Nasze najlepsze alternatywy dla Bitcoinów na 2020 rok

Udostępnij teraz w social media:

Wszyscy słyszeli o Bitcoinach, ale istnieje wiele realnych alternatyw, o których powinieneś wiedzieć. Dzisiejszy artykuł opisuje niektóre z najlepszych altcoinów. Pokażemy Ci również, jak zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z kryptowalut z VPN, a także polecimy kilku najbardziej bezpiecznych dostawców.

Ponieważ cena bitcoinów pozostaje wysoka, wiele osób zwraca się do innych form kryptowaluty dla swoich regularnych potrzeb. Obecnie dostępna jest szeroka gama innych kryptowalut, zwanych altcoinami, które ogólnie działają w taki sam sposób jak Bitcoin, ale które nie są tak drogie w wydobyciu lub użyciu. Inwestorzy są również zainteresowani tymi altcoinami, myśląc, że istnieje większy potencjał wzrostu dzięki mniej znanym kryptowalutom, które nie zawyżały jeszcze ceny w taki sam sposób jak Bitcoin.

Więc jeśli jesteś kimś, kto chce kupić trochę kryptowaluty do robienia zakupów lub wysyłania do innych osób, możesz rozważyć zakup waluty innej niż Bitcoin. Najpierw musisz rozważyć status prawny kryptowalut w twoim kraju – na przykład, w Chinach korzystanie z kryptowalut jest ograniczone. Ale jeśli w twoim kraju obowiązują przepisy, które akceptują kryptowaluty, możesz zacząć szukać altcoinów, które zaspokoją twoje potrzeby. Aby Ci w tym pomóc, dzisiaj podzielimy się nasze najlepsze alternatywy Bitcoin aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję dotyczącą kryptowalut.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Najlepsze alternatywy dla Bitcoin

Niezależnie od tego, czy sam zastanawiasz się nad wydobyciem altcoinów, czy szukasz opcji kryptowalut, w które chcesz zainwestować, czy po prostu chcesz kupić własną kryptowalutę do robienia zakupów, oto kilka sugestii najlepszych alternatyw dla Bitcoinów:

1. Ethereum

Drugą co do wielkości kryptowalutą (za Bitcoinem), która ostatnio zdobywa prasę, jest Ethereum. Stało się popularne wśród górników domowych dzięki mniejszym wymogom podatkowym niż Bitcoin, ale jego wartość wciąż rosła w ciągu ostatniego roku. Jest to również popularna kryptowaluta, a szacunki mówią, że cztery razy więcej transakcji Ethereum odbywa się każdego dnia niż transakcje Bitcoin. Wynika to częściowo ze względnej przystępności cenowej monet, co oznacza, że ​​ludzie, którzy chcą używać kryptowalut do małych transakcji, łatwiej zarządzają monetami Ethereum o mniejszej wartości. Istnieją również pewne techniczne zalety Ethereum w stosunku do Bitcoin, takie jak bardziej wydajna obsługa transakcji, unikanie problemów ze skalowaniem, z którymi zmagał się Bitcoin, oraz dodatkowe funkcje, takie jak inteligentne kontrakty, które sprawiają, że jest doskonałym wyborem dla transakcji biznesowych.

2. Litecoin

Inną niedrogą alternatywą dla Bitcoin jest Litecoin. Obecna cena jednego litecoina mieści się w przedziale setek dolarów, w przeciwieństwie do tysięcy dolarów, które kosztuje jeden bitcoin. To sprawia, że ​​Litecoin jest atrakcyjną opcją dla tych, którzy zaczynają od kryptowalut i chcą zacząć od stosunkowo łatwej waluty. Oferuje także potencjalną możliwość inwestycyjną, ponieważ cena Litecoin może nadal rosnąć – chociaż oczywiście, jak w przypadku każdej inwestycji w kryptowalutę, nie ma gwarancji, że tak się stanie. Zaletą Litecoin jest to, że ma bardzo niskie opłaty transakcyjne, więc jeśli chcesz dużo przenosić Litecoiny, nie będziesz musiał dużo wydawać na ich przenoszenie. Litecoin jest solidnie znanym i często używanym altcoinem, na który warto spojrzeć.

3. Falowanie

Ripple jest jedną z największych kryptowalut mierzonych kapitalizacją rynku. Jego pozycjonowanie polega na oferowaniu możliwości wysyłania pieniędzy na całym świecie za pomocą blockchain, dzięki czemu jest popularny wśród instytucji finansowych, które muszą przetwarzać płatności swoich klientów. Zaletą tych instytucji są niższe koszty transakcyjne niż byłyby poniesione w przypadku przelewów w walucie fiducjarnej. Ripple działa w sposób bardziej scentralizowany niż inne kryptowaluty, co może być zaletą, jeśli wolisz usprawniony system, lub wadą, jeśli zależy Ci na decentralizacji aspektu kryptowalut. Obecnie Ripple jest obsługiwany przez różne instytucje finansowe, takie jak Santander, American Express i ATB Financial.

  Jak sprawdzić, czy film ma zmienną liczbę klatek na sekundę w systemie Windows 10

4. Dash

Digital Cash, znany również jako Dash, zaczął życie pod nazwą Xcoin, a następnie stał się Darkcoin, zanim został przemianowany na Dash. Jak można się domyślać po opracowaniu nazewnictwa, Dash jest jedną ze starszych kryptowalut i istnieje od 2014 roku. Dash wyróżnia się silnym naciskiem na prywatność i anonimowość (stąd raczej niefortunna nazwa „Darkcoin”), z funkcjami zwanymi PrivateSend, który pozwala zachować prywatność twoich danych podczas wysyłania pieniędzy, więc jest to najlepsza kryptowaluta, której możesz użyć, jeśli chcesz anonimizować swoje transakcje. Istnieje jeszcze jedna niezwykła funkcja w dwupoziomowym systemie, którą użytkownicy Dash: górnicy siedzą na jednym poziomie i są nadzorowani przez poziom ochotniczych masternodów, którzy podpisują transakcje. Dash jest bardzo przystępną walutą, a opłaty transakcyjne są również niskie.

5. Steem

Steem zyskał wiele uwagi na początku roku, kiedy pojawił się raport agencji ratingowej Weiss, który ocenił Steem jako bardzo korzystną kryptowalutę, powyżej Bitcoin i wielu innych altcoinów. Chociaż metody i ustalenia tego raportu były przedmiotem dyskusji w społeczności kryptowalut, z pewnością spowodowało, że o wiele więcej osób spojrzało na Steema.

Steem to kryptowaluta związana z siecią społecznościową Steemit i platformą do tworzenia treści. Została pierwotnie opracowana, aby umożliwić widzom dawanie wskazówek twórcom treści na platformie, z której pracy im się podobało. To unikalne podejście polegające na powiązaniu kryptowaluty z siecią społecznościową pomogło zrównoważyć walutę i dlatego Weiss uzyskał tak dobrą ocenę. Jednak zwiększone zainteresowanie Steemem doprowadziło już do wielu spekulacji, więc prawdopodobnie nie jest to dobry wybór dla inwestycji, ale jest interesującym przykładem tego, jak kryptowaluty mogą działać w przyszłości.

6. IOTA

Wreszcie jedna kryptowaluta, która jest bardzo interesująca w IOTA. IOTA jest godna uwagi, ponieważ w przeciwieństwie do Bitcoin i innych wspomnianych altcoinów, nie jest oparta na bazowej sieci blockchain. Zamiast tego używa systemu o nazwie Tangle, który jest inną formą księgi rozproszonej. Jego celem jest w szczególności Internet Rzeczy, aby zasilić swój rynek, dzięki czemu przedmioty takie jak inteligentny czajnik mogą komunikować się z inteligentną lodówką, a do tej pory firmy, w tym Microsoft i Fujitsu, rozpoczęły współpracę.

Zaletą korzystania z urządzeń IoT jest to, że transakcje mogą stać się szybkie, a jeszcze lepiej bezpłatne. IOTA wprowadza poważne zmiany w naszym podejściu do kryptowaluty, ponieważ nie wymaga ona żadnych górników i wykorzystuje już istniejące, ale nieużywane zasoby Internetu Rzeczy. Należy jednak pamiętać, że pojawiły się obawy dotyczące bezpieczeństwa związane ze sposobem wdrożenia Plątaniny, a IOTA jest wciąż na bardzo wczesnym etapie, więc na razie prawdopodobnie zainteresuje to głównie ciekawych firm technologicznych.

Zachowaj bezpieczeństwo podczas korzystania z kryptowalut z VPN

Jeśli zamierzasz używać kryptowalut, bez względu na to, czy jest to Bitcoin, czy altcoin, o którym mówiliśmy powyżej, ważne jest, aby podjąć kroki w celu zwiększenia bezpieczeństwa w Internecie. Dobry pierwszy krok do zapewnienia sobie bezpieczeństwa polega na korzystaniu z VPN podczas przeprowadzania transakcji kryptowalutowych. W zasadzie powinieneś używać VPN do wszystkich swoich transakcji finansowych, w tym także wtedy, gdy to robisz korzystać z bankowości internetowej. Korzystanie z VPN oznacza, że ​​dane przesyłane przez Internet będą szyfrowane, aby inne osoby nie mogły przechwytywać ani zakłócać twoich transakcji. To szyfrowanie pomoże Ci chronić oprogramowanie szpiegujące lub inne złośliwe oprogramowanie które mogą być ukierunkowane na Twoje transakcje finansowe.

  Jak grać w gry Nintendo Gameboy w systemie Linux

Jeśli szukasz VPN, poniżej polecamy kilka najlepszych VPN dla użytkowników kryptowaluty.

Najlepsze VPN dla użytkowników kryptowaluty

Aby wybrać najlepszą sieć VPN dla potrzeb użytkowników kryptowaluty, rozważamy następujące kryteria:

 1. Wyjątkowe bezpieczeństwo. Kiedy pracujesz z transakcjami kryptowalutowymi, bezpieczeństwo powinno być Twoim największym problemem. Szukamy dostawców VPN, którzy oferują funkcje bezpieczeństwa o wysokim poziomie bezpieczeństwa, takie jak szyfrowanie 256-bitowe i którzy nie stosują zasad rejestrowania w celu ochrony Twojej prywatności.
 2. Opcja płatności za pomocą kryptowaluty. Jeśli chcesz, aby Twoja aktywność internetowa była naprawdę prywatna, powinieneś zapłacić za abonament VPN za pomocą kryptowaluty. Jeśli korzystasz z karty kredytowej, aby zapłacić za VPN, tworzy to połączenie między twoimi działaniami a Twoimi danymi osobowymi. Szukaliśmy sieci VPN, które akceptują płatności w Bitcoin lub innych kryptowalutach.
 3. Szybkie połączenia. Nie chcesz, aby VPN spowalniał twoje połączenie internetowe, dlatego szukamy VPN, które mają szybkie połączenia na swoich serwerach.
 4. Wiele serwerów zlokalizowanych na całym świecie. Aby chronić swoją tożsamość, korzystasz z VPN do łączenia się z serwerem w innym miejscu na świecie, dzięki czemu możesz kierować ruchem przez ten serwer. Im więcej dostępnych serwerów, tym więcej dostępnych opcji.
 5. Oprogramowanie dostępne dla szeregu platform. Dzięki jednej subskrypcji VPN możesz chronić wiele różnych urządzeń, takich jak telefon, komputer, tablet i inne, o ile Twój dostawca VPN tworzy oprogramowanie dla używanych platform. Szukamy dostawców z szeroką gamą obsługiwanych platform, aby zapewnić maksymalną elastyczność.

Mając na uwadze wszystkie te czynniki, oto VPN, które zalecamy użytkownikom kryptowaluty:

1. ExpressVPN

ExpressVPN jest popularnym wyborem wśród zaawansowanych użytkowników ze względu na swoje mocne strony pod względem szybkości, bezpieczeństwa i łatwości użytkowania. Kluczowe funkcje bezpieczeństwa obejmują użycie silnego szyfrowania 256-bitowego oraz zasady braku rejestrowania w firmie, dzięki czemu masz pewność, że twoje korzystanie z Internetu nigdy nie zostanie zarejestrowane. Ponadto w oprogramowaniu dostępne są dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak opcjonalny przełącznik „zabicia”, który przerywa połączenie za każdym razem, gdy VPN nie jest aktywny, aby zapobiec przypadkowemu wysyłaniu danych przez niezabezpieczone połączenie.

Dostępnych jest wiele serwerów do użytku z siecią ponad 3000 serwerów w 94 różnych krajach. Na szczególną uwagę zasługuje to, że połączenia są super szybkie – do tego stopnia, że ​​nawet nie zauważysz, że tam są. Możesz zainstalować ExpressVPN za pomocą oprogramowania dostępnego dla systemów Windows, Mac OS, Linux, iOS, Android i innych, lub możesz skorzystać z rozszerzeń przeglądarki Mozilla Firefox, Google Chrome i Safari Safari. Aby chronić swoją anonimowość przy zakupie subskrypcji, istnieje możliwość zapłaty za pomocą Bitcoin.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowuje amerykański serwis Netflix
 • Fast służy z minimalną utratą prędkości
 • Szyfrowanie OpenVPN, IPSec i IKEv2
 • Ścisłe zasady braku logowania
 • Dostępna obsługa czatu na żywo.
Cons

 • Plan miesięczny ma wysoki koszt.

2. NordVPN

NordVPN jest idealny dla poważnych użytkowników kryptowaluty, dzięki wyjątkowemu poziomowi bezpieczeństwa. Posiada standardowe w branży funkcje zabezpieczeń dla sieci VPN, takie jak silne szyfrowanie 256-bitowe i podstawowe zasady braku rejestrowania. Ale NordVPN oferuje również unikalną funkcję bezpieczeństwa zwaną podwójnym szyfrowaniem, aby Twoje dane były jeszcze bezpieczniejsze. Podwójne szyfrowanie działa w następujący sposób: na twoim urządzeniu oprogramowanie VPN szyfruje wszystkie dane, które mają zostać przesłane przez Internet przed przekazaniem tych danych do pierwszego serwera, zlokalizowanego w innym miejscu na świecie. Na tym pierwszym serwerze dane są ponownie szyfrowane i wysyłane na drugi serwer. Na tym drugim serwerze dane są w końcu odszyfrowywane i wysyłane do pierwotnego miejsca docelowego. Te dwie warstwy szyfrowania oznaczają, że praktycznie nie ma możliwości złamania szyfrowania i uzyskania dostępu do danych.

  Uzyskaj instrukcje audio z przewodnikiem po robieniu autoportretów tylnym aparatem [Android]

Oprócz tego wysokiego poziomu bezpieczeństwa, NordVPN oferuje szybkie połączenia i dostęp do ogromnej sieci ponad 5400 serwerów w 59 krajach, w tym specjalne serwery dla funkcji takich jak anty DDoS, dedykowane IP, podwójne VPN, cebula przez VPN i P2P. W oprogramowaniu znajdziesz opcje dalszych środków bezpieczeństwa, takich jak pakiet bezpieczeństwa CyberSec i ochrona przed wyciekiem DNS. Oprogramowanie można zainstalować na urządzeniach z systemem Windows, Mac OS, Android i iOS, a także możesz korzystać z VPN poprzez rozszerzenia przeglądarki dla przeglądarek Chrome i Firefox. Możesz zapłacić za subskrypcję NordVPN za pomocą Bitcoin za pośrednictwem systemu BitPay, aby zachować swoją anonimowość.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Serwery zoptymalizowane do odblokowywania Netflix
 • Ponad 5400 serwerów w 61 krajach
 • Umożliwia wiele połączeń (6 urządzeń)
 • Z siedzibą w Panamie
 • Świetne wsparcie (czat 24/7).
Cons

 • Przetwarzanie zwrotów może potrwać 30 dni.

3. PureVPN

Jeśli szukasz prostego rozwiązania, które rozwiąże wszystkie problemy związane z bezpieczeństwem w Internecie w jednym pakiecie, powinieneś spróbować PureVPN. Kupując subskrypcję PureVPN, uzyskasz dostęp do sieci VPN, która spełnia wszystkie nasze wymagania bezpieczeństwa, takie jak silne szyfrowanie 256-bitowe i brak zasad rejestrowania, dzięki czemu korzystanie z Internetu nie zostanie zarejestrowane. Obejmuje to dostęp do sieci serwerów zawierającej ponad 2000 serwerów w ponad 140 różnych krajach, z szybkimi połączeniami, które Cię nie spowolnią. Możesz włączyć dodatkowe opcje bezpieczeństwa, takie jak dedykowany adres IP, przełącznik „zabicia”, ochrona DDoS i zapora NAT.

Oprócz tej sieci VPN uzyskasz również dostęp do wielu innych programów zabezpieczających, w tym oprogramowania antyspamowego i antywirusowego, które chronią Twój komputer przed niechcianymi programami, filtr antyspamowy, który chroni skrzynkę odbiorczą przed śmieciami, oraz system filtrowania aplikacji dla aplikacji mobilnej, który pozwala wybrać, które aplikacje przesyłają dane przez VPN, a które aplikacje mogą przesyłać dane bezpośrednio do sieci. To sprawia, że ​​PureVPN to świetne rozwiązanie bezpieczeństwa w jednym, które można zainstalować na urządzeniach z Windows, Mac OS, Android, iOS i Android TV, oprócz rozszerzeń przeglądarki dostępnych dla przeglądarek Chrome i Firefox. Subskrybuj za pomocą systemu CoinPayments, aby zachować anonimowość, ponieważ pozwala to płacić za pomocą Bitcoin lub różnych altcoinów, takich jak Ether, Litecoin, BitBean, CloakCoin, Dash i LeoCoin.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PureVPN.

Wniosek

Ponieważ Bitcoin wytyczył szlak dla kryptowalut, następna generacja altcoinów staje się coraz bardziej atrakcyjna zarówno dla inwestorów, jak i użytkowników, nie mówiąc już o górnikach. Jeśli zastanawiasz się nad wejściem w kryptowaluty, ale boisz się Bitcoinów ze względu na wysoką cenę i wysokie koszty transakcji, możesz rozważyć wiele alternatyw. Udostępniliśmy nasze najlepsze alternatywy Bitcoin, aby pomóc Ci znaleźć odpowiedni altcoin dla twoich potrzeb, a także dać zainteresowanym czytelnikom wgląd w ciągle zmieniający się rynek kryptowalut. Jeśli korzystasz z kryptowalut, nie zapomnij zabezpieczyć swoich transakcji, korzystając z VPN podczas łączenia się z Internetem. Zalecamy również kilka sieci VPN, których możesz użyć do ochrony swojej kryptowaluty.

Czy wypróbowałeś w tym roku jakieś altcoiny, do inwestowania lub transakcji, lub jako górnik? Który altcoin uważasz za najlepszą alternatywę dla Bitcoin? Daj nam znać swoje przemyślenia w komentarzach poniżej.

x