Udostępnij teraz w social media:

Aplikacje Adobe działają w modelu subskrypcyjnym. Nie jest to tańsze niż kupowanie aplikacji z góry, ponieważ subskrypcja to bieżący wydatek, który będziesz płacić, dopóki będziesz korzystać z aplikacji. W pewnym momencie subskrypcja stała się droższa niż to, co kosztowałaby jednorazowa licencja, gdyby Adobe nadal je oferował. Jeśli nie korzystasz z aplikacji Adobe codziennie, ale nadal używasz ich wystarczająco często, subskrypcja będzie wydawać się droga.

W świetle modelu subskrypcji Adobe dla wszystkich swoich aplikacji, użytkownicy szukali alternatyw, a Affinity oferuje jedną z najlepszych. Affinity ma aplikację, która konkuruje z Adobe Illustrator o nazwie Affinity Designer. Jest to doskonała aplikacja, która kosztuje 25 USD za jedną licencję na komputer. Obecnie aplikacja jest tańsza o połowę i jest objęta 90-dniową bezpłatną wersją próbną.

Sprawdź -   Jak sprawić, by Edge wyglądał jak płynne przewijanie w Chrome na Windows 10

Projektant powinowactwa nie odpowiada

Affinity Designer to stabilna aplikacja, która może pracować z dużymi plikami, w tym utworzonymi w programie Adobe Illustrator. Nie musisz logować się do usługi, aby z niej korzystać, a podczas działania nie uruchamia ona dodatkowych / niepotrzebnych usług w tle. Dzięki temu jest dość lekki, ale nie jest odporny na problemy.

Jeśli Affinity Designer nie otwiera się, otwiera się, ale natychmiast przestaje odpowiadać lub przestaje odpowiadać, gdy tylko zaczniesz edytować plik, wypróbuj poniższe rozwiązania.

Odinstaluj i ponownie zainstaluj Affinity Designer

Problemy z Affinity Designer mogą wynikać z nieprawidłowej instalacji lub aktualizacji aplikacji. Może się tak zdarzyć, jeśli instalacja lub aktualizacja została przerwana przez użytkownika lub inny proces systemowy. Spróbuj odinstalować i ponownie zainstalować aplikację.

Otwórz Panel sterowania.
Wybierz Programy> Odinstaluj program.
Wybierz Affinity Designer i kliknij przycisk Odinstaluj u góry.
Zezwól aplikacji na odinstalowanie.
Ściągnij i zainstaluj Affinity Designer.

Sprawdź -   Jak włączyć nowy jasny motyw systemu Windows 10

Uwaga: jeśli zgubiłeś klucz produktu Affinity Designer, zaloguj się na swoje konto w witrynie Affinity. Kliknij swój profil w prawym górnym rogu i wybierz Moje konto> Pliki do pobrania i klucze produktów.

Wróć do starszej wersji

Affinity aktualizuje swoje aplikacje od czasu do czasu, ale nie wszystkie aktualizacje działają tak dobrze, jak starsza wersja. Jeśli zaktualizowałeś Affinity Designer i nowa wersja powoduje problemy, powrót jest łatwy.

Otwórz Panel sterowania.
Wybierz Programy> Odinstaluj program.
Wybierz Affinity Designer i kliknij Odinstaluj.
Po odinstalowaniu aplikacji odwiedź Strona pobierania Affinity Designer.
Pobierz wersję, która działała bez problemów w Twoim systemie.
Uruchom plik i zainstaluj starszą wersję Affinity Designer.

Sprawdź plik pod kątem problemów

Affinity Designer może obsługiwać pliki utworzone w programie Adobe Illustrator, jednak mogą istnieć wyjątki. Sprawdź, czy Affinity Designer działa bez problemów podczas uzyskiwania dostępu lub otwierania innych plików. Jeśli występują tylko problemy z określonym plikiem, wina może nie leżeć po stronie Affinity Designer. Sprawdź, czy w pliku nie ma komponentów, np. Czcionek, pędzli lub obiektów, które mogą powodować problemy, i spróbuj je usunąć za pomocą innej aplikacji.

Sprawdź -   Jak sprawdzić stan dysku SSD w systemie macOS

Wniosek

Affinity oferuje jedne z najlepszych alternatyw dla produktów Adobe. Wszystkie są aplikacjami do jednorazowego zakupu, a ich ceny są rozsądne i znacznie tańsze niż jakikolwiek inny produkt Adobe. Nie oferują wszystkich funkcji, które oferuje Adobe. Aplikacje Affinity są zdecydowanie lżejsze pod względem funkcji, ale do sporadycznego lub częstego użytku są doskonałą opcją.