Udostępnij teraz w social media:

Firefox 44 jest dostępny zarówno na komputery stacjonarne, jak i na Androida, z kilkoma godnymi uwagi funkcjami dla użytkowników końcowych. Programiści prawdopodobnie docenią mnóstwo nowych narzędzi do animacji dodanych w konsoli internetowej w wersji na komputery stacjonarne. Użytkownicy Androida mają możliwość ustawienia niestandardowej strony głównej i ukrycia szybkiego wybierania, czyli panelu Top Sites. Firefox dla iOS nie otrzymał jednoczesnej aktualizacji, jednak w tym miesiącu został zaktualizowany dwukrotnie, raz z poprawkami błędów i zabezpieczeń, a raz z dwoma ważnymi dodatkami do aplikacji. Możesz teraz poprosić o wersję strony internetowej na komputery i korzystać z menedżerów haseł innych firm w systemie iOS. Oto szczegółowe spojrzenie na główne nowe dodatki w Firefoksie 44.

Sprawdź -   Jak znaleźć logo dla witryny internetowej

Firefox na komputer

Pulpit nie ma nic wielkiego, na co użytkownicy końcowi mogliby się doczekać, z wyjątkiem być może integracji obsługi WEBM / VP9 Video w systemach, które nie obsługują kodeka H.264. Dla programistów dostępne są nowe narzędzia do animacji. Możesz teraz przeglądać i edytować reguły klatek kluczowych animacji CSS z poziomu inspektora, a także między innymi odkrywać i przechodzić między innymi przez każdą animację CSS na stronie.

ff-44-animations-web-inspector

Firefox dla Androida

Usługa drukowania w systemie Android

Firefox dla Androida może teraz łączyć się z usługą drukowania dla systemu Android, umożliwiając wysyłanie zadania drukowania z poziomu przeglądarki do podłączonej drukarki. Dostęp do opcji drukowania można uzyskać z pozycji menu Strona.

Sprawdź -   Co Ubuntu w systemie Windows 10 oznacza dla użytkowników końcowych?

ff-44-android-3ff-44-android-2

Niestandardowa strona główna

Możesz ustawić niestandardowy adres URL, który będzie otwierany jako domyślna strona główna po otwarciu nowej karty. Dodatkowo możesz także ukryć panel Najlepsze witryny.

ff-44-androidff-44-android-1

Firefox na iOS

Istnieją dwa główne dodatki do Firefoksa na iOS; włączenie opcji żądania witryny na komputery zamiast witryny mobilnej, którą może przedstawiać witryna, oraz obsługi zewnętrznych menedżerów haseł.

ff-ios-desktop-siteff-ios-password-manager

Możesz przeczytać pełną listę zmian dla Firefoksa na komputery stacjonarne i Androida pod adresem oficjalna strona Mozilli.

Pobierz przeglądarkę Firefox 44 na komputer

Pobierz Firefoksa ze sklepu Google Play

Pobierz przeglądarkę Firefox z App Store