01/18/2022

Nowy terminal Windows firmy Microsoft jest już dostępny

Udostępnij teraz w social media:

Możesz teraz pobrać wersję zapoznawczą nowej aplikacji Windows Terminal ze Sklepu na Windows 10! Microsoft wypuścił tę aplikację wieczorem 21 czerwca, po tym, jak lista ukazała się wcześniej tego dnia.

Po pobraniu aplikację Windows Terminal ze Sklepu, możesz skorzystać ze wszystkich nowych funkcji – w tym wreszcie z kart! Możesz łączyć karty z tradycyjnego wiersza polecenia, wystąpień Linux Bash i PowerShell w tym samym oknie. Jest to również głęboko konfigurowalne środowisko. Oto, jak opisuje to Microsoft:

Windows Terminal to nowa, potężna aplikacja terminalowa typu open source, która została ogłoszona podczas Build 2019. Jego główne funkcje obejmują wiele zakładek, obsługę znaków Unicode i UTF-8, silnik renderowania tekstu przyspieszany przez GPU oraz niestandardowe motywy, style i konfiguracje .

Sprawdź -   Jak naprawić C: windowssystem32configsystemprofiledesktop jest niedostępny w systemie Windows 10 Logowanie 1803

Aby uzyskać więcej informacji na temat tej niesamowitej nowej aplikacji, przeczytaj Wpis na blogu Microsoft ogłaszający wydanie. Nie możemy się doczekać, aby w nadchodzących dniach grać z nim znacznie więcej.

Microsoft twierdzi, że do korzystania z aplikacji potrzebny jest „Windows 10 w wersji 18362”. To numer kompilacji powiązany z aktualizacją z maja 2019 r., Więc będziesz potrzebować albo tego, albo zainstalowanej kompilacji Windows Insider.

x