Narzędzie do rozwiązywania algebry online, które podaje instrukcje krok po kroku

Udostępnij teraz w social media:

Kilka tygodni temu sprawdziliśmy aplikację na iOS o nazwie PhotoMath, która może odczytywać proste wydrukowane problemy matematyczne z aparatu telefonu i je rozwiązywać. Matematyka była zmorą mojego życia akademickiego i mogłem użyć aplikacji takiej jak PhotoMath, a także takiej jak kalkulator algebry MathPapa. Jest to aplikacja internetowa, która może rozwiązać problemy z algebrą. Możesz wprowadzić problem lub równanie, aby uzyskać odpowiedź wraz z krokami rozwiązania. Możesz także wpisać wartości zmiennych w równaniu algebraicznym i dojść do ostatecznej odpowiedzi. Aplikacja ma świetny tryb mobilny, który ułatwia wprowadzanie formuł, jeśli nie używasz jej na komputerze.

  Jak usunąć podkreślone hiperłącza w programie PowerPoint

Wprowadź zadanie algebraiczne w dostępnym polu tekstowym. Może nie wyglądać tak samo, jak wygląda, ponieważ na klawiaturach brakuje klawiszy znaków dla niektórych funkcji matematycznych, ale podczas wpisywania problemu aplikacja odczytuje go i wyświetla w poprawnej formie matematycznej. Przetestowałem to za pomocą bardzo podstawowego wzoru algebraicznego z dwiema zmiennymi i udało mi się go doskonale rozwinąć.

Kalkulator algebry

Możesz spróbować z bardziej złożoną formą tej samej formuły i nadal działa świetnie.

Kalkulator algebry 2

Jeśli znasz wartości zmiennych, np. Rozwiązujesz je dla równania kwadratowego, możesz przełączyć się do zakładki Oceń i wprowadzić wartość nieznanych zmiennych, aby rozwiązać je dla pojedynczej wartości.

Algebra Calculator_evaluate

Nie ma wątpliwości co do dokładności tego kalkulatora. Jeśli jesteś studentem, to całkiem niezła ściągawka i przewodnik. Jeśli jesteś nauczycielem, nadal jest to całkiem niezła ściągawka i przewodnik, ale także przydatna pomoc. Wersja mobilna jest całkiem dobra, chociaż aplikacja może używać zarówno wersji mobilnej, jak i wersji komputerowej, to możliwość łatwiejszego wprowadzania symboli matematycznych. Weźmy na przykład równanie kwadratowe, które wymaga użycia symbolu pod korzeniem, którego klawiatury nie obsługują. Poza tym nie mam żadnych skarg na tę aplikację. Nie rozwiązuje problemu algebraicznego, utrzymując składnię w celu lepszego wyjaśnienia rozwiązania kroków, która zwraca uwagę na szczegóły i pomaga łatwiej zrozumieć rozwiązanie. Chciałabym, żeby istniało, kiedy chodziłem do szkoły i zmagałem się z pracą domową.

  Jaka jest różnica między plikami PST i OST programu Outlook?

Odwiedź Algebra Calculator

x