Odblokuj połączenia VoIP i FaceTime (2019)

Dzisiejszy przewodnik pokaże, jak łatwo pokonać katar VoIP za pomocą VPN. Po zainstalowaniu jednego z naszych rekomendowanych dostawców VPN na komputerze stacjonarnym lub urządzeniu mobilnym będziesz mógł odblokować VoIP oraz inne witryny i usługi zakazane przez rząd Kataru.

Cenzura rządowa nie jest niczym nowym. Może się wydawać, że rządy częściej atakują wolne i otwarte kanały komunikacji, ale zawsze tak robią. Jest to po prostu bardziej zauważalne w erze cyfrowej, ponieważ komunikacja jest znacznie szybsza. Kiedy kanał komunikacyjny się psuje, ludzie zauważają go szybciej. Ludzie w Katarze zauważyli, że w ciągu ostatnich kilku tygodni aplikacje VOIP, takie jak Skype i WhatsApp, przestały działać. Wygląda na to, że rząd zakazał tych dwóch aplikacji, chociaż nie ma oficjalnego potwierdzenia, a dostawcy usług internetowych odmawiają udziału w zakazie VOIP w Katarze.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Katar blokuje aplikacje VoIP

Zakaz ten obowiązuje od początku września. Według Doha Newsproblem zaczął się na początku tego miesiąca bez wyjaśnienia przyczyny. Wygląda na to, że FaceTime również nie działa, może nie być związany z tym konkretnym zakazem.

Są to najlepsze sieci VPN do odblokowywania połączeń VoIP w Katarze

W krajach takich jak Zjednoczone Emiraty Arabskie FaceTime jest całkowicie zabronione, a sprzedawane tam iPhone'y po prostu nie mają aplikacji. Być może Katar wdraża coś podobnego. Nawet gdyby tak było, nie można przeoczyć zakłóceń w Skype i Whatsapp. W ostatnim miesiącu WhatsApp miał problemy z globalną usługą, ale nie przypominało to, co obecnie doświadczają ludzie w Katarze. Katarski organ regulacyjny ds. Komunikacji obiecał zbadać sprawę, ale od tego czasu milczy.

Chociaż wydaje się, że większość użytkowników ma problemy ze Skype i WhatsApp, wprowadzono także inne usługi przesyłania wiadomości, takie jak Facebook Messenger i połączenia wideo na Instagramie.

Nie jest jednak jasne, dlaczego Skype został zablokowany. Whatsapp mógł zostać poddany kontroli ze względu na jego kompleksowe szyfrowanie, które uniemożliwia rządom przechwytywanie wiadomości. Usługi VOIP są zakazane w religijnie konserwatywnych krajach, takich jak Arabia Saudyjska i ZEA, ale Katar nigdy wcześniej nie miał z nimi problemów. Obecnie wydaje się, że nie ma żadnego powodu, który mógłby zmotywować rząd do rozważenia zakazu świadczenia tych usług.

Odblokuj blokadę VoIP Kataru za pomocą VPN

Użytkownicy w Katarze omijają zakaz VOIP, korzystając z VPN. Sieci VPN są już popularne w tym kraju wśród użytkowników, którzy chcą uzyskać dostęp do treści o ograniczeniach regionalnych w usługach takich jak HBO Go i Netflix. Wygląda na to, że chociaż usługi VOIP zostały zablokowane, wiele usług VPN w Katarze nadal działa bez żadnych problemów. Są zatem jednym z najprostszych sposobów obejścia zakazu VoIP.

Jeśli próbujesz nawiązywać połączenia głosowe lub wideo, potrzebujesz usługi VPN, która nie ogranicza prędkości i ma niezawodne połączenie. Potrzebujesz także prędkości połączenia, aby pozostać stała i nie wahać się zbytnio, ponieważ wpłynie to na jakość połączenia. Usługa VPN powinna działać zarówno na komputerze, jak i telefonie komórkowym, abyś mógł korzystać z wybranej usługi VOIP w podróży. Wreszcie, jeśli okaże się to zakazem zainicjowanym przez rząd, chcesz skorzystać z usługi, która może również chronić twoją prywatność.

Najlepsze VPN dla Kataru

1. ExpressVPN

ExpressVPN to stara i niezawodna usługa VPN, która jest używana na całym świecie w celu obejścia regionalnych ograniczeń i zakazów rządowych. Ma serwery w krajach takich jak USA, Wielka Brytania, Hongkong, Niemcy, Japonia i Australia. Usługa jest szczególnie znana z wysokiej prędkości i niezawodnego połączenia. Jest to usługa dla każdego, kto chce przesyłać strumieniowo multimedia online, co oznacza, że ​​jest w stanie obsłużyć połączenia głosowe i wideo.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowuje US Netflix, BBC iPlayer, Hulu i Amazon Prime
 • Ponad 3000 super szybkich serwerów
 • Nie znaleziono wycieków DNS / IP
 • Ścisłe zasady braku logowania
 • 24/7 czat na żywo.
Cons

 • Plan miesięczny ma wysoki koszt.

2. NordVPN

NordVPN ma więcej serwerów niż jakakolwiek inna usługa VPN, która obecnie działa, licząc ponad 5600 węzłów w 60 krajach. To jest jego mocna strona, a jeśli chodzi o sankcje rządowe, potrzebujesz takiej usługi, aby obejść ten problem. Oczywiście jest również bardzo szybki, a przede wszystkim ma 256-bitowe szyfrowanie AES poparte ścisłą polityką zerowego logowania, co oznacza, że ​​twoje przeglądanie jest prywatne. Posiada aplikacje na wszystkie główne platformy stacjonarne i mobilne, więc niezależnie od tego, na którym urządzeniu chcesz używać Skype'a lub Whatsapp, NordVPN Cię obejmuje.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Plany po bardzo przystępnych cenach
 • Różne adresy IP aervers
 • Silne szyfrowanie jest stosowane na wszystkich połączeniach
 • Wyjątkowo bezpieczne podwójne VPN do szyfrowania danych
 • Polityka gwarancji zwrotu pieniędzy.
Cons

 • Przetwarzanie zwrotu środków może potrwać do 30 dni.

Czy sieci VPN są legalne w Katarze?

Jak wspomniano wcześniej, ludzie w Katarze używają sieci VPN od dawna i przez cały szereg usług. Są całkowicie legalne w kraju z jednym zastrzeżeniem; nie można ich używać do robienia czegokolwiek, co jest nielegalne w kraju. Na przykład, jeśli rząd orzeka, że ​​dostęp do Wikipedii jest nielegalny, to użycie VPN do uzyskania dostępu może być interpretowane jako przestępstwo. Ponieważ nie ma oficjalnego oświadczenia rządu w sprawie zakazu VoIP w Katarze, korzystanie z VPN w celu uzyskania dostępu do Skype i Whatsapp jest całkowicie legalne.

Podziel się swoimi przemyśleniami

Czy dotknął Cię zakaz VoIP Kataru, a jeśli tak, to jak sobie z nim poradziłeś? Czy uważasz, że nasze rekomendacje VPN są przydatne? Daj nam znać o swojej sytuacji w komentarzach poniżej.