Niezawodnie odzyskuj pliki, zdjęcia i partycje dysków

Systemy operacyjne ogólnie oferują sposób szyfrowania danych i zapewniają użytkownikom narzędzia do ochrony ich systemów przed oprogramowaniem ransomware. Te narzędzia nie są placebo; działają dobrze. To, czego systemy operacyjne nie zapewniają, to rozwiązania do odzyskiwania danych. Najpopularniejsze systemy operacyjne, takie jak Windows 10 i macOS, mają domyślnie wbudowane rozwiązania do automatycznego tworzenia kopii zapasowych, ale te kopie zapasowe są na ogół jedynym sposobem na odzyskanie utraconych plików. Poza tym każdy utracony plik będzie musiał zostać odzyskany za pomocą rozwiązania innej firmy.

Czy możliwe jest odzyskiwanie plików?

Odzyskiwanie plików brzmi prawie jak fikcyjna koncepcja; to rodzaj deus ex machina, jakiego można się spodziewać w thrillerach kryminalnych, w których dowody są w cudowny sposób odkrywane, gdy są potrzebne, ale odzyskiwanie plików jest bardzo realne. Pliki, które zostały usunięte, można odzyskać, o ile urządzenie, na którym zostały zapisane, nadal działa. W niektórych przypadkach dane można nawet odzyskać z fizycznie uszkodzonego dysku, chociaż prawdopodobnie do wykonania tego zadania będzie potrzebne bardziej wyrafinowane rozwiązanie.

Gdy usuwasz plik z pulpitu, zwykle wysyłasz go do kosza lub kosza. Odzyskanie go z tego miejsca jest bardzo łatwe, ale po opróżnieniu kosza pliki nie są dokładnie usuwane z dysku. Twój system operacyjny po prostu oznacza sektory, w których te pliki zostały zapisane, jako sektory, w których może ponownie zapisywać.

Pomyśl o tym w ten sposób; masz półkę na książki, która może pomieścić sto książek. Robisz inwentaryzację i decydujesz, że nie potrzebujesz już niektórych z tych książek. Aby oznaczyć książki, których nie potrzebujesz, przyklejasz na nich małą czerwoną naklejkę i liczysz. Kiedy następnym razem sprawdzisz, na ile książek jest jeszcze miejsce na Twojej półce, policzysz wolne miejsce i miejsce, które zwolnisz, gdy pozbędziesz się tych książek. W ten sposób odzyskuje się pliki, które zostały usunięte z kosza. Technicznie wciąż tam są, czekając na wyrzucenie przez system operacyjny, gdy potrzebuje miejsca.

Odzyskiwanie plików sięga jednak głębiej i czasami pliki można odzyskać z sektorów, nawet jeśli te same sektory zostały zapisane wiele razy.

Oprogramowanie do odzyskiwania plików

Nie brakuje rozwiązań do odzyskiwania plików dostępnych dla niemal każdej platformy. Możesz znaleźć rozwiązanie, które jest przeznaczone dla określonego typu plików, np. Multimediów, lub jest zbudowane dla określonego urządzenia, np. Odzyskiwanie danych z telefonu. Ogólnie rzecz biorąc, masz duży wybór. Jeśli nie chcesz kierować reklamy na określone urządzenie i potrzebujesz ogólnego, uniwersalnego rozwiązania do odzyskiwania plików, warto przyjrzeć się RemoRecover.

RemoRecover

RemoRecover to standardowe narzędzie do odzyskiwania plików; jest niezawodny, szybki i można go używać do selektywnego odzyskiwania plików. To, co go wyróżnia, to zapłata za to, czego potrzebujesz. Aplikacja doskonale nadaje się do odzyskiwania plików z dysku wewnętrznego lub zewnętrznego, może również odzyskiwać zdjęcia z dysków, a nawet kart SD, a także może odzyskać całe partycje, nawet jeśli zostały sformatowane lub nadpisane przez nową instalację systemu operacyjnego.

Wszystkie trzy różne tryby odzyskiwania RemoRecover należą do odzyskiwania danych i plików, ale mają drastycznie inny charakter. Odzyskiwanie pliku usuniętego miesiąc temu jest dość proste, ale odzyskanie pliku z partycji dysku, która już nie istnieje, jest znacznie bardziej skomplikowane. RemoRecover potrafi jedno i drugie.

Jak to działa

RemoReover ma trzy tryby; po uruchomieniu aplikacji możesz wybrać, co chcesz odzyskać. Do podstawowego odzyskiwania danych z dysku wystarczy tryb „Odzyskaj pliki”. Jeśli masz zdjęcia lub multimedia, które chcesz odzyskać, tryb „Odzyskaj zdjęcia” jest tym, czego potrzebujesz. Jeśli masz partycję, która wymaga odzyskania, lub musisz odzyskać dysk, który był wielokrotnie sformatowany, potrzebujesz trybu „Odzyskaj partycje”.

Przed rozpoczęciem procesu odzyskiwania danych upewnij się, że masz dostępny inny dysk do zapisania odzyskanych danych. Jeśli próbujesz odzyskać dane z dysku C, powinieneś zapisać je na innym dysku wewnętrznym lub zewnętrznym. Zapisywanie odzyskanych danych na tym samym dysku, z którego zostały odzyskane, nie jest dobrym pomysłem niezależnie od używanej aplikacji.

RemoRecover może wykonywać dwa typy skanów; pierwszy skan jest szybki, podczas gdy głębokie nurkowanie jest znacznie dokładniejsze. Zaczynając, wypróbuj szybkie skanowanie i zobacz, co odzyskuje.

Po zakończeniu wstępnego skanowania przejdź do zakładki Pokaż wszystko, aby wyświetlić wszystkie odzyskane dane. Możesz wybrać, co chcesz odzyskać z listy. W przypadku popularnych typów plików, np. Obrazów, możesz skorzystać z funkcji szybkiego podglądu, aby sprawdzić, jaki to plik. Jeśli nie widzisz pliku, który chcesz odzyskać, kliknij przycisk „Głębokie skanowanie”, aby uruchomić drugie, dokładniejsze skanowanie. To zajmie więcej czasu niż początkowe szybkie skanowanie.

Po wybraniu plików do odzyskania kliknij przycisk Zapisz.

Na ekranie pojawi się monit z pytaniem, czy chcesz zapisać skan. Możesz zapisać skan, aby odzyskać go później i zaoszczędzić czas lub zrezygnować z zapisywania. To zależy od Ciebie.

Po odrzuceniu tego monitu zostanie wyświetlony ekran Wybierz miejsce docelowe, w którym należy wybrać miejsce zapisania odzyskanych plików. Kliknij Zapisz, a pliki zostaną odzyskane.

Przekonasz się, że pliki, niezależnie od ich typu, zostaną odzyskane bez utraty danych. Podczas testów aplikacja była w stanie odzyskać niektóre pliki gry, które utraciłem kilka miesięcy temu. Nie tylko pliki zostały odzyskane, ale kiedy użyłem ich w tej grze, była w stanie je odczytać bez żadnych problemów.

cennik

RemoRecover nie jest darmowy. Powiedzieliśmy to wcześniej, ale koszt oprogramowania zależy od tego, do czego jest ono potrzebne. Jeśli chcesz odzyskać pliki z dysku wewnętrznego lub zewnętrznego, podstawowa licencja, która kosztuje 39,97 USD, wystarczy. W przypadku kart SD i odzyskiwania zdjęć potrzebujesz planu Media, który kosztuje 49,97 USD. Powinniśmy wyjaśnić, że podstawowa licencja przywróci również zdjęcia, ale jeśli chcesz odzyskać zdjęcia z aparatu / urządzenia multimedialnego, potrzebujesz planu Media. Na koniec, jeśli chcesz przywrócić partycje, plan Pro jest tym, czego potrzebujesz i będzie kosztował 99,97 USD.

RemoRecover jest dostępny zarówno dla systemu Windows (XP i nowsze), jak i macOS.

Wniosek

RemoRecover to zdolna aplikacja, która może odzyskiwać wszelkiego rodzaju pliki. Co warte uwagi w tej aplikacji, poza tym, jak niezawodnie odzyskuje pliki, to fakt, że nie wykorzystuje ona zaawansowanych funkcji, których może nie trzeba przesuwać z niepotrzebnie wysoką ceną. Dzięki RemoRecover możesz zapłacić za potrzebne funkcje i odzyskać dane za pomocą prostego i łatwego w użyciu narzędzia.