Dziś porównujemy dwie niesamowite usługi VPN w naszej strzelaninie NordVPN vs. CyberGhost. Obaj dostawcy mają doskonałą reputację pasującą do gwiezdnej gamy funkcji prywatności, ale ostatecznie tylko jeden będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom. Czytaj dalej, aby poznać różnice między CyberGhost a NordVPN.

Dostęp do szybkiej sieci VPN jest ważny dla wszystkich. Podobnie jest z usługą o świetnych funkcjach prywatności i silnym szyfrowaniu. Jeśli jednak nadszedł czas, aby faktycznie wyzwolić subskrypcję, skąd wiesz, która usługa jest najlepsza dla tego zadania? Jest to szczególnie trudne, gdy porównujemy sieci VPN najwyższej klasy, takie jak NordVPN i CyberGhost. W końcu obie firmy oferują niesamowite funkcje.

W bitwie między sieciami VPN zwycięzca jest zwykle określany na podstawie szczegółów. W poniższym artykule przedstawiliśmy pełne porównanie NordVPN z CyberGhost. Użyj go jako ostatecznego czynnika decydującego między dwiema usługami.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Przegląd NordVPN vs CyberGhost

Co sprawia, że ​​CyberGhost i NordVPN wyróżniają się na tle innych sieci VPN na rynku? Oto krótkie spojrzenie na każdy z nich, dzięki czemu można szybko sprawdzić.

1. NordVPN

nordvpn

NordVPN ma wiele wspaniałych funkcji, które użytkownicy chwalą regularnie. Najbardziej imponująca jest wielkość sieci serwerów, która należy do największych na rynku. Obecnie użytkownicy mają dostęp do ponad 5500 serwerów w 59 krajach, wszystkie z nieograniczoną ilością danych, nieograniczoną przepustowością i nieograniczonym przełączaniem serwerów. Oprócz samej wielkości, sieć serwerów NordVPN obejmuje również unikalne usługi, których nie ma w innych sieciach VPN, takie jak ochrona przed atakami DDoS, podwójne szyfrowanie i cebulowanie przez routing VPN.

NordVPN zapewnia dokładną politykę zerowania, która obejmuje wszystko, od przepustowości po znaczniki czasu, ruch i adresy IP – znacznie więcej niż konkurencja. Wspomaganie tych funkcji to 256-bitowe szyfrowanie AES dla wszystkich danych, automatyczny przełącznik „zabicia”, ochrona przed wyciekiem DNS i szereg konfigurowalnych funkcji szyfrowania. NordVPN sprawia, że ​​logowanie do każdego urządzenia jest wyjątkowo łatwe, a obsługa szerokiego zakresu dla smartfonów, komputerów stacjonarnych i nie tylko.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: plan 3-letni (75% zniżki – link poniżej)
 • Zadziwiająca liczba serwerów
 • Podłącz do 6 urządzeń jednocześnie
 • Ścisłe zasady dotyczące zerowych dzienników dotyczące zarówno ruchu, jak i metadanych
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy.
Cons

 • Niewiele
 • Przetwarzanie zwrotu środków może potrwać do 30 dni.

2. CyberGhost

cyberghost "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570036031_855_Jak-korzystac-i-instalowac-VPN-na-Kodi.jpg

CyberGhost to jedna z najłatwiejszych w użyciu sieci VPN na rynku. Po uruchomieniu oprogramowania zostaniesz w prosty sposób przeniesiony do klasy mistrzowskiej: wszystko, co musisz zrobić, to wybrać jeden z sześciu wstępnie skonfigurowanych profili konfiguracji, które pasują do tego, co chcesz robić online, a następnie pozwól CyberGhost zająć się sprawami technicznymi . Efektem końcowym jest bezproblemowe przejście do Internetu chronionego VPN, zoptymalizowanego pod kątem twojego zastosowania, bez konieczności posiadania rozległej wiedzy.

Nie daj się zwieść temu intuicyjnemu, kolorowemu interfejsowi; CyberGhost jest prawdziwym hitem pod względem bezpieczeństwa i użyteczności. Każdy pakiet danych jest pakowany w praktycznie niezniszczalne 256-bitowe szyfrowanie AES, a następnie kierowany przez jeden z ponad 5900 serwerów w 90 krajach. Tworzenie kopii zapasowej tej podstawowej oferty jest godną zaufania zasadą rejestrowania, która surowo zabrania rejestrowania ruchu, znaczników czasu i adresu IP – CyberGhost nawet nie przechowuje wiadomości e-mail użytej do rejestracji. Zaokrąglone z ochroną przed wyciekiem DNS i automatycznym przełącznikiem zabijania, a Ty masz jedną z najlepszych usług VPN, jakie można kupić za pieniądze.

Dedykowane oprogramowanie dostępne na komputery Mac, PC, iOS, Android i inne.

Przeczytaj naszą pełną recenzję CyberGhost.

Plusy

 • Odblokowanie Netflix USA, iPlayer, Amazon Prime, YouTube
 • Świetna obsługa i łatwa instalacja
 • 7 jednoczesnych połączeń
 • Prywatne: silne zasady braku dzienników
 • Niezawodna i kompetentna obsługa czatu na żywo przez całą dobę.
Cons

 • Nie odblokowuje wszystkich usług przesyłania strumieniowego.

Dlaczego potrzebujesz VPN?

Sieci VPN były niegdyś niszowymi narzędziami przeznaczonymi dla podróżników i dziennikarzy, którzy musieli chronić swoją tożsamość. Teraz, dzięki inwazyjnym rządowym programom nadzoru i szpiegowaniu dostawców usług internetowych wszędzie, większość ludzi uzna za korzystne korzystanie z VPN na wszystkich swoich urządzeniach. Poniżej przedstawiamy podstawy, dla których potrzebujesz VPN na swoim telefonie, tablecie, laptopie i komputerze.

Ważne funkcje VPN

Nie zawsze od razu wiadomo, które funkcje są naprawdę konieczne, aby VPN wyróżniał się z tłumu. Czy siła szyfrowania jest tak ważna? Czy rozmiary sieci serwerów naprawdę mają znaczenie? Zebraliśmy najważniejsze funkcje z poniższej listy, z których każda jest niezbędna do znalezienia najlepszej sieci VPN do dowolnego celu.

 • Duża sieć serwerów – Im więcej serwerów obsługuje VPN, tym większe są szanse na uzyskanie szybkiego, niezawodnego połączenia.
 • Duże prędkości – Wolne sieci VPN mogą zniszczyć Twoje strumienie wideo i ogólnie wrażenia z korzystania z Internetu. Poszukaj dostawców, którzy nadają priorytet prędkości.
 • Dobra kompatybilność aplikacji – Oprogramowanie VPN musi działać na wszystkich urządzeniach, w tym na smartfonach.
 • Brak ograniczeń w ruchu drogowym – Niektóre sieci VPN blokują lub ograniczają niektóre rodzaje ruchu, takie jak torrenty, połączenia VoIP i sieci P2P.
 • Polityka zerowego logowania – Przed wysłaniem jednego bajtu danych upewnij się, że usługa VPN ma ścisłe zasady zerowego logowania.

Najlepsze zastosowania dla VPN

Sieci VPN są niezwykle przydatne we wszystkich obszarach. Zabezpieczają Twoje dane, sprawiają, że jesteś niewidoczny w Internecie i zapewniają szereg innych korzyści wymienionych poniżej.

 • Uzyskaj dostęp do cenzurowanych stron internetowych – Dzięki dobrej sieci VPN możesz przełamać bariery cenzury w dowolnym kraju, nawet w Chinach.
 • Szyfruj dane w celu zachowania prywatności – Szyfrowanie uniemożliwia odczyt danych.
 • Ukryj swój adres IP – Sieci VPN wymieniają twój adres IP z jednym z ich anonimowych serwerów, pozwalając ci zniknąć po połączeniu.
 • Zatrzymaj masową inwigilację – Rządy śledzą użytkowników w Internecie. Jeśli chcesz pozostać anonimowy, jedynym sposobem jest ukrycie swojej aktywności za pomocą VPN.
 • Oglądaj filmy z innych krajów – Netflix, Hulu, BBC iPlayer, YouTube i inne usługi przesyłania strumieniowego ograniczają treści w zależności od lokalizacji. Dzięki VPN możesz zmienić swoją lokalizację i oglądać zawartość z dowolnego miejsca.

Porównanie NordVPN z CyberGhost

NordVPN i CyberGhost to zaawansowane usługi VPN, z których każda kładzie nacisk na ochronę Twojej tożsamości cyfrowej. Usługi wdrażają silne środki, aby zapewnić, że wszystkie dane są szyfrowane i bezpieczne. Na swój sposób każdy jest doskonałym wyborem do ochrony online.

Co oferują obie sieci VPN

NordVPN i CyberGhost to szybkie, bezpieczne, cenione i niezawodne sieci VPN. Jednak wiele podstawowych funkcji jest wspólnych dla obu usług, a także dla wielu innych dostawców VPN, dlatego nie musimy ich porównywać w poniższych sekcjach. Bez względu na to, z której sieci VPN korzystasz, masz zagwarantowane następujące podstawowe funkcje:

 • Niestandardowe oprogramowanie dla komputerów stacjonarnych, laptopów, smartfonów i tabletów
 • Ochrona przed wyciekiem DNS dla wszystkich aplikacji i oprogramowania
 • 256-bitowe szyfrowanie AES dla wszystkich danych
 • Obsługa automatycznego przełącznika zabijania

Rozmiar sieci serwera

Pierwszą rzeczą, o której myśli większość ludzi, kupując nową sieć VPN, jest liczba serwerów oferowanych przez firmę. Więcej węzłów oznacza więcej opcji połączeń, większą prędkość pobierania, większą różnorodność lokalizacji i ogólnie lepsze wrażenia. Większe liczby są zwykle lepsze, pod warunkiem, że firma VPN jest w stanie odpowiednio utrzymywać sieć.

CyberGhost obsługuje zaskakująco dużą sieć serwerów, osiągając ponad 5900 serwerów w 90 krajach. Obejmuje to dziesiątki lokalizacji w Azji i Pacyfiku, Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie i obu Amerykach, i jest to jedna z najsilniejszych cech firmy.

NordVPN ma długą reputację jako potęga opcji połączeń sieciowych. Lista obsługiwanych serwerów rośnie prawie codziennie. W chwili pisania tego tekstu NordVPN obsługuje ponad 5500 serwerów w 59 krajach, co czyni go jedną z największych sieci w branży. Ta ogromna liczba węzłów obejmuje każdy kontynent z wyjątkiem Antarktydy, co oznacza, że ​​nigdy nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem połączenia odpowiadającego Twoim potrzebom. NordVPN wykorzystuje te ogromne liczby, aby zapewnić unikalne funkcje swoim użytkownikom. Obejmuje to ochronę przed atakami DDoS, podwójne szyfrowanie, dedykowane adresy IP i routing cebulowy przez VPN, z których wszystkie można wykorzystać, łącząc się z dedykowanymi węzłami na całym świecie.

Zarówno NordVPN, jak i CyberGhost oferują imponujące sieci serwerów, ważące dwa lub nawet trzy razy więcej niż ich najwięksi konkurenci. Podczas gdy CyberGhost ma obecnie więcej serwerów, NordVPN ma większy przebieg ze swojej sieci, dzięki mnóstwu serwerów specjalnych.

Prędkość

Mierzenie prędkości VPN jest dość prostym procesem. Uruchamiając serię testów prędkości podczas połączenia z różnymi serwerami, a następnie porównując te wyniki z niezaszyfrowanym ruchem ISP w tym samym dniu, użytkownicy mogą poczuć, jak szybko VPN działa codziennie. Liczby prawdopodobnie będą się różnić w zależności od osoby, z dnia na dzień, ale trudno jest kłócić się z wynikami wysokiej Mb / s w bezpośrednim porównaniu VPN.

Podczas naszych szczegółowych przeglądów VPN szeroko przetestowaliśmy zarówno NordVPN, jak i CyberGhost. Podczas tych testów przeprowadziliśmy wiele testów pobierania przy użyciu różnych rozmiarów plików, dużych plików i szybkich pobrań seryjnych, wszystko po to, aby ocenić ogólną szybkość i skuteczność VPN. Oceniliśmy wyniki i wymieniliśmy je szczegółowo w naszym przeglądzie prędkości NordVPN i przeglądzie prędkości CyberGhost. Sprawdź je, aby uzyskać szczegółowe informacje o wydajności sieci VPN.

To trudne porównanie, patrząc na NordVPN vs CyberGhost, jeśli chodzi o szybkość. Usługi są dostępne, jeśli chodzi o większość testów pobierania, w tym szybkość serii i wyniki przesyłania strumieniowego wideo. Szczerze mówiąc, nie można pomylić się z żadną siecią VPN pod względem szybkich połączeń. Dopóki wybierzesz najlepszy dostępny serwer w stosunku do Twojej lokalizacji, nie będziesz rozczarowany.

Dostępność serwisu Netflix

Jedną z najlepiej dodanych funkcji korzystania z VPN jest możliwość odblokowania filmów z zagranicznych serwisów streamingowych. Jeśli chcesz na przykład oglądać filmy Netflix z USA bez podróżowania za granicę, możesz po prostu odpalić niezawodną sieć VPN, wybrać amerykański serwer, ponownie załadować Netflix i cieszyć się bogactwem nowych treści.

Zaletą tego procesu jest to, że Netflix stale próbuje uniemożliwić dostęp z serwerów VPN poprzez masowe blokowanie adresów IP. Sieci VPN z kolei walczą, wdrażając regularnie nowe adresy IP, co oznacza, że ​​niektóre usługi mogą uzyskiwać dostęp do Netflix bardziej niezawodnie niż inne.

NordVPN utrzymywał świetne strumienie Netflix częściowo dzięki niewiarygodnie dużej sieci serwerów. Daje to użytkownikom NordVPN rotacyjną kolejkę adresów IP do wyboru, pokonując zapory sieciowe Netflix, przytłaczając ich adresami IP do zablokowania. W praktyce sprawia to, że NordVPN jest idealny do oglądania Netflix z całego świata. Serwery zlokalizowane w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Japonii są szczególnie dobre w obchodzeniu ograniczeń geograficznych. Aby uzyskać więcej informacji na temat łączenia się z Netflix przez NordVPN, sprawdź nasze Przewodnik po NordVPN Netflix.

CyberGhost ma również dużą sieć serwerów, a firma wie, że użytkownicy przywiązują dużą wagę do łączenia się z Netflix w celu odblokowania filmów z zagranicy. W tym celu CyberGhost dokłada wszelkich starań, aby stale zmieniać listę adresów IP, pokonując z łatwością bloki Netflix na prawie każdym urządzeniu. Za pomocą CyberGhost możesz niezawodnie odblokować amerykański serwis Netflix, który jest ważną funkcją dla wielu użytkowników.

Nie ma wyraźnego zwycięzcy między NordVPN a CyberGhost pod względem dostępu do Netflix. Obie usługi wykonują świetną robotę, otwierając nowe obszary rozrywki dla użytkowników, więc nie możesz się pomylić z żadnym z nich.

Oprogramowanie i aplikacje

Nie ma znaczenia, jak bezpieczna jest Twoja sieć VPN, jeśli nie możesz uruchomić jej na swoim ulubionym urządzeniu, jest ona prawie bezużyteczna. Firmy VPN muszą obsługiwać szeroką gamę platform, aby ich usługi były jak najbardziej użyteczne. Większość nowoczesnych sieci VPN ma niestandardowe aplikacje dla systemów Windows, Mac, Linux, iOS, Android i innych. Niektóre posuwają się tak daleko, że obsługują także instalacje Fire TV i routera.

NordVPN ma duży wybór niestandardowych aplikacji zaprojektowanych dla wielu popularnych urządzeń. Obecnie działa na systemach Windows, Android, Mac, iOS, Linux, chromeOS, Windows Phone, Raspberry Pi oraz na wielu routerach i sprzęcie NAS. Niektóre z nich są tworzone przez niestandardowe oprogramowanie, podczas gdy inne wykorzystują ręczne konfiguracje, które wykorzystują alternatywne metody szyfrowania, takie jak L2TP lub PPTP. Bez względu na metodę, NordVPN jest niezwykle łatwy do skonfigurowania na prawie każdym urządzeniu.

CyberGhost obsługuje wszystkie duże systemy operacyjne, takie jak Windows, Mac, iOS, Android i Linux. Zawiera także konfiguracje dla Fire Stick i Fire TV, a także konfiguracje dla innych urządzeń, takich jak routery. Zapewnia to obsługę najwyższego poziomu VPN dla większości urządzeń, aby pomóc Ci zachować bezpieczeństwo bez względu na to, skąd masz dostęp do Internetu.

Po raz kolejny, zarówno NordVPN, jak i CyberGhost są pod względem dostępności oprogramowania. Usługi dostarczają imponujących aplikacji, które są łatwe w obsłudze i działają na prawie każdym możliwym urządzeniu. NordVPN może mieć jednak niewielką przewagę ze względu na konfigurowalne konfiguracje, które współpracują z urządzeniami takimi jak telewizory inteligentne i telefony BlackBerry.

Praktyki rejestrowania

Zasady zerowego logowania są jednym z najważniejszych kryteriów wyboru VPN. Dla wielu firm oznacza to, że odmawiają prowadzenia dzienników ruchu użytkowników, co może być najbardziej szkodliwą formą przechowywania informacji. Istnieje jednak wiele innych obszarów dojrzałych do pozyskiwania drewna, z których większość ma raczej łagodny charakter. Niezależnie od niebezpieczeństwa związanego z przechowywaniem tych dzienników, naturalnie będziesz potrzebować sieci VPN, która ma ścisłą zasadę „zero”.

NordVPN ma wspaniałą wszechstronną politykę zerowego logowania, która obejmuje prawie każdy możliwy obszar prywatności. NordVPN nie rejestruje ruchu, znaczników czasu, przepustowości ani adresów IP, czterech z pięciu głównych obszarów i trzech więcej niż większość VPN zawraca sobie głowę. NordVPN nie określił konkretnie, czy przechowywać dzienniki żądań DNS, ale kiedy zespół jest tak otwarty na temat zasad zerowego logowania w każdym innym obszarze, żądania DNS nie mają większego znaczenia.

CyberGhost ma również imponującą politykę zerowego logowania. Firma oświadcza wprost, że nie przechowuje ruchu, znaczników czasu ani dzienników adresów IP, które są trzema najważniejszymi obszarami do ochrony. Na dziennikach żądań DNS i dziennikach przepustowości nie ma oficjalnego słowa, ale znowu są one trywialne w porównaniu do innych.

Zarówno CyberGhost, jak i NordVPN wykraczają poza normy, aby zapewnić bezpieczeństwo danych. Ponieważ NordVPN robi trochę więcej niż CyberGhost, wyciąga nieco dalej.

Jurysdykcja

Kraj, w którym zarejestrowana jest Twoja sieć VPN, może mieć ogromny wpływ na prywatność. Jeśli znajdują się w obszarze o surowych przepisach bezpieczeństwa, VPN może zostać zmuszony do prowadzenia dzienników bez powiadamiania użytkowników. Jeśli rząd lub organ ścigania zażąda dostępu do tych dzienników, sieć VPN również się spełni. Nie jest to oczywiście idealne dla użytkowników i należy wziąć to pod uwagę podczas wyszukiwania usług VPN dla swojego ulubionego urządzenia.

CyberGhost ma siedzibę w Rumunii. Ten kraj nie ma oficjalnych powiązań z rządami, o których wiadomo, że naruszają prywatność użytkowników ponad granicami, powszechnie nazywane krajami nadzoru Fourteen Eyes. W praktyce oznacza to, że CyberGhost zapewnia dokładnie tyle prywatności, ile chce, i nigdy nie będziesz musiał się martwić konfiskatami rządowymi itp.

NordVPN ma siedzibę w Panamie, kraju, który podobnie nie ma powiązań z Fourteen Eyes ani żadnymi innymi działaniami inwigilacyjnymi na całym świecie. NordVPN ma pełną kontrolę nad tym, co loguje i komu musi udostępniać swoje logi.

To bliskie połączenie między CyberGhost a NordVPN. Oba są oparte na przyjaznych dla klientów jurysdykcjach, które ułatwiają ochronę prywatności w Internecie bez walki z sądami i przepisami. W tym przypadku nie możesz się pomylić z żadnym VPN.

Anonimowe płatności

Jednym z najsłabszych ogniw Twojej prywatności online może być system płatności, którego używasz do subskrypcji VPN. Łączenie kont bankowych, kart kredytowych i kont PayPal z VPN oznacza powiązanie Twojej tożsamości i lokalizacji z usługą. Jeśli chodzi o to, można go użyć przeciwko tobie, ponieważ teoretycznie można go powiązać z anonimowym ruchem. Aby obejść to ograniczenie, w miarę możliwości będziesz chciał używać anonimowych metod płatności.

Zarówno CyberGhost, jak i NordVPN akceptują szeroką gamę opcji płatności. Obejmuje to kryptowaluty, które są tak anonimowe, jak tylko możesz. CyberGhost obsługuje tylko Bitcoin, ale NordVPN akceptuje Bitcoin, Ethereum i Ripple. Dla wielu użytkowników może to nie wydawać się wielkim problemem, ale posiadanie trzech unikalnych opcji płatności może być bardzo wygodne w przypadku transakcji, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę opłaty transakcyjne.

Jeśli chodzi o anonimowe płatności, NordVPN pokonuje CyberGhost dzięki dodanym opcjom kryptowaluty. Jednak użycie Bitcoin do rejestracji w dowolnej usłudze to świetny sposób na zachowanie tożsamości.

Wniosek – co jest lepsze, NordVPN lub CyberGhost?

Na koniec, która usługa jest lepsza, NordVPN lub CyberGhost? Odpowiedź nie będzie tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Obie sieci VPN są niesamowicie dobre w tym, co robią. Są szybkie, łatwe w użyciu, bezpieczne i niezawodne. Są też bardzo blisko, jeśli chodzi o większość funkcji, w tym rozmiar sieci serwerów i zasady prywatności.

To, co odróżnia jedną VPN od drugiej, to twoje osobiste preferencje. Czy będziesz korzystać z VPN na określonym urządzeniu lub w określonym celu? Jeśli tak, to zważ na funkcje VPN, aby pomóc Ci wybrać absolutnie najlepsze oprogramowanie do tego zadania.

NordVPN jest świetny dla każdego, kto potrzebuje przede wszystkim różnorodności serwerów. Jest niezwykle szybki, oferuje niesamowite funkcje prywatności, aby przebić się przez ściany cenzury, i zapewnia dobry dostęp do Netflix na dowolnym urządzeniu.

CyberGhost ma nieco mniejszą sieć serwerów, ale nadrabia to szybkimi połączeniami, dobrym dostępem do Netflix, wyjątkową łatwością obsługi i obsługą do siedmiu urządzeń jednocześnie uzyskujących dostęp do sieci. Jeśli chcesz chronić całą rodzinę sprzętu, CyberGhost może być VPN dla Ciebie.

Bez względu na to, w jaki sposób to wyciąć, zarówno NordVPN, jak i CyberGhost są niesamowitymi usługami. Każdy z nich zapewni Ci bezpieczeństwo za każdym razem, gdy połączysz się z Internetem, dzięki czemu możesz przestać martwić się o prywatność i zacząć korzystać z Internetu.

Masz opinię na temat tego, który VPN uważasz za najlepszy? Zapraszamy do poinformowania wszystkich w komentarzach poniżej.

Sprawdź -   Jak przekonwertować gniazdo słuchawkowe na USB w systemie Windows 10