Narzędzie produktywności dla programistów

Kodezi to narzędzie produktywności dla programistów, które usprawnia przepływ pracy poprzez automatyczne poprawianie, automatyczne generowanie, refaktoryzację i tłumaczenie kodu na inne języki.

Eliminuje godziny debugowania wykonywane przez programistów i znacznie zwiększa ilość czasu potrzebnego na skupienie się na pisaniu kodu. Jeśli gdzieś utkniesz, możesz zapytać Kodezi o konkretną implementację kodu i szybko uzyskać odpowiedź.

Kodezi zapewnia również funkcję dokumentacji kodu, która działa poprzez dodawanie komentarzy do każdej linii w kodzie lub generowanie podsumowania tego, co robi kod.

Przyjrzyjmy się niektórym funkcjom Kodezi i omówmy przypadki użycia.

Cechy Kodezi

Kodezi to bogate w funkcje narzędzie zwiększające produktywność. Każda funkcja poprawia doświadczenie programisty, umożliwiając programistom skupienie się tylko na pisaniu kodu. Niektóre funkcje obejmują:

# 1. Tłumaczenie kodu

Ta funkcja umożliwia programistom tłumaczenie kodu napisanego w jednym języku na inny za pomocą jednego kliknięcia. Zachowuje strukturę kodu, logikę i komentarze. Obsługiwane języki to Python, Ruby, Java, JavaScript i C.

#2. Kodezi Czat

Z pomocą chatbota możesz przeszukać swoją bazę kodów i zapytać o implementację kodu. Może pomóc programistom w wyszukiwaniu określonej funkcji w ich bazie kodu oraz gdzie i jak z niej korzystają.

#3. Debugowanie

Debugowanie za pomocą Kodezi

Jest to jedno z najbardziej czasochłonnych zadań programisty, ale Kodezi ułatwia programistom debugowanie ich kodu dzięki szczegółowym wyjaśnieniom dotyczącym błędów i sposobów ich unikania.

#4. Generowanie kodu

Pozwala generować kod na podstawie monitów lub instrukcji, a także rozwiązuje za Ciebie pytania programistyczne. Oto przykład generowania funkcji do obliczania silni liczby.

#5. Dokumentowanie kodu

Programiści mogą szybko generować komentarze i dokumentować swój kod za pomocą Kodezi. Może dokumentować wiersz po wierszu kodu, generować podsumowanie tego, co robi, a także generować ciągi dokumentów dla funkcji, metod i klas.

Kod dokumentów — wiersz po wierszuPodsumowanie koduGenerowanie docstringów przez Kodezi

Przypadków użycia

Począwszy od studentów, programistów i zespołów pracujących nad produktem, prawie każdy, kto koduje, może odnieść korzyści z używania Kodezi.

Dla uczniów

Studenci, którzy są dopiero początkującymi programistami, mogą skorzystać z funkcji debugowania Kodezi. Debugowanie jest najtrudniejszą rzeczą, z jaką programiści muszą sobie radzić podczas tworzenia oprogramowania.

Kolejną dobrą funkcją jest funkcja wyjaśniania błędów, która mówi nam, dlaczego wystąpił błąd i co należy zrobić, aby go uniknąć.

Studenci mogą również zadawać pytania programistyczne do KodeziChat i poszerzać swoją wiedzę.

Dla programistów

Profesjonalni programiści mogą wykorzystać funkcję tłumaczenia kodu Kodezi, która może być pomocna podczas migracji z jednego stosu technologii do drugiego.

To, czego brakuje większości programistów, to dokumentowanie kodu. Kodezi rozwiązuje ten problem, generując komentarze do kodu linia po linii lub w formie podsumowania, w dowolny sposób.

Nie tylko to, ale także umożliwia programistom generowanie ciągów dokumentów dla funkcji, które są niezwykle przydatne podczas korzystania z funkcji i wiedzy, co ona robi.

Dla zespołów

Kodezi planuje udostępnić takie funkcje, jak automatyzacja CI/CD, przeglądy kodu i zautomatyzowana obsługa PR dla zespołów programistycznych. Te funkcje nie są jeszcze dostępne dla użytkowników końcowych, ale według Kodezi wkrótce się pojawią.

IDE i integracje

Kodezi ma swoje internetowe IDE, w którym możesz wypróbować prawie wszystkie funkcje Kodezi, wklejając swój kod. Funkcje obejmują debugowanie, optymalizację, tłumaczenie kodu, generowanie kodu za pomocą KodeziChat i dokumentowanie kodu.

Rozszerzenie kodu programu Visual Studio

Rozszerzenie VS Code autorstwa Kodezi zapewnia wszystkie funkcje, z których możesz korzystać bez przenoszenia kodu z edytora. Zwiększa wydajność przepływu pracy, płynnie integrując go z istniejącym przepływem pracy.

Rozszerzenie kodu VS Kodezi

Opinia autora

Narzędzia zwiększające produktywność programistów mogą znacznie poprawić wydajność istniejącego przepływu pracy programistów. Kodezi jest jednym z takich narzędzi zapewniających różne funkcje zwiększające produktywność programistów.

Moim zdaniem najbardziej przydatne funkcje Kodezi to generowanie kodu i KodeziChat. Zintegrowanie go z VS Code to najlepsze, co możesz zrobić.

Jednak podczas korzystania z takich narzędzi pamiętaj, że musisz dokładnie sprawdzić dane wyjściowe, ponieważ są one generowane przez sztuczną inteligencję i mogą zawierać niespójności lub anomalie.

Następnie sprawdź Visual Studio 2019 — nowe funkcje i ulepszenia.

x