Nie, Netflix nie zawiesza Twojego konta

Rośnie liczba oszustw związanych z wiadomościami tekstowymi. Jeśli otrzymałeś wiadomość SMS z groźbą zawieszenia konta Netflix z powodu braku płatności, to oszustwo. Podobnie jak oszustwo związane z wiadomościami tekstowymi FedEx, jest to forma phishingu opartego na wiadomościach SMS.

Jak działa oszustwo Netflix

To oszustwo jest dość proste. Otrzymujesz wiadomość tekstową, która twierdzi, że pochodzi od Netflix i grozi zawieszeniem konta. Jest tam napisane na przykład: „Zawiesimy Twoje konto Netflix dzisiaj, ponieważ nie udało Ci się zapłacić”, wraz z linkiem.

Jeśli klikniesz łącze, możesz znaleźć się na fałszywej stronie Netflix, która prosi o podanie nazwy użytkownika i hasła Netflix lub numeru karty kredytowej.

Oszust podszywa się pod Netflix, aby wykraść Twoje dane osobowe. Oszust prawdopodobnie nie wie, czy jesteś subskrybentem Netflix, czy nie, ale Netflix jest tak popularny, że istnieje duża szansa, że ​​tak jest.

Netflix nigdy nie poprosi Cię o podanie danych osobowych za pośrednictwem wiadomości tekstowej lub poczty e-mail. Informacje rozliczeniowe dotyczące serwisu Netflix należy modyfikować wyłącznie w oficjalnej witrynie Netflix pod adresem netflix.com.

Oszustwa wiadomość tekstowa Netflix

Jak się chronić

Podobnie jak w przypadku e-maili phishingowych, nie ma sposobu, aby całkowicie uniknąć wiadomości tekstowych phishingowych. Zignoruj ​​wiadomość tekstową, nie otwieraj znajdującego się w niej linku i nie wysyłaj w odpowiedzi żadnych danych osobowych. Możesz zablokować numer oszusta na telefonie iPhone lub telefonie z systemem Android, aby mieć pewność, że nie zobaczysz go ponownie.

Możesz także zainstalować aplikacje, które będą automatycznie blokować wiadomości SMS i połączenia telefoniczne z podejrzanych numerów phishingowych. Jest to szczególnie przydatne, jeśli otrzymujesz dużo spamerskich wiadomości SMS. Oto, jak chronić się przed atakami phishingowymi opartymi na wiadomościach SMS, znanymi również jako „smishing”.

Chcesz pomóc złapać phishera? Netflix pyta przekażesz kopię wiadomości tekstowej lub e-mail na adres [email protected].

Jeśli przekazałeś informacje oszustowi

Kliknąłeś już link w wiadomości tekstowej będącej oszustwem i podałeś dane osobowe, powinieneś podjąć działania, aby się chronić.

Na przykład, jeśli podałeś nazwę użytkownika i hasło do serwisu Netflix, przejdź do witryny Netflix i zmień hasło. Powinieneś zmienić swoje hasło na wszystkich innych stronach, na których używasz tego samego hasła. Ponowne używanie haseł jest zawsze złym pomysłem. Osoba atakująca może spróbować Twojego adresu e-mail i hasła w innych witrynach internetowych, aby uzyskać dostęp do Twoich kont.

Jeśli podałeś informacje o płatności, takie jak numer karty kredytowej, numer karty debetowej lub informacje o koncie bankowym, skontaktuj się ze swoim bankiem lub inną instytucją finansową.

Netflix Cię poleca skontaktuj się z obsługą klienta Jeśli uważasz, że ktoś inny uzyskał dostęp do Twojego konta Netflix i przejął je.