nie znaleziono odtwarzalnych źródeł ”w Twojej przeglądarce

Odtwarzacze multimedialne online rzadko sprawiają kłopoty. Możesz natknąć się na odtwarzacz multimedialny, który jest pełen reklam, ale niewiele rzeczy przeszkadza w odtwarzaniu wideo, gdy miniesz je wszystkie. To powiedziawszy, nie jest niczym niezwykłym, że użytkownicy czasami napotykają problemy z odtwarzaczami multimedialnymi online, a błąd „ Błąd ładowania odtwarzacza: nie znaleziono odtwarzalnych źródeł ” jest jednym z najczęstszych, które zobaczysz. Oto, jak możesz to naprawić.

Sprawdź link do transmisji

Jeśli odtwarzacz wideo odtwarza transmisję na żywo, warto sprawdzić, czy strumień działa, czy nie. Często transmisje na żywo mają tendencję do przerywania lub mogą nie być zgodne z odtwarzaczem wideo, który był używany do ich przesyłania. Aby sprawdzić, czy strumień działa, wejdź do konsoli internetowej na stronie, na której znajduje się odtwarzacz i sprawdź, czy odtwarzacz VLC może go odtworzyć. Jeśli nie odtwarza lub nawet nie generuje miniatury, prawdopodobnie występuje problem z samym strumieniem.

Jeśli strumień działa, możliwe, że odtwarzacz używany w witrynie nie jest w stanie go obsłużyć. W takim przypadku możesz wypróbować inne poprawki wymienione poniżej lub po prostu użyć odtwarzacza VLC, aby go obejrzeć.

Wyłącz programy blokujące reklamy

Możliwe, że bloker reklam, jeśli go używasz, zakłóca odtwarzanie. Niektóre odtwarzacze multimedialne, np. Ten, którego używa Hulu, nie pozwalają na odtwarzanie niczego, jeśli masz zainstalowany program blokujący reklamy. Spróbuj wyłączyć blokowanie reklam lub dodać witrynę z odtwarzaczem multimediów do białej listy i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

Wyłącz VPN i Proxy

VPN lub serwer proxy mogą zakłócać zawartość, którą próbujesz odtworzyć. Sam odtwarzacz multimedialny może być w porządku, jednak może nie być w stanie komunikować się przez VPN i serwery proxy. Jeśli masz uruchomiony, wyłącz go, odśwież stronę internetową i spróbuj ponownie odtworzyć zawartość.

Zaktualizuj przeglądarkę

Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji przeglądarki. Nieaktualna wersja może zostać wykryta przez odtwarzacz multimedialny, a odtwarzanie może zostać zablokowane ze względów bezpieczeństwa. Zwykle, jeśli pozostajesz w tyle za jedną lub dwiema wersjami w przeglądarce, nie powinno to być wielkim problemem, ale jeśli masz za dużo wersji, powinieneś ją zaktualizować.

Wyłącz rozszerzenia / dodatki

Podkreśliliśmy blokowanie reklam jako jeden z typów rozszerzeń przeglądarki, które mogą zakłócać odtwarzanie wideo w witrynie internetowej, jednak możliwe jest, że masz inne rozszerzenia, które zakłócają odtwarzanie. Dla bezpieczeństwa wyłącz je wszystkie i spróbuj ponownie odtworzyć wideo. Jeśli wideo działa, prawdopodobnie jest to rozszerzenie, które mu przeszkadza. Możesz powoli włączać je jeden po drugim i zobaczyć, który z nich powoduje problem.

Zaktualizuj Flash Player

Odtwarzacz Flash firmy Adobe mógł zostać porzucony przez duże strony internetowe, takie jak YouTube, ale kiedyś był wyjątkowo popularny i nadal istnieje wiele, wiele odtwarzaczy multimedialnych, które nadal z niego korzystają. Możliwe, że odtwarzacz multimedialny nadal używa Flasha, więc upewnij się, że używasz najnowszej dostępnej wersji.

Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki

Wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki rozwiązuje większość problemów, więc spróbuj je wyczyścić. Metoda różni się w zależności od używanej przeglądarki, ale każda przeglądarka pozwala to zrobić.

Wypróbuj inną przeglądarkę

Jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz spróbować użyć innej przeglądarki. Wypróbuj standardową przeglądarkę w swoim systemie operacyjnym, zanim spróbujesz innej. Może to być po prostu odtwarzacz multimedialny, który nie jest zgodny z przeglądarką, w której próbujesz odtworzyć wideo. To rzadkie, ale zdarza się.