Nigdy więcej buforowania i opóźnień

Jeśli szukałeś najlepszej sieci VPN do grania, w tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć. Niezależnie od tego, czy omijasz zakaz IP, pokonujesz ograniczanie przepustowości ISP, czy też przeciwstawiasz się atakom DDoS, VPN można wykorzystać do tych problemów i nie tylko. Zawężymy rynek zatłoczonego VPN do najlepszych dostawców dla graczy, którzy oczekują idealnej kombinacji prywatności, wydajności i kosztów.

Prywatność i anonimowość są zwykle najważniejszymi problemami, gdy ludzie kupują VPN. Z drugiej strony gracze szukają szybkości. Sieci VPN mają reputację wolniejszej niż przeciętny lokalny dostawca usług internetowych, co sprawia, że ​​łączenie ich z grami online wydaje się nieskuteczne.

Praktyczne zalety korzystania z VPN do grania znacznie przewyższają możliwość ograniczenia pingowania. Ogólnoświatowa dostępność serwerów ułatwia dostęp do serwerów gier z ograniczeniami geograficznymi, które w innym kraju byłyby niedostępne. Możesz także użyć zmiennej lokalizacji VPN, aby przechwycić gry na kilka godzin lub nawet tygodni przed wydaniem w swoim regionie, a także uzyskać warstwę ochrony przed atakami DDoS.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Ocena dostawców VPN

Gdy szukasz dobrej sieci VPN do gier, priorytetem jest szybkość. Nic nie zabija gier online, jak opóźnione połączenie. Jeśli nie możesz zmniejszyć opóźnień, możesz po prostu przejść do trybu offline i grać solo. Korzystanie z VPN może spowodować 10-20% zmniejszenie ogólnej szybkości połączenia, co jest po prostu niedopuszczalne w grach online. Aby ograniczyć to poświęcenie do minimum, upewniliśmy się, że dostawcy poniżej utrzymywali szybkość jako priorytet numer jeden.

 • Prędkości przesyłania i pobierania: Testy prędkości w sieciach VPN przyniosą wiele różnych wyników w zależności od Twojej lokalizacji i lokalizacji testowanego serwera. Oczywiście nieprzetworzone dane do przesyłania i pobierania nadal mają znaczenie, więc przeszukaliśmy dane, aby znaleźć dostawców VPN o najlepszych ogólnych prędkościach na rynku.
 • Przepustowość i ograniczenia ruchu: Szybkie połączenie nic ci nie da, jeśli osiągnąłeś limit przydziału przepustowości na miesiąc. Mimo że praktyka traci popularność, niektóre sieci VPN nalegają na ograniczanie połączeń po osiągnięciu określonego progu. Wszyscy dostawcy poniżej oferują nieograniczoną przepustowość bez ograniczeń i ograniczeń, okres.
 • Dostępność serwera: Im dalej dane muszą się przemieszczać, tym większe jest opóźnienie. Chociaż może być fajnym routingiem wszystkiego przez serwery po drugiej stronie świata, będzie to miało zauważalny wpływ na szybkość połączenia. Wybraliśmy dostawców VPN z szeroką siecią serwerów dostępnych w wielu lokalizacjach, dzięki czemu nie zabraknie Ci wyboru, gdy szukasz bliższego i szybszego połączenia.
 • Jednoczesne połączenia: Często pomijanym ograniczeniem dostawców VPN jest liczba urządzeń, które można podłączyć jednocześnie. Jeśli Twój komputer, telefon, tablet, laptop i konsola do gier korzystają ze wspólnego połączenia, możesz nie być w stanie połączyć się z nimi w tym samym czasie. Zwykle nie stanowi to problemu dla samych graczy, głównie dla innych osób korzystających z domowego internetu. Wybrani przez nas dostawcy zezwalają na trzy do sześciu jednoczesnych połączeń, a kilku z nich ma możliwość zwiększenia tej liczby poprzez aktualizacje oprogramowania lub planowanie boosterów.
 • Zablokowane typy plików: Niektóre sieci VPN blokują niektóre rodzaje ruchu, w tym P2P i torrenty. Chociaż nie wpłynie to bezpośrednio na większość gier online, może mieć poważny wpływ na powiązane działania, a także na czas pobierania samych gier.
 • Zasady rejestrowania: Szybkość jest najważniejsza, ale nie ma sensu rezygnować z prawa do prywatności. Lokalni dostawcy usług internetowych mogą gromadzić, a nawet sprzedawać niezaszyfrowane dane stronom trzecim, wszystko bez Twojej zgody. Sieci VPN wykorzystują głębokie szyfrowanie, aby utrzymać szyfrowanie tych informacji. Ważną cechą uboczną tego szyfrowania jest ścisła polityka zerowego logowania. Jeśli VPN nie przechowuje danych w pliku, nie może udostępniać ich stronom trzecim. Nigdy nie należy używać sieci VPN, która nie zawiera szczegółowych zasad dotyczących braku logowania bezpośrednio.

5 najlepszych VPN dla bezpieczniejszej i szybszej gry

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, przetestowaliśmy wszystkich głównych dostawców VPN na rynku. Nasze badanie było rozstrzygające, wykazując następujące zalecenia, aby być najlepszymi VPNami do gier:

1. ExpressVPN

ExpressVPN poważnie podchodzi do prędkości i nie boją się tego pokazywać. Największą wyróżniającą się cechą tego dostawcy jest możliwość uruchomienia testu prędkości bezpośrednio z jego oprogramowania. Jeśli korzystasz z wersji ExpressVPN dla systemu Windows, Mac lub Android, wszystko, co musisz zrobić, to połączyć się z serwerem, a następnie wybrać „test prędkości” z menu głównego. Otrzymasz szybki zestaw liczb, który dokładnie pokazuje szybkość połączenia, wraz ze statystykami dotyczącymi opóźnienia, szybkości pobierania i ogólnego indeksu. Jest absolutnie idealny do grania i może być główną funkcją, która sprawia, że ​​ExpressVPN jest nieco lepszy niż reszta.

Poza wbudowanymi testami prędkości, ExpressVPN przesuwa kopertę, zapewniając ponad 3000 serwerów zlokalizowanych w 94 różnych krajach, co stanowi dużą liczbę nawet wśród głównych dostawców VPN. Nieograniczona prędkość, nieograniczona przepustowość i brak ograniczeń typów plików są również częścią pakietu, podobnie jak zasada zerowego rejestrowania bez wyjątków.

Potencjalnym minusem ExpressVPN jako gry VPN jest ograniczenie urządzenia. Standard to tylko trzy jednoczesne połączenia, co oznacza komputer, konsolę do gier, telefon i to wszystko. Dostępne są dodatkowe licencje na urządzenia, aby zwiększyć tę liczbę, jeśli jej potrzebujesz, więc na koniec dnia nie stanowi to większego przełomu.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowuje amerykański serwis Netflix
 • Fast służy z minimalną utratą prędkości
 • Szyfrowanie OpenVPN, IPSec i IKEv2
 • Nie prowadzi dzienników danych osobowych
 • 24/7 czat na żywo.

2. NordVPN

Ogólnie rzecz biorąc, NordVPN nie jest najszybszą siecią VPN na liście, ale rekompensuje ją szybkimi skokami prędkości i wieloma funkcjami, które docenią użytkownicy, zwłaszcza gracze. Są tutaj standardowe znaki jakości nieograniczonej przepustowości, ograniczeń ruchu i ograniczeń typów plików, a także podwójne szyfrowanie podpisu NordVPN dla najlepszego bezpieczeństwa online. Zerowanie i automatyczne wyłączanie zabójstwa dopełniają jego funkcje prywatności, co czyni go jednym z najsolidniejszych ogólnie dostępnych sieci VPN.

Wśród zwycięskich funkcji NordVPN znajduje się stale rosnąca lista serwerów: ponad 5600 węzłów obejmujących 60 krajów na każdym kontynencie oprócz Antarktydy. Wszystkie są dostępne dla użytkowników z nieograniczonym przełączaniem. Ponadto NordVPN konfiguruje swoje serwery, aby zoptymalizować je do różnych zadań. Pobierasz coś przez BitTorrent? Jest do tego serwer, a różnica prędkości jest zauważalna.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Serwery zoptymalizowane do odblokowywania Netflix
 • Szybkie i stabilne połączenia
 • Ochrona przed wyciekiem DNS, przełącznik zabicia
 • Ścisłe zasady dotyczące zerowych dzienników dotyczące zarówno ruchu, jak i metadanych
 • Obsługa czatu na żywo.
Cons

 • Łączenie się aplikacji może czasem być powolne.

3. PureVPN

PureVPN dąży do szybkości z silną skłonnością do prywatności. Usługa jest skierowana do graczy online z niektórymi niezwykle atrakcyjnymi funkcjami, takimi jak nieograniczone przełączanie serwerów, nieograniczona ilość danych, rozwiązania dławiące usługodawcy internetowego i jednoczesne połączenia dla maksymalnie pięciu urządzeń. Opcje te są rozłożone na 2000 serwerów w 141 krajach, z ogromnej liczby, z której każdy dostawca VPN byłby dumny.

PureVPN udaje się zapewnić całą tę szybkość bez poświęcania bezpieczeństwa. Szyfrowanie jest solidnym 256-bitowym AES, bez wyjątków, i zawiera inteligentny przełącznik zabijania, ochronę przed wyciekiem adresu IP i doskonałą politykę zerowego logowania. PureVPN jest również jednym z niewielu dostawców VPN, którzy oferują oprogramowanie specjalnie dla konsol do gier.

Chociaż prędkości sieci PureVPN są ogólnie wysokie, mogą się znacznie różnić między serwerami. Użytkownicy w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Kanadzie cieszą się jednymi z najszybszych prędkości pobierania i wysyłania, podczas gdy użytkownicy amerykańscy w miastach takich jak Atlanta i Chicago mają najlepsze z tej grupy. Liczby te zmieniają się w ciągu dnia i mogą nie być najlepsze w Twoim kraju lub lokalizacji. Jednak inne funkcje firmy sprawiają, że warto ją wypróbować.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PureVPN.

4. IPVanish

Unikanie cenzury i zapewnianie szybkich połączeń to dwa z głównych priorytetów IPVanish. Firma ma ponad 1300 serwerów w 60 krajach, wszystkie z 256-bitowym szyfrowaniem AES, łatwymi w użyciu aplikacjami i oprogramowaniem oraz oczywiście wysoką polityką zerowego logowania.

Oprócz prędkości, IPVanish oferuje kilka funkcji, które gracze z pewnością docenią. Na szczycie tej listy znajduje się nieograniczona przepustowość, ruch P2P i torrenty, podobnie jak nieograniczone przełączanie serwerów. Jednocześnie z siecią IPVanish może połączyć się maksymalnie pięć urządzeń jednocześnie, co powinno wystarczyć na konsolę do gier, komputer, telefony i inny sprzęt.

Testy prędkości IPVanish dają imponujące liczby. Użytkownicy w Atlancie, Chicago, Toronto i Los Angeles rutynowo uzyskują stałą prędkość pobierania 60 Mb / s, podczas gdy inne duże miasta osiągają mniej więcej połowę tego. Ogólnie rzecz biorąc, prędkości są wyższe niż średnia VPN, z większą różnicą między najwyższymi i najniższymi miastami na liście

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

5. VyprVPN

VyprVPN jest czymś ulubionym wśród graczy. Firma jest właścicielem i operatorem całej sieci serwerów, łącznie ponad 700, z ponad 70 reprezentowanymi lokalizacjami. Oznacza to, że zaszyfrowane dane przesyłane przez ich serwery nigdy nie są widziane przez zewnętrzną firmę, co jest idealne dla użytkowników dbających o prywatność. Osłabienie oferty dla graczy to nieograniczona przepustowość, brak ruchu lub bloków typów plików, brak rejestrowania i rozwiązania dławiące usługodawcy internetowego przy użyciu własnej technologii Chameleon.

VyprVPN konsekwentnie plasuje się w pierwszej piątce najszybszych usług VPN na świecie, zapewniając połączenia znacznie powyżej 50 Mb / s w wielu miastach. Jednym z powodów, dla których to osiągnęli, jest posiadanie i obsługa własnej sieci serwerów. Cały sprzęt i cały kod zostały zaprojektowane od podstaw z myślą o szybkości.

Specjalne bonusy VyprVPN dla graczy w stosunku do innych dostawców obejmują ochronę zapory sieciowej NAT, sprytny środek mający na celu powstrzymanie ataków DDoS, zanim zabiją twoje połączenie. Usługa inteligentnie radzi sobie również z przeciążeniem sieci, aby ominąć wolne sieci, utrzymując opóźnienie na absolutnym minimum.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

Czy sieci VPN są naprawdę tak wolne?

Sieci VPN szybko stają się niezbędnymi narzędziami dla współczesnego użytkownika Internetu, ale ta dodatkowa prywatność, zmienność lokalizacji i anonimowość ma swoją cenę: szybkość. W zależności od bieżącego połączenia i jakości serwerów dostawcy VPN, prędkość Internetu może spaść między 10-20% podczas korzystania z VPN. Nawet przy założeniu, że zmienne takie jak ograniczanie portów i zatłoczenie ruchu są równe, deficyt prędkości będzie nadal obecny, bez względu na wszystko.

Najważniejszym czynnikiem w szybkości połączenia VPN jest lokalizacja. Twój dom i serwer, z którym się łączysz, mogą znajdować się po przeciwnych stronach globu, zmuszając dane do podróży na większą odległość w celu wykonania tego samego zadania. Przełączanie serwerów zwykle łagodzi ten problem i często możesz korzystać z serwerów VPN znajdujących się w Twoim mieście, aby uzyskać maksymalne korzyści. Ale aby maksymalnie wykorzystać VPN, czasami zmieniasz kraje, co nieuchronnie spowalnia.

Szyfrowanie jest drugim czynnikiem zmniejszającym prędkość VPN. Szyfrowanie informacji zużywa moc obliczeniową i dodaje dane, zwiększając rozmiar pakietów wysyłanych przez komputer o 20-50%, nawet w przypadku podstawowych zadań, takich jak przeglądanie Internetu. Im silniejsze szyfrowanie, tym większy rozmiar pakietu, a więcej danych podróżujących na większe odległości stanowi poważne opóźnienie.

Warto również zauważyć, że w większości przypadków sieć VPN może być tak szybka, jak własne połączenie internetowe. Jeśli Twój lokalny usługodawca nie zapewnia dobrych prędkości, VPN może niewiele zrobić, aby temu zaradzić. Przed obwinianiem dostawcy VPN przeprowadź testy szybkości połączenia bez aktywnego oprogramowania VPN, a następnie porównaj liczby.

Jak przyspieszyć wolne połączenie VPN

Nawet z najszybszymi dostawcami VPN na rynku od czasu do czasu napotkasz wolne połączenie. Na szczęście istnieje wiele łatwych obejść, które mogą przyspieszyć lub całkowicie wyeliminować opóźnienie.

Przełącz serwery

Lokalizacja serwera jest główną przyczyną niskiej prędkości VPN. Dane muszą być przesyłane tam iz powrotem między komputerem lub konsolą do gier a serwerem VPN, a jeśli ten serwer znajduje się po drugiej stronie globu, opóźnienie jest nieuniknione. Przełączanie serwerów może zapewnić natychmiastowe zwiększenie prędkości. Nawet jeśli Twoje gry wymagają serwerów w danym kraju, większość sieci VPN ma nadmiarowe lokalizacje w tym samym zakresie adresów IP, więc nie musisz rezygnować z wirtualnej lokalizacji, aby zmniejszyć prędkość.

Użyj połączenia przewodowego

Wi-Fi nie jest najbardziej niezawodnym sposobem na połączenie z Internetem. Zatłoczone kanały lub przeszkody fizyczne mogą powodować spowolnienie lub nierówność połączenia, które można zepsuć, podłączając komputer lub konsolę bezpośrednio do routera.

Poczekaj godzinę

To nie jest odpowiedź, którą każdy chce usłyszeć, ale czekanie na nią jest często najlepszym sposobem na naprawienie wolnego połączenia. Przeciążenie serwera może wystąpić, gdy duża liczba osób próbuje połączyć się jednocześnie. Nawet jeśli w domu jest środek nocy, na serwerze, którego używasz, może być mnóstwo użytkowników podczas przerwy na lunch. Poczekaj kilka minut, a następnie spróbuj ponownie.

Wyłącz oprogramowanie zabezpieczające

Jeśli grasz na komputerze, w tle może działać zapora sieciowa i oprogramowanie antywirusowe. Programy te skanują przychodzące pakiety w poszukiwaniu oznak podejrzanej aktywności, które mogą powodować opóźnienia. Wyłącz je podczas gry, aby sprawdzić, czy to przyspieszy.

Zmień porty

Sieci VPN używają określonych portów do łączenia się z Internetem. Niektórzy usługodawcy internetowi dławią te porty bez Twojej wiedzy, ograniczając prędkość za każdym razem, gdy aktywujesz VPN. Aby to naprawić, sprawdź opcje oprogramowania VPN i poszukaj miejsca na zmianę portów.

Sieci VPN i ataki DDoS

Rozproszone ataki typu „odmowa usługi” są niestety powszechne w świecie gier online, szczególnie w meczach rywalizacyjnych dla popularnych gier, takich jak Dota 2, Hearthstone lub League of Legends. Atak DDoS może być wymierzony w graczy lub serwery gier, ale VPN może pomóc chronić cię przed tym pierwszym.

Z VPN na miejscu podczas gry online, ataki DDoS nie stanowią problemu. Sieci VPN utrudniają wskazanie rzeczywistego adresu IP, odcinając ataki DDoS jeszcze przed ich rozpoczęciem. Sieci VPN są również trudniejsze niż lokalni dostawcy usług, a wielu z nich ma określone środki, aby powstrzymać masę żądań przychodzących, które składają się na atak DDoS.

Gry na całym świecie

Ograniczenia regionu są źródłem niekończącej się frustracji dla graczy, szczególnie tych, którzy grają w MOBA lub MMORPG z dużymi grupami losowo rozmieszczonych użytkowników. Niektóre serwery są zablokowane na określony zakres adresów IP, co ogranicza liczbę osób, które mogą się łączyć i grać w danym momencie. Inni cenzurują lub wycinają treści na podstawie adresu IP osoby łączącej się.

Dzięki VPN oba te ograniczenia można starannie uniknąć. Jeśli serwer zezwala na grę tylko klientom z niektórych krajów, wystarczy ustawić lokalizację VPN tak, aby pasowała do tego kraju. To naprawdę jest tak proste. Eksperymentuj z zagranicznymi serwerami, aby znaleźć najszybsze połączenie, a następnie kontynuuj grę online w normalny sposób.

Zdobądź nowe gry wcześnie dzięki wirtualnemu IP

Ukrytą zaletą korzystania z VPN jest możliwość pobierania gier, zanim zostaną wydane w Twoim kraju. Wydawcy często zdumiewają wydaniami w różnych regionach, włączając na przykład pobieranie w Ameryce Północnej na dni lub nawet tygodnie przed Europą lub Australią. Jest to główny powód do frustracji graczy, szczególnie tych, którzy zawsze otrzymują najnowsze tytuły. Dzięki VPN te frustracje już nie istnieją.

Aby złapać grę przed jej wydaniem w Twoim kraju, wszystko, co musisz zrobić, to zmienić wirtualną lokalizację VPN na serwer, na którym gra jest już niedostępna. Jeśli nowy tytuł jest już za kilka tygodni od premiery w domu, ale jest już w USA, zaloguj się do sieci VPN, ustaw go na serwer w Ameryce Północnej, a następnie rozpocznij pobieranie.

Ta sztuczka z wczesnego wydania działa również w różnych strefach czasowych. Jeśli gra zostanie wydana na całym świecie o północy danego dnia, możesz rozpocząć pobieranie godzin wcześniej, zmieniając lokalizacje VPN. Wspierasz twórców gier, kupując tytuły po wydaniu i nie musisz być ofiarą ograniczeń regionalnych.

PEŁNY PRZEWODNIK: Zaoszczędź na grach Steam, zmieniając swoją lokalizację za pomocą VPN

Omiń bany IP za pomocą VPN

Większość graczy zna przynajmniej kogoś, kto został zbanowany tymczasowo lub na stałe. W większości przypadków dobroduszni moderatorzy i administratorzy nakładają zakazy nakładania opłat, aby zniechęcać do złego lub obraźliwego zachowania i egzekwować zasady, ale czasami niewinni gracze mogą być niesprawiedliwie atakowani przez nadgorliwe osoby lub błędne algorytmy.

Wszystkie zakazy nie są sobie równe, ale w wielu przypadkach dotyczą one indywidualnych adresów IP (Fortnite jest głośnym przykładem). W takich przypadkach przydatne może być zamiana adresu IP na inny za pomocą VPN. Przez maskowanie adresu IP fałszywym adresem możesz skutecznie wrócić do gry bez przeszkód. Po prostu pamiętaj o przestrzeganiu zasad i warunków korzystania z usługi, gdy tam będziesz!

Wniosek

Gracze mają wystarczająco dużo zmartwień, aby nie wpaść w gorsze połączenia. Niezależnie od tego, czy Twój dostawca usług internetowych dba o twoje granice, jesteś celem ataku DDoS, czy mieszkasz w miejscu, w którym ceny Twoich ulubionych tytułów są nieuczciwe w sklepie internetowym, VPN może pomóc. Dzisiaj omówiliśmy podstawy przyspieszenia połączenia, jednocześnie blokując prywatność, a także zaleciliśmy kilku naszych ulubionych dostawców VPN do grania.

W co obecnie grasz online? Czy korzystasz z VPN? Jakie są twoje idealne ustawienia? Daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej.

x