Udostępnij teraz w social media:

Aplikacje do projektowania materiałów pojawiają się teraz coraz częściej. Deweloperzy nie tylko dobrze przyjmują nowy projekt, ale od czasu jego ogłoszenia ciężko jest im tworzyć przydatne aplikacje, jednocześnie dostosowując się do niego. Numix to kolejna aplikacja na Androida, w której można przejść do Material Design. To kalkulator, nic więcej – nic mniej. Oprócz standardowych funkcji matematycznych aplikacja obsługuje funkcje trygonometryczne, a także konwersję liczb do systemów dziesiętnych, binarnych lub szesnastkowych. Darmowa wersja aplikacji umożliwia wykonanie wszystkich obsługiwanych obliczeń, podczas gdy wersja pro oferuje opcje dostosowywania w postaci motywów i umożliwia przywołanie poprzednich obliczeń.

Sprawdź -   Jak zmienić wygaszacz ekranu w Android TV

Domyślnie aplikacja wyświetla panel Basic z klawiaturą numeryczną i przyciskami do podstawowych funkcji matematycznych. Naciśnij przycisk więcej poniżej przycisku historii i ustawień, aby przełączyć funkcję trygonometryczną, tj. Panel Zaawansowane. Aby przekonwertować liczby między różnymi systemami liczbowymi, musisz najpierw wprowadzić liczbę z panelu podstawowego, a następnie przejść do panelu Hex, w którym możesz wybrać system, na który chcesz ją przekonwertować.

Numix trig

Ustawienia aplikacji pozwalają wyłączyć dowolny z paneli, które chcesz, a także pokazują, jakich profesjonalnych funkcji Ci brakuje. Wersja pro generuje wykresy, obsługuje macierze i motywy. W przypadku ustawień, którymi można zarządzać w bieżącej wersji, istnieje możliwość wyboru panelu, który będzie domyślnie wyświetlany po zakończeniu obliczeń, oraz możliwość grupowania cyfr w celu łatwiejszego odczytania długich liczb.

Sprawdź -   Jak dostosować pasek narzędzi szybkiego dostępu w aplikacjach Microsoft Office

Ustawienia NumixUstawienia Numix 2

Oprócz konwersji liczby na inny system liczbowy, możesz je również pomnożyć, dodać, odjąć i podzielić. Po prostu przejdź do panelu Hex i wybierz, w którym z obsługiwanych systemów liczbowych chcesz wykonać obliczenia, i wróć do panelu Basic. Aplikacja jest inteligentna, ponieważ po wybraniu systemu liczb binarnych wszystkie klawisze numeryczne inne niż 1 i 0 są wyłączone.

Żadnych skarg na aplikację, chociaż myślę, że panel Hex i panel Advanced mogły zostać zaprojektowane lepiej. W prezentach, jeśli przełączysz się na to, stracisz klawiaturę numeryczną, co nie powinno się zdarzyć, jeśli używasz aplikacji kalkulatora. Gdybym miał porównać to z innymi aplikacjami do projektowania materiałów, które sprawdziliśmy w tym tygodniu, powiedziałbym, że przegapili ładny pływający przycisk, który dałby im możliwość wywołania i odrzucenia innych paneli. Twórcy twierdzą, że projekt nie jest w całości materiałowy z powodu ograniczeń.

Sprawdź -   Jak bezprzewodowo udostępniać pliki między systemami Android i Linux

Zainstaluj Numix ze sklepu Google Play

Zainstaluj Numix Pro ze sklepu Google Play