Oddziel dane kolumny używając spacji, nowej linii, dwukropka, średnika

Czy kiedykolwiek musiałeś rozgraniczać dane kolumny, ale chciałeś to zrobić w najszybszy i najłatwiejszy sposób, który nie wymagał od Ciebie żadnego wysiłku, poza wklejeniem danych z kolumny? DelimCo to aplikacja internetowa, która właśnie to robi. Nie jest to bezsensowna aplikacja, do której można wkleić dane z kolumn i wybrać sposób ich rozgraniczenia. Aplikacja obsługuje separatory spacji, nowej linii, dwukropka, średnika i kreski pionowej. Możesz wybrać znak, którego chcesz użyć do oddzielenia danych i przekonwertować je w przeglądarce. Brak plików do pobrania; kopiujesz rozdzielane dane i wklejasz je tam, gdzie chcesz ich użyć.

W polu „Dane kolumny tutaj” wklej dane kolumny. Zobaczysz cztery przyciski między polem danych kolumny a polem danych rozdzielonych. Kliknij górny przycisk, aby wyświetlić różne znaki ograniczające i wybierz, którego chcesz użyć. Domyślnie jest ustawiony na przecinek.

Kliknij przycisk ze strzałką w prawo, aby przetworzyć dane, które pojawiają się w polu „Tutaj dane rozdzielone”. Jeśli najedziesz na niego kursorem myszy, pojawi się pływający przycisk wyboru. Kliknij, aby zaznaczyć cały tekst w polu. Zauważysz, że jest tam również przycisk strzałki w lewo. Kliknięcie go nie spowoduje uporządkowania danych z powrotem w kolumny, ale możesz go użyć do ponownego oddzielenia tekstu za pomocą innego znaku. Kliknij przycisk z czerwonym krzyżykiem, aby wyczyścić oba pola danych.

delimco

Poniżej dwóch pól danych zobaczysz ustawienia konwertera. Możesz ich użyć do uporządkowania rozdzielanego tekstu lub uczynienia go bardziej czytelnym, dodając cudzysłowy do każdego rekordu lub rozbijając go po konwersji.

ustawienia konwertera delimco

Jeśli masz zainstalowany program Microsoft Excel w swoim systemie, prawdopodobnie nie będziesz potrzebować takiej aplikacji, ale nawet Excel ma swoje ograniczenia. W końcu jest to arkusz kalkulacyjny, a ograniczanie danych to tylko jedna z mniejszych funkcji. Z drugiej strony DelimCo jest przydatny nie tylko w przypadku danych kopiowanych z arkusza kalkulacyjnego, ale działa również w przypadku prawie wszystkich danych, które możesz mieć, takich jak zapytania SQL i kod.

Oprócz nakładania się jednego lub dwóch elementów strony, nie ma co krytykować tej aplikacji. Został zbudowany, aby służyć jednemu celowi i robi to wyjątkowo dobrze. Jeśli chodzi o listę życzeń, być może użytkownicy woleliby możliwość przesłania pliku, a także możliwości kopiowania i wklejania danych. Opcja pobrania rozdzielonych danych jako pliku, oprócz ich kopiowania, może być również mile widziana, ale nie sugerujemy, że aplikacja jest w jakikolwiek sposób uszkodzona. Dzięki takim aplikacjom internet jest piękny.

Odwiedź DelimCo

x