Discord może być używany z przeglądarki, ale ma dedykowaną aplikację komputerową dla systemu Windows i macOS. W przypadku komunikatorów aplikacja komputerowa jest lepsza niż używanie ich przez przeglądarkę, ponieważ nie musisz znajdować odpowiedniej karty lub okna, aby uzyskać dostęp do internetowej wersji aplikacji. Aplikacja komputerowa jest również bardziej wydajna i nie jest ograniczona możliwościami przeglądarki, ani nie podlega jej lukom w zabezpieczeniach.

Aktualizacja Discord nie zostanie zainstalowana?

Aplikacja Discord na Windows 10 to standardowa aplikacja komputerowa. Nie ma aplikacji UWP, co oznacza, że ​​nie można automatycznie zaktualizować aplikacji Discord za pośrednictwem aplikacji Mircosoft Store.

Jak zaktualizować Discord

Aplikacja Discord jest jedną z niewielu aplikacji komputerowych, które same mogą pobierać i instalować aktualizacje. Podobnie jak Chrome i Firefox, pobierze nową wersję aplikacji, gdy będzie dostępna w tle. Po następnym uruchomieniu aplikacji zobaczysz ekran powitalny informujący o instalacji aktualizacji.

Sprawdź -   Jak automatycznie oznaczać pliki muzyczne w systemie Linux

Instalacja zajmuje tylko kilka minut i możesz zacząć z niej korzystać. Użytkownicy nie zobaczą monitu o informację, że nowa aktualizacja jest dostępna i że muszą ją pobrać.

W większości przypadków aktualizacja zostanie zainstalowana bez żadnych problemów, ale będą wyjątki. Czasami aplikacja zacina się w pętli aktualizacji.

Aktualizacja niezgodności nie powiodła się (FIX)

Jeśli Discord utknął w pętli aktualizacji, możesz wypróbować następujące poprawki.

1. Uruchom Discord z uprawnieniami administratora

Aktualizacja może zostać zablokowana, ponieważ aplikacja nie może wprowadzić zmian w plikach, które wymagają aktualizacji.

Otwórz menu Start i przejdź do listy aplikacji. Poszukaj Discord na liście aplikacji. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Więcej> Uruchom jako administrator. Aplikacja uruchomi się i zaktualizuje po uruchomieniu.

Sprawdź -   W systemie Windows 10 nie znaleziono sieci WiFi [FIXED]

2. Wyczyść instalację Discord

Problem aktualizacji może dotyczyć samej aplikacji, która próbuje pobrać i zainstalować. Jedynym sposobem, aby to naprawić, jest czysta instalacja Discorda.

Otwórz Panel sterowania. Przejdź do Programy> Odinstaluj program. Wybierz Discord z listy zainstalowanych aplikacji i kliknij przycisk Odinstaluj. Po odinstalowaniu aplikacji pobierz ją z oficjalna strona Discord.Uruchom plik wykonywalny. Zainstaluje najnowszą wersję Discord.

3. Wyłącz Windows Defender / antywirus

Discord jest zaufaną aplikacją, ale nadgorliwy program antywirusowy może zablokować jej aktualizację. Może myśleć, że aplikacja jest złośliwa po prostu dlatego, że próbuje wprowadzić zmiany w plikach należących do zainstalowanej aplikacji.

Otwórz aplikację Ustawienia Przejdź do aktualizacji i zabezpieczeń Przejdź do karty Zabezpieczenia systemu Windows i kliknij Otwórz zabezpieczenia systemu Windows. W oknie Zabezpieczeń systemu Windows przejdź do Ochrona przed wirusami i zagrożeniami Kliknij Zarządzaj ustawieniami w Ustawieniach ochrony przed wirusami i zagrożeniami. ochrona wyłączona. Otwórz Discord z uprawnieniami administratora, a aktualizacja zostanie zainstalowana.

Sprawdź -   Jak łatwo zainstalować aplikacje Flatpak w Elementary OS z Sideload

Niezgoda

Discord to ogólnie stabilna aplikacja i nie napotkasz na nią zbyt dużych problemów, zwłaszcza jeśli używasz jej w systemie Windows 10.

Mogą występować sporadyczne problemy z aktualizacją, ale nic, czego nie można naprawić przy czystej instalacji aplikacji.

newsblog.pl

BIULETYN