Udostępnij teraz w social media:

20 maja 2020 roku iPhone’y zaczęły otrzymywać iOS 13.5, który zawiera COVID ‑ 19 Exposure Notifications API. Mimo że funkcja śledzenia kontaktów jest dobrowolna, ludzie obawiają się, że dane osobowe zostaną niewłaściwie wykorzystane. Oto dlaczego nie musisz się martwić.

Domyślnie jest wyłączony

Apple i Google, dwie firmy, które razem współpracowały utwórz interfejs API powiadamiania o ekspozycji, upewnij się, że podczas tworzenia funkcji śledzenia kontraktu koronawirusa na pierwszym miejscu stawiasz prywatność. W związku z tym musisz wyrazić zgodę na korzystanie z tej funkcji, a żadne dane osobowe nie są nigdy przekazywane organom zdrowia.

Mimo to w mediach społecznościowych narasta już obawa, że ​​aktualizacja iOS dla iPhone’ów zacznie automatycznie przesyłać dane do organów ochrony zdrowia. Przeanalizujmy poniższy przykład i zobaczmy, co robią źle.

CZYTAJ: Uważaj, jeśli masz Apple IOS z automatyczną aktualizacją. To jest nowa kolejka push IOS 13.5. Przeczytaj uważnie. Ma aplikację do śledzenia COVID i powiadomienie o narażeniu, które trafia do organów służby zdrowia. pic.twitter.com/6Io2tETPmi

Sprawdź -   Dlaczego aplikacje na iPhone'a pytają o „Urządzenia w Twojej sieci lokalnej”

-? MilSpecOpsMonkey? (@mil_ops) 21 maja 2020

Pierwszy wyróżniony akapit wspomina o Exposure Notification API, które obsługuje aplikacje do śledzenia kontaktów COVID-19 od organów zdrowia publicznego. Dzięki tej aktualizacji w oprogramowaniu sprzętowym jest wbudowany interfejs API, ale firma Apple nie zainstalowała własnej aplikacji śledzącej. Będziesz musiał pobrać oficjalną aplikację z lokalnej oficjalnej agencji zdrowia publicznego, zanim funkcja Powiadomienia o narażeniu w ogóle zadziała.

Plus, nie we wszystkich stanach USA planuje wydać aplikację do śledzenia kontaktów przy użyciu interfejsu API.

Identyfikator twarzy i kod dostępu

Drugie wyróżnienie dotyczy Face ID, Twojego hasła i masek. W iOS 13.5 firma Apple wprowadziła automatyczne wykrywanie maski. Jedyną zmianą jest to, że jeśli Twój iPhone wykryje, że nosisz maskę, automatycznie przeniesie Cię do ekranu hasła, dzięki czemu możesz szybko odblokować telefon.

Powiadomienie o ekspozycji

Trzecie wyróżnienie zawiera więcej informacji o funkcji Powiadomienia o ekspozycji i jej interfejsie API. Mamy całe wyjaśnienie dotyczące działania Powiadomień o narażeniu na COVID-19, ale wersja skrócona to Twój iPhone, jeśli pobrałeś oficjalną aplikację zdrowia publicznego i włączyłeś tę funkcję, oraz telefony wokół ciebie, które mają również włączone API , wysyłaj anonimowe beacony Bluetooth.

Sprawdź -   Jak wyświetlić zużycie baterii na godzinę w systemie iOS 12

Każde urządzenie zawiera dziennik sygnałów nawigacyjnych, z którymi skrzyżowały się ścieżki. Za każdym razem, gdy ktoś zdiagnozuje koronawirusa, może wprowadzić zweryfikowany przypadek do zainstalowanej aplikacji zdrowia publicznego. Stamtąd każda osoba, która ma w telefonie sygnał nawigacyjny Bluetooth zainfekowanego pacjenta z ostatnich 14 dni, otrzyma powiadomienie wraz z następnymi krokami związanymi z badaniem i leczeniem.

Na żadnym etapie tego procesu Twoje dane osobowe nie są przekazywane urzędnikom zdrowia publicznego, rządowi ani innym osobom z włączonym interfejsem Exposure Notification API. Twój beacon Bluetooth to anonimowy zestaw cyfr i liter, który zmienia się co 10 do 20 minut. Ta funkcja jest dostępna w telefonie, aby poinformować Cię w przypadku interakcji z osobą, u której zdiagnozowano wirusa, abyś mógł podjąć kroki w celu uzyskania pomocy medycznej.

Sprawdź -   Jak sprawdzić, czy telefon z Androidem jest zrootowany, czy nie

Służby ratunkowe

Wreszcie, ten post w mediach społecznościowych podkreślał aktualizacje służb ratunkowych. Jedyną zmianą jest opcja automatycznego udostępniania służbom ratunkowym informacji o stanie zdrowia i innych informacji, gdy dzwonisz pod numer 911. Nie musisz włączać tej funkcji. Jednak osoby z alergiami, biorą pewne leki lub mają problem medyczny, o którym ratownicy powinni wiedzieć, mogą włączyć tę opcję, aby dyspozytorzy mogli przekazywać informacje ratownikom medycznym i lekarzom.

Po przeczytaniu tego, jeśli nadal martwisz się o funkcję rejestrowania narażenia, możesz ją wyłączyć i nigdy nie instalować aplikacji zdrowia publicznego korzystającej z danych. Możesz sprawdzić, czy wszystko pozostaje wyłączone, otwierając aplikację „Ustawienia” na swoim iPhonie, a następnie przechodząc do opcji Prywatność> Zdrowie> Rejestrowanie narażenia na COVID-19 i dwukrotnie sprawdzając, czy funkcja jest wyłączona.