01/26/2022

Nowa aktualizacja systemu Windows 10 ponownie usuwa pliki ludzi

Udostępnij teraz w social media:

Firma Microsoft wydała w zeszłym tygodniu błędną aktualizację zabezpieczeń dla systemu Windows 10. Niektórzy użytkownicy systemu Windows zgłaszają, że wszystkie pliki na ich pulpicie zostały usunięte. Oto wszystko, co musisz wiedzieć, w tym jak naprawić błąd i odzyskać pliki.

Na szczęście te pliki nie są w rzeczywistości usuwane. Aktualizacja właśnie przeniosła je do folderu innego konta użytkownika. To lepsze niż czas, w którym Microsoft faktycznie usuwał pliki ludzi wraz z aktualizacją z października 2018 r.

Aktualizacja: niektórzy użytkownicy systemu Windows 10 mają teraz zgłoszone aktualizacja całkowicie usunęła ich pliki.

Dlaczego pojawia się błąd usuwania plików

Niektóre osoby zgłaszają, że ich pliki na pulpicie są „usuwane” po zainstalowaniu aktualizacji. Ich paski zadań i menu Start są również resetowane do ustawień domyślnych.

Wygląda jednak na to, że te pliki nie zostały w rzeczywistości usunięte i nadal są obecne na twoim komputerze. Możesz je odzyskać.

Wydaje się, że pliki zostały usunięte, ponieważ system Windows 10 podpisuje niektóre osoby do innego profilu użytkownika po zainstalowaniu aktualizacji. Tak jak Piszczący komputerLawrence Abrams ujął to, wygląda na to, że system Windows 10 „ładuje tymczasowy profil do wykorzystania podczas procesu aktualizacji i nie może przywrócić profilu użytkownika po zakończeniu”.

Sprawdź -   Jak ustawić niestandardową prędkość wentylatora na komputerze z systemem Windows 10

Microsoft powiedział firmie Bleeping Computer, że wie o tym problemie 12 lutego. Woody Leonhard zgłosił go na adres Komputerowy świat 13 lutego. 17 lutego Najnowsze Windows napisał, że wielu pracowników pomocy technicznej Microsoft powiedziało, że inżynierowie firmy Microsoft pracują nad jego naprawieniem. Nie wiemy na pewno, co dokładnie powoduje problem na niektórych komputerach, a na innych nie.

Winy aktualizację zabezpieczeń KB4532693

Błędna aktualizacja to KB4532693, który Microsoft wydał dla Windows 10 11 lutego 2020. Windows Update automatycznie zainstaluje go na twoim komputerze. Jeśli używasz systemu Windows 10, prawdopodobnie masz już zainstalowany.

Zainstalowaliśmy tę aktualizację na kilku komputerach i nie napotkaliśmy błędu. Jeśli Twój komputer już zainstalował aktualizację i nie napotkałeś błędu, nie musisz odinstalowywać aktualizacji ani podejmować żadnych działań. Wydaje się, że błąd występuje podczas procesu instalacji aktualizacji.

Jak odinstalować aktualizację i odzyskać pliki

Jeśli napotkałeś błąd, istnieje jeden prosty sposób na naprawienie go i odzyskanie plików: Odinstaluj aktualizację, która spowodowała problem. Kilku użytkowników systemu Windows zgłosiło, że rozwiązało to problem.

Sprawdź -   Co zrobić, jeśli klawiatura lub mysz systemu Windows 10 nie działają

Aby odinstalować aktualizację, wybierz Ustawienia> Aktualizacja i zabezpieczenia> Windows Update> Wyświetl historię aktualizacji> Odinstaluj aktualizacje.

Możesz także przejść do Panelu sterowania> Programy> Wyświetl zainstalowane aktualizacje. Obie sekwencje prowadzą do tego samego okna.

Skopiuj i wklej „KB4532693” (bez cudzysłowów) w polu wyszukiwania w prawym górnym rogu listy aktualizacji i naciśnij Enter.

Jeśli masz zainstalowaną błędną aktualizację, na liście pojawi się „Aktualizacja dla systemu Microsoft Windows (KB4532693)”. Kliknij go, a następnie kliknij „Odinstaluj”.

Uruchom ponownie komputer po odinstalowaniu aktualizacji. Zaloguj się normalnie, a komputer powinien działać normalnie.

Jeśli to nie zadziała z jakiegoś powodu, możesz również udać się do C: Użytkownicy w Eksploratorze plików. Prawdopodobnie zobaczysz, że nazwa głównego folderu profilu użytkownika została zmieniona. Na przykład, jeśli folder użytkownika to zwykle „C: UsersChris”, możesz zobaczyć folder „C: UsersChris.bak” lub „C: UsersChris.000”. Możesz otworzyć folder o zmienionej nazwie, aby znaleźć wszystkie swoje pliki.

Pracownicy pomocy technicznej firmy Microsoft powiedzieli Windows Latest, że byli w stanie rozwiązać problem niektórych osób, tworząc nowe lokalne konto użytkownika i przenosząc pliki ze starego folderu konta użytkownika do nowego.

Sprawdź -   Jak rozwiązywać problemy z Bluetooth w systemie Windows

Jednak zalecamy po prostu odinstalowanie błędnej aktualizacji. Jest to o wiele łatwiejsze i podobno rozwiąże również problem. Firma Microsoft prawdopodobnie ponownie wyda aktualizację w przyszłości, gdy problem zostanie rozwiązany.

Kolejna ostatnia aktualizacja też powoduje problemy

To tylko jeden z kilku błędów w aktualizacjach z lutego 2020 r. Microsoft ściągnął KB4524244 ze swoich serwerów w zeszłym tygodniu po aktualizacji powodowało różne problemy na niektórych komputerach, w tym łamanie funkcji „Resetuj ten komputer”.

Niestety, Microsoft nie ściągnął jeszcze aktualizacji KB4532693, która przenosi pliki ludzi. Firma Microsoft nawet nie wymieniła tego problemu w swoim systemie Windows 10 „Znane problemy”, Która powinna zawierać listę znanych problemów, takich jak te, wraz z planowanymi poprawkami.

W innych niedawnych wiadomościach o błędach aktualizacji Microsoft przynajmniej naprawił błąd czarnej tapety, który wprowadził z tym, co miało być ostatnią poprawką bezpieczeństwa systemu Windows 7.

Początkowo Microsoft powiedział, że tylko zorganizowane z płatnymi kontraktami Extended Security Updates otrzymają łatkę dla tego błędu. Wszyscy inni, w tym wszyscy użytkownicy domowi, musieliby po prostu sobie z tym poradzić. Następnie Microsoft zmienił kurs i udostępnił aktualizację wszystkim.

x