanie naprawiony.

Metoda 17: Zresetuj komputer

Jeśli Twój komputer ma do czynienia z poważnymi uszkodzonymi komponentami systemu Windows, skutecznym sposobem na wyczyszczenie wszystkich tych uszkodzonych komponentów i uruchomienie danych jest naprawa komputera zgodnie z instrukcjami w naszym przewodniku Jak zresetować system Windows 10 bez utraty danych. Postępuj zgodnie z instrukcjami w tym artykule, a na końcu naprawisz omawiany błąd.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i można było naprawić Nie mogliśmy połączyć się z usługą aktualizacji w systemie Windows 10. Daj nam znać, która metoda zadziałała najlepiej. Ponadto, jeśli masz jakieś pytania/sugestie dotyczące tego artykułu, możesz je umieścić w sekcji komentarzy.

x