Odblokuj zawartość Adobe Flash w przeglądarce (FIX dla Chrome, Edge i Firefox)

Jeśli masz dość prób otwierania treści w przeglądarce tylko po to, aby otrzymać komunikat o błędzie z informacją, że zawartość Adobe Flash jest zablokowana, to jest przewodnik dla Ciebie. Bez względu na to, jakiej przeglądarki używasz na swoim laptopie lub komputerze z systemem Windows, pokażemy Ci, jak odblokować zawartość Adobe Flash, abyś mógł ponownie cieszyć się filmami i animowanymi treściami.

Adobe Flash był kiedyś oprogramowaniem do obsługi wideo online i treści animowanych, a także wielu innych. Ale w ostatnim czasie spotkał się z dużą krytyką, głównie z powodu postrzeganej podatności na problemy z bezpieczeństwem.

Czy możesz odblokować zawartość Adobe Flash w przeglądarce?

Z tego powodu zostało zablokowane przez wiele przeglądarek internetowych, a takie firmy jak Mozilla, Google, a nawet Microsoft wycofują obsługę Flasha ze swoich przeglądarek na rzecz HTML 5.

W wyniku stopniowego spadku wykorzystania Adobe faktycznie ogłosił w 2017 r., Że pod koniec 2020 r. Przestanie obsługiwać Adobe Flash, a oprogramowanie zostanie automatycznie usunięte z urządzeń z systemem Windows poprzez aktualizację Windows Update 31 grudnia.

Ale na razie Adobe Flash jest nadal bardzo żywy i jest powszechnie używany na wielu stronach internetowych. Jednak większość głównych przeglądarek nie obsługujących Adobe Flash powoduje, że błąd „Adobe Flash jest zablokowany” jest jednym z najczęstszych problemów online.

W tym przewodniku wyjaśnimy, jak odblokować zawartość Adobe Flash we wszystkich głównych przeglądarkach internetowych i nadal cieszyć się znaczną ilością treści wykorzystujących Flash, które istnieją w Internecie.

Jak odblokować Adobe Flash w Google Chrome

Google Chrome to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na urządzeniach z systemem Windows, ale przoduje w wysiłkach zmierzających do zniesienia zależności od Flasha.

Treść Flash jest automatycznie blokowana w Google Chrome, a przeglądarka automatycznie podświetla ją ikoną kawałka układanki.

Jeśli chcesz odblokować zawartość Flash w Google Chrome, zazwyczaj możesz to zrobić, wykonując te proste czynności.

Metoda 1

Kliknij ikonę kawałka układanki.
Wybierz opcję Zezwól

W większości przypadków powinno to pozwolić na uruchomienie zawartości Flash, ale jeśli przycisk Zezwalaj nie jest dostępny, będziesz musiał ręcznie skonfigurować ustawienia Flash przeglądarki Google Chrome. Ten proces nie jest skomplikowany, ale należy wykonać kilka różnych kroków:

Kliknij przycisk Dostosuj Google Chrome, aby otworzyć menu przeglądarki.
Następnie kliknij Ustawienia.
Przewiń na sam dół tej strony, a następnie kliknij Zaawansowane.
W tym menu musisz kliknąć Ustawienia zawartości, a następnie wybrać Flash.
Otworzy się menu ustawień Flash. Aby odblokować zawartość Flash w Chrome, musisz zmienić ustawienie Blokuj uruchamianie Flasha na stronach na Najpierw pytaj (zalecane).

Gdy zapiszesz tę zmianę, zamiast automatycznie blokować dostęp do treści Flash, Google Chrome powinien zamiast tego poprosić Cię o pozwolenie na uruchomienie tej zawartości. Tak długo, jak się zgadzasz, możesz teraz cieszyć się dowolną zawartością Flash w Google Chrome.

Jeśli jest tylko kilka witryn internetowych, z których regularnie korzystasz, i które obsługują zawartość Flash i chcesz, aby inne witryny były blokowane, w menu ustawień Flash w Google Chrome jest inna opcja, z której możesz skorzystać.

Pod paskiem przełączania do blokowania witryn lub proszenia o pozwolenie znajduje się sekcja, w której możesz określić konkretne witryny internetowe, którym chcesz automatycznie zezwolić na używanie Flasha bez udzielania zgody.

Metoda 2

Aby odblokować Flasha dla określonej witryny, otwórz go w Chrome i:

Kliknij ikonę Informacje o witrynie.
Następnie kliknij Ustawienia witryny.
Ustawienia witryny Google Chrome
W obszarze Uprawnienia zobaczysz, że Flash jest domyślnie blokowany. Zmień to na Zezwalaj i odśwież stronę, na której byłeś.
Zezwalaj na zawartość Flash dla witryny w Google Chrome

Jak odblokować Adobe Flash w Microsoft Edge

Microsoft Edge jest domyślną przeglądarką w systemie Windows i jest preferowanym wyborem wielu użytkowników. Ale podobnie jak Google Chrome, również automatycznie blokuje dostęp do treści Flash.

Gdy odwiedzasz witrynę korzystającą z Flasha, pojawi się okno dialogowe z informacją, że zawartość Adobe Flash została zablokowana. Następnie pojawi się pytanie „Czy chcesz, aby Adobe Flash działał w tej witrynie?”.

Masz do wyboru dwie opcje:

Zezwól raz – spowoduje to, że zawartość Adobe Flash będzie działać w tej sytuacji, ale zostaniesz zapytany ponownie przy następnej wizycie w tej witrynie.
Zezwalaj zawsze – to powie Microsoft Edge, że zawsze chcesz zezwalać na uruchamianie Flasha podczas odwiedzania tej witryny. Edge zapamięta wtedy, kiedy następnym razem odwiedzisz i automatycznie odtworzysz zawartość Flash.

Jeśli to okno dialogowe nie otworzy się automatycznie podczas odwiedzania witryny za pomocą Flasha, musisz włączyć ustawienie Adobe Flash Player Edge. Jest to dość łatwe do zrobienia. Po prostu wykonaj te proste kroki:

Kliknij przycisk Ustawienia i więcej w prawym górnym rogu zakrzywionego ekranu.
Wybierz Ustawienia, a następnie Wyświetl zaawansowane.
Na liście ustawień będzie jedna opcja Użyj Adobe Flash. Przełącz ten przycisk na Wł.

Po wprowadzeniu tej zmiany Microsoft Edge powinien zacząć zezwalać na korzystanie z Adobe Flash, chociaż nadal będzie pojawiać się okno dialogowe z ostrzeżeniem, gdy jesteś.

Jak odblokować Adobe Flash w przeglądarce Firefox

Mozilla zmieniła konfiguracje przeglądarek Firefox dla Adobe Flash już w 2017 r. Domyślnym ustawieniem dla wszystkich użytkowników Firefoksa jest teraz Poproś o aktywację.

Oznacza to, że Firefox nie będzie automatycznie uruchamiał treści Flash, ale najpierw poprosi użytkowników o pozwolenie na zrobienie tego.

Odbywa się to poprzez wyświetlenie ikony informującej, że odwiedzana witryna korzysta z programu Adobe Flash i prosząc o kliknięcie Zezwalaj przed uruchomieniem odpowiedniej treści.

Mozilla Firefox daje również użytkownikom opcję automatycznego zezwalania stronom na uruchamianie treści Adobe Flash, ale będziesz musiał to włączyć ręcznie. Jeśli chcesz to zrobić, wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

Kliknij Otwórz menu w prawym górnym rogu okna Mozilla Firefox.
Wybierz Dodatki. Powinno to otworzyć nową kartę z menu dodatków.
Wybierz wtyczki
Obok zakładki Shockwave Flash znajduje się jedno pole oznaczone opcjami i inne rozwijane menu, które będzie wyświetlane jako Poproś o aktywację.
Kliknij strzałkę w dół i wybierz Zawsze aktywuj.

Po zapisaniu tych zmian Mozilla Firefox powinna również pozwolić na automatyczne uruchamianie całej zawartości Flash.

Inne typowe błędy Adobe Flash na urządzeniach z systemem Windows

Chociaż błąd blokowania Flasha jest prawdopodobnie najczęstszym błędem napotykanym przez użytkowników systemu Windows, pojawiają się również inne typowe problemy.

Dwa typowe komunikaty o błędach, które czytelnicy zgłaszają najczęściej, to:

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji odtwarzacza Adobe Flash – jest to częsty błąd, gdy witryna internetowa zawiera treści wykorzystujące starszą wersję Adobe Flash. Jeśli odwiedzasz witrynę za pomocą nowoczesnej przeglądarki, która automatycznie blokuje zawartość Adobe Flash, nie jest niczym niezwykłym, że pojawia się ten błąd, a nie zwykły komunikat o blokowaniu. Właściciel witryny musi naprawić ten błąd. Chociaż mogliby zaktualizować używaną wersję Flasha, znacznie lepiej byłoby im jak najszybciej przejść na natywny HTML i JavaScript.
Aby wyświetlić tę zawartość, musisz włączyć Adobe Flash – jest to inny rodzaj komunikatu o błędzie związanym z blokowaniem i oznacza to samo, co komunikat informujący, że zawartość Adobe Flash jest zablokowana w tej przeglądarce. Aby poradzić sobie z tym komunikatem o błędzie, postępuj zgodnie z podanymi powyżej wskazówkami dotyczącymi wybranej przeglądarki. Po udzieleniu przeglądarce zgody na korzystanie z programu Adobe Flash ten błąd nie powinien się ponownie pojawiać.

Podsumowanie

Mimo że Adobe Flash jest wycofywany pod koniec tego roku, nadal korzysta z niego zaskakująca liczba witryn internetowych. Ale wszystkie najpopularniejsze przeglądarki domyślnie blokują Adobe Flash, a to oznacza, że ​​jednym z najczęstszych błędów, jakie ludzie napotykają podczas odwiedzania witryn internetowych, jest ostrzeżenie, że Adobe Flash jest zablokowany.

Jest to prosty błąd i na szczęście łatwy do naprawienia, niezależnie od używanej przeglądarki internetowej. W tym przewodniku szczegółowo opisaliśmy najłatwiejszy sposób naprawienia błędu Flash jest zablokowany w trzech najpopularniejszych przeglądarkach internetowych systemu Windows; Google Chrome, Microsoft Edge i Mozilla Firefox.

Nasz przewodnik wyjaśnia, jak włączyć Flash na poszczególnych stronach internetowych, a także jak zmienić ustawienia w przeglądarce, aby automatycznie zezwalała na uruchamianie treści Flash.

Czy miałeś problemy z uruchomieniem zawartości Flash? Czy masz jakieś wskazówki, jak odblokować Flasha, których nie omówiliśmy w tym przewodniku? Jakieś inne wskazówki lub porady dla naszych czytelników, których nie omówiliśmy w tym przewodniku? Zawsze warto usłyszeć o poglądach i doświadczeniach czytelników, więc podziel się z nami swoimi w polu komentarza poniżej.

x