NIE usuwaj aplikacji Apple Pay z iPhone’a

iOS 11.2 został wydany w zeszłym tygodniu. Każdy, kto już korzystał z iOS 11, prawdopodobnie zaktualizował do najnowszej wersji. Ta najnowsza wersja została przyjęta z zadowoleniem ze względu na poprawki błędów, których, szczerze mówiąc, iOS 11 ma wiele. Wreszcie dodano również Apple Pay. Apple Pay nie jest zintegrowaną funkcją w iOS 11, taką jak arkusz udostępniania. Działa za pośrednictwem aplikacji o nazwie Apple Pay. Jeśli pamiętasz, od iOS 10 użytkownicy mogą usuwać większość aplikacji giełdowych. Tak samo jest z Apple Pay, z wyjątkiem tego, że jest to błąd. Apple Pay obsługuje podstawową funkcję w iOS 11 i jeśli usuniesz aplikację Apple Pay, nie możesz jej odzyskać. To kolejny błąd iOS 11.

Aplikacja Apple Pay nie jest dodawana jako aplikacja na ekranie głównym. Zamiast tego jest dodawany jako aplikacja iMessage. Sklep z aplikacjami iMessage, niezależnie od aplikacji App Store, jest nadal tym samym sklepem. iOS 11 zmienił sposób, w jaki aplikacje iMessage pojawiają się w aplikacji, a nowy interfejs użytkownika sprawia, że ​​denerwujące jest, gdy wszystkie te aplikacje pojawiają się na dole. Możesz je ukryć lub usunąć, ale jeśli masz ochotę usunąć aplikację Apple Pay, wiedz, że nie będziesz mógł pobrać jej ponownie z App Store lub iMessage App Store.

Przywróć Apple Pay

Jeśli usuniesz Apple Pay z iPhone’a, a później zdecydujesz, że chcesz odzyskać aplikację, jedyną ucieczką jest przywrócenie iPhone’a do stanu iOS 11.2. Po przywróceniu możesz przywrócić go z kopii zapasowej, a otrzymasz zwrot Apple Pay. Z pewnością nie jest to tak łatwe, jak ponowne pobranie aplikacji.

Bug

Możesz usunąć aplikacje giełdowe w iOS, ale są wyjątki. Na przykład nie możesz usunąć aplikacji Zdjęcia ani aplikacji Aparat, podczas gdy możesz usunąć aplikacje Kalendarz i Kalkulator. iOS wie, że istnieją aplikacje, które po usunięciu będą miały negatywny wpływ na podstawowe funkcje urządzenia. Dlatego zabrania usuwania tych aplikacji. Tak powinna zachowywać się aplikacja Apple Pay, tzn. Nie powinieneś mieć możliwości jej usunięcia lub, jeśli nie jest to niezbędna aplikacja, powinieneś móc ją pobrać przynajmniej z App Store.

iOS 11 miał swoje błędy, ale w większości były one przypadkowe. Ten pokazuje proste przeoczenie. To nie to samo, co problem z nieprawidłowym renderowaniem niektórych liter lub alarmami, które nie dzwonią, gdy powinny. Ten błąd pozwala użytkownikom usunąć istotną funkcję z iPhone’a bez szybkiego sposobu jej odzyskania.