(NAPRAWIONO) Mikrofon Google Meet nie działa, „wyłączony z powodu rozmiaru połączenia”

Jednym z ograniczeń spotkań online jest przepustowość. Nie każde narzędzie do spotkań online może obsługiwać wiele strumieni audio i / lub wideo jednocześnie. Aplikacje muszą zarządzać wieloma strumieniami, oddzielać je od siebie, utrzymywać przyzwoitą jakość połączeń i przyjmować nowych uczestników.

Mikrofon Google Meet nie działa

Mikrofon Google Meet nie działa?

Google Meet to obecnie jedna z wielu popularnych aplikacji używanych do spotkań online. To solidne narzędzie, które oferuje rozmycie tła, tryb obrazu w obrazie i spotkania z maksymalnie 100 uczestnikami. Jest również bezpłatny, co czyni go bardziej dostępnym dla wielu osób.

Google Meet jest jak każde inne narzędzie do spotkań online, które musi zarządzać dużą liczbą strumieni audio i wideo podczas rozmowy. Jeśli dołączasz do spotkania w Google Meet i zobaczysz komunikat „Mikrofon jest wyłączony z powodu rozmiaru połączenia”, nie ma się czym martwić, a rozwiązanie jest proste.

Jak naprawić błąd „Mikrofon jest wyłączony z powodu rozmiaru połączenia”?

Wyłącz wyciszenie mikrofonu

Google Meet automatycznie wycisza mikrofon dla uczestników spotkania, gdy liczba uczestników przekroczy 5. To nie jest trudna blokada; jako użytkownik możesz wyłączyć wyciszenie mikrofonu, klikając ikonę mikrofonu.

Jak to działa

Podczas spotkania w Google Meet pierwszych pięciu użytkowników dołączy z włączonymi mikrofonami. Szósta osoba, która dołączy do spotkania, zostanie wyciszona i zobaczy komunikat „Mikrofon jest wyłączony z powodu rozmiaru połączenia”. Wszyscy kolejni użytkownicy, którzy dołączą do spotkania, również zostaną wyciszeni i również zobaczą tę samą wiadomość.

We wszystkich przypadkach użytkownik, który został automatycznie wyciszony, może wyłączyć wyciszenie mikrofonu.

Dlaczego Google Meet wycisza użytkowników

Google Meet wycisza użytkowników, ponieważ im więcej użytkowników dołącza do spotkania, tym więcej „hałasu” generuje aktywny mikrofon podczas rozmowy. Najlepiej wyciszyć użytkownika i pozwolić mu wyłączyć wyciszenie, gdy ma coś do powiedzenia. Może również pomóc w łatwiejszym zarządzaniu przepustowością połączenia.

Wniosek

Nie ma możliwości wyłączenia tej funkcji. Jeśli regularnie organizujesz spotkania z więcej niż pięcioma użytkownikami, dobrze jest poinformować innych uczestników, dlaczego przy wejściu są wyciszeni, i że mogą sami wyłączyć wyciszenie, kiedy tylko chcą. Google Meet umożliwia każdemu wyłączenie wyciszenia mikrofonu i nie wycisza na siłę innych użytkowników, abyś mógł mówić. To powiedziawszy, dobrze jest przestrzegać etykiety internetowej, aby wyciszyć mikrofon, jeśli to nie Ty mówisz.