12/05/2021

Nowe funkcje w Chrome 35 na komputery stacjonarne i Androida

Udostępnij teraz w social media:

Chrome 35 na komputery stacjonarne i Androida jest niedostępny. Zmiany i nowe funkcje wprowadzone w wersji komputerowej są rozczarowujące dla użytkowników końcowych, ale programiści z radością je przyjmą. Chrome 35 obsługuje więcej wprowadzania dotykowego, kilka nowych funkcji JavaScript oraz nowe rozszerzenia i interfejsy API. Chrome 35 na Androida ma znacznie więcej do zaoferowania użytkownikom końcowym; w przypadku wybranych urządzeń obsługuje teraz wiele okien. W przypadku wszystkich innych urządzeń nowa wersja obsługuje pełnoekranowe odtwarzanie wideo z kontrolkami HTML i napisami oraz nową „Cofnij zamkniętą kartę”, która jest dość oczywista.

Chrome 35 – komputer

Kontrola programisty nad wprowadzaniem dotykowym

Sprawdź -   Jak skonfigurować Androida, aby czytał Twoje teksty na głos

Chrome 35 daje programistom kontrolę nad właściwością CSS dotykową. Programiści będą mogli przypisać inną akcję lub wyłączyć domyślną dla kółka myszy.

Nowe interfejsy API aplikacji / rozszerzeń

Chrome 35 obsługuje kilka nowych rozszerzeń i interfejsów API. Możesz wyświetlić listę nowo obsługiwanych interfejsów API tutaj

Chrome 35 – Android

Obsługa napisów i sterowanie HTML 5

Nowe elementy sterujące odtwarzaczem wideo zajmują o wiele mniej miejsca na ekranie niż stare, a Chrome może teraz obsługiwać napisy. Oznacza to, że jeśli wideo zostało przesłane z napisami osadzonymi jako plik SRT, użytkownicy będą mogli je teraz zobaczyć na swoim ekranie.

pełny ekran

Cofnij zamknięte karty

Sprawdź -   Przeglądarka Chrome do uruchamiania Audio jako osobnego procesu

Cofnij zamknięte karty to funkcja, która wyjaśnia samą siebie i jest po prostu zaskakujące, że wcześniej jej tam nie było. Po zamknięciu karty u dołu ekranu pojawia się małe powiadomienie nakładki, które informuje, która karta została zamknięta za pomocą przycisku cofania, którego możesz użyć, aby ją przywrócić.

cofnij zamknij

Możesz przeczytać pełny dziennik zmian dla nowej wersji, dla obu na oficjalny blog. Nowa wersja na komputery stacjonarne to naprawdę coś dla programistów. Chrome na Androida oferuje użytkownikom końcowym kilka nowych funkcji, ale nie są one wielkim problemem, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę ogromną aktualizację, którą Firefox miał jakiś czas temu na Androida.

Sprawdź -   Jak wznowić przerwane pobieranie w Google Chrome

x