Udostępnij teraz w social media:

Komputery z systemem Windows 10 z aktualizacją z października 2018 r. Otrzymują teraz ulepszone poprawki Spectre. Powinno to przyspieszyć wiele komputerów, które Microsoft zwolnił dzięki łatkom Spectre ze stycznia 2018 roku. To ulepszenie, nazwane „Retpoline”, było pierwotnie zaplanowane dla następnej aktualizacji systemu Windows 10.

Specyfikacja o tym, jak działa Google „Retpoline”, jest dostępna, ale nie musisz przejmować się szczegółami. Po wdrożeniu w systemie Windows oznacza to, że system operacyjny może chronić przed atakami Spectre bez zauważalnego spadku wydajności.

Wcześniej pisaliśmy, że przyspieszenia związane z poprawkami Spectre pojawią się wraz z nadchodzącą aktualizacją systemu Windows 10 z kwietnia 2019 r., Zwaną również 19H1. Teraz firma Microsoft powoli włącza tę funkcję na obecnych komputerach z systemem Windows 10 – o ile działa aktualizacja z października 2018 r. To pierwszy przypadek udostępnienia tych poprawek w stabilnej wersji systemu Windows.

Sprawdź -   Jak naprawić zablokowane pobieranie w aplikacji Windows Store

Ta zmiana pojawiła się w aktualizacji systemu Windows KB4482887, wydany 1 marca 2019 r. Jednak umożliwia to nową funkcję Retpoline tylko „na niektórych urządzeniach”. Ponieważ Microsoft Post na blogu Retpoline wyjaśnia:

W nadchodzących miesiącach udostępnimy Retpoline jako część stopniowego wdrażania poprzez konfigurację w chmurze. Ze względu na złożoność implementacji i związane z nią zmiany, zapewniamy korzyści wydajnościowe Retpoline tylko dla systemu Windows 10 w wersji 1809 i nowszych.

Innymi słowy, Microsoft będzie powoli włączał Retpoline na niewielkich ilościach komputerów naraz, zapewniając jego prawidłowe działanie – to jest „wdrażanie etapowe”. Będzie on włączony na twoim komputerze tylko po uaktualnieniu do aktualizacji systemu Windows 10 z października 2018 r.

Sprawdź -   Jak łatwo znaleźć Snapy i Flatpaki w systemie Linux za pomocą Choba

Wszystkie komputery PC otrzymają tę poprawę, gdy zostaną zaktualizowane do aktualizacji z kwietnia 2019 r., Zgodnie z Mehmet Iyigun firmy Microsoft.

Dzisiaj rozpoczynamy stopniowe wdrażanie optymalizacji wydajności Retpoline w celu ograniczenia zagrożeń dla wariantu 2 Spectre w systemie Windows 10 1809. Jak już wspominaliśmy, system Windows 10 19H1 będzie dostarczany z domyślnie włączoną funkcją Retpoline.https://t.co/qCloXzDzWk#retpoline #widmo #windows

– Mehmet Iyigun (@mamyun) 1 marca 2019 roku

Ta funkcja jest nadal domyślnie wyłączona i prawdopodobnie nie jest włączona, nawet jeśli używasz aktualizacji z października 2018 r. Ale jeśli te łatki Spectre spowolniły twój komputer, wkrótce powinno przyspieszyć tworzenie kopii zapasowych.

Sprawdź -   Jak pominąć formatowanie warunkowe pustych komórek w programie Microsoft Excel