Odłącz wyszukiwanie w systemie Android sprawia, że ​​zapytania Google stają się prywatne

Jeśli rozmawiasz z ludźmi o programie PRISM NSA, większość z nich będzie wydawać się bezinteresowna, prawdopodobnie dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak dużo ich danych jest monitorowanych. Chociaż, jeśli jesteś podobny do mnie, całe zamieszanie, które wywołał program, musiało cię przestraszyć. W końcu uważa się, że zbiera i analizuje dane od prawie każdego giganta technologicznego (Google, Facebook i tym podobne) i może podsłuchiwać Twoje rozmowy telefoniczne, monitorować wiadomości e-mail lub sprawdzać na dyskach w chmurze. W październiku ubiegłego roku twórcy Disconnect – rozszerzenia Chrome i Firefox, które blokuje śledzenie danych online – wydali kolejne narzędzie dla tych samych przeglądarek, aby chronić Twoją prywatność podczas korzystania z wyszukiwarek. Ich najnowsze rozwiązanie, zwane Disconnect Search, trafiło na Androida w celu zapewnienia bezpieczniejszego środowiska wyszukiwania na Twoim urządzeniu mobilnym poprzez maskowanie Twojego adresu IP.

Disconnect oferuje solidną funkcjonalność pod maską, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo w Internecie. Nie ma to jednak wpływu na inne przeglądarki. Aplikacja zapewnia własny interfejs wyszukiwania. Za każdym razem, gdy wykonujesz zapytanie za pośrednictwem jednej z głównych wyszukiwarek, takich jak Google, Bing, Yahoo, Blekko lub DuckDuckGo z poziomu interfejsu Disconnect Search, automatycznie zapobiega to śledzeniu plików cookie i innych skryptów przed wysysaniem twoich danych osobowych.

Interfejs jest tak samo czysty, jak tylko się da. Nie ma nic poza polem wyszukiwania na środku ekranu, którego dotknięcie umożliwia wprowadzenie zapytania.

Odłącz wyszukiwanie Odłącz Search_AT Odłącz Search_Engine

Możesz oczywiście wybrać wyszukiwarkę, którą chcesz zastosować do zapytania. Aby to zrobić, dotknij nazwy bieżącej wyszukiwarki znajdującej się tuż pod polem wyszukiwania na stronie wyników i wybierz preferowaną wyszukiwarkę z menu poniżej.

Kolejną przydatną funkcją na pokładzie jest widżet wyszukiwania, który umożliwia wykonywanie prywatnych zapytań wyszukiwania z ekranu głównego i ekranu blokady. Oczywiście najpierw będziesz musiał ręcznie dodać widżet do jednego z tych obszarów. Biorąc pod uwagę prostą naturę aplikacji, prawdopodobnie więcej użytkowników będzie korzystać z widżetu, a nie z samego interfejsu aplikacji.

Odłącz Search_Widget Odłącz Search_Widget2

Usługa Disconnect Search jest obecnie bezpłatna dla wszystkich do końca tego miesiąca, ale od marca będziesz musiał wykupić miesięczną lub roczną subskrypcję, aby nadal korzystać z usługi. Kliknij poniższy link, aby pobrać go teraz i wypróbuj za darmo na swoim urządzeniu.

Zainstaluj Odłącz wyszukiwanie ze Sklepu Play

x