01/18/2022

Nie przeszkadzać pojawia się na Androidzie Lollipop jako przerwy

Udostępnij teraz w social media:

Kiedy po raz pierwszy ogłoszono Android Lollipop, do oferty funkcji należał tryb Nie przeszkadzać. Teraz, gdy Android Lollipop zaczął być wprowadzany na urządzenia Nexus, przyjrzymy się bliżej niektórym z najpopularniejszych funkcji Androida Lollipop w ich ostatecznej formie. Kiedy odwiedziliśmy tę funkcję w czerwcu, pierwotnie nazywała się Nie przeszkadzać, ale w ostatecznej wersji została nazwana Przerwami i można ją znaleźć w sekcji Dźwięk w aplikacji Ustawienia. Nie jesteśmy pewni, ile czasu zajmie zrzucenie etykiety Nie przeszkadzać, ponieważ jest już tak popularny w iOS, ale Przerwy jako funkcja została stworzona, aby imponować. Spójrzmy.

Szybki dostęp

Dostęp do ustawień Przerwy można uzyskać, zwiększając lub zmniejszając głośność za pomocą dedykowanych klawiszy głośności na urządzeniu. Istnieją trzy tryby przerw; „Brak”, co spowoduje, że Twoje urządzenie przestanie emitować wszelkie rodzaje powiadomień, w tym alarmy. „Priorytet”, który pozwala określić, jakie aplikacje oraz które połączenia i wiadomości będą przychodzić. I wreszcie „Wszystkie”, które pozwalają na przechodzenie wszystkich powiadomień. Tryb Priorytetu dostępny z jego szybkich ustawień umożliwia włączenie trybu na czas nieokreślony lub na jedną (lub kilka więcej) godzin.

przerwy 1przerwy

Dostosowywanie przerw

Domyślne ustawienie blokuje wszystkie połączenia z wyjątkiem tych, które wskażesz jako priorytetowe. Domyślne ustawienie można zmienić, aby zawsze zezwalać na przerwy, zezwalać tylko na przerwy priorytetowe lub nie zezwalać na jakiekolwiek przerwy.

Sprawdź -   Czy witryny internetowe mogą zobaczyć Twoją fizyczną lokalizację?

Dostosowanie Przerwy oznacza głównie dostosowanie trybu Priorytetowego. Domyślnie powiadomienia o wydarzeniach i przypomnieniach są już włączone, a alarmy będą nadal brzmiały. Możesz włączyć powiadomienia o połączeniach i wiadomościach. Można to dodatkowo udoskonalić, aby umożliwić połączenia i wysyłanie wiadomości od każdego, kontaktów oznaczonych gwiazdką lub wszystkich kontaktów.

przerwań dostosujprzerwy dostosuj 1

Możesz oczywiście zaplanować, kiedy urządzenie przejdzie w tryb priorytetowy, wybierając dni i czas trwania trybu, który ma być włączony. Dotknij dni, aby wybrać dowolny lub kilka dni tygodnia, i użyj opcji Czas rozpoczęcia i zakończenia, aby zdefiniować okres, w którym tryb priorytetowy ma być włączony w te dni.

dni przerwczas przerw

Ikona obszaru powiadomień

Oba tryby „Brak” i „Priorytet” są oznaczone ikoną obszaru powiadomień (przedstawioną poniżej w tej kolejności).

przerwy brakpriorytet przerw

Zarządzanie powiadomieniami w trybie przerywania na podstawie poszczególnych aplikacji

Aby zarządzać powiadomieniami dla poszczególnych aplikacji, przejdź do aplikacji Ustawienia. W obszarze Dźwięk i powiadomienia przewiń w dół do opcji Powiadomienia aplikacji i wybierz aplikację, aby zarządzać powiadomieniami. Możesz zarządzać tylko powiadomieniami w trybie „Priorytet”, ponieważ tryb „Brak” nie pozwoli na przesyłanie jakichkolwiek powiadomień, a tryb „Wszystkie” włączy je wszystkie bezkrytycznie.

Sprawdź -   Dlaczego mój ekran ciągle się ściemnia? Jak naprawić przyciemnianie ekranu w systemie Windows 10

powiadomienia aplikacji 1powiadomienia aplikacji

Porównania

Przerwy zadebiutowały na iOS w postaci Nie przeszkadzać, więc zrobimy trochę porównania między nimi. Android Lollipop wygrywa dzięki funkcji szybkiego włączania / wyłączania w ustawieniach szybkiego dostępu. Możesz dostosować, jak długo dowolny z trybów jest włączony, i możesz wybrać jeden z trzech różnych trybów. iOS wygrywa dzięki lepszej obsłudze powiadomień dla poszczególnych aplikacji, co jest obsługiwane zgodnie z tymi samymi preferencjami co ustawienia Nie przeszkadzać.

x