Niezawodne odzyskiwanie plików, zdjęć i partycji dysków

Udostępnij teraz w social media:

Systemy operacyjne zazwyczaj oferują sposób szyfrowania danych i dają użytkownikom narzędzia do ochrony swoich systemów przed oprogramowaniem ransomware. Te narzędzia nie są placebo; działają dobrze. Systemy operacyjne nie zapewniają rozwiązań do odzyskiwania danych. Najpopularniejsze systemy operacyjne, takie jak Windows 10 i macOS, mają wbudowane automatyczne rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych, ale te kopie zapasowe są zazwyczaj jedynym sposobem na odzyskanie utraconych plików. Poza tym każdy utracony plik będzie musiał zostać odzyskany przy użyciu rozwiązania innej firmy.

Czy możliwe jest odzyskiwanie plików?

Odzyskiwanie plików brzmi prawie jak fikcyjna koncepcja; jest to rodzaj deus ex machina, którego można się spodziewać w thrillerach kryminalnych, w których cudownie odkrywa się dowody, gdy są potrzebne, ale odzyskiwanie plików jest bardzo prawdziwe. Pliki, które zostały usunięte, można odzyskać, dopóki urządzenie, na którym zostały zapisane, nadal działa. W niektórych przypadkach dane można nawet odzyskać z fizycznie uszkodzonego dysku, chociaż prawdopodobnie potrzebujesz bardziej zaawansowanego rozwiązania do wykonania tego zadania.

Kiedy usuwasz plik z pulpitu, zwykle wysyłasz go do kosza lub kosza. Odzyskiwanie go stamtąd jest bardzo łatwe, ale po opróżnieniu kosza pliki nie są dokładnie usuwane z dysku. Twój system operacyjny po prostu zaznacza sektory, w których pliki zostały zapisane, jako sektory, do których może ponownie zapisać.

Pomyśl o tym w ten sposób; masz półkę na książki, która może pomieścić sto książek. Robisz inwentaryzację i decydujesz, że nie potrzebujesz już niektórych z tych książek. Aby zaznaczyć książki, których nie potrzebujesz, umieść na nich czerwoną naklejkę i policz je. Kiedy następnym razem sprawdzisz, ile książek ma jeszcze miejsce na półce, liczysz wolne miejsce i miejsce, które zwolnisz, gdy pozbędziesz się tych książek. W ten sposób odzyskuje się pliki usunięte z kosza. Są technicznie nadal tam, czekając na wyrzucenie przez system operacyjny, gdy potrzebuje miejsca.

  Jak firma Microsoft zamierza ulepszyć przeglądarkę Google Chrome

Odzyskiwanie plików przebiega jednak głębiej i czasami pliki można odzyskać z sektorów, nawet jeśli te same sektory zostały wielokrotnie zapisane.

Oprogramowanie do odzyskiwania plików

Nie brakuje rozwiązań do odzyskiwania plików dostępnych na prawie wszystkich platformach. Możesz znaleźć rozwiązanie, które jest ukierunkowane na określony typ pliku, np. Nośnik, lub jest przeznaczone dla określonego urządzenia, np. Odzyskiwania danych z telefonu. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś rozpieszczany wyborem. Jeśli nie chcesz celować w określone urządzenie i potrzebujesz ogólnego, uniwersalnego rozwiązania do odzyskiwania plików, warto zapoznać się z RemoRecover.

RemoRecover

RemoRecover jest standardowym narzędziem do odzyskiwania plików; jest niezawodny, szybki i można go używać do selektywnego odzyskiwania plików. Wyróżnia go zapłata za model, którego potrzebujesz. Aplikacja doskonale odzyskuje pliki z dysku wewnętrznego lub zewnętrznego, może także odzyskiwać zdjęcia z dysków, a nawet kart SD, a także odzyskiwać całe partycje, nawet jeśli zostały sformatowane lub zastąpione przez nową instalację systemu operacyjnego.

Wszystkie trzy tryby odzyskiwania RemoRecover są objęte odzyskiwaniem danych i plików, ale mają drastycznie inny charakter. Odzyskiwanie pliku usuniętego miesiąc temu jest dość proste, ale odzyskiwanie pliku z już nieistniejącej partycji dysku jest znacznie bardziej skomplikowane. RemoRecover może zrobić jedno i więcej.

Jak to działa

RemoReover ma trzy tryby; po uruchomieniu aplikacji możesz wybrać, co chcesz odzyskać. Do podstawowego odzyskiwania danych z dysku wystarczy tryb „Odzyskaj pliki”. Jeśli masz zdjęcia lub multimedia, które chcesz odzyskać, potrzebujesz trybu „Odzyskaj zdjęcia”. Jeśli masz partycję, którą chcesz odzyskać, lub musisz odzyskać sformatowany dysk wiele razy, potrzebujesz trybu „Odzyskaj partycje”.

  Co to jest Markdown i jak z niego korzystasz?

Przed rozpoczęciem procesu odzyskiwania danych upewnij się, że masz dostępny inny dysk do zapisywania odzyskanych danych. Jeśli próbujesz odzyskać dane z dysku C, powinieneś zapisać je na innym dysku wewnętrznym lub zewnętrznym. Zapisywanie odzyskanych danych na tym samym dysku, z którego zostały odzyskane, nie jest dobrym pomysłem, bez względu na to, jakiej aplikacji używasz.

RemoRecover może wykonywać dwa typy skanowania; pierwsze skanowanie jest szybkie, podczas gdy głębokie nurkowanie jest znacznie dokładniejsze. Na początek spróbuj szybkiego skanowania i zobacz, co odzyskuje.

Po zakończeniu wstępnego skanowania przejdź do karty Pokaż wszystko, aby wyświetlić wszystkie odzyskane dane. Możesz wybrać elementy do odzyskania z listy. W przypadku popularnych typów plików, np. Obrazów, możesz skorzystać z funkcji szybkiego podglądu, aby sprawdzić, co to jest plik. Jeśli nie widzisz pliku, który chcesz odzyskać, kliknij przycisk „Głębokie skanowanie”, aby uruchomić drugie, dokładniejsze skanowanie. Wykonanie potrwa dłużej niż początkowe szybkie skanowanie.

Po wybraniu plików do odzyskania kliknij przycisk Zapisz.

Na ekranie zobaczysz monit z pytaniem, czy chcesz zapisać skan. Możesz zapisać skan, aby odzyskać go później i zaoszczędzić czas, lub możesz zrezygnować z zapisywania. To zależy od Ciebie.

Po odrzuceniu tego monitu zobaczysz ekran Wybierz miejsce docelowe, w którym musisz wybrać, gdzie mają zostać zapisane odzyskane pliki. Kliknij Zapisz, a pliki zostaną odzyskane.

Przekonasz się, że pliki, niezależnie od ich typu, zostaną odzyskane bez utraty danych. Podczas testów aplikacja była w stanie odzyskać niektóre pliki gier, które straciłem kilka miesięcy temu. Pliki zostały nie tylko odzyskane, ale kiedy korzystałem z nich w danej grze, można było z nich odczytać bez żadnych problemów.

  Jak usunąć historię wyszukiwania w Eksploratorze plików w systemie Windows 10

cennik

RemoRecover nie jest darmowy. Stwierdziliśmy, że wcześniej, ale koszt oprogramowania zależy od tego, do czego musisz go używać. Jeśli chcesz odzyskać pliki z dysku wewnętrznego lub zewnętrznego, wystarczy podstawowa licencja, która kosztuje 39,97 USD. W przypadku kart SD i odzyskiwania zdjęć potrzebny jest abonament Media, który kosztuje 49,97 USD. Powinniśmy wyjaśnić, że licencja podstawowa również odzyskuje zdjęcia, ale jeśli chcesz odzyskać zdjęcia z aparatu / urządzenia multimedialnego, właśnie tam potrzebujesz Media planu. Wreszcie, jeśli chcesz przywrócić partycje, potrzebny jest plan Pro, który kosztuje 99,97 USD.

RemoRecover jest dostępny zarówno dla systemu Windows (XP i nowszy), jak i macOS.

Wniosek

RemoRecover jest zdolną aplikacją, która może odzyskać wszelkiego rodzaju pliki. W tej aplikacji godne uwagi, oprócz tego, jak niezawodnie odzyskuje pliki, jest to, że nie korzysta ona z zaawansowanych funkcji, które mogą nie być konieczne do podniesienia niepotrzebnie wysokiej ceny. Dzięki RemoRecover możesz płacić za potrzebne funkcje i odzyskiwać dane za pomocą prostego i łatwego w użyciu narzędzia.

x