Nowe funkcje w Firefoksie 32 dla komputerów stacjonarnych i Androida

Udostępnij teraz w social media:

Firefox 32 dla systemów Windows, Mac i Linux został wydany, a wraz z nim pojawia się nowa wersja dla Androida. Obie wersje zawierają nowe funkcje dla użytkowników końcowych i programistów. Jedną z głównych zmian dla użytkowników końcowych korzystających z wersji dla komputerów stacjonarnych jest nowe menu kontekstowe, które eliminuje opcje tekstowe i dodaje przyciski do cofania, do przodu, odświeżania i dodawania zakładek do strony. Wprowadzono zwykłe poprawki błędów i zaimplementowano nowe właściwości CSS. Użytkownicy Androida po raz kolejny dostają pewne zmiany w interfejsie użytkownika. Nowa strona startowa została ulepszona i dodano szybkie elementy sterujące do czyszczenia historii przeglądania, a także przyjemną funkcję automatycznego uzupełniania paska adresu URL.

Firefox 32 Desktop

Nowe menu kontekstowe

Nowe menu kontekstowe, domyślnie włączone, ma mniejszą długość. Opcje Wstecz, Dalej, Zakładki i Odświeżanie zostały usunięte na rzecz ikon. Poza ładnym wyglądem, wydaje się, że nie ma żadnej wartości, która mogłaby być związana z tą kosmetyczną zmianą. Przyciski zapobiegną przypadkowemu wybraniu opcji odświeżania lub cofania lub przewijania do przodu z menu kontekstowego, ale jestem pewien, że to tylko błąd, który popełniam, a nie problem uniwersalny. Wygląd jest jednak ładny. Mozilla nie poradziła sobie z ikonami.

menu kontekstowe ff32

Ulepszenie hasła i menedżera dodatków

Wprowadzono ulepszenia zarówno w haśle, jak i menedżerze dodatków. Nie zidentyfikowaliśmy żadnych zmian interfejsu użytkownika wprowadzonych do menedżera dodatków, ale menedżer haseł ma nowe pola, które pokazują, kiedy hasło było ostatnio używane i kiedy było ostatnio aktualizowane.

Menedżer haseł ff32

Pasek narzędzi Znajdź pokazuje liczbę wyników

Jest to zdecydowanie jedna z mniejszych zmian, ale użytkownicy końcowi to docenią. Kiedy wyszukujesz termin lub frazę na stronie internetowej za pomocą paska narzędzi Znajdź, wyświetli się teraz, ile elementów zostało znalezionych i które z przeglądasz.

  Uzyskaj dostęp do wszystkich aplikacji Google w Gmailu dzięki zintegrowanej skrzynce odbiorczej dla przeglądarki Firefox

ff32 znajdź pasek

Firefox 32 Android

Zmień język z przeglądarki Firefox

Firefox obsługuje wiele języków, a teraz możesz wybrać jeden z tych obsługiwanych języków bez opuszczania przeglądarki. Stuknij przycisk więcej i w obszarze Ustawienia> Język wybierz język, w którym chcesz używać przeglądarki.

język ff32

Autouzupełnianie adresów URL

Kiedy przejdziesz do wpisywania czegoś w pasku adresu URL, otrzymasz sugestie i pytanie, czy chcesz włączyć sugestie wyszukiwania na podstawie tego, co wpisałeś.

autouzupełnianie ff32

Przeróbka panelu głównego

Strona główna Firefoksa, w szczególności panel Top Site, ma nowy ładny wygląd. Wygląda prawie jak Metro i będzie dobrze pasować do nowego Material Design.

ff32 home

Wyczyść historię z panelu historii

Jeśli kiedykolwiek chciałeś szybszego sposobu na wyczyszczenie historii przeglądania na urządzeniu z Androidem, Firefox Ci to dał. Odwiedź panel Historia, a zobaczysz opcję Wyczyść historię przeglądania.

  Jak wyłączyć pisanie za pomocą przeciągania na klawiaturze iPhone'a

ff32 wyczyść historię

Dla programistów zmiany są pod maską. Zaimplementowano wiele nowych właściwości CSS, a interfejs API Gamepada został sfinalizowany i domyślnie włączony. Wprowadzono między innymi nowy internetowy edytor audio. Przeczytaj pełny dziennik zmian Firefox na komputer i Firefox dla Androida uczyć się więcej.

Zainstaluj przeglądarkę Firefox 32 dla systemów Windows, Mac i Linux

Zainstaluj Firefoksa na Androida

x